Prhljaj

rosa · 43612

Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 10 Februar 2008, 13:21:22
ojla!ker vidim da je odprta tema o prhljaju boš še jaz napisala svojo "izkušnjo".trenutno se tudi jaz ubadam s tem problemom.in veterinar mi je dal taki rdečkast šampon in stem naj bi ga ubival vsake tri dni in to 4x ponovila.vzrok naj bi bile "bakterije". Minilo je 2 tedna odkar sem bila pri veterinarju in težava se je samo še poslabšala.najprej je jedel hills potem sva pa prišla na eukanubo(ta mu je bolj ušeč).zdaj drug teden grem po nasvet k drugemu veterinarju ker se mi prav smili kako se bogi ves čas praska. :-\



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #31 : 10 Februar 2008, 16:57:37
čaw čaw

am a si razmišljala da bi zamenjala hrano...usaj jaz mislim da je eukanuba zelo močna hrana še posebej za mladiča, ker ima kar 30% beljakovin če se ne motim...
pomoje bi bilo bolje če bi začela z royal Caninom ali pa Almo nature lahko tudi First choice, ker imajo nižji procent beljakovin okrog 26% se mi zdi..pa saj verjetno veš da hrana ne sme biti preveč beljakovinsko bogata?........
am kakšnega kužka imaš in kolko je star?
pa še nekaj...kako močan prhljaj ima?

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 10 Februar 2008, 17:33:16
jah komaj zdaj po tem branju sem opazla da je lahko tut hrana kriva..čeprav sem že enkrat jo menjala.po nasvetu veterinarja sem kupila eukanubo veš.am..border collija imam..17.februarja bo imel 4 mesece.ja tako je..če ga počesem..je prhljaj zelo močen..učiri ko sem ga sem imela še jaz cele bele hlače,res prav obupen je bil.drugače pa ima tako po hrbu proti repu največ in je kar tko močno no..ful vidno opazno.in še praska se ful in cvili zraven..



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #33 : 22 Februar 2008, 17:15:04
aha...ja useeno priporočam menjavo hrane....na katero izmed zgoraj navedenih
sej a veš tale prhljaj je res obupen...  lajko da je tudi od ogrevanja stanovanja... a imate zlo vroče noter?
suh zrak tudi povzroča prhljaj..ampak tako močan prhljaj je pa skoraj 100% od hrane tko da...nekaj ne bo štimalo...
poročaj kako se bo uredilo...

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


princeska1

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 01 Marec 2008, 09:31:03
Neklje sem brala, da pomaga ribje olje - a kdo ve kje se ga dobi?  A je to tisto navadno iz lekarne ali obstaja za živali kakšna drugačna verzija?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #35 : 01 Marec 2008, 09:36:12
To je tisto navadno olje iz lekarne ;)

Pa malo povprasaj naokoli po lekarnah, ker se znajo cene tega olja zelo razlikovati..

Aja, pomaga pa tudi olivno olje (ce ga pes prenasa in po njem nima driske) - polijes zlicko olja po briketih.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #36 : 01 Marec 2008, 11:10:03
Ja,to polenovkino olje se dobi v lekarnah,cena pa je za 250 ml od 4 do 6 €



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #37 : 01 Marec 2008, 11:12:25
Aja,drugače pa se dobi tudi Grizzlyjevo lososovo olje,v Pasji.net trgovinici pa še kje
klik
in pa še
klik



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 02 Marec 2008, 08:30:02
tisto ribje olje,ki ga imajo v lekarnah ful smrdi in mogoče ga pes sploh nebo hotel.Meni je dala veterinarka dermanorm olje(baje je tudi ribje sam ni tako močno in ne smrdi) za pse.Šla sem pa tam prav zaradi prhljaja.Ampak če ima pes alergijo na kakšno travo ki cveti(kot mi) nebo kaj dosti pomagalo.Tara dobi vsako leto splomladi prhljaj in nam je rekla,da je to sigurno alergija al na cvetni prah al na travo,in nemoreš kaj dosti pomagat.Lahko pa ima prhljaj tudi,če menja dlako  :-[ Kdo ve  :-\


