analne vrečke(praznjenje)

nyssa · 72648

nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
: 01 Oktober 2007, 20:58:47
Takole:zanima me,kolikokrat praznite vašim psom vrečke in ali to počnete sami?
Jaz to počnem sama,ker sem se pač naučila in mi ni treba Paxxa vlačit k veterinarju.
Je rahlo ogabno in smrdljivo,ampak kar je treba je treba.  :-X
Kaj potrebujemo:
-psa
-mogoče pomočnika,da bo držal psa,ker ne uživa ravno zraven
-papirnate brisačke ali karkoli za brisat
-sposobnost dihanja čez usta in ne čez nos
Takle pa je postopek:
Postavim ga tako,da stoji in ga primem za rep. Rep dvignem visoko,da se zadnjična odprtina izboči,potem položim palec in kazalec ob analno odprtino. Stisnem skupaj in potisnem navzgor(proti analni odprtini). Če so vrečke polne,potem ven špricne zelo smrdljiva(vonj po starih ribah) tekočina. Ponavadi špricne kar v ravnem toku-seveda pa psa obrišem vsakič. Postopek ponavljam,dokler nič več ne špricne ven.
Takole  :P
Priporočam,da to počnete v kopalnici,da se da pobrisat s ploščic in pa da ste oblečeni v kakšne stare cunje,ki jih lahko takoj vržete v stroj.

+1



LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #1 : 01 Oktober 2007, 21:26:37
Zakaj pa je to sploh treba delati?
Prvič slišim za kaj takega :-[ .

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #2 : 01 Oktober 2007, 21:40:12
Kadar se vrečke ne praznijo same.
Lahko se napolnejo,vnamejo,okužijo ali zagnojijo. Ko niso izpraznjene psa motijo-lahko se drsa po tleh,se grize okoli zadnjika ali liže okoli tistega predela. Pojavi se lahko tudi oteženo iztrebljanje.
To se zgodi zaradi mehkega blata,ki vrečk ne prazni,kot to počne trše blato. Te žleze(vrečke) psi uporabljajo za pisanje skritih sporočil drugim psom.
No,v glavnem Paxx ima sicer normalno blato,ampak vrečke mu moram vseeno vsake toliko izpraznit.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #3 : 01 Oktober 2007, 22:51:21
Pri nekaterih psih je to pogost pojav in ponavjajoč žal :-\. Pri nekaterih pa do tega ne pride :)

nyssa odprla si dobro temo in koristno :)

lp


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #4 : 01 Oktober 2007, 23:06:21
Hvala aska! Sama sem marsikje iskala,kako to narest,pa sem šla kar do veterinarja in vprašala-potem pa sem doma poskusila. Paxx sicer ni imel kakih hudih znakov-samo vsake toliko je malo posmrdelo po ribah,pa sem si mislila svoje  :-\
Aja,pa da še povem-pri pogostih vnetjih anlnih vrečk se ponavadi svetuje operativna odstranitev le-teh,mnenja glede tega pa so deljena...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #5 : 02 Oktober 2007, 17:44:17
hej

Tudi moja zverinica se velikokrat lize okrog tistega predela, vcasih tudi zaznam tisti vonj po ribah, tako da sem tudi ze pomislila na te analne vrecke. Pa sem zadnjic nasla en video, kako se jih izprazni, in prebrala kup navodil, ter poiskusila, ampak ne vem ce sem se zadeve lotila pravilno. Namrec izteklo je le par kapljic, tako da potem nisem vedela, ali delam prav ali ne, ali pa ni kaj za izpraznit. Bom ob priliki poiskusila se enkrat, ce bo pa se vedno isto, bom pa pri naslednjem obisku veterinarja prosila ce demonstrira..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #6 : 02 Oktober 2007, 18:00:19
Če so vrečke ful polne,to kar šprica  :-X
Pri Paxxu ponavadi na začetku izteče par kapljic(belkaste barve) potem pa se začne zares  >:D
Drugače pa niti ne vem koliko to računajo veti-ima kdo kak podatek?



