Kelpie

SKY · 109876

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #60 : 07 December 2007, 18:37:07
A res, si bom prebrala ta članek. Je tudi ta pasma zanimiva :)

Lepo,da ti je zanimiva.  :)

Upamo,da bo naslednjo pomlad prvo leglo v Sloveniji,v psarni Chunas legacy in da bomo uspeli potem pasmo predstavit čim širšemu krogu ljudi.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #61 : 07 December 2007, 20:27:33
Upamo,da bo naslednjo pomlad prvo leglo v Sloveniji,v psarni Chunas legacy in da bomo uspeli potem pasmo predstavit čim širšemu krogu ljudi.  ;)
O to pa bi bilo fino :o Res vsakršna predstavitev te pasme je doborošla :)


Alka

  • *
    • Prispevkov: 132
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 19 December 2007, 11:34:53
Težko je pisati o karakterju pasme na osnovi enega samega psa, ki je pač "prilagojen" temu, kar si ga naučil in za kar ga uporabljaš. Še takrat, ko jih bom imela 10, ne bom mogla fiksno reči, da ta pasma za neko stvar je oziroma ni. Kot vsi vemo, je vse odvisno od posameznega psa in od posameznega lastnika.

Splošnih karakteristik pasme pa je na netu še pa še.

Čeprav sem že zasledila, da kelpie kao ni hišni pes, pa lahko trdim tudi nasprotno. Večina ljudi, ki jih poznam, jih imajo v hiši. Tudi moja je noter. In psi, ki so zaprti v boksih zunaj, imajo prav tako mir, ko nas ni, kot pa tisti, ki so zaprti v hiši.

Da pa znajo varčevati z energijo, pa lahko pri moji stoprocentno potrdim. Ko gremo jahat in malo bolj poženemo konje, pride ona s svojim tempom za nami. Ne preganja se do onemoglosti, kot se je naprimer prejšnji nemški ovčar. Nas je pa tudi že, ko smo ubrali bolj počasen tempo, čudno pogledala in stekla naprej.

In vsaka pasma je za nekoga NAJ!

Čokoladka polna energije ...                              http://chunaslegacy.wordpress.com/


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #63 : 19 December 2007, 11:44:20
Težko je pisati o karakterju pasme na osnovi enega samega psa, ki je pač "prilagojen" temu, kar si ga naučil in za kar ga uporabljaš. Še takrat, ko jih bom imela 10, ne bom mogla fiksno reči, da ta pasma za neko stvar je oziroma ni. Kot vsi vemo, je vse odvisno od posameznega psa in od posameznega lastnika.

Splošnih karakteristik pasme pa je na netu še pa še.

Čeprav sem že zasledila, da kelpie kao ni hišni pes, pa lahko trdim tudi nasprotno. Večina ljudi, ki jih poznam, jih imajo v hiši. Tudi moja je noter. In psi, ki so zaprti v boksih zunaj, imajo prav tako mir, ko nas ni, kot pa tisti, ki so zaprti v hiši.

Da pa znajo varčevati z energijo, pa lahko pri moji stoprocentno potrdim. Ko gremo jahat in malo bolj poženemo konje, pride ona s svojim tempom za nami. Ne preganja se do onemoglosti, kot se je naprimer prejšnji nemški ovčar. Nas je pa tudi že, ko smo ubrali bolj počasen tempo, čudno pogledala in stekla naprej.

In vsaka pasma je za nekoga NAJ!

Se strinjam z zgoraj napisanim.Vedno je težko,nehvaležno,če ne skoraj "neumno2 delati zaključke na podlagi osebne izkušnje z enim psom in to potem celo "prodajati" naprej kot značilnosti pasme.

Na internetu je seveda ogromno podatkov,ampak pri kelpijih je težava,ker je večina spisanih za working in ne show kelpije.Kot pa smo že ugotovili,pa je razlika med tema dvema že kar precejšnja.

Sam še nimam kelpija,upam da prvo psičko dobim nekje spomladi.

Potem bom lahko iz prve roke podal svoje izkušnje.Ampak samo izkušnje in opažanja,ne neke merodajne opise pasme same.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Alka

  • *
    • Prispevkov: 132
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 21 December 2007, 13:23:25
"Kljub temu, da moji predniki izhajajo iz tople Avstralije, pa noro obožujem sneg!"

