Kelpie

SKY · 109811

Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #30 : 05 Oktober 2007, 14:15:48
Psi s pogojnimi rodovniki se v Sloveniji v agilityu obravnavajo enako kot psi s "celimi" rodovniki. Uvrstili so se tudi že v reprezentanco in nastopali na svetovnih prvenstvih.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #31 : 05 Oktober 2007, 14:16:37


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #32 : 05 Oktober 2007, 14:19:49

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #33 : 05 Oktober 2007, 14:21:26
Če ima Deteljičina crnamala pogojni rodovnik = alles in ordnung  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #34 : 05 Oktober 2007, 14:29:56
obljubljen imam pogojni rodovnik ja, ampak najbolj plemenite rodovnike so zagotovo imele njene gliste in giardije.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #35 : 05 Oktober 2007, 14:31:03
obljubljen imam pogojni rodovnik ja, ampak najbolj plemenite rodovnike so zagotovo imele njene gliste in giardije.

A zdaj je vse OK z njo?


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #36 : 05 Oktober 2007, 14:34:10
A zdaj je vse OK z njo?

Takorekoč- ostala ji je le manjša preobčutljivost želodca. Nagiba k bruhanju za vsako malenkost. In glede na prednike bi morala imet že več jo višino- tako da se resno bojim,da bo ostala v merah FCI standarda  :-\

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #37 : 05 Oktober 2007, 14:34:54
deteljica - uhlje lahko pomagam postaviti :-). Mam izkušnje s tem... :-)


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #38 : 05 Oktober 2007, 14:39:54
deteljica - uhlje lahko pomagam postaviti :-). Mam izkušnje s tem... :-)



ma dej no  ;D , premajhna (oz v velika še v standardu) pa še uhlje pokonci - bom morala še na razstave hodit  ::)  >:D


Sicer pa baje so se njeni sorodnici iz Nemčije  pri 7 mesecih šele postavila pokonci, tako da -kdo ve kaj bo- vsekakor je tako bolj aerodinamična  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #39 : 05 Oktober 2007, 14:40:41
Pa še ena reševalska kelpika, ki smo jo lahko videli na IRO vaji v Zagorju :)
Meni je tale psička res super...

http://www.kelpie.at/sony/sony.html


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #40 : 05 Oktober 2007, 15:32:11
Pa še ena reševalska kelpika, ki smo jo lahko videli na IRO vaji v Zagorju :)
Meni je tale psička res super...

http://www.kelpie.at/sony/sony.html

jap, tale pa zgleda čist tipičen "working" .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 05 Oktober 2007, 15:36:40
Tale je pa zgleda res "taprava".  ;)
Super!

Fussla sem tudi sam že videl-zanimiv pes.

Ampak ali je show ali working?
Pomoje je show.


lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Alka

  • *
    • Prispevkov: 132
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 10 Oktober 2007, 12:51:45
Pred več kot desetimi leti sem v enem atlasu našla kelpije. Razstavne. Potem sem kontaktirala eno s Švedske. In bla presenečena, ko mi je poslala slikce. Kelpiji si sploh niso bili podobni. Seveda, bili so delovni. Je pa bilo zanimivo pogledati tako slikce kot posnetke.

Danes imam to, kar sem hotela imeti - Chuno.  ::)

Sky, fajn da si odprl to temo. No, pa tak si jo moral - saj veš zakaj.  ;)

Čokoladka polna energije ...                              http://chunaslegacy.wordpress.com/


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #43 : 10 Oktober 2007, 13:14:26
 :o :o :o

Evo,še druga od treh lastnikov kelpijev pri nas.  :)

Ja,sem jo moral,pa še odziv me je zanimal.
In zaenkrat je kar dober.  :)

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Alka

  • *
    • Prispevkov: 132
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 17 Oktober 2007, 13:02:48
Ko je leta 1972 psica ...

Značilnosti: smo pri zadostni zaposlitvi oz. pasjih športnih aktivnostih ga je s pridržkom mogoče imeti tudi kot družinskega psa. Njegov temperament zahteva tolerantnost. Potrebuje tudi dosledno vzgojo.

Popravek letnice = 1872.

S temi značilnostmi se pa žal niti približno ne morem strinjati. Pa še ubijajo se med sabo. Kako lahko imaš pri tolerantnosti dosledno vzgojo???

In zakaj trditev, da "ga je s pridržkom mogoče imeti tudi kot družinskega psa"? S kakšnim pridržkom?