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #7 : 02 Oktober 2007, 18:13:33
Prejšna psica je imela non-stop vnete analne vrečke in se je tudi veterinar vsakič matral, da jih je spraznil. To se je začelo pojavljati pri njenih petih letih, prej pa ni bilo problemov.

Pri zdajšni psici pa mi včasih ostane packarija na rokah, če jo samo v naročje primem :-\ . Pa včasih tudi zavoham kar tako, ko se jo še dotaknem ne.Iz ene skrajnosti v drugo... ::)

Predvidevam, da se ji same dobro čistijo in meni tega ni treba početi.


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 02 Oktober 2007, 20:03:35
Mojemu Lumpu so se začele polniti že pri enem letu ali celo nekoliko prej. In potem se je to nonstop ponavljalo, spremenili smo prehrano, da bi bilo blato bolj trdo, pa se je to kljub temu to dogajalo. Potem mu je veterinar začel žleze spirat, mu notr dajat zdravila pa vseeno ni bilo bolje. Potem ko smo ga kastrirali pa so mu hkrati odstranili analne že zravn, in od takrat je seveda super.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 02 Oktober 2007, 21:27:06
Vzrok za vnete analne vrečke, kjer se nabira tekočina, ki ni podobna olivnemu olju in gre iztisnit s težavo je alergija na hrano...se mi zdi, da je takrat boljše odpraviti in poiskati probleme v tej smeri, kot pa operacija...ker s tem se vzrok ne pozdravi. Plus tega izpiranje analk lahko povzroči več škode kot koristi, če se pri psu ponavlja v nedogled.

Jaz sem imela eno leto probleme z analkami pri mojem psu in ker nisem pristala v operacijo, sem iskala pravega veterinarja, ki mi je z enostavno dieto olajšal stvar...sedaj nimamo več problemov že pol leta, prej pa so izpirali, stiskali in ne vem kaj še vse, da je imel pes rit že kot pavijan, da ne govorim vseh psihičnih obremenitev pri veterinarju.

In še to, jaz raje vidim, da mi veterinar stisne analke skozi ritko, tako da da prst v ritko in jih izprazni, kot pa s stiskanjem odzunaj...je veliko lažje, bolj temeljito in manj boleče pri psih, ki imajo vnete in razbolele analke.

Sploh pa se mi zdi stiskanje analke za brez veze, če pes nima problemov, popolnoma nepotrebno.


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


linchaich

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 07 Oktober 2007, 02:07:44
Sploh pa se mi zdi stiskanje analke za brez veze, če pes nima problemov, popolnoma nepotrebno.

Prav si napisala, ampak ne samo da ni potrebno, temvec s tem lahko naredis vec skode kot koristi. Lahko se ti zgodi, da bos moral to potem vedno poceti. Ni nujno, lahko pa se zgodi.