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 02 Marec 2008, 08:32:09
To lososovo olje sem sj tudi zdej naročila in bom provala,če bo ok.Samo upam da ne smrdi..  :)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #40 : 02 Marec 2008, 13:49:02
Samo tisto olje iz lekarne sploh nima vonja,razen če nos pritisneš na flaško  :D Ai pa če ga imaš na rokah(prstih)...
Res,jaz ga drugače sploh ne voham v hrani...
Lososovo pa ima malo močnejši vonj....



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 02 Marec 2008, 18:49:48
ja pol smo verjetno imeli različno  :-\.Moje je imelo vonj,in je  šla flaška skor polna v smeti ker ... Dermanorm pa res nima vonja.


peapea

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 2
  • Didldadldudl Oskar je pa štrudl!
Odgovori #42 : 04 Marec 2008, 11:10:05
Ojla.

Bom kar tule nadaljevala, da ne bom po nepotrebnem odpirala nove teme. Ravno sem krtačila oskarja in opazila bele pike. Res je, da se mu zdajle dlaka menja in da je baje tudi to lahko vzrok za prhljaj. Ampak problem je v tem, da mislim, da ne gre ravno za prhljaj. Te bele pike so v obliki malih svaljkov, takšna zdrizasta zadeva (dober tek vsem, ki kaj grickate med branjem  ;D). Deluje tako, kot bi bila koža preveč mastna in bi izločala to svinjarijo. Deluje, pravim. Kakršnih koli sprememb na koži sicer ni opaziti, Oskar se ne praska, tako, da mu to ni moteče. Skopan je bil kakšne tri mesece nazaj z blagim šamponom za maldičke. Hrane nisva menjala (RC-mini light).

Kakšna ideja ????

In dogs we trust!


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 24 Marec 2008, 12:51:08
Zdravo,

Pa se je začel tudi pri nas. Zopet >:( Zanima me če ima kdo mogoče kako izkušnjo  o Clorexy derm gelu? Dal mi ga je veterinar, češ naj probam še z tem. Prejšnji teden sem dala psici Frontline, saj sem opazla da se je začela po malem praskat. Zdaj pa je to postalo neznosno. Sem pomislila da je mogoče alergična na Frontline. Ima pa po celem hrbtu polno takih belih listekov, kr velikih ni več kot prah, in se praska non-stop. Med hrbtom in bedro se je prav začela že grizit, tak da se ji to že pozna na koži. Drugače pa ima zelo lepo, čisto kožo. Hrani se večina z Evkanubo, + kake kosti, riž in kaka goveja juhca.
Lep pozdrav



kitic

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 24 Marec 2008, 23:13:27
Pa še jaz dodam...
Imamo 6,5 mesečnega shih tzuja in že nekaj časa se čoha. Začelo se je, ko smo navadni pupy mini Hills menjali za Nature varianto obenem je bil skopan in začel je jesti pasje piškote (za nagrado). Pa smo ponovno menjali na pupy mini Hills, nehali dajati piškote in se še naprej čoha. To traja cca 2,5 meseca. Pred 1,5 mesecem smo ga peljali k veterinarju in mu je dal ampulo proti bolham, ki jih itak nima in, ko ni bilo boljše smo veterinarja obiskali ponovno pred cca 10-imi dnevi. Sumil je na alergijo, ker se pes čoha le po spodnjem delu trebuha in "kolenih" sprednjih tačk. Dobil je kortizonske tabletke (1/4 2x/dan - 4 dni in še 4 dni po 1/dan) in olje dermanorm. Sami pa mu že nekaj časa dodajamo ribje olje zaradi boljšega razvoja sklepov in ožilja pa tudi za boljšo dlako.Pre cca 1 tednom pa je bil skopan (imel je že vonj pa smo sumili, da se že od umazanije čoha).
Skratka ni mu nič boljše oz. je še malo slabše.
Ima kdo kakšen predlog, nasvet, idejo????
Hvala.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #45 : 25 Marec 2008, 10:30:52
1. osebno bi menjala in nebi hranila z hills' hrano, probaj Natures Variety Instinct, ki je brez žitaric. Pa običajno traja kar par mesecev preden se pozna razlika.

