Prhljaj

rosa · 43489

rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
: 26 Oktober 2005, 12:38:47
Moja Rosa se se zdaj ni znebila prhljaja.

Skoz ji devam, dodatke k hrani... rumenjak, olje dermanorm...  Skopala sem jo ze tudi s samponom proti suhemu prhljaju.
Pa ne zgine. Vsak dan ko jo cesem se kar leti ven.

Zamenjale sva hrano. Od Hillsa na Pro plan (res je da ga je sele en teden), ampak ni znakov da bi bilo kaj boljse. Umetnih materialov tudi ni v njeni blizini.
Nikakor ne morem ugotovit kaj ji ne pase. Za teste, na kaj je alergicna, pa je se premlada.    :(

A ma kdo se kaksno idejo kaj se naj naredim? ???

Lp,

Alenka

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 26 Oktober 2005, 12:50:59
A jo pogosto kopas?



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 26 Oktober 2005, 13:03:01
Ne, po navodilih veterinarja, z razmakom en mesec in pol. Do sedaj je bila skopana tri-krat.

Edino zadnjic sem jo dva-krat zaporedoma (razmak je bil tri dni), ko sva prisle od veterinarja.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #3 : 26 Oktober 2005, 13:06:41
A to si bila pri Matkotu. Pa ti je vrjetno dal en anti-bakterijski šampon ( takšna modro - bela flaška ).


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 26 Oktober 2005, 13:15:22
Ja sem bla pri Matkotu, jaz vedno hodim k njemu - zame dalec najboljsi veterinar.

Ampak sampon je pa rumeno bel - octiderm shampoo, pa cefa cure tablete je jedla (sem si zapomnila ker je tako smesno ime).  :)

Modro-belo flasko je pa dobil Azor, moj prejsnji pokojni kuza, ko je mel vneto kozo in mu je blazno zacela izpadat dlaka. Tako da je bil ponekod ze skoraj gol.  :'(

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 27 Oktober 2005, 13:45:30
kako dolgo ze ima rosa prhljaj?
ja definitvno se ga ne bos znebila "cez noc". ce ti razni dodatki niso pomagali, je verjetno res mozno da je bila kriva hrana.. pocakaj se malo, saj si rekla da dajes novo hrano komaj en teden, pomoje bo pocasi prhljaj zginil  ;)


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 02 November 2005, 09:31:38
Prhljaj ima ze od kar sem jo prinesla domov - no ne ravno od prvega dne ampak recimo od 3. meseca naprej. Mozno bi bilo da je od hrane, ker je sele s prihodom v nas dom zacela orng jest brikete...
... bila je namrec med zadnjimi v leglu in je se kar "visela" na mamini crpalki.

Eni pravijo da je lahko tudi prah. Da ga je ze malo dovolj, ce je pes alergicen; saj se ne kaze v obliki astme kot pri cloveku.

Bomo videli...  ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #7 : 02 November 2005, 09:35:13
A od začetka je ejdla Hill's?Ker poznam veliko psov,ki so po tej hrani dobili prhlaj...<:(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 02 November 2005, 09:36:12
Indi je mel prhljaj po pedigreeju ... zdej ma kr ok dlako, sam prekratko ..  :'( :'( :'( :'( :'( :'(



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 02 November 2005, 09:53:05
Za Hills sem tudi jaz posumila, glede na to, da je ze veckrat bil prhljaj omenjen v povezavi z njim.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #10 : 02 November 2005, 19:59:01
Zara je imela kot mladiček prhljaj po hrani Hill's in tako smo menjali hrano, pa je prhljaj izginil.

Sem pa slišala da je prhljaj pri maldičku lahko povezan tudi s tem da pes pač raste in se koža hitro širi. Nekaj takekga.


Lp, Marusa


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #11 : 02 November 2005, 20:06:48
Koliko je psička stara? včasih se pojavi prhljaj ko pes menja dlako.