Midva sva tudi dala na operacijo Dono. Ona je imela res hude probleme. Eri sva tudi velikokrat stiskala vrecke, ampak malo manjkrat kot Doni, zato se za operacijo takrat SE nisva odlocila. Lina in Aika pa sta zaceli spuscati smrad po kakem letu skupnega zivljenja z Ero in Dono - vsake toliko, s tem da smo jima vrecke stisnili samo enkrat pri veterinarju - sama nisva mogla (pa mi je zal za to!!!).
Pri Doni je bilo blato vedno mehko, nikoli ni bilo klobase, ampak v glavnem driska, tako da se vrecke nikakor niso mogle prazniti. Vrecke sva stiskala na 2 tedna, s tem da ji je po dveh tednih ze teklo ven samo od sebe. In ker je bila potrebna operacija - sterilizacija, sva se odlocila se za odstranitev analnih vreck. Narocila sva se kar pri Matku v Topolšici (mu zaupam), kjer sva bila zelo zadovoljna s posegom (pa celo ceneje je kot v Lj). Res pa ji je med operacijo ena zila pocila in smo imeli kar nekaj problemov na racun tega, pa se gazo je imela kar prisito na rito, da ji je vse skupaj drzalo. Matko je po operacji povedal, da tako velikih analnih vreck se ni videl in dva sva se odlocila zelo pravilno, ko sva jih dala odstranit. Celo tako velike so bile, da je imela se vec kot en mesec kar luknjo v riti, tako da ji je uhajalo blato. Moram rect, da je bilo kar tezko, pa niti nisva vedela ali bo sla odprtina tako skupaj, da ji blato ne bo vec uhajalo ali ne. Ampak ... danes je zadeva super, ni boljsega. Od operacije je okoli 2 leti.
Sedaj sva opazila, da so imele ostale psice s tem problem v glavnem samo zaradi Done. Takoj, po Donini operaciji se je stanje pri ostalih psicah spremenilo. Lina in Aika nikoli vec ne spuscata smradu, Eri pa stiskava vrecke nekje na pol leta ali vec (stiskava pa od zunaj). Je pa tudi res, da Era od takrat je samo ene brikete in da se je tudi njej prebava uredila - skoraj vedno klobasa.

Lahko da ta vonj sporoca tudi rangiranje, kajti Dona je bila nekje med zadnjimi po lestvici, ostale pa so ji (moje sklepanje) hotele dokazovati, da so nad njo. Kaj pa vem, ampak meni je to prislo na pamet. Ali ima se kdo izkusnje z vnetjem vreck pri vecih psih - da ima vsaj dva psa doma?

Operacija analnih vreck pa ni kar tako ... pes ima probleme, dajmo ga operirat. Psi se z analnimi vreckami oziroma z izlocanjem tega vonja tudi sporazumevajo. Pomagajo tudi pri kakanju. Za tako operacijo se je potrebno skrbno odlocit in pred njo poskusit marsikaj drugega.
Tisti, ki ste imeli probleme z vreckami ... kaksno blato pa so imeli vasi psi? Ste prej poskusili zamenjati brikete ali hrano na splosno?

Za izpiranje analnih vreck pa mi nikoli ni nihce omenil, tako da to prvic slisim.

Lp, Ursa



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #11 : 07 Oktober 2007, 11:00:19
Glede tistega občasnega smradu...Jaz si predstavljam da se psu takrat spraznijo vrečke in zato je stiskanje nepotrebno. Imam prav  ???


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #12 : 07 Oktober 2007, 11:04:29
Mislim, da začne smrdeti ko so vrečke prepolne in je zato potrebno praznjenje  ;)



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #13 : 07 Oktober 2007, 11:15:20
kanchy, samo pri nas je tako, da na vsake toliko zasmrdi in na tleh ostane packarija. Če jo pa slučajno tisti dan v naročje primem, mi pa na rokah ostane. Potem je spet v redu kakšne 14 dni. Nikoli se pa ne drajsa z ritjo po tleh, zato mislim da mi ni treba skrbeti.

Recimo pri prejšnji psici pa nikoli, ampak res nikoli nisem zavohala smradu. Se je pa psica kar naprej vozila z ritjo po tleh in kar naprej je imela zamašene in zagnojene vrečke.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #14 : 07 Oktober 2007, 11:30:32
Za našo vem, da ko začne smrdeti, se praskati in ji začne odpadati dlaka, so to polne vrečke. Lahko da si znajo kakšni psi sami to čistiti  ???



