Bostonski terier

rapgirl · 100247

barbi45

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 14 April 2008, 13:56:06
Pozdravljeni

S fanotm se že nekaj mesecev odločava za nakup psa in po dolgem premisleku sva se odločila za Bostonskega terrierja. Porsila bi Vas če mi poveste kje ste ga kupili in in če bi bilo možno dobiti kontakte.

Hvala



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 15 April 2008, 20:05:13
Ojla!

Kot si verjetno videla je moj paglavec pripeljan iz Portugalske. Jaz ti predlagam, da obiščeš kakšno razstavo in se malo pozanimaš. Drugače pa je ga.Čučnik zelo kredibilen kontakt za bostonce...vsaj če mene vprašaš.

Lp
Eva



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 22 April 2008, 20:03:37
tako za nami je naša prva razstava  ::) Frodo je dobil zelo perspektivno, super opisne ocene, vse je sodnica pohvalila, s tem, da naju je še posebej pohvalila za super predstavitev na razstavi - je rekla, da je kot profesionalc tamal :o Upam, da se bo še naprej razvijal v tej smeri  ;)

Drugače glede dlake, jst lahko potrdim, da jo spušča. Sicer zanenkrat še ni zelo trdovratna in da bi jo imela že po vseh oblekah, ampak se jih vidi že v postelji itd.

no tolk za zdaj.
Lp
Eva



Nika^^

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 29 April 2008, 18:13:45
Hei!!!
Tudi jaz sem bila v Celju in bostončki so pravi cukri... :D..tisti njihov pogled je prav prisrčen... :-[ :D
...pa tudi bordojske doge so me navdušile... ;)



tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #64 : 20 Maj 2008, 12:43:33
Zdravo!

Sem se šele pred kratkim navdušila nad manjšimi pasmami (naj naj so mi še vedno nemške doge!! samo trenutno nimam dovolj prostora zanjo - bo pa definitivno nekoč ena moja  :-*)... Sestra sedaj gleda za francoskimi buldogi, sedaj pa sem spoznala še boston terierje - res so cukri... :)

Ji ga morem priporočit ... Ali so cene krepko večje v primerjavi z francoskimi boldogi? Buldogi so cca. 500€.

So v tujini cenejši?








Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 20 Maj 2008, 12:47:20
500?? Kar tezko verjamem da dobis Francoza za 500  ;) .... mislim, da se cene bolj vrtijo okoli 1000, enako bi bilo za Bostoncke. Predvsem zaradi problemov, ki jih imajo pri kotitvi.
So pa izredno cukri od psov......

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #66 : 20 Maj 2008, 12:49:44
Res je, da sem gledala samo po bolhi  :-[  :-[

Ampak ni bilo videti da gre za preprodajalce, sem pozorna na to....




terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 21 Maj 2008, 13:46:50
Za 500 evrov jaz dvomim, da boš dobila bostončka od vzreditelja. Tudi cene bostoncov iz vzhodnih držav niso nižjih od te cene, ki jo je povedala Chrissy.

Lp
Eva



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 09 Junij 2008, 19:40:21
Naša mala miška postaja vedno večja miš  :o

Martičnek  ::)




Firbec






Bratovska ljubezen  :-*


Lp
Eva



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 10 Junij 2008, 07:40:05
 :D :o
Ka je dober oz. sta oba full posrečena.
Se vam napovno dogaja, a ne?  ;)
Pošiljamo  :-* za pesjankota.  8)



aci2

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 28 Junij 2008, 10:59:36
Ali slučajno ve kdo za kakšno leglo v Sloveniji, kako se pa urejajo papirji če psa uvoziš? Kakšni postopki so, če se da na kratko opisat. 8)
Bi skoraj pozabil pohvaliti slikce, res sta carja!!!



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 28 Junij 2008, 19:08:40
hm, če kupiš psa v tujini ni načeloma nobenega bistvenega problema. Važno kar je, da je pes predhodno cepljen in pa čipiran, aja pa potni list mora imeti. Frodo je prišel iz Portugalske pa ni bilo nobenega posebnega postopka. mislim, da je enako tudi če kupiš psa izven EU. Edino kar načeloma nekaj časa traja, je izdaja izvoznega rodovnika, ki ga potrebuješ da psa lahko vpišeš v slovensko rodovno knjigo. Tuje kinološke zveze imajo lahko kar dolgotrajne procese pri izdaji le-tega. Frodo je sedaj star 7 mescev in smo že tako daleč, da kmalu dobimo Export rodovnik.

