analne vrečke(praznjenje)

nyssa · 72672

attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 08 Maj 2012, 20:54:33
Mene pa zanima kdaj se občutijo analke. Tudi ko so prazne?

You can have no better friend than a dog.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #61 : 11 Maj 2012, 10:01:50
Ce so prazne kaj dosti ni tipati. Zadeva je namrec "vrecka", ki je ob crevesju in ima vanj izvodilo. Ko je prazna, se "zlozi" (vrecka pac), ce so polne so pa "napihnjene".

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #62 : 05 Junij 2012, 21:00:21
Tudi jaz vas prosim za mnenje... če ima moja pesjanka (8 let) zamašene analke?  ??? Doslej nikdar ni bilo nikakršnih problemov s tem. Vedno se je tudi ok iztrebljala; 2x dnevno in je to to. Zdaj pa že 3 tedne opažam, da se iztreblja samo 1x/dnevno. In tudi mnogo več časa porabi, da se iztrebi. Kakec je tudi trši. Oz. "suh". Hranim jo z običjano hrano kot doslej. Nisva nič menjali. (Tudi če menjam hrano, nima nikakršnih težav)
Danes je vozila kočijo. Sem ugotovila, da ji je delček kakca ostal na anusu. Je to morda kak indic za polne/zamašene analke?? Bi pa poudarila, da je ravno v najbolj vročih dneh (gonitev) in jo hormoni totalno medejo.  :-[ Aja, še ta podatek: razglistujem jo redno, nazadnje pribl. 1 mesec nazaj...
Ima morda kdo idejo kaj bi to bilo ali je najbolj smiselno jutri iti do veta?
Hvala, Katja



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 05 Junij 2012, 21:46:22
ali pa tamale gliste

Ali pa ima klopa  >:( na zadnjični odprtini. Se je moja psička danes cel dan drsala po riti, se lizala in praskala. Sem takoj pomislila, da so analke. Sem se odločila, da pregledam zadevo in kaj vidim: KLOPA!!! Nisem mogla verjet! Kam vse se te nadloge prisesajo. Ko sem ji ga odstranila, se ni niti dotaknila več predela tam zadaj. ;D



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #64 : 05 Junij 2012, 21:50:23
Jap, Nika4, take izkušnje iz preteklosti pa imamo tudi mi.... Hja, ne moreš verjeti, res, kam vse se prisesajo. Je pa tisto mesto mehko.  :-\
Lp, Katja



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #65 : 06 Junij 2012, 10:00:49
Analne vrečke se pogosto napolnijo v času gonitve.Osebno jih mojim psicam čistim med gonitvijo in pa preden imajo leglo.Drugače z analnimi žlezami nimajo problemov.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #66 : 06 Junij 2012, 12:39:36
Lojze, hvala za nasvet oz namig. Kot rečeno se je ta problem sedaj prvič pojavil.... Javim, če bo kaj posebnega....



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #67 : 06 Junij 2012, 15:05:49
Če boš šla  k veterinarju praznit izberi dobrega in poštenega veterinarja, da bo to naredil kot je treba.
Jaz sem lani( čeprav sem bila večkrat v tisti ambulanti) naletela na enega takega ki je zadevo razmecvaril, da je potem rabila še antibiotike, zaradi vnetja.

 se pa naši  tud to v prvih 3ih letih ni  pojavilo, potem  pa   tako kot je Lojze rekla po gonitvi... drugič tudi... . no po tej zadnji gonitvi pa ne( trkam na les)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #68 : 22 Junij 2012, 15:22:55
Hojla!

Mene pa zanima, če se iz vrečk pri čiščenju zmeraj pocedi tekočina, ali samo takrat, ko sta žlezi polni (se ne praznita z odvajanjem)? Pred cca tremi tedni sem mu (prvič sama) sčistila žleze, ker je v dveh dneh postal ves pikast po buči in hrbtu in mi je bilo takoj jasno, koliko je ura, pa še vikend je bil. :( Najprej je ven v ravnem curku brizgnila oljnata tekočina, barve olivnega olja, ko pa sem nadaljevala z "masažo", pa je pridelal gosto belkasto tekočino. Je to ok? ??? Tako enega kot drugega je bilo kar precej. Bulice so se začele sušiti in so v fazi luščenja, tako da je naš pesjan trenutno po glavi, vratu in delu hrbta kot ocufana kura.
Danes sem mu po sprehodu, na katerem je tudi kakal (klobasa, sicer ni trdo kot kamen, je pa klobasa, ki jo zlahka pobereš, brez da bi razpackal vse okrog in tudi v vrečki ostane formirana :)) iz preventive spet poskusila sčistiti žleze. Kljub vztrajnemu masiranju ni iz riti nič priteklo, ko pa sem mu jo obrisala, pa sem na papirju zavohala vonj po ribah.
Pred meseci, ko smo imeli nenehne težave s polnjenjem, mi je eden od vetov rekel, da je nekaj izcedka zmeraj prisotnega, tudi če pes sprazni žleze pri odvajanju. Glede na to, da našemu ni danes nič priteklo, ne vem, ali sem bila premalo vztrajna s stiskanjem ali...? ???

