Frisbee

zoe · 370058

mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1350 : 10 Julij 2008, 13:19:41
hihi! ti kaja ti!  :D  no ja sicer si pa ti predlagala james bonda aneee??  :P :P :P

Tudi tivoli je fajn predlog za trening  :o


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1351 : 10 Julij 2008, 15:00:05
Program predstavitve v Portorozu:

http://www.kd-portoroz.si/




*BORA*

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #1352 : 10 Julij 2008, 15:33:40
Hej res bi blo lepo če bi se kaj dobili. Mi lahko naslednji teden v nedeljo, ker v soboto gremo na eno poroko. Lahko pa tudi kakšen dan v tednu zvečer ko ni več tako vroče. Kaj pravite?  ???

Cacy če boš imela majčke s sabo jih prosim daj našim iz Ajdovščine - mi jih bodo že prinesli. Danes jih bom videla na treningu agilitya, pa jim bom naročila , da mi prinesejo. Bo tako ok?
Culto kje na gorenjskem si ti doma???


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1353 : 10 Julij 2008, 15:36:12
BORA, sem mislila dat majčke kar Jean (zate in za saro)... bo to ok?



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1354 : 10 Julij 2008, 17:06:31
Ce/ko se dobimo moramo tudi Boruta Jeraja obvestiti--bo tekmoval v Stromovki z Ajko (super minidistance). Ne vem, ce je na tem forumu.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1355 : 10 Julij 2008, 17:19:32
Hej hej :) Po dolgem času vam pokažem slikce moje pošastke (da ne bo tale tema le črno-bela :-[ :D :D), ki se čezdalje bolj navdušuje nad frizbijem in ga zdaj celo že lovi ;D Dobrodošel kak komentar ;)























Slike so bolj tako-tako, ker je težko z eno roko metat in z drugo slikat :-[
Aja, pa zanima me, kako naj vržem, da bo lahko ujela frizbi v zraku, med tekom? In predvsem kako jo naučim, da bo skapirala, da hočem da skoči v zrak in ga ujame preden pade na tla?

lp


...sledi svojim sanjam


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1356 : 10 Julij 2008, 17:42:54
Dina, napotke ti bi najlazje dala v zivo. Tezko in zamudno mi je napisati v slovenscini, poleg tega moram videti, kako delata pes in clovek ce hocem kaksen koristen nasvet dati. Je tezko videti iz slike.

Dobro metanje je kljucnega pomena. Priporocljivo je, da veliko vadis sama, brez psa, da bos potem Dini res lepo metala. Slab met (npr. zelo visok in/ali ce leti postrani) lahko tudi pomeni nevarnost za psa. Po sliki sodec teren pri vas ni prevec raven, kar dodatno otezi zadevo.

Drugace se mi zdi iz slik da se Dina trudi, da lovi v zraku, ali ni tako? Vsaj pri krajsih metih. Probaj jih postopoma podaljsati, in jasno in glasno pohvali vsak uspesen ujem.

Kje zivis? Ce je kaj interesa, lahko organiziras minitecaj (npr. enodnevni seminar) in pridemo pomagat.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1357 : 10 Julij 2008, 18:09:37
Marši tud ni kaj preveč navdušen nad frizbijem ki leti stran od njega, sedaj tuhtam da bi ga dala na čakaj in da bi vrgla proti njemu in da bi potem ujel, in nato ko bi to obvladal bi šla na mete, ko bi bil pes ob meni in bi moral tečt za njim. Sicer pa mi je danes Ovčka poslala cd, tako da bomo malo prečekirali in se kaj novega naučili.
Če ne vam bom pa tak kaj zatežila  ;D


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1358 : 10 Julij 2008, 18:18:31
Jean, Dina lovi kak meter, meter in pol stran od mene in sicer tako, da najprej sedi/stoji in potem ji rečem ujemi in skoči v zrak in ga v zraku ujame. Moram reči, da ji je frizbi bolj interesanten kot žogica, kar se mi zdi super. Pač če imam žogico in frizbi, je frizbi bolj zanimiv, če imam samo žogice so le-te zakon. Tudi, ko ji frizbi vržem leti za njim in ga prinese nazaj. Enkrat (ne vem kako sem vrgla), ga je celo ujela v letu. Tudi rolerje lovi. Drugače je pa res bolj kot ne hrib, tam kjer smo bile, ko sem to slikala. Imamo pa tudi nekaj malega travnikov ravnine. Vendar je smola, ker niso vsi na enkrat pokošeni. Ja, mogoče bi se dalo zrihtat kak mini tečaj. Se bom probala pozanimat. V kd se mi zdi občutno predrago. Mogoče bi šlo letališče Ruardi po kakšni bolj normalni ceni, ker enega poznam....valda če bo interes...