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #12 : 02 November 2005, 20:09:11
aja ups pozabila povedat, da če menja puhek za "tapravo" dlako

LP


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #13 : 02 November 2005, 23:39:31
rosa, prhljaj je kolikor jaz vem lahko pogojen tudi z dednostjo. In se mi zdi povsem možno, ker recimo Liza ga nima, Aaron ga je imel (odkar je Eukanubo performance ga ima zelo,zelo malo samo na prsih), ima ga njegova mama, bratec in dve sestrici. Vem za njegovo mamo, da ga ima vedno in povsod, ne glede na to, kakšno hrano je, tako da se s tem sploh ne ubadajo več. Samo češejo je ne z kovinskimi krtačami in gre kar v redu, psička se pa tudi razstavlja.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #14 : 03 November 2005, 13:17:29
Rosa je stara zdaj ze 6 mesecev in je puhek ze izgubila.

Saj sem tud jaz Roso razstavljala kar s prhljajem :). Pred razstavo sem jo dobro prekrtacila, "sprhala", zgladla dlako, pa ni sodnica nic opazila. Upam da tudi v Vrtojbi ne bo.
Za Rosino mamo pa ne vem ali je mela prhljaj, nekateri so mi rekli da je njena mama "dala" ponavadi kar kvalitetne mladice...

Liza, moram pa ti povedat, da se je tudi meni zdelo da ga ima najmanj, ko je jedla Eukanubo (lamb and rice).

Mogoce se pa levi kot kaca... ;D ;)

Pozdravcek,

Alenka

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #15 : 03 November 2005, 13:20:53
Hihihi, a zato je Aaron kar naenkrat tako zrasel (se je prelevil  ;D :P).

Rosa, saj drugače prhljaj ne vpliva kaj dosti na oceno. Ima kar precej psov prhljaj in se razstavljajo brez problema. Tako da glede tega ni treba skrbet :)


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 07 Marec 2006, 13:50:36
Z meseci se malo se poucis... ::)

Prhljaj je pri psih, ki so vecino casa v stanovanju - tukaj najbolj cilam na zimski cas - nekaj povsem normalnega. Saj se jim s kurjavo oz. suhim zrakom v hisi ali stanovanju tudi susi koza tako kot pri cloveku. In nekoliko ga lahko zmanjsas z razlicnimi vlazilci zraka.

Sicer pri Rosi ni bilo to; ampak naj bo v vednost lastnikom, ce se njihovim kuzkom pojavi prhljaj, da ne pomeni nujno alergije.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #17 : 09 Avgust 2007, 12:59:16
en mali nasvet v boju proti prhljaju: v knjigi o psih in prvi pomoči (ne vem naslova ::)) sem prebrala, da če ima naš kuža prhljaj mu v kožo vtremo limonin sok-pr mojem to deluje :) pa še zastonj je...
limonco mu vtrem v koren repa in po hrbtenici pa je že naslednji dan puno bolje ;D

love animals


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #18 : 09 Avgust 2007, 13:11:56
se boljse pa je, ce odkrijes vzrok in ga saniras ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #19 : 10 Avgust 2007, 09:01:34
se boljse pa je, ce odkrijes vzrok in ga saniras ...


ja to je pa itaq vedno najboljš :P

love animals


jole

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 02 Oktober 2007, 10:33:53
Živjo!

Tudi naš Lan ima težave s prhljajem. Veterinar mi je svetoval menjavo hrane (iz Technicala smo prešli na Eukanubo), odsvetoval pa je tudi uporabo jajc, raznih priboljškov, kuhane hrane... Po 10 dneh smo opazili razliko, sedaj se ne praska več toliko. Nekje sem prebral, da na prhlaj lahko vplivajo tudi čistila za tla (če pes leži na njih  :) )

rosa: Ali mi lahko poveš ime šampona proti suhemu prhljaju?

rashy: A si limonin sok kaj zmešala z vodo?



