Frisbee

zoe · 368077

Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #120 : 23 Avgust 2007, 15:05:04
Jean, super filmček!

Artichoka, natanko tako, v Pasji dolini je to  ;). Madona, že dolgo nisem slišala tega, sem kar malo nostalgična ratala...  :'( :P

Petrca, opis si zadela, le da ko prideš po južni obvoznici semaforja ni - pač ko prideš do križišča zaviješ desno, po kakih 500m je vadbišče (pred semaforjem, kjer bi potem zavil npr desno v klanec gor na Brdo ali levo proti zooju). Glih da se ne bo kdo zmedel...

Še eno vprašanje... Glede na to, da imam zlasti po rokah bojne rane od bitk z našim malignim tičem (velika papiga) in kunci, sem vedno občudovala 'frizbijaše', ki tako stoično prenašajo poskakovanje psov po njih (odboji s hrbtov in trebuha). Dokler nisem izvedela, da ima večina pod majicami neopren potapljaške obleke za zaščito pred kremplji  ::). Ima kdo idejo (Jean mogoče), kako to zimprovizirat (mislim, da bom težko našla poceni rabljeno obleko za jo razrezat)? Za hrbet sicer ni tak problem, bi vzela motoristični hrbteničnik, ampak za spredaj pa pojma nimam  ??? . Mislim, da če bi dragemu sunila krosistični oklep, ki ima zaščito tudi spredaj, in se pojavila opremljena kot Robocop, bi kakega psa še kap  :D (bi pa vsaj manj konkurence imela, hmmmmmm...  >:D ).



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #121 : 23 Avgust 2007, 15:11:12
Hokejski oprsnik mogoče?  ;D ;D :D :D


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #122 : 23 Avgust 2007, 15:40:38
Za nase potrebe zadostuje kaksen jopic ali brezrokavnik. Ne bomo dosti skakali ob telesu (ker jih niti ne znam  ;) )

Nekaj napotnic (excerpted from here: http://www.usddn.com/trainingfaqs.htm):

3.5 Protection

Once a dog and owner get serious about dog Frisbee, they begin to train for freestyle routines, where dogs may leap off the bodies of the thrower. If you try this without thinking, you will find out just how much damage a 50 pound canine can do leaping off a human's back, even if the dogs nail's have been trimmed, and the thrower is wearing a sweatshirt!
Neoprene

Fortunately, there is neoprene!
Vest

The best protection you can get is a neoprene diving vest. It protects the entire upper torso, and is easy to get on and off. They can be pricey, but they have been found at Wall-Mart for under $30. Remember, you don't need a very thick one (2mm is usually sufficient). Often Dive Shops sell their used rental vests cheap. Also, Diver's Outlet http://www.diversoutlet.com/ has a GREAT vest for $30 plus shipping
Thigh wraps

Normally used for thigh support, these thigh wraps are great protection for when your dog jumps off your thigh. They can be found at most sporting goods stores.
Waist Pad

The neoprene waist wrap is usually sold with the idea that it will help the wearer lose weight via sweating. While water loss is not true weight loss, these wraps are nevertheless great extra protection for when your dog missed a vault and lands a little lower than the diver's vest. These can be found right next to the thigh pads in most sporting good stores.



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #123 : 23 Avgust 2007, 16:39:08
5rca - a naj svojemu rečem, naj zamenja motorje za hokej, al naj raje jaz njega zamenjam?  >:D ;) ;) ;)

Jean, saj nisem mislila za zdaj; vem, da ne bomo delali vratolomnih akrobacij, sploh pa tega ne mislim počet s Črno Smrtjo, ker njegovim 'uradnoveteranskim' sklepom privoščim mirno penzijo (naj jo uživajo v agiju, RO in vsem drugem, kar ne vključuje takih pritiskov in bremenitev). A za informacijo in za v prihodnje, sploh pa bo verjetno tale podatek prišel prav marsikomu z mladim psom, ki ga je frizbi že pritegnil oz je na poti v pogubo  >:D :P (verjamem, da bo veliko agilitašev pogubljenih še v frizbi disciplinah...). Ok, torej iščemo star neopren...  :)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #124 : 23 Avgust 2007, 16:47:25
5rca - a naj svojemu rečem, naj zamenja motorje za hokej, al naj raje jaz njega zamenjam?  >:D ;) ;) ;)