...sledi svojim sanjam


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1359 : 10 Julij 2008, 18:19:25
sedaj tuhtam da bi ga dala na čakaj in da bi vrgla proti njemu in da bi potem ujel,

Odsvetujem. Naceloma ne smes nikoli vreci frizbi direktno na psa, razen ko gre za cisto kratek met pri izvajanju flipov ali multiples. Probaj rajsi kratke mete proc od njega, potem postopoma povecaj daljavo.



tamara

  • *
    • Prispevkov: 464
    • Točke: 0
  • žakc :)
Odgovori #1360 : 10 Julij 2008, 18:28:06
Citiraj
Mogoče bi šlo letališče Ruardi po kakšni bolj normalni ceni, ker enega poznam....valda če bo interes...

midva z Žakom bi se sigurno udeležila, če bi organizirali  :) se tudi uvajama v frizbi ;)




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1361 : 10 Julij 2008, 19:14:39
Odsvetujem. Naceloma ne smes nikoli vreci frizbi direktno na psa, razen ko gre za cisto kratek met pri izvajanju flipov ali multiples. Probaj rajsi kratke mete proc od njega, potem postopoma povecaj daljavo.
No saj to samo razmišljam, tako da mi vaše izkušnje zelo pomagajo  :-*
Itak pa vprašanje če bo on kdaj koli ujel frizbi v letu, bomo videli


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1362 : 10 Julij 2008, 20:40:56
midva z Žakom bi se sigurno udeležila, če bi organizirali  :) se tudi uvajama v frizbi ;)



No, bom probala kej zvedet, če bi bilo sploh možno. ker kd zagorje...je res mal preveč. edin če nas bi blo full...

...sledi svojim sanjam


*BORA*

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #1363 : 10 Julij 2008, 23:22:04
BORA, sem mislila dat majčke kar Jean (zate in za saro)... bo to ok?
ja ok super hvala :-* ;D


maja72

  • Gost
Odgovori #1364 : 11 Julij 2008, 08:11:15
Sicer pa mi je danes Ovčka poslala cd, tako da bomo malo prečekirali in se kaj novega naučili.
Tudi jaz sem ti včeraj poslala DVD oz. 2 frizbi DVD-ja (prej nisem imela doma praznih  :-[), boš zdaj dobro založena z napotki in čakamo na Maršijeve nove rizbi fotke ;).

Najchy: poslala sem tudi tebi, bi morala dobiti danes.

Wazgearov novi video z njihovega weekly updatea mi je ful všeč, predvsem mi je zelo simpatična koreografija. Meti so pa izjemni, nekje proti koncu (2:30) tip vrže zaporedoma 2 frizbija, enega dolgega in enega kratkega, in pes ujame od zadaj naprej  :o, torej najprej frizbi, ki ga je vodnik vrgel kot drugega, prvi pa ga kar počaka  ;D. Zame (in moje metalne nesposobnosti) čista znanstvena fantastika  :o. Evo video: http://www.youtube.com/watch?v=oNy6iQ92zcs

Jaz zdaj počasi Amelie mečem že navadne mete, tj. tako, da lovi v zraku, ne več samo rolerjev. Glede na delo z Bajkom lahko rečem, da je neprimerno težje frizbi učiti večjega psa, s tem malim cuckom je res čist na izi, jaz v bistvu samo pri miru stojim, naš torpedo pa dela sam od sebe  :D. Ko sva enkrat imeli narejeno prinašanje, je vse ostalo samo na mojih metih in vaji; psica ujame vse, kar vržem, skoči povsod, kamor ji rečem, tega malega cucka ni problem dati na hrbet in početi razne akrobacije. Tako da ČESTITKE vsem, ki se "matrate" ("matramo") z velikimi psi, vse po vrsti občudujem (*sara*, Dina, Ana in vsi ostali), glavno je, da naši psi uživajo, a ne ;).