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #21 : 14 Oktober 2007, 15:57:57
nene, nič nisem zmešala z vodo-odrezala sem košček limone in mu ga stisnila po celi hrbtenici in z malo masažo vtrla v dlako-drugle ga nisem nič namazala, zgolj po celi hrtbenici(torej vključno  z repom
moj je po mojem mnenju dobil prhljaj zaradi menjave hrane-eukanuba mu ni bila tako dobra kot pa sedaj Royal Canin-to pa naravnost obožuje
sicer ni popolnoma nič izbirčen ampak vseeno lahko opazim razliko ;)

love animals


rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #22 : 14 Oktober 2007, 15:58:53
tuširanja pa ne priporočam kajti po vsakem še tako milem šamponu postane koža suha in posledično - prhjaj...

love animals


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #23 : 15 Oktober 2007, 08:29:45
Ko ze omenjate Royal Canin in prhljaj v istem stavku.. Dokler je moj mali jedel RC je imel prhljaj. Ko sva zamenjala hrano in presla na Arden Grange mu je v roku enega meseca ves prhljaj izginil..  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 15 Oktober 2007, 09:15:49
Pri moji se prhljaj "pojavi",ko jo češem.  :-\ ???
Mislite da je krtača pregroba ali... ?  Drugače prhljaja ni videt.



rashy

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Go Rush
Odgovori #25 : 16 Oktober 2007, 07:23:21
je sej se pri vseh tko vidi, ko psa počešeš, ko se ga vidi na površju pa potem kmalu izgine...jaz sem ga stuširala zadnjič z zelo blagim kamiličnim šamponom za puppy kužke pa se mu je vseeno malo poznalo, ko sem ga skrtačila, ker se mu koža tako izsuši

love animals


gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #26 : 06 December 2007, 23:02:39
hej čaw

evo imam podoben problem moj mali ma tut malo phljaja hraniva se pa z royal caninom..

a mislite da je vzrok hrana ali pa mogoče to da sem ga pred 5 dnevi komaj prinesel domov iz Nemčije? je možno da dobi prhljaj zaradi stresa? saj je vzrediteljica rekla da je imel prej normalno dlako brez prhljaja pa je jedel isto hrano

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 07 December 2007, 08:16:37
Gregecc v a ga mate notr v stanovanju? Lahko ima prhljaj zaradi centralnega ogrevanja, ali je pa zacel menjat puhek...

Moja je imela prhljaj ko sva bile na Pro Planu, zdej sva pa na Almo nature in ga nima nic, ceprav je skos noter v hisi..

Je pa res da ji jaz dodajam v hrano se Missing link, tako da mogoce tudi to kar pomaga.. Ker midve sva res mele ful probleme s prhljajem in suho kozo (ji je prevec izpadala)..



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #28 : 07 December 2007, 09:27:54
Ko ze omenjate Royal Canin in prhljaj v istem stavku..
Jaz ne  :D O RC-ju z moje strani vse najboljše  8)
Gaja prhljaja po njem nikoli ni imela,Paaxx pa ga je imel,ko sem ga dobila in še enkrat potem,ko sva prehitro zamenjala hrano...
Se pa je uredilo samo od sebe ...



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #29 : 07 December 2007, 11:32:34
hja sasha mislm da ni zarad hrane ampak stres pa tut notr ga mamo ja,,... centralna pa to, suh zrak, možno pa da bo tudi puhek menjal. drugače mava pa tut midva eno zadevo sicr ni missing link ampak neki podobnega se ne spomnim kaj že...ti kasneje povem, uglavnem v prahu je za močne kosti, sklepe,.... doziram mu enkat na dan pol doze, pol navadnega jogurta pa eno žlico medu (po navodilih vzrediteljice) tko da ne vem....pomoje so spremembe krive,, bom pa še malo počakal pa bom vidu kako bo stanje al bo meu še vedno prhljaj al se mu bo povečal, zmanjšal...uglaunem bom poročal....

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!