Hehe... Po mojem ga ni treba menjati.  ;) ;) ;)

Lej, da ti pomagam:

http://www.bolha.com/oglas2594699



ali pa:

http://www.bolha.com/oglas2594579

 :D :D  Malo si ga prirediš pa je.  :D :D  Bolje kot nič.  ;)

Meni je moj odlično prišel prav, ko sva se z Veni učile skok skozi roke, ker je hudička mala mislila, da je smisel te vaje to, da me vedno ugrizne, ko skoči.  >:( >:(  ::)  In ni bilo prav prijetno...  >:( >:(


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 23 Avgust 2007, 17:21:35
Nisem vedla, da je tale frizbi za prave tezko kategornike.
Jaz pa tako nezno bitje.
Se ze vidim vso v potpludbah in buskah. :'(



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #126 : 23 Avgust 2007, 17:42:08
Vaults so neobvezni elementi freestyle programa. Nekateri jih dobro opravljajo in jih radi uporabljajo v svojih nastopih, ampak to je stvar posameznika. Lahko zmagujes tudi brez. 

Glej npr. tukaj http://www.skyhoundz.com/freestyle.html:

"Vaults, utilizing the trainer’s body as a launch pad, should be minimized or excluded from routines altogether. If attempted, vaults should be performed in a controlled and safe manner. Excessive height, or frequent repetitions of vaults, will not increase the likelihood of a higher score. Vaults are not required for success in Hyperflite Skyhoundz competitions. A vault is to be valued no differently than any other trick of similar difficulty. Many World Championship titles have been won with vault-free routines or with vaults minimized."



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #127 : 29 Avgust 2007, 21:26:52
V soboto je na agility4fun med pavzo nastala naslednja fotka. Aski se še enkrat zahvaljujem zanjo  ;D.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #128 : 31 Avgust 2007, 11:34:11
Včeraj sva s Floro sprobali najin nov frisbi. Kakšno navdušenje!  ;D  Začeli sva lepo po vrsti, kot je razloženo na DVDju. Sem videla, da sem precej lesena - nič novega :-[  in da stvar ni tako enostavna, kot se zdi na prvi pogled. Meti so bili tako tako za prvo silo, kar pomeni, da je Flora ujela vsak tretji met. Kljub temu je bila navdušena in če nisem prec vrgla me je z lajanjem spodbujala.

Komaj čakam nedeljo!

Kristinca & Florinca


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #129 : 31 Avgust 2007, 14:10:23
Stvar res ni tako enostavna, kot se zdi. Moji meti so najboljsji takrat, ko ni psa. Ce imam psa in frisbi, gre bolj tako tako. Ce so prisotni pes, frisbi (oz. vec frisbijev), pa se glasba, program/nastop za zapomniti, omejen cas, gledalci in sodniki...ojoj. Pri overs in vaults me najvec zbega timing--je treba tocno v pravem trenutku lepo dajat frisbi v zrak. To pa res ni enostavno, vsaj zame ne. Ali zamujam ali vrzem prevec proc.

Zadnje case Lyra ne ujame frisbijev tako kot ponavadi, upam, da to ni zaradi kaksne bolecine v ustih. Zdaj bi morali ze intenzivno trenirati, nocem pa pretiravati.

Florinca, ali bi lahko prinesla sotor ze v nedeljo? Morda bom res rabila. Uspelo mi je dobiti sobo za dve noci, preocevala bom pa stiri. Ce bi slo vec ljudi, bi se zanimala za kamper, ampak zaenkrat zgleda, da bom sama. Niti ne vem, ce bo Monika lahko sla, zaradi sole.

Se vidimo v nedeljo!