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 07 Oktober 2007, 13:53:00
linchaich....izpiranje bi naj pomagalo ob hudem vnetju in nabiranju gnoja v analkah......skozi luknjico v analko potisnejo nekakšno cevko in spustijo noter jod, ga pustijo v psu en dan, potem imaš vse tepihe rjave od joda in drugi dan bi naj šel ves ognjojek iz analke.....kot sem rekla...bi naj šel...pri nas ni bilo uspeha, pes je bil že čist na koncu, ko je samo videl, da se vozimo v smeri veterinarja(baje je kar boleče). Čeprav morem priznati, da je pa bil s tem spiranjem kar velik uspeh pri stalih psih, od katerih sem dobivala informacije, zato sem tudi pristala v to....v bistvu so me postavili pred dejstvo ali spiranje ali pa operacija....diete ni nihče niti omenil. In ker izpiranje ni pomagalo, operacija pa je pri meni na spisku takrat, ko izčrpam vse možnosti, smo iskali dalje.

Moj je imel vedno trdo blato in driskice so zelo redke. Če pa se je slučajno kakšna pojavila, smo že skorajda drugi dan lahko šli k veterinarju...sedaj, ob dieti naj bo mehko, trdo, driska, vseeno, z analko ni problemov...zaenkrat...je treba potrkat. Pa dieta ni ne vem kaj...samo nekaterim stvarem na katere je očutljiv se je treba izogibat in to je to.

Medtem ko pa pri tadrugem pa je tako....začne smrdet kot pok, potem nekaj časa smrdi, potem še malo bolj smrdi, ko vedno manj smrdi in neha smrdet...takrat predvidevam, da si je izpraznil...še nikoli v treh letih ni potreboval pomoči.

Čeprav sem tudi sama razmišljala, da more biti kakšna povezava med rangiranjem in označevanjem teritorija in temi žlezami. Saj skoraj vsaka žival nekaj označuje iz kakšnih žlez in pri psih je že to toliko zatrto, da tudi sama funkcija žleze odpoveduje. Zanima me, če imajo kaškni dominantni klateži tudi probleme z nepraznjenjem žlez in vnetji.  ???

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 07 Oktober 2007, 18:40:06
Pri naših psicah (teh ki jih imamo zdaj) ni nobenih problemov - no ena je imela enkrat precej hudo vnetje, tako da je bilo treba vrečke spirati in potem še par mesecev stiskati takole na tri tedne približno (sicer vem, kako se to dela, a raje vidim, da naredi veterinar tako kot je treba). Ko se je povsem pozdravilo je bil mir. Večini psic ni bilo treba prazniti žleze niti enkrat, pa so že krepko v letih. Je pa imela težave ena že pokojna psica, tej je bilo treba prazniti žleze na 14 dni menda kar dve leti. Seveda so jo hoteli operirati, ampak meni se ni zdelo potrebno. Potem, ko smo žleze dolgo praznili tako pogosto, da se nikoli niso pretirano napolnile ali celo vnele (torej prej, preden je pokazala kakršne koli znake nelagodja) se je zadeva uredila, čas med praznenji se je podaljševal in nazadnje sploh ni bilo več potrebno.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #17 : 09 Oktober 2007, 14:37:23
Jaz bi dodala samo to, da če se pes drsa po riti, niso nujno vzrok analne vrečke. Pri svoji psici opažam, da se ful drsa tik pred gonitvijo in prve dneve gonitve - očitno jo moti ali pa celo boli, ko začne spolovilo zatekat.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 09 Oktober 2007, 16:56:41
Glede tistega občasnega smradu...Jaz si predstavljam da se psu takrat spraznijo vrečke in zato je stiskanje nepotrebno. Imam prav  ???

Ali pa ga pes pošteno spusti! ;) :P ;D



regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #20 : 10 Oktober 2007, 08:19:06
Ali pa ga pes pošteno spusti! ;) :P ;D

Ampak takrat je drugačen vonj, kot pa iz analnih vrečk  ::)


mun

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
  • Taffy Seta del Oro
Odgovori #21 : 04 November 2007, 19:15:32
ja nekateri zganjajo paniko češ pes ima parazite ker se "sanka" po zadnji plati velikokrat pa so samo analne vrečke zamašene :D

Lp


nadina

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Uran
Odgovori #22 : 06 November 2007, 12:49:46
Mi imamo dva - fanta in punco (10 in 9 let) - in nobeden od njiju ni imel nikoli problemov z analnimi vrečkami.