2. ribje olje je ok, tako da to mislim da ne more škoditi

3. kakšen šampon pa imate? vsekakor je fajn uporabljati blagega + kakšen balzam, da se dlaka lepo razčeše. Psa je treba vsaj na par dni lepo prečesati, da nima vozlov, ter probati ne prevečkrat kopati (recimo 1x na mesec, ne večkrat)

4. jaz nebi dajala nobenih pasjih priboljškov, piškotov, ...karkoli, Raje kakšen domači priboljšek, kakšne koščke zelenjave in sadja, mogoče koščke sira za nagrado.

Če se zadeva ne izboljša recimo v 2 mesecih, potem bi razmislila da se pes testira na kaj je alergičen. Pa seveda nujno bi se posvetovala z vzrediteljem, od katerega je bil pes kupljeni.




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #46 : 25 Marec 2008, 10:33:10
miško...a praskati se je začela po Frontlinu? Ali že prej?

Pa čisto tako btw če je pes občutljiv, potem jaz nikoli nebi dajala takih agresivnih sredstev kot so ti insekticidi.


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 25 Marec 2008, 15:00:56
Strinjam se z botticelli...
Moj je po hrani hills' se začel praskat in imel veliko prhljaja. Potem sem prešla na eukanubo in je bilo malenkost boljš. Nato sem začela mu dajati hrano od purine..okus govedine..morda je vaš pes alergičen na določene sestavine v hrani. Mojemu se je vidno izboljaša dlaka,postala je lepa brez prhljaja in ne praska se več.Rezulatat je bil viden šele po 2 vrečki.

Ribje olje..jaz sem mu stavila olivno olje in je super..

In priporočam še limono 1x do 2x na teden nanest na dlako..

Jaz sem s temi ukrepi se rešila prhljala in praskanja..

Lp,nina



snjezana

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 12 April 2008, 13:54:43
JUHUHU!!!
V Hoby programu in Tukano centrih bodo od naslednje pošiljke imeli hrano za shih tuje - mladiče, Royal Canin!!!



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #49 : 21 April 2008, 21:28:21
Dermanorm pa res nima vonja.

Ja,midva sva tudi dobila Dermanorm in res nima nobenega vonja.
Mogoče veš ceno za 250 ml?
Ker sva ga dobila pri vetu,na računu pa ni cene,ampak je vse skupaj kar všteto v ''storitev''  :-\



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 21 April 2008, 22:11:48
evo sem šla pogledat,ker imam še doma škatlo od tega olja  :) 20€ je cena, js sem ga kupla lani. Pa traja kar dolgo...

js sem pa dobila uno lososovo olje,ful smrdi  :) tara se je začela kar penit prvič ko ga je povohala  :D


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #51 : 21 April 2008, 22:26:24
 :D Se ga voha,kaj?  :D

Kakšni primorci pa ste,da vam smrdijo ribice?  :P



yTin

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Inky
Odgovori #52 : 28 April 2008, 09:31:59
LP  :)


No jst sm se zelo sveza tuki in seveda kar se tice pasjega zdravja  :-[ rabla bi nasvet namrec kuza je star dobra 2 mesca in se za moje pojme prevec coha in grize.Nekateri so mi rekli da ima mozno prhljaj v zacetni fazi al pa bolhe.bolhe torej niso ker je dobil ampulo  :) zanima me ali je mozno da se bo to se stopnjevali ker zdej sm gledala ima tu pa tam zelo slabo viden "prhljaj".Bil je tudi pri veterinarju pa je rekel da je se premajhen za karkoli zato je dobil samo ampulo proti bolham ceprou ni vidu niti ene bolhe ampak ker naj bi bil crn se to zelo slabo vidi.
hranim ga s Hills hrano (1 tedn odkar je pri nas) ker nej bi bla najbolsa za prinasalce sam pred tem je pa dobival vrjetno kaksne zelo poceni konzerve.

