Prhljaj

rosa · 43490

gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #60 : 26 Avgust 2008, 19:53:53
hehe no super...
počohej kosmatinca ;) ;D

pa lep pozdrav
grega in boj

A dog is for life, not just for Christmas!


nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 11 November 2008, 21:27:34
Moja psička se ne praska toliko, tu in tam malo.
Kadar se nasloni name včasih opazim (sploh na temnem oblačilu) nekaj podobno belemu prahu. Ali je to prhljaj?



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 18 Oktober 2011, 14:03:08
Moja psička ima na dlaki konstantno take male bele pikice. Se lepo vidi ker je črna. Drugače ima lepo svetlečo dlako. Kakšen dan te pikice izginejo in mislim, da je prhljaj izginil, a so naslednji dan ali dva zopet na dlaki. Zanima me če je to res prhljaj. Praska se ne veliko.



MynnCi

  • *
    • Prispevkov: 51
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 19 Oktober 2011, 08:37:44
No sem postala že ekspert v roku 14 dni... Gaia je bila na predelih brez dlake, prhlaj, smo bili na testi za demodex, driska, kri sluz v blatu... ni da ni.
Zamenjamo brikete! ČUDEŽ!
Prej sem ji dajala Royal Canin Birth...
Sedaj Eukanuba Intestinal 2x na dan in 2x na dan kuhano hrano.
Driske ni, dlaka se popravlja...
Mojo čbelco sem skoraj uničila zaradi nakupa hrane, obup!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #64 : 13 Avgust 2013, 09:19:36
Bom uporabila to temo glede prhljaja in dodatkov.
Olje svetlina od Dorwest herbs stane 100 kapsul 18,94 eur.
Sestava kapsule je: 500 mg olje svetlina (10% GLA), vitamin E 4 mg.
Doziranje: 1 kapsula / 10 kg teže.
Olje svetlina od Nutrilab (za ljudi) stane 60 kapsul 7,25 eur ( v DM 7,45 eur).
Sestava kapsule je: 500 mg olje svetlina, od tega linolna kislina 375 mg, GLA 45 mg, vitamin E 10 mg.
Doziranje: 3 kapsule / dan.
Po tem lahko povzamemo, da lahko kupujemo za pse svetlinovo olje za ljudi, ker je cena ugodnejša?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #65 : 05 November 2013, 11:06:11
hej

Zanima me, ima kdo izkusnje kateri pripravek se najboljse obnese pri prhljaju in srbeci kozi (vse to ob menjavi dlake)? Je to Grizzly olje, Dorwest olje svetlina, Kelp alga ali kaj tretjega? Rabim nekaj nabavit, pa zbiram info kaj je najbolj ugodno in najucinkovitejse..  :)


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #66 : 05 November 2013, 11:15:29
Suh pivski kvas-tudi drag ni, biotin tablete v lekarni. Pa moji je pomagalo šamponiranje takrat (imama blag šampon, namenjen pomirjanju kože + gumjasta krtača, ki tudi pomasira kožo, ampak pri tvojmu ti gumjasta krtača najbrž ne koristi).
Prhljaj je pa pri nama bil povezan s hrano.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #67 : 05 November 2013, 11:32:16
Jaz sem moji ob menjavi dlake dajala kar navadno ribje olje (iz lekarne) in je vedno pomagalo. Ni pa imela nikoli srbeče kože, samo slabo dlako in prhljaj ob menjavi. Odkar je sterilizirana pa ne rabi več, ker nima več tako intenzivnih menjav dlake, ampak menja ves čas po malem...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #68 : 05 November 2013, 11:41:33
Hmm, ja, na kvas sem pozabila  :-[ Kopanje je pa v planu, imava nov blag sampon (http://www.petcarerx.com/bio-groom-country-freesia-shampoo/16582), pa tudi ceseva se zdaj ob menjavi malo bolj pogosto, da koza lepo diha - samo mu grejo pa trenutno dol ogromne kolicine dlake.  ::)

Drugace se nama prhljaj pojavi skoraj vsako zimo, samo se nikoli ga ni tok srbela koza, kot ga sedaj. Se mi ful praska in tudi prhljaj ima po celem telesu, ponavadi ga je imel samo po trebuhu.


Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #69 : 05 November 2013, 11:59:40
Poudarjam: ribje olje iz lekarne, to ki je v flaškah in poceni, je olje iz ribjih jeter in vsebuje ogromne količine vitamina A in D, ki jih zelo hitro predoziramo. In se nalagajo in imajo stranske učinke. Na lastno odgovornost. Vsebuje izredno malo omega 3 in je polno omega 6, ki jih psi v briketirani hrani dobijo že tako in tako ogromno (preveč). To se je včasih dajalo otrokom zaradi vitamina D, ne zaradi omega 3.

Za pse in ljudi je poantan omega 3 (eha in dpa), da uravnamo ravnovesje omed omega3 in opmega 6 v korist omega 3. Omega 3 ni čudežno zdravila, pomaga pa pri ogromno stvareh, sploh pri koži.