Čokoladka polna energije ...                              http://chunaslegacy.wordpress.com/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #65 : 21 December 2007, 20:53:43

Kar pa se tiče poslušnosti,pa ne vem,mogoče sem imel srečo,ampak moj je bil dolgočasno preprost za naučit.  ;)

Kako bo delati s kelpijko,bom videl šele spomladi in potem bom lahko vlekel vzporednice,ter primerjal.



ja kaj se zdaj hvalisaš ::) kar spomni se,da si tudi ti opazl ,kako se en dva tri lahko tudi zapre  :P. Pa npr ,da hočeš  ne samo da skoči, ampak da tudi ne poruši.....se enostavnost šolanja za borderje konča. Se pravi, le ni tako enostavno-saj parvim ,če hočeš , da lepo zgleda,  so nedvomno terierji enostanejši od ovčarjev.
Komur pa je dovolj, da pes naredi, pa boli ga patka kako :-X, za takega so pa ovčarji bolj enostavni ;D.
Moji kriteriji pač segajo malo višje od tega,da pes nekaj naredi ;)

no trenutno lahko za mojo kelpijko rečem,da naredi zadeve, ekplozivnosti ne opazim, je pa hitra-v smislu hitrosti, ne vtisa. Ima tako dobre živce, da me že kar moti  ;D. Jaz imam raje malo bolj navite, skoraj kolerične pse  :-[, nje se pa ne da nikakor iz tira spravit.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #66 : 21 December 2007, 21:15:56
ja kaj se zdaj hvalisaš ::) kar spomni se,da si tudi ti opazl ,kako se en dva tri lahko tudi zapre  :P. Pa npr ,da hočeš  ne samo da skoči, ampak da tudi ne poruši.....se enostavnost šolanja za borderje konča. Se pravi, le ni tako enostavno-saj parvim ,če hočeš , da lepo zgleda,  so nedvomno terierji enostanejši od ovčarjev.
Komur pa je dovolj, da pes naredi, pa boli ga patka kako :-X, za takega so pa ovčarji bolj enostavni ;D.
Moji kriteriji pač segajo malo višje od tega,da pes nekaj naredi ;)

no trenutno lahko za mojo kelpijko rečem,da naredi zadeve, ekplozivnosti ne opazim, je pa hitra-v smislu hitrosti, ne vtisa. Ima tako dobre živce, da me že kar moti  ;D. Jaz imam raje malo bolj navite, skoraj kolerične pse  :-[, nje se pa ne da nikakor iz tira spravit.

Ja,to je bil en čas res kar problem.To njegovo zapiranje.Ampak samo do trenutka,ko sem poštudiral,da z njim pač ne gre po labradorsko.  ;)

Kar se pa podiranja tiče,pa nismo uspeli popravit,ker smo žal prej nehali delat.In bomo šele videli,kako bo.

Se strinjam,da so tvoji kriteriji precej višji od mojih,ker po tvojih kriterijih verjetno Lok niti ne bi bil ne vem kako dober.Po mojih pa je dejansko bil dolgočasno enostaven za učit.

Kar pa se tiče kelpijev,pa kot sem rekel-bomo videli najprej spomladi.Malo mi je žel,da se selim v kinološko precej nerazvit konec,kjer bom težko iz Loka in nove psičke potegnil vse,kar bi lahko kje drugje.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #67 : 22 December 2007, 11:36:29
Ah ves kaj, Slovenija je smesno majhna 8) sigurno si v eni uri lahko na kaksnem kinolosko razvitem koncu ;) to pac ostane nam "provincialcem" ::)

battito animale


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #68 : 22 December 2007, 12:38:16
Ah ves kaj, Slovenija je smesno majhna 8) sigurno si v eni uri lahko na kaksnem kinolosko razvitem koncu ;) to pac ostane nam "provincialcem" ::)

Ja,to vsekakor.  ;)
Ampak glede na to,da bom do službe imel več kot 50 km vožnje v eno smer,majhnega otroka in mladega psa,kakšna huda vožnja verjetno ne bo prišla v poštev.No,do Celja ali Maribora se bom že zategnil.Bom skoraj na sredini.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #69 : 23 December 2007, 21:04:04
No, sej bo Sky :) -samo da si prepričan, da nujno rabiš še novega psa  :P.
Mogoče se pa splača v bližnji oklici novega doma za kakšno službo ogledat ;)
Za službe je npr meni vseeno kolk so nerazvite- samo da plačajo  :o

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #70 : 23 December 2007, 22:29:54
Če se prav spomnim gre sky v kinološke "rovte", ni agilitya...ma ni ničesar primernega. Tisto kar je, pa ni kvalitetno in ne nudi tega, kar bi človek, ki je s kinologijo na tekočm zahteval. Bog ne daj še kake posebne pasme, polarci.  :-\ Jaz se selim samo še v kinološko razvite kraje-kriterij št. 1.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #71 : 24 December 2007, 09:44:55
No, sej bo Sky :) -samo da si prepričan, da nujno rabiš še novega psa  :P.
Mogoče se pa splača v bližnji oklici novega doma za kakšno službo ogledat ;)
Za službe je npr meni vseeno kolk so nerazvite- samo da plačajo  :o

Itak,da sem prepričan,da nujno rabim še novega psa.  ;)
Saj veš,idoli pa to.   :P

Služba bo pa kar ostala,sem se preveč trudil,da sem nekam prilezel in bi drugje verjetno moral štartat od začetka.Do tega mi pa res ni.