Za legla ti pa žal ne znam nič svetovat. edino da dobro preglej "sceno" in da kupiš pravega predstavnika te pasme, sploh pa da bo zdrav.

lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #72 : 28 Junij 2008, 22:21:35
Lepe slikice! ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 08 Avgust 2008, 22:08:34
S telim lepotcem je pa moja Luna dirkala zadnji dan na Krku po plazi. Zivi na Hrvaskem, satr je eno leto, ime mu je pa Bart. Najbrz je mislila, da je njena ljubezen Buddy, ker ga je bila ful vesela!  :)


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


spanishgirl

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 10 Avgust 2008, 13:42:58
jaz sem se tudi cisto navdusla nad bostoncki....te slikce so res prekrasne terry... 8)
drugac pa bi prosla, ce ima mogoce kdo kaksne kontakte od vzrediteljev, ce pozna koga....in ali morda ve kdo, ce bodo v kratkem na voljo kje kaksni mladicki?
ful bi bla hvalezna za pomoc...lp, eva



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 10 Avgust 2008, 19:48:08
oo ribica sploh nisem vidla fotke  :o pravi frajer je  ;)....je tolk obljudena tema, da pozabim vsake toliko časa malo prečekirati  ::)

spanishgirl - jaz bi ti predlagala da kontaktiraš ga.Čučnik. Konec avgusta bo v Trbovljah razstava in lahko prideš gremlinčke malo prečohat. sicer ne vem če jih bo prav veliko, definitivno bo pa v nedeljo tam Čučnikova s svojo bejbo in midva s Frodotom tudi prideva.

lp
Eva



spanishgirl

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 10 Avgust 2008, 22:41:04
hvala terry za nasvete... ;D
na zalost me ne bo se doma konc avgusta:(, drugac bi prisla z veseljem...
se slisimo, upam, da tud jaz cimprej dobim svojega bostoncka  :D



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 11 Avgust 2008, 08:13:46
Škoda....

No vseeno kontaktiraj čučo, ona je zihr najbolj na tekočem z legli...

lp
Eva



Kai

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 29 Avgust 2008, 15:18:06
En lušten frišen pozdrav, pa sem se registrirala...

Sem videla, da je bilo govora o forumih -  pri nas doma še najbolj sledimo (poiščemo kak odgovor na vprašanje, kako razlago) na: www.woofboard.com

Sicer sem videla, da se morava z mojo lepotičko predstaviti nekje drugje, samo kako slikco pa lahko tudi tukaj prilepiva a ne   8)

C. J. Roxy of Andys Dream
Pri treh mesecih že tako pogumna... njen prvi prijatelj  ;D


V tako lepotico je pa odrasla






terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 01 September 2008, 17:49:59
ooo kakšna frajerka! vidim, da smo v sorodu  :P a ima Roxy svojo internetno stran, sem naletela na eno stran andrejine psičke še preden sem Frodota dobila  ;) Bo treba kakšen piknik zorganizirat. pa še kaj slikic prilepi.

Drugače ja pa za nama prva resnejša razstava, zdaj ko smo dopolnili 9 mesecev. Frodič je dobil svoj prvi PRM. tudi opis sodnika Stantona, ki naj bi bil baje kar strog, je kar fin  8) ter glede na najino neprevečsuper ring dresuro  ;):
Excellent size, body is compact, very good head and expression, excellent underjaw, exc. neck, good front legs, very good body for age, a little too straight in front, exc. coat, color and muscles, needs to develop in topline, movement is quite good for age, good temperament