Čokoladka polna energije ...                              http://chunaslegacy.wordpress.com/


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #45 : 23 Oktober 2007, 07:35:15
Kelpie-bordernaveza.  :o   ;)




Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Alka

  • *
    • Prispevkov: 132
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 05 November 2007, 12:55:12
Pa še tu povejmo, da imamo psarno CHUNAS LEGACY. Je dal Sky tak fajn ime, da so ga kr takoj v Belgiji potrdili.

Bo pa preteklo še kar precej vode in prelajalo še veliko psov, preden bojo prvi pod tem imenom prišli na svet.

Čokoladka polna energije ...                              http://chunaslegacy.wordpress.com/


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #47 : 05 November 2007, 14:19:09
Citiraj
Bo pa preteklo še kar precej vode in prelajalo še veliko psov, preden bojo prvi pod tem imenom prišli na svet.

Potem pa upat,da jih bo čimveč ostalo v Sloveniji!   ;)   :)


lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 11 November 2007, 20:17:12
Evo ene par slikic posnetih vceraj  :). Jaz upam, da so tole Kelpiji.... nisem 100%, ampak mislim, da so.




***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


Alka

  • *
    • Prispevkov: 132
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 12 November 2007, 08:00:48
Chrissy - to so Avstralski govedarji (Cattle dog, Heeler). Tudi zelo dobra pasma. Nama s Sky-jem všečna - ane Sky.  ;)

Kje pa si jih pofotkala???

Čokoladka polna energije ...                              http://chunaslegacy.wordpress.com/


Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 12 November 2007, 10:00:03
No evo, sem vedla da sem ga usrala!  :P :-[ Se oproscam vsem ljubiteljem Kelpijev, ignorirajte tele slikice  ;) ...... Alka, tele slikice so nastale cez vikend na Discover Dogs London. Moram reci, da sem prav jezna nase da nisem zapisovala katere pasme sem poslikala. Je namrec bilo kar nekaj takih, ki sem jih prvic videla v zivo in sem seveda pozabila kaki se jim rece.

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #51 : 12 November 2007, 11:49:55
Citiraj
Chrissy - to so Avstralski govedarji (Cattle dog, Heeler). Tudi zelo dobra pasma. Nama s Sky-jem všečna - ane Sky. 



Ja,zelo všečna!  ;)

Enkrat bo sigurno v Chunas legacy tudi psička te pasme. Pri enem ali drugem.  ;)

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Alka

  • *
    • Prispevkov: 132
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 16 November 2007, 10:54:46
Chrissy - če ne bi spraševali in se motili, se ne bi nič naučili.

Ti pa povem, da so bolj ali manj vsem, ki so jim všeč Kelpiji, všeč tudi Heelerji, tako da nisi naredila nobene napake s tem, ko si slikco sem prilimala.  ;)

Doma imam atlas psov, v katerem je čez 400 pasem. Veliko jih poznam, pa bodi brez skrbi, da se tudi jaz včasih zgubim in moram vprašati ali pa pogledati v knjigo.

Čokoladka polna energije ...                              http://chunaslegacy.wordpress.com/


ewchy

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 07 December 2007, 09:12:30
Dobra predstavitev kelpijev je v sredinem Delo in dom.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #54 : 07 December 2007, 09:33:42
Dobra predstavitev kelpijev je v sredinem Delo in dom.

Videli,prebrali.  :)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #55 : 07 December 2007, 11:28:32
kot večina predstavitev je malo ah in sploh in oh pretirano opevanje  ::).
ne vem , al sem pa jaz mal butasta  ;)- men se vse te "čudežne" pasme ne zdijo nič drugače kot "navadni" psi - da ne rečem cucki  :P.
Istočasno se mi vse kao "nemogoče psame" sploh ne zdijo nemogoče  :o.
Npr če se še tako trudim v mojem nemškem terierju ne najdem nič maj vodljivosti in učljivosti in pri mojih borderjih in kelpijih niti trohoce več inteligence kot pri drugih pasmah  :-\ .

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #56 : 07 December 2007, 12:47:35
kot večina predstavitev je malo ah in sploh in oh pretirano opevanje  ::).
ne vem , al sem pa jaz mal butasta  ;)- men se vse te "čudežne" pasme ne zdijo nič drugače kot "navadni" psi - da ne rečem cucki  :P.
Istočasno se mi vse kao "nemogoče psame" sploh ne zdijo nemogoče  :o.
Npr če se še tako trudim v mojem nemškem terierju ne najdem nič maj vodljivosti in učljivosti in pri mojih borderjih in kelpijih niti trohoce več inteligence kot pri drugih pasmah  :-\ .

Ja,tudi jaz se strinjam,da bi opisi pasem morali biti podani malo bolj realno.Ker če človek bere samo te opise,potem so dejansko vsi psi oh in sploh super in primerni.