hvala ze v naprej za kak uporaben info  :)



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #53 : 28 April 2008, 18:08:48
Živjo!  :)

Če ga srbi in bolhe niso,poskusi najprej zamenjat hrano. Seveda postopoma izvedi menjavo hrane. Poskusi s kakšno kvalitetno puppy hrano,morda z manj beljakovinami ali pa za občutljive pse brez določenih alergenov,kot so svinjina,soja,piščanec,koruza,... (sensitive,sensible,...)
Kakšen pa ima kakec? Precej težav s kožo zna biti povezanih z zamašenimi analnimi žlezami,zato je pomembno,da ima kuža čvrst iztrebek,da se analke lahko praznijo.



yTin

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
  • Inky
Odgovori #54 : 28 April 2008, 19:59:34
dans sm mu kupla royal canin da vidim ce bo mogoce s to hrano kej drugace.Upam da ne vpliva prevec na to ce kako sadje poje ker je cist nor na japke pa take zadeve rajs je sadje k pa brikete  ???
tud drekca ma cvrstga ja



Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 29 April 2008, 11:43:26
dans sm mu kupla royal canin da vidim ce bo mogoce s to hrano kej drugace.Upam da ne vpliva prevec na to ce kako sadje poje ker je cist nor na japke pa take zadeve rajs je sadje k pa brikete  ???
tud drekca ma cvrstga ja
če se mu bo izbolšalo boš videla komaj po prvi pojedeni vrečki(usaj tako je bilo pri mojemu)...



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #56 : 29 April 2008, 12:40:44
Zamenjaj hrano p o s t o p o m a!
Se pravi: danes mu daš večino prejšnjih briketkov,pa čisto malo novih, jutri malo manj starih briketkov,malo več novih,itd...dokler ne prideš na samo nove brikete.

Hja,briketi so tko-tko-eni jih radi jejo,eni pač ne. So pa sigurno najbolj praktični,vzameš jih lahko na pot,imajo notri večino stvari,ki jih pes potrebuje.
Svetujem ti,da ko najdeš prave brikete,vztrajaj pri njih,nikar jih ne menjaj pogosto,da ne boš povzročila kakih težav s kožo,prebavo,itd... V najboljšem primeru pa se ti lahko zgodi,da boš imela izbirčneža doma,ki mu ne bodo dišali nobeni briketki  :-\

Sadje(jabolka,banane,...) in zelnjavo lahko poje poljubno-samo da ima rad  :D

Pazi pa na grozdje,makadamijo(oreščki),preveč česna,čebule,... to pa škodi. Bom kar kopirala en svoj post iz sosednjega foruma:

Alcoholic beverages Can cause intoxication, coma, and death.
 
Baby food Can contain onion powder, which can be toxic to dogs. (Please see onion below.) Can also result in nutritional deficiencies, if fed in large amounts.

Bones from fish, poultry, or other meat sources Can cause obstruction or laceration of the digestive system.

Cat food Generally too high in protein and fats.
 
Chocolate, coffee, tea, and other caffeine Contain caffeine, theobromine, or theophylline, which can be toxic and affect the heart and nervous systems.

Citrus oil extracts Can cause vomiting.

Fat trimmings Can cause pancreatitis.

Grapes and raisins Contain an unknown toxin, which can damage the kidneys. There have been no problems associated with grape seed extract.

Hops Unknown compound causes panting, increased heart rate, elevated temperature, seizures, and death.

Human vitamin supplements containing iron Can damage the lining of the digestive system and be toxic to the other organs including the liver and kidneys.