Lp
Eva



Thory

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
  • Thory a.k.a. WAG THE TAIL TEDDYBEAR
Odgovori #80 : 02 September 2008, 17:57:17
Bostonski terier je pasma, ki je bila križana med bullterierjom, francoskim buldogom, angleškim buldogom in boksarjem. Gre za ameriškega psa z nagleškim ter francoskim poreklom. prvič so se s temi psi udeležili pasje razstave leta 1870. v Bostonu so to pasmo križali, da bi lovili podgane. So psički zveliko energije, prav za nasmejat pa je njihov videz, tista pokončna štrleča ušesa, katera so v prvih mesecih večja od celega telesa in pa potlačen gobček. ;D Bostonski terierji so zelo raznolikih višin. Poznamo majhne,srednje in pa velike bostonske terierje. njihova teža se giblje med 6,75 in 12 kilami, velikost pa med 30 in 43 centimetri. Možne barve so črno bele, rjavo bele ali črna z rjavimi progami in belimi lisami. Da dobijo rodovnik morajo biti pravilno obarvani. (spodaj bo slika kako naj bi to zgledalo) So zelo navezani na svoj dom , zelo radi imajo otroke in so zelo pametni psi.


živali sprejemajo svoje lastnike ne glede na to kakšni so, zato moramo ljudje sprejemati živali ne glede na to kakšne so...


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #81 : 02 September 2008, 18:16:52
Ni ravn moj tip(na zunaj) :-[ :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Thory

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
  • Thory a.k.a. WAG THE TAIL TEDDYBEAR
Odgovori #82 : 02 September 2008, 18:19:15
vsak ima svoj okus, sej bi blo bedno če bi biu usak pes vsem ušeč?

živali sprejemajo svoje lastnike ne glede na to kakšni so, zato moramo ljudje sprejemati živali ne glede na to kakšne so...


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 03 September 2008, 08:48:19
Da dobijo rodovnik morajo biti pravilno obarvani.

to pa ne vem če drži. verjetno misliš vzrejno dovoljenje.

lp
Eva



Thory

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
  • Thory a.k.a. WAG THE TAIL TEDDYBEAR
Odgovori #84 : 03 September 2008, 15:45:52
ja zgleda sm se zmotla. (UPS)

živali sprejemajo svoje lastnike ne glede na to kakšni so, zato moramo ljudje sprejemati živali ne glede na to kakšne so...


Kai

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 03 September 2008, 15:57:16
 


@Terry: res je, Roxy in tvoj lepotec imata skupne korenine :) Von Bispus a ne? Smo se zadnjič po res dolgem času dobile z Andrejo, da so se naše babe + krasotec Buddy znoreli na jasi.
En piknik je nujen po hitrem postopku. Res bi rada videla vse te naše zverine na kupu.

Glede vzrejnega in rodovnika pa tako: kolikor je pes nepravilno obarvan (naša Roxy ima ta "problem" - preveč bele barve), ne dobi vzrejnega dovoljenja. Rodovnik pa absolutno dobi.
Brez rodovnika ostanejo mladiči psov, ki imajo vzrejno prepoved, pa se jih vseeno pari.



Thory

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
  • Thory a.k.a. WAG THE TAIL TEDDYBEAR
Odgovori #86 : 03 September 2008, 16:09:49
S telim lepotcem je pa moja Luna dirkala zadnji dan na Krku po plazi. Zivi na Hrvaskem, satr je eno leto, ime mu je pa Bart. Najbrz je mislila, da je njena ljubezen Buddy, ker ga je bila ful vesela!  :)




zanimivo, mi smo parili našega z eno bostonko na hrvaškm, bil je en mladič, sedaj pa nevemo ali se je skotiu ali ne, tisto je bilo pred 1 letom , lastnica psičke pa nam ni plačala za naskok ker mladičkov naj nebi bilo. (tega nikol nismo zvezdli se mi pa zdi da je Bart zelo podoben mojemu Thoriju)

živali sprejemajo svoje lastnike ne glede na to kakšni so, zato moramo ljudje sprejemati živali ne glede na to kakšne so...


Thory

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
  • Thory a.k.a. WAG THE TAIL TEDDYBEAR
Odgovori #87 : 03 September 2008, 16:20:33
evo ena slikca mojega Thorija ko je imel 2 meseca in nekaj dni, in pa od enega tedna nazaj






živali sprejemajo svoje lastnike ne glede na to kakšni so, zato moramo ljudje sprejemati živali ne glede na to kakšne so...


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 04 September 2008, 08:55:03
Jaz sem takoj za kakšno norenje  :o

Piknik pa je Andreja rekla, da bomo prestavili na spomlad  ;)



Kai

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 04 September 2008, 09:51:48
Hja potem pa ni druge - kdaj in kje je samo še vprašanje  ;)