Kar se pa tiče učljivost,vodljivosti,.......pa je treba pogledati bolj iz stališča povprečnega lastnika,oz. vodnika, kar pa ti sigurno nisi.Ker k šolanju vsakega psa pristopiš tako,kot pač pristopiš,razlike nekako niso toliko vidna ali pa jih niti ni.
Verjamem pa,da bi povprečnega lastnika,ki čisto  dobro shaja z recimo borderjem,NLT povozil.  ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #57 : 07 December 2007, 14:04:04
Kar se pa tiče učljivost,vodljivosti,.......pa je treba pogledati bolj iz stališča povprečnega lastnika,oz. vodnika, kar pa ti sigurno nisi.Ker k šolanju vsakega psa pristopiš tako,kot pač pristopiš,razlike nekako niso toliko vidna ali pa jih niti ni.
ma ne vem- ne govorim o tem ,da že izšolani psi zgledajo podobno,ampak o tem , kako so mi za šolat- enostavni ali zapleteni.
Borderj in kelpiji se meni osebno zdijo precej zapleteni (vsaj za poslušnost) - predvsem , če hočeš da lepo zgleda kar naredijo  ???.
Če ti je edini cilj, in problem, da se pes pač ustavi ko zatuiliš in da ne požre vsakega mimoidočega so seveda enostavni  :P.

Pa tud trditve iz članka ,da so kelpiji bolj eksplozivni od borderjev nikakor ne morem podpret. Al pa mam jaz spet eno izjemo  ::) So hitri- nedvomno  :) in okretni, nedvomno  :)- eksplozivni - ne to pa nikakor ne nadpovprečno oz zagotovo ne bolj kot borderji.
Glede miru v hiši -spet ne. Moja z lahkoto sedi v kletki vseh 8 ur, ko sem jaz v službi. V avstralskih virih - vsaj pri delovni vzreji piše poudarjeno,da morajo znat varčevat z energijo in si znat vzet čas za počitek kadarkoli se ponudi možnost.  Mogoče se je ta značilnost med razstavnimi že izgubila-ampak moja kot tipična delovna zagotovo ne razmetava energije po nepotrebnem in je že od malega znala odlično počivat  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 07 December 2007, 14:30:35
ma ne vem- ne govorim o tem ,da že izšolani psi zgledajo podobno,ampak o tem , kako so mi za šolat- enostavni ali zapleteni.
Borderj in kelpiji se meni osebno zdijo precej zapleteni (vsaj za poslušnost) - predvsem , če hočeš da lepo zgleda kar naredijo  ???.
Če ti je edini cilj, in problem, da se pes pač ustavi ko zatuiliš in da ne požre vsakega mimoidočega so seveda enostavni  :P.

Pa tud trditve iz članka ,da so kelpiji bolj eksplozivni od borderjev nikakor ne morem podpret. Al pa mam jaz spet eno izjemo  ::) So hitri- nedvomno  :) in okretni, nedvomno  :)- eksplozivni - ne to pa nikakor ne nadpovprečno oz zagotovo ne bolj kot borderji.
Glede miru v hiši -spet ne. Moja z lahkoto sedi v kletki vseh 8 ur, ko sem jaz v službi. V avstralskih virih - vsaj pri delovni vzreji piše poudarjeno,da morajo znat varčevat z energijo in si znat vzet čas za počitek kadarkoli se ponudi možnost.  Mogoče se je ta značilnost med razstavnimi že izgubila-ampak moja kot tipična delovna zagotovo ne razmetava energije po nepotrebnem in je že od malega znala odlično počivat  ;).

Verjetno je članek tudi v veliki meri odvisen od subjektivnega pogleda lastnika psice,ki je opisana.Mogoče je njegova kelpijka bolj eksplozivna od njegove borderke ali kaj podobnega.

Sam težko ocenim,ker kelpike še nimam,ti imaš oboje,pa še kaj zraven.  ;)

Kar pa se tiče poslušnosti,pa ne vem,mogoče sem imel srečo,ampak moj je bil dolgočasno preprost za naučit.  ;)

Kako bo delati s kelpijko,bom videl šele spomladi in potem bom lahko vlekel vzporednice,ter primerjal.

Kot sem pa že napisal,bi pa si želel,da so članki,za vse pasme,ki so spisani v revijah,bolj objektivni in ne samo povdarjanje dobrih lastnosti pasme.

Lp zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #59 : 07 December 2007, 17:22:46
Dobra predstavitev kelpijev je v sredinem Delo in dom.
A res, si bom prebrala ta članek. Je tudi ta pasma zanimiva :)