Lp,
B.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 26 November 2012, 17:47:06
Ne da mi nimamo težav  ::)
A je možno, da se psici (sterilizirana torej ni zaradi obdobja gonje) iz danes na jutri analna žleza (samo ena) enormno poveča? Oz. zakaj bi se ji tako hitro ???

Učeraj še vse ok. Danes zjutraj pa bula za en kostanj velika  :-X Takoj na veterino kjer je niso mogli izpraznat, ker niti ni bila toliko polna kot je bila otekla. Dobila antibiotike in še protibolečinsko. Doma pa se ji je sama prav odprla.  :-\ Počila prav koža ob tazadnji. Zadeva se ji že sanira. Na antibiotiku je tako al tako. Kontrolo imamo že planirano. Veterinarsko smo že oskrbljeni.

Mi pa ni znano niti jasno zakaj to tako na hitro izbruhne. ??? Glede na to, da smo tele analne žleze pri prejšnji alergični imeli konstantno na tapeti (v najhujši dobi tudi do 2x na mesec) pa da rečmo, da mam prakso kak to zgleda...me je tole čist presenetlo. Pri tej se je to prvič zgodilo in tokrat v skrajno čudni obliki.
Iščem razlog kaj bi ji lahko povzročilo tako reakcijo pa mi zmankuje idej.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 18 December 2013, 21:40:32
Danes sem pa jaz tole počela..prvič !!No in ko vsi opisujete, da je to neznosem smrad, pri nas ni blo tako, je pa res, da je iztekla samo bela gosta tekočina  ???. Ker sem to počela prvič, niti ne vem, kako smrdi ali izgleda, če ven pride tekočina, kot sem to videla na posnetkih, ki sem jih predelala pred "dejanjem"  :P



anck

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 19 December 2013, 09:17:06
Kdo ve kako je s čiščenjem analnih žlez med brejostjo? Lahko ali ne?  ??? ??? ???



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 19 December 2013, 10:07:15
Kimi, imaš mogoče linke od posnetkov?



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 19 December 2013, 14:18:01
bom našla, v slovenščini nisem našla nič ..v angleščini pa kr neki.



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 19 December 2013, 14:20:17
http://www.youtube.com/watch?v=vywTCnjKX4k

http://www.youtube.com/watch?v=4vK8GRwI84U

evo dva linka, naprej se ti pa bo tak samo odpiralo, je pa res dobro, da če to še nismo delali, da si prej ogledamo  :)



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 19 December 2013, 16:12:12
hvala :)



Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 19 December 2013, 16:16:36
nzk  ;D



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 21 Oktober 2014, 19:36:16
Zdravo, eno vprašanje.. V drekcu sem opazil malo bele tekočine, pravtako jo je kanček imela na riti. Iztrebek je drugače  normalen , trd zato sem mislil da je vse ok, ker  se ji vrečke praznejo z iztrebkom..potem pa me spet zbega, ko se včasih grize za rep in zacvili. Do sedaj tega izcedka (ali kakorkoli se temu reče) nisem opazil. ''Vožnje z vlakcem'' pa ne prakticira . Mogoče sem preveč zaskrbljen, pa vseeno. Še to , je pri zadnjih dneh gonitve.

Lp, Mark



KevinBecca

  • Gost
Odgovori #78 : 22 Oktober 2014, 07:35:01
Jaz mislim, da to niso obanalne vrečke. Mislim, da bo kriva gonitev. Če je v iztrebku to prisotno samo enkrat je lahko samo kaj takega pojedela. Pa glede na to da je iztrebek normalne konsistence mislim, da ne bi smelo biti problemov.



JanVošnjak

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 24 Avgust 2016, 01:41:22
Zdravo.

Našemu 3 letnemu psičku se je pred dobrim mesecem vnela koža zaradi vlage. Opazili smo šele ko se mu je zagnojilo in smo zaznali srmrdljiv sladkoben vonj. Peljali smo ga k veterinarju, kjer so mu tudi spraznili mešičke (tudi rito je imel malo zateklo). Zdaj nima več gnojne rane, skopali smo ga s šamponom ampak se ševedno zazna ta sladkoben vonj. Zagnojilo se mu je na zadnjem stegnu in zdaj ne vem ali mu še vedno dlaka smrdi ali so kake druge težave. Zdi se mi, da ima rito ševedno malo zatečeno, drugače pa ne kaže nobenih čudnih znakov (nič se ne liže, drajsa, kaka normalno).

Veterinarka je tudi rekla, da je lahko imel mešičke polne zaradi vnetja, zdaj pa ne vem ali jih ima spet ali ima kake druge težave.

Vaša mnenja?


Poleg tega verifikacije za prijavo na stran in objavo vprašanj so malo pretirane...



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 02 Junij 2017, 18:53:31
Evo pa, da še tukaj vprašam. Ali lahko analne vrečke kakorkoli vplivajo na blato? Vem, da običajno blato vpliva na analne vrečke, ampak zanima me ali lahko tudi obratno? Ali je lahko sluz prisotna zaradi zamašenih/vnetih analnih vrečk? Ali je lahko tudi driska prisotna zaradi tega? Kakor sem pregledala splet nikjer nisem opazila obratne odvisnosti, vendar vseeno raje vprašam. :)