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #130 : 31 Avgust 2007, 14:47:25
Some photos from the Dutch Championships. They're posted in some Russian forum, hope you can read Cyrillic! (If not, no biggie, the pictures speak for themselves.)

http://wildest-honey.livejournal.com/223342.html

http://community.livejournal.com/labrador_ru/167314.html

http://wildest-honey.livejournal.com/222575.html

http://wildest-honey.livejournal.com/222250.html

http://wildest-honey.livejournal.com/223625.html


Em, just please don't expect me and Lyra or Monika and Oli to demonstrate all the things you'll see pictured, because we're nowhere near that level of proficiency.   :-\
 

Yet.  ;D  :P



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #131 : 31 Avgust 2007, 14:53:25
Res dobre fotke, posnete v pravem trenutku. Jaz ne računam s tem, da bi bila kdaj tako dobra. Če bom samo približno dobro znala vržt frsbi, pa bom čist zadovoljna.  ;D

Kristinca & Florinca


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #132 : 31 Avgust 2007, 16:00:17
Midve s 5rco sva se enkrat mal "igrale" in ugotovile, da Buffy tudi Veni preskoči. Samo, da pride do svojega frizbija :D. Sva pa nekak mogle obe stat ob Veni, da je bila zadeva izvedljiva  ;D. Pa tud kakšno osebo preskoči, če je le-ta sklonjena oz. na kolenih.


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #133 : 31 Avgust 2007, 16:06:04
Super fotke, najbolj všeč pa mi je to, da ni vse črno belo  >:D  :P .



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #134 : 02 September 2007, 18:26:20
A bi lahko tudi majhen pes lovil frizbi? ;D

lp



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #135 : 02 September 2007, 18:31:53
Alya seveda! Zakaj pa ne? ;)

Seminar danes je bil res SUPER! Po čudežu nisem nikogar ubila (čeprav je kdaj frisbi malo nevarno poletel proti kakšni glavi :-[). Nekaj metov mi je celo kar šlo. :o Wi je delala bolj rollerje in pa nekaj over-jev čez moje noge in take outs. Pa mislim da ji je uspelo ujeti frisbi ene 4x v zraku, ko sem ga malo vrgla v zrak (floater).
Oli pa super dela! Skače pa sploh! ;D

Jean hvala za ta seminar. Upam da bo še kakšen. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 02 September 2007, 18:44:42
Seminar je bil res super. Mam ze musklfibr! Jean, res hvala!

Petrca, kaj pa tuki http://www.frisbeeshop.org/?cPath=75. Pa zgleda, da so celo v "akciji".



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #137 : 02 September 2007, 20:14:22
Uuaaauu kakšne fotke :o. In kakšni psi! To pa so tapravi kaskaderji ;D.

Mi je res žal, da me ni bilo na seminarju. Upam, da mi bo Zaza znala kaj demonstrirat  ;).

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #138 : 04 September 2007, 07:26:35
Evo, se slike:

http://discdog.rajce.idnes.cz/DCDC_Varsava_2007_(1.-2.9.2007)/#album

Tokrat iz Polish National Championships, Warsaw (Varsava). Posredujem se kratko reportazo, ki jo je napisala Sabine Bruns:

Hello everybody,
Marcus and me just returned from our trip to Poland to judge the last qualifying competition for the Polish National Finals, which took place on Sunday. 
It was an outstanding, beautiful competion. The field was great, right in the middle of a beautiful park with restaurants, nice chilling areas and many, many specators.
Dariusz and the DiscBusters made it again a great event. We are really looking forward to the EC this year and hope that everybody, who never was in Poland before, will come over for the competition in September and see, how great this contests are organized and how nice and chilled and relaxed the atmosphere is over there. 
 
The level was really high, it seems to be funny that some organizations think about having women and men starting in different divisions because women can`t throw 40 Meters or Yards....we have seen several (!!) girls that easily throw 45 yards one after the other.....
 
We have also seen awesome freestyle, the new polish champions are Karolina and Negra, an awesome black Labrador, 2nd place were Iga and Flesz, an outstanding, leaping, catching, running Aussie and 3rd place were Alena and her Border Collie "Kesy", well known Dog Dance Dog, which is also a great frisbee dog with a very fast and difficult routine.
 