Hranimo ju vedno le z Royal canin hrano, pojesta pa tudi veliko sadja - od jabolk, pomaranč, marelic, sliv ...(pa kašen priboljšek - največ 1 na dan - npr posušena svinjska ušesa). Kostem se raje izogibamo...

In moram povedati, da tudi ne poznamo nikogar, ki bi imel tako težavo (!?)

LP



bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 23 November 2007, 17:49:48
Moj pes je star 1leto in 3 mesece, do zdej sem ga 2krat peljala na praznjenje in me zanima kako pogosto vi to delate?
Meni je veterinar rekel, da je problem takrat ko se psu to zacne dogajat enkrat mesecno. hranim ga z briketi Hills, tko da ne vrjamem, da bi bla hrana vzrok.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #24 : 26 November 2007, 12:17:21
hmmm...jaz to počnem po potrebi-ko vidim,da se začne grickat ali pa da se na hitro usede-kot da bi ga kaj pičilo... Drugače pa moram povedat,da odkar ima normalno blato,teh problemov skoraj da ni več-no,praznila nisem že sigurno kaka dva meseca.
Blato je trdo in zato se očitno vrečke spraznijo same...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #25 : 27 November 2007, 11:22:05
Moj pes je star 1leto in 3 mesece, do zdej sem ga 2krat peljala na praznjenje in me zanima kako pogosto vi to delate?
Meni je veterinar rekel, da je problem takrat ko se psu to zacne dogajat enkrat mesecno. hranim ga z briketi Hills, tko da ne vrjamem, da bi bla hrana vzrok.

Vzrok je lahko, če se pes počuti nadvaladanega od kakih dominantnih psov in si potem nekako ne upa sprazniti anane vreče. O tem je enkrat Vidic govoril po TV.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #26 : 27 November 2007, 12:51:00
Mi tega pri našemu Panu ne delamo! Je pa brikete in se veliko giblje! Saj mi je veterinar priporočal, da ko je trdo hrano, tudi trše kaka. Med kakanjem pa se analne vrečke praznijo!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #27 : 07 Avgust 2009, 09:29:44
Pri nas so konstantno polne :-\ prvič in drugič smo spraznili pri vetu (ne računa nič).. potem pa nam je pokazal kako delamo sami :) smo 2x probali sami .. pa nam ni glih uspelo.. sedaj nam pa nekje 1x na 2meseca dela to prijatelj ki je veterinarski tehnik :)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #28 : 07 Avgust 2009, 10:58:21
Pri nas pokojni Lojze sploh ni vedel,kaj je to vnetje paranalnih žlez.Zani je izgleda po njegovem principu,saj s tem nima problemov.Berry običajno "zasmrdi" pred gonitvijo,tako da ji jih spucam takrat,Zaina in Tinka pa pred gonitvijo in potem še kakšne tri tedne po koncu gonitve.Pri njima je to treba opraviti dvakrat.Je pa pri naših vse povezano z hormoni.Pa opazila sem,da se takrat vse tri babe malenkost več praskajo.
LP Tjaša



tedomedo

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 18 November 2009, 20:48:17
Takole:zanima me,kolikokrat praznite vašim psom vrečke in ali to počnete sami?
...
Moj kavalirček se vsake toliko podrsa po riti in vem, da so za to krive neke analne žleze. Vendar pa tega čiščenja do danes nisem delal, sem si pa hotel pomagati še s sliko. No, tukaj lepo kaže, kako je treba to smrdljivo stvar opraviti: http://www.youtube.com/watch?v=bJStqOPCFdA&feature=related