*BORA*

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #1365 : 11 Julij 2008, 09:03:03
zadeva ne sodi ravno v to temo  :-[ če je med vami nekdo,ki pogreša YORKSHIRSKEGA TERIERJA en najdenček se nahaja v zavetišču gmajnice.
tel.01/2560-279 ali mobi. 031/615/315


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1366 : 11 Julij 2008, 10:05:58
Ooo Maja72 full ti hvala, upam da se ti bom lahko kako odolžila, ja zdaj se pa ne bom mogla zgovarjat da nč ne vem pa ne znam, ko bom mela tolk CDjev  :D :D


culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1367 : 15 Julij 2008, 12:51:08
Jean, cacy...; Zanima me, kateri frizbiji so še dovoljeni na tekmovanjih po pravilih USDDN razen Hero Xtra ? ;)

 




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1368 : 15 Julij 2008, 13:05:39
"9. The only brands of discs allowed for use in USDDN qualifying divisions of competition are the Wham-O Fastback Frisbee disc (Premium Weight, Flex, and Super Flex models), the Hyperflite K10 (Competition Standard, FrostBite models), or the HERO (Type-235 model) and Hero 235 Xtra. However, dogs with a shoulder height of 15 inches or less are allowed to use any type of safe flying disc."

Lani so dovolili vse vrste frizbijev na Stromovki, za letos ne vem (vprasaj Jakuba), za EP pa moras drzati pravil.

lp,
Jean



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1369 : 15 Julij 2008, 13:28:13
Dina lahko bi v našem kd imeli seminar. Samo če je dovolj velik poligon.  ;) Mi smo vedno za akcijo.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1370 : 15 Julij 2008, 13:31:54
Treba je imeti tudi dovolj interesa za seminar ;)
Če lahko agility postavite za trenirat, potem mislim, da je dovolj velik prostor.

lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1371 : 15 Julij 2008, 14:00:23
No odvisno je tudi od jean koliko jih lahko na enkrat "obdela".  ;) Oz. od tistega, ki bo vodil ta seminar.
Pomojem glede interesa ne bo bil problem. Saj so Trbovlje na sredini Slovenije imate vsi približno enako pot do nas.  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #1372 : 15 Julij 2008, 14:29:50
maja72 sm dobila hvala!!!

Pa tudi prazne sm danes poslala.

LP Anja
Naj album


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1373 : 15 Julij 2008, 23:20:51
rapgirl, Jean je rekla (seminar oz. takšen mini tečaj bi imela ona), da če bo sama bi lahko največ 10 psov, ljudi (brez psov) je lahko več. Tako, da težko, če ne bomo kar "domači" zapolnili kapacitete :) Edino, če še kdo, ki že obvlada, pride kaj pokazat... Pomojem, da bi bilo tudi pri vas dovolj prostora. Kako je pa s ceno za prostor?

cacy, interes pa imamo :D ker je vedno dobro kaj novega počet :P

...sledi svojim sanjam


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1374 : 16 Julij 2008, 10:33:50
Tega bi se pa tudi jaz z mojo mrcino udeležila :D

Lahko se za prostor tudi jaz pozanimam v Mariboru,če vam ni predaleč.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1375 : 16 Julij 2008, 11:13:53
Ja, je predaleč :-[ Ker smo se menile za ta mini seminar ravno zaradi tega, ker je v soboto agility tekma v Trbovljah in bi potem Jean nekje pri nas prespala, v nedeljo bi imeli pa seminar. ;)

...sledi svojim sanjam


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #1376 : 16 Julij 2008, 15:57:38
Ojla!
Sicer tole ne spada v trenutno temo, bi pa vseeno prosila nekoga od vas, za kakšen nasvet kako začeti s tem športom(psička na povelje prinaša stvari, lovi pasje piškotke in palice)... ::)
Lp


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1377 : 16 Julij 2008, 21:37:15
Dina prostor oddamo brezplačno.  ;) Lahko se pa zmenimo za kakšno frisbi predstavitev na agility tekmi, vzameno za sposojo poligona.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1378 : 16 Julij 2008, 23:04:50
Terrierka, lahko začneš tako, da ji mečeš rolerje po tleh in ti jih mora prinesti nazaj. Lahko tudi tako začneš, da ko ti iz roke spustiš frizbi, da ga mora ona ujeti (to pomeni, da držiš frizbi skoraj pred njenim gobčkom - nekaj cm stran)...ko bosta obe navajeni frizbijev (ti metanja in psička ujemanja rolerjev in teh iz roke) lahko postopoma povečuješ razdalje in sprobavaš druge mete (zelo počasi in previdno) :)

Seveda, lahko zahtevaš kakšen trikec, preden ji vržeš roler :)  veliko veselja! :D


Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #1379 : 16 Julij 2008, 23:13:31
Hvala! :-* Za enkrat bova to zvadili...kasneje se pa spet oglasim da dobim nova navodila(če mayči ne bo odveč)!
Lp