Laneno olje je za pse brez učinka. Vsebuje ELA, ki jo mora pasji sistem koncertirati v omega 3, ki jo lahko ponuca, ampak zelo neefektivno in celo na račun obstoječih omega 3 v sistemu. Daj prodaje pa se vse. Tisti izdelki iz Dorwest (da ne bo pomote,m nimam kake pasje trgovine) nimajo niti enega izdelka, ki temu ustreza. Še ribje olje je iz ribjih jeter!

Še najceneje pridete čez, če v človeški trgovini kupite obične človeške omega 3 kapsule, samo pazite, da je v 1000 mg 300 mg Dha in Epa vrednosti (drugače plačujete preveč).

Berite deklaracije, vsebnosti pa lahko preverite tudi tu:
http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9632.msg416992#msg416992



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #70 : 05 November 2013, 12:14:15
Laax olje ( Husse)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #71 : 05 November 2013, 14:08:26
Martina, napiši kaj več.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #72 : 05 November 2013, 14:59:37
Mi smo dobili Dermanorm olje od Vetoquinol na eni tekmi v tujini, dobijo ca. pol žličke enkrat na dan, in je bila zelo hitro opazna razlika pri dlaki/koži. Sicer nimamo problemov glede prhljaja, a sem dobre stvari slišala o njem od drugih.

http://www.lekarnar.com/izdelki/dermanorm-olje-250-ml



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 05 November 2013, 15:01:54
A torej je laneno seme brezveze dajati in za nič ne koristi?  ???
(glede na post od Taar)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #74 : 05 November 2013, 16:21:55
Razen za prebavo (razkuhano laneno seme) je precej brezveze, ker ga ne izkoristijo.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #75 : 05 November 2013, 16:59:19
maja01 ti se bolj spoznas, a mislis da lahko nabavimo od Nutrilaba svetlinovo olje? Nisem prepricana, ker ima par dodatnih sestavin katerih v Dorwestu ni (pa ne vem kako bi ucinkovale na psa).  :-[

Bom uporabila to temo glede prhljaja in dodatkov.
Olje svetlina od Dorwest herbs stane 100 kapsul 18,94 eur.
Sestava kapsule je: 500 mg olje svetlina (10% GLA), vitamin E 4 mg.
Doziranje: 1 kapsula / 10 kg teže.
Olje svetlina od Nutrilab (za ljudi) stane 60 kapsul 7,25 eur ( v DM 7,45 eur).
Sestava kapsule je: 500 mg olje svetlina, od tega linolna kislina 375 mg, GLA 45 mg, vitamin E 10 mg.
Doziranje: 3 kapsule / dan.
Po tem lahko povzamemo, da lahko kupujemo za pse svetlinovo olje za ljudi, ker je cena ugodnejša?

KARMEN Martina ima v mislih tole: http://www.husse.si/pasja-hrana-izdelki/prehranski-dodatki-za-pse/?izdelek=159

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #76 : 05 November 2013, 18:41:57
Hvala  :)!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #77 : 05 November 2013, 20:39:06
KARMEN - nisem tu nič gledala. Sorry
To je, kar je linkala Ovčka. Po sestavi primerno za pse in za malo širši spekter delovanja.
 :P :P Možgani

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 06 November 2013, 12:12:16
Vse omega maščobe v primernih razmerjih so super za možgane  ;) Prek možgan pa se vsi telesni procesi dogajajo. No, so tok zelo povezani, da pes brez glave ni isti   :D

Nam pa npr Dermanorm ni nucal a ma nič. So mi pa bili do sedaj všeč vsi oljati od lososa. Čist useen od proizvajalca. Tko da od Grizliya, do Luposana (ta mi je všeč ker je hladno stiskan), pa do Fish4doga...se pa ognem lekarniških, ker tud v osnovi men smrdijo...po slabi ribarnici  ;) Se pa načeloma odločam za tisto bolj ekonomično ceno/ponudbo.

Pač zdajle v začetku kurilne sezone je prhljaj oz. bolje rečeno suha koža, kar nekaj običajnega. Pri nas se večinoma samo od sebe stabilizira v roku kakih 3tednov. Olja pa jim dodajam bolj kot ne zarad dobrega počutja, da vsake tok dobijo kaj zraven. Pa nardimo oljnato kuro na zimo, čez poletje pa kaj drugega če je potrebno.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 06 November 2013, 13:00:15
Jaz ne kupujem več olj za pse, dobi te ki so za ljudi. Ne samo da so cenejša, pri teh se lahko zaneseš tudi na to da ne vsebujejo težkih kovin + vsebnosti so jasno navedene. Kar je pri teh za pse bolj redko.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #80 : 06 November 2013, 13:06:50
Jaz sem potem danes nabavila suh pivski kvas, mi je pa res vsec tistole Svetlinovo olje od Nutrilaba.. Samo ne vem ce je varno za pse, tako da cakam se potrdilo kaksnega, ki je to ze uporabljal ali kaksnega, ki se spozna in mi lahko potrdi, da ne bo nic narobe..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 06 November 2013, 13:12:07
Jaz sicer nisem uporabljala Nutrilabovo svetlinovo, ampak pri mojemu je bilo OK. Nobenih težav.