Če se prav spomnim gre sky v kinološke "rovte", ni agilitya...ma ni ničesar primernega. Tisto kar je, pa ni kvalitetno in ne nudi tega, kar bi človek, ki je s kinologijo na tekočm zahteval. Bog ne daj še kake posebne pasme, polarci.  :-\ Jaz se selim samo še v kinološko razvite kraje-kriterij št. 1.


Ja,res grem skoraj v "kinološke rovte".   :)
Saj pravim,sreča je le v tem,da bom ravno na sredini med MB in CE,tako da bo nekako se že speljalo.
Lahko pa se potrudim poboljšati obstoječe stanje kinologije v okolici mojega novega doma,ampak mislim,da bi to bili bolj kot ne boji z mlini na veter.   8)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #72 : 19 Januar 2008, 23:26:47
Mala Račka raste...





In se uči leteti


In seveda nagajati Wi :P



Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Alka

  • *
    • Prispevkov: 132
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 21 Januar 2008, 07:40:12
Mnjami slikce! Pravi užitek jih je bilo pogledati!

Čokoladka polna energije ...                              http://chunaslegacy.wordpress.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #74 : 22 Januar 2008, 06:34:54
Zelo lepe slikce :o


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #75 : 25 Januar 2008, 11:06:12
Sploh tista fota riti od Fite in Račke :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Alka

  • *
    • Prispevkov: 132
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 14 Februar 2008, 13:23:45
Bratislawa - Zima 2007. Na posnetku sta Silke in Gringo (Chunin oče).

http://www.youtube.com/watch?v=8m1gyhAbQ0Y

Čokoladka polna energije ...                              http://chunaslegacy.wordpress.com/


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 26 Februar 2008, 09:50:23
 :o Kok sta dobra :) A bo Chuna tudi delala agility ali kaj podobnega? Mogoče kakšne nove slikce vaše čokoladke?

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #78 : 05 Marec 2008, 06:45:13
Mal smo smotani.   :-[

No,tole je naša stran. Zaenkrat samo v takšni obliki,kdaj kasneje pa sigurno tudi v drugačni, izboljšani.  ;)


http://chunaslegacy.wordpress.com/


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 05 Marec 2008, 07:40:06
Mal smo smotani.   :-[

ornk ste smotani :P :P :P te slike smo že vse videli...kake nove?

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #80 : 05 Marec 2008, 07:54:52
Nove bodo v kratkem.Predvsem od chuninega "ženina".  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 05 Marec 2008, 08:22:18
ja daj no mal Chunko slikaj :D

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #82 : 05 Marec 2008, 08:27:07
ja daj no mal Chunko slikaj :D

To bo pa Alka morala.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 05 Marec 2008, 08:30:03
Ja potem jo pa kar začni fehtat...ti maš veze ;D

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #84 : 05 Marec 2008, 08:31:48
No,pa vseen nekaj frišnih.  ;)












Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 05 Marec 2008, 08:34:03
 :o jejjjj...kaj je dobra skokica  :-* :-* :-* a na zadnji sliki pa konje pase? a tist s palco si pa ti al kaj?

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #86 : 05 Marec 2008, 08:35:33
Ne,ne,tisto je pa Alkina "boljša" polovica.  ;)

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 05 Marec 2008, 08:43:55
Aha ;D Ne vem zakaj sem jaz vedno mislila, da si ti njena boljša polovica :o :-[ :P ...no, ja občutek me zgleda včasih vara >:D Drugače pa res lepa psička, čeprav mi pri tej pasmi nekako bolj sede črnuh 8)

...sledi svojim sanjam


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #88 : 05 Marec 2008, 08:48:10
Aha ;D Ne vem zakaj sem jaz vedno mislila, da si ti njena boljša polovica :o :-[ :P ...no, ja občutek me zgleda včasih vara >:D Drugače pa res lepa psička, čeprav mi pri tej pasmi nekako bolj sede črnuh 8)


Ja,tu si se pa res mal uštela.    :D

Imava vsak svoje boljše polovice.  ;)

Drug drugemu sva "polovici" sam v "poslu".     8)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 05 Marec 2008, 08:58:00
a hodita tudi skupaj na poslovna potovanja :)

...sledi svojim sanjam