We are looking forward to come to Poland again in 3 weeks, greetings from Germany and congratulations to the organizers for this cool competition, Sabine & Marcus



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #139 : 04 September 2007, 07:45:01
Bambi, zal slike so precej crno-bele  ::), rezultati pa ne  :P labradorec, avstralec, border.

Anyone who wants to join the European discdog list themselves can sign up here:

http://de.groups.yahoo.com/group/european_disc_dog_list/




petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #140 : 05 September 2007, 07:05:39
Ja tudi mene zanima če je tale Hero tok trpežen kot Jawz...

SuperHero je zelo zelo zelo podoben Jawz-u. Kot je že Jean napisala, je razlika v letenju, ostalo je isto (men se je le zdel bolj prožen). Naj ti ga v soboto na tekmi pokaže, pa boš sama presodila ;)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #141 : 05 September 2007, 07:12:41
Lahko pokazem ze danes, ce pridete v park Tivoli okoli 16.00. Bom na enem travniku blizu vhodu v park iz parkirisca, pri bazenu. Tam je neka cudna rdeca skulptura. Ne morem obljubiti, ker lahko pride kaj vmes, ampak upam, da si bom lahko vzela eno urico za igranje. Kaksno vreme imate v Ljubljani danes? Na Krasu sije sonce.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #142 : 05 September 2007, 07:14:15
V Ljubljani je tudi jasno in kar hladno. Ponekod je še megla, ampak tega smo že navajeni  :D.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #143 : 05 September 2007, 11:05:14
Lahko pokazem ze danes, ce pridete v park Tivoli okoli 16.00. Bom na enem travniku blizu vhodu v park iz parkirisca, pri bazenu. Tam je neka cudna rdeca skulptura. Ne morem obljubiti, ker lahko pride kaj vmes, ampak upam, da si bom lahko vzela eno urico za igranje. Kaksno vreme imate v Ljubljani danes? Na Krasu sije sonce.

Trenutno je sonček - vsaj v centru (to pišem zato, ker je včeraj v centru lilo kot iz škafa, v Kosezah je bilo pa skoraj sončno  ::)). Jean, pošlji mi sms, če bosta imeli kaj časa.



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #144 : 05 September 2007, 11:10:44
Sem ti pravkar poslala (preden sem te brala tukaj) ker nisem vedela, ce si online danes. Racunaj, da bom tam; ce pa slucajno ne bom mogla (veliko je odvisno od Monike, ko jo grem iskat po soli), bom sporocila.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #145 : 05 September 2007, 11:26:38
Jst danes ne morm v Tivoli... imam ravno ob 16h izpit  :-\
Sej sm jih videla na border zboru, ampak vseen ne vem čist točno kok so trpežni  ;D

Bode je mel do zdej 1 jawz in vedno sm le tega metala, zdej ima nekaj novih, pa ni navdušen  ::) on bi sam unga tastarga lovil :-\



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #146 : 05 September 2007, 12:39:20



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #147 : 16 September 2007, 10:03:14
Vabljeni smo, da nastopamo 13. oktobra v Naklu, po agility tekmi. Kdo smo "mi"? Vsi, ki lahko pripravljate nek freestyle nastop do ta krat. Minuta in pol do dveh minut freestyle, z glasbeno spremljavo. Razni meti, trikci itn. Passing, round the world, overs, dogdancing...Fajn bi bilo imeti vsaj enih pet nastopajocih. Kdo se javi? Azu, bi lahko pokazala program za mlade pse? (rollerji, nizki overs, dogdancing...)




petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #148 : 16 September 2007, 10:52:19
Če nama uspe kaj skup "spacat" sva zraven  ;).


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #149 : 16 September 2007, 11:50:43
Midve po tekmi drugače ful težko kaj delava, ker vidi samo ovire...  :-\ :-\ Se bova potrudili, ampak ne vem, kako bo delala.  :-\