http://books.google.ca/books?id=-k3q-iXzU5kC&lpg=PA99&dq=evening%20primrose%20oil%20dogs&pg=PA120#v=onepage&q=evening%20primrose%20oil%20dogs&f=false

Tule si lahko malo več prebereš o temu.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 06 November 2013, 13:29:45
Jaz moji od olj dodajam lososovo (od Hunterja), sončično, olivno in bučno. Sicer prhljaja ni nikoli imela, pa neke uničene dlake tudi ne, ampak se pa pozna, da je dlaka kar precej lepša, če dobi olje redno (nekje 2x na tedna eno od zgoraj naštetih).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #83 : 06 November 2013, 13:51:48
Jaz sicer nisem uporabljala Nutrilabovo svetlinovo, ampak pri mojemu je bilo OK. Nobenih težav.

Katerega pa? Od Dorwesta ali kaksno drugo primerno za ljudi?  :-[

Hvala za clanek!  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #84 : 06 November 2013, 13:58:34
maja01 ti se bolj spoznas, a mislis da lahko nabavimo od Nutrilaba svetlinovo olje? Nisem prepricana, ker ima par dodatnih sestavin katerih v Dorwestu ni (pa ne vem kako bi ucinkovale na psa).  :-[

Ma nima dodanih sestavin ;) linolna kislina in GLA so itak sestavine svetlinovega olja. :) Samo pri Dorwestu LA  ni navedena na pakungi. :) Edino vec vitamina E ima, glede tega pa ne vem, mogoce bi lahko bil problem, ker je topen v mascobi in se zato nalaga v telesu.

Drugace sem ga jaz uporabljala zase, pa je blo ok.

battito animale


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 06 November 2013, 14:02:48
Za ljudi znamke Healthspan 1000 mg. Ampak mojemu pri prhljaju ni kaj dosti pomagalo.  :-\

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 06 November 2013, 19:34:46
Jaz imam za raznorazne zadeve, ki se tičejo kože, zelo dobre izkušnje s cinkovimi preparati, ali takimi ki se nanašajo (celjenje kožnih poškodb npr. Sunlitan sprej, osebno za umivanje las Head&Shoulders, ki vsebuje cink), ali dodatki k prehrani (dva bullterierja z ekcemi ki so jih pripisovali alergijam, sta se na koncu pozdravila z nekim cinkovimi tabletami in lahko jesta vso hrano čisto normalno). Ne pravim da deluje in pomaga za vse, je pa fajn preverit tudi to možnost.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #87 : 06 November 2013, 19:51:02
Cink je splošno znan, da odpravlja prhljaj in podobne zadeve. Ampak sama nikoli ne bi vzela head and shoulders (čeravno so se sestavinsko popravili, so še vedno na črni listi zaradi testiranj). Mislim, da sem zasledila tudi pri pasjih šamponih cink, nisem 100%. Sicer se dobijo prehrambeni dodatki, je pa cinka največ naravno v rdečem mesu in morskih sadežih.

Povečane doza cinka so povezali z agresijo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #88 : 06 November 2013, 19:53:41
Ma nima dodanih sestavin ;) linolna kislina in GLA so itak sestavine svetlinovega olja. :) Samo pri Dorwestu LA  ni navedena na pakungi. :) Edino vec vitamina E ima, glede tega pa ne vem, mogoce bi lahko bil problem, ker je topen v mascobi in se zato nalaga v telesu.

Drugace sem ga jaz uporabljala zase, pa je blo ok.

Z dodanimi sestavinami sem imela v mislih tiste kisline, ki jih med analizo za dorwest ni (oleinska, palmitinska), ja, pa doza vitamina E je visja.

Ok, sem sla pa guglat glede vitamina E in nasla par stvari, torej, potrebne dnevne kolicine za pse:
Citiraj
Recommended daily dose of vitamin E is highly variable and according to different vets and researches is 200 – 300 I.U (international unit) if the dog weighs 15 – 50 pounds and 300 – 500 I.U if the dog is more than 50 pounds. According to another research 400 I.U is recommended if the dog is under 2 years of age and 800 I.U if the dog is above 2 years of age. Toxicity of vitamin E in dogs is not seen as long as per day dosage is below 4000 I.U.

V kapsulah od Nutrilaba je 10mg (kar je 15 IU), moj rabi dnevno dozo 3-4 kapsul, ampak ce recem 3, je to potem 45 IU, iz Acane dobi 200 IU, se pravi je to skupaj 245, kar je se vedno v mejah normale in ni predozirano.

Razmisljam prav? Ni nevarnosti za predoziranje? Itak bi kapsule dajala samo kaksen mesec, tok da se koza popravi.  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #89 : 06 November 2013, 20:31:42
Z dodanimi sestavinami sem imela v mislih tiste kisline, ki jih med analizo za dorwest ni (oleinska, palmitinska)

Iz Nutrilabove strani ;)

Citiraj
Olje svetlina vsebuje različne maščobne kisline kot so linolna kislina, gama-linolenska kislina, oleinska kislina in palmitinska kislina

Glede vitamina E pa po mojem razmisljas prav, ja...

battito animale