Large amounts of liver Can cause Vitamin A toxicity, which affects muscles and bones.

Macadamia nuts Contain an unknown toxin, which can affect the digestive and nervous systems and muscle.

Marijuana Can depress the nervous system, cause vomiting, and changes in the heart rate.

Milk and other dairy products Some adult dogs and cats do not have sufficient amounts of the enzyme lactase, which breaks down the lactose in milk. This can result in diarrhea. Lactose-free milk products are available for pets.

Moldy or spoiled food, garbage Can contain multiple toxins causing vomiting and diarrhea and can also affect other organs.

Mushrooms Can contain toxins, which may affect multiple systems in the body, cause shock, and result in death.

Onions and garlic (raw, cooked, or powder) Contain sulfoxides and disulfides, which can damage red blood cells and cause anemia. Cats are more susceptible than dogs. Garlic is less toxic than onions.

Persimmons Seeds can cause intestinal obstruction and enteritis.

Pits from peaches and plums Can cause obstruction of the digestive tract.

Potato, rhubarb, and tomato leaves; potato and tomato stems
Contain oxalates, which can affect the digestive, nervous, and urinary systems. This is more of a problem in livestock.

Raw eggs Contain an enzyme called avidin, which decreases the absorption of biotin (a B vitamin). This can lead to skin and hair coat problems. Raw eggs may also contain Salmonella.

Raw fish Can result in a thiamine (a B vitamin) deficiency leading to loss of appetite, seizures, and in severe cases, death. More common if raw fish is fed regularly.

Salt If eaten in large quantities it may lead to electrolyte imbalances.

String Can become trapped in the digestive system; called a "string foreign body."

Sugary foods Can lead to obesity, dental problems, and possibly diabetes mellitus.

Table scraps (in large amounts) Table scraps are not nutritionally balanced. They should never be more than 10% of the diet. Fat should be trimmed from meat; bones should not be fed.

Tobacco Contains nicotine, which affects the digestive and nervous systems. Can result in rapid heart beat, collapse, coma, and death.

Yeast dough Can expand and produce gas in the digestive system, causing pain and possible rupture of the stomach or intestines.


Se pravi,po tem seznamu pes ne sme jesti oz zaužiti:
-alkohol
-čokolada,kava,čaj(predvidevam da tiste s preveč teina)
-otroška hrana
-mačja hrana
-kosti
-odrezkov masti
-extrakti iz olja citrusov
-grozdje
-hmelj
-človeški vitamini,ki vsebujejo železo
-večje količine jeter
-Makadamija(to so oreščki,ponavadi jih prodajajo pražene in soljene)
-gob
-česen,čebula
-marihuana
-plesnive hrane,...
-pešk od slive,breskve
-sladke hrane,testa surovega,raznih rastlin,
-tobaka


Vem,da je malo OT,morda lahko moderatorji prestavijo v temo o prehrani  :-[



Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #57 : 13 Junij 2008, 10:33:52
Ojla!
Tudi jaz se ubadam s problemom prhljaja, ki je vsaj meni malo nenavaden...
...nasa Kiara ima prhljaj, vendar le v uhljih ???....ali mogoce kdo ve zakaj je tako, glede menjave hrane pa, velikokrat smo jo ze zamenjali, pa se nic ne spremeni!
Lp


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #58 : 26 Avgust 2008, 17:21:05
najverjetneje je hrana....seveda pri menjavi hrane rezultati niso vidni čez noč...ampak čez par tednov...tako da moraš kar nekaj časa vztrajat
mogoče pa na ušesih zaradi slabo splaknjenega šampona?
nwem to mi je padlo na misel..
ostalo naj potrdijo strokovnjki, saj jih je kar nekaj tu gor;)

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #59 : 26 Avgust 2008, 18:57:21
Ja, očitno je bila hrana...zdaj sva hrano zamenjali in ni več težav! ::)
Lp