Frisbee

zoe · 371441

chezo

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
  • Flower Of Old Hill Hemp
Odgovori #1740 : 04 December 2008, 18:55:45
Na discoveryu majo eno fejst odajo Time Warp. V enem izmed delov so se posvetili psom in lovlenju frizbija. Kot gosta so povabili Zak George (Frisbee Expert-a) in posneli počasen posnetek skoka psa ko mu vrže frizbi! Kratek vendar zanimiv posetek: http://www.youtube.com/watch?v=eee9qHQO1NQ  :)



Zarja

  • Gost
Odgovori #1741 : 04 December 2008, 19:25:34
to sm pa gledala .. v počasnem posnetku še skor bolj fajn zgleda  ;D



culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1742 : 04 December 2008, 19:33:26
Hudooo...backvaulti zgledajo prav grozljivo.  Ne počnite tega z mladimi psi (najmanj 18 mesecev)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1743 : 04 December 2008, 20:45:56
Imam eno prošnjo:  Ustanavljamo društvo za dogfrisbee v Sloveniji in kot prvo potrebujemo ime. A ima kdo kakšen dober predlog? Najbolj enostavna varianta "Športno društvo dogfrisbee Slovenija" odpade, ker po zakonu more biti ime slovenskega društva v slovenščini. Poleg tega bi rada imela nekaj bolj zanimivega, saj jaz, ne vem kaj mislite drugi.

Tukaj so nekateri primeri imen takih klubov iz tujine:

Frisbee Freaks (Netherlands)
Discbusters (Poland, England)
DiscKillers (Poland)
DiscDog club (Czech Republic)
Crazy Fly n’ Dogs (Germany)
Skydogs (Germany)
Flydogs (Hungary)
Greater Atlanta Dog and Disc Club (USA)
Dogfrisbee Fanatics (Belgium)

Sta pa dva kluba za Ultimate frisbee v Sloveniji:
Frizmi (Ljubljana)
VertiGo (Nova Gorica)

Kakšne ideje?




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1744 : 04 December 2008, 21:29:26
Lahko bi bili:
leteči psi (ali pa NLP - neznani leteči psi ;D)

.. drugih idej pa zaenkrat nimam

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1745 : 04 December 2008, 21:45:20
hmm...
4 tačke v zraku ( mal je dolgo  :-\ )
zračni psi  ::)
z vetrom v dlaki
frizbi psi
pasji akrobati
frizbi akrobati

bom odnehala ker kar nimam pravih idej  :-[



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1746 : 04 December 2008, 21:46:11
Jean, a tudi s slovenjeno besedo frisbi ne gre?

Blumina



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1747 : 04 December 2008, 21:49:09
KRB, tele tačke v zraku so meni kr všeč :o



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1748 : 04 December 2008, 21:49:55
Mislim, da frizbi (ali frisbi, ne vem katera je bolj slovenska  :-\) bi morali sprejeti kot slovensko besedo.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1749 : 04 December 2008, 21:50:16
Meni osebno tudi, samo ne vem kako je z dolžino  :-\


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1750 : 04 December 2008, 21:50:25
KRB, tele tačke v zraku so meni kr všeč :o

meni tut!  :o Vsi tvoji predlogi so mi všeč.



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1751 : 04 December 2008, 21:58:01
Če bi dali pa še državo v ime, potem pa boljše pride Leteče tačke Slovenije... (Tačke v zraku Slovenije ni glih najboljš ::) )
KRB, super predlogi  ;D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1752 : 04 December 2008, 21:59:30
frizbi psihopati?
frizbi serijski morilci?  :D

hec, hec. Ampak ce vzamemo tale "DiscKillers" za vzorec...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1753 : 04 December 2008, 21:59:52
Uu, leteče tačke je kul ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1754 : 04 December 2008, 22:04:55
Leteče tačke Slovenije
:o noro dober predlog  :o

pa da še mal razpredamo na idejo cacy  ;D

Akrobatske tačke Slovenije
Frizbi tačke Slovenije
Nore tačke Slovenije  :D


na pa spet rabim mal asociacije da lahk tuhtam naprej   :D


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1755 : 05 December 2008, 08:13:22
najboljše j e:
LETEČE TAČKE

pove vse, je slovensko, je kratko, je ljubko.

Navijam za leteče tačke.

Pa še eno vprašanje.

Ali še kdo pozna tale čudni sindrom:
Da psa  res zanimajo, spravijo v nagon in itd rolerji, leteči  freesbyi pa ga ne potegnejo na nobeni višini ?
A ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bil vzrok in kako ukrepat?

Sicer se igram s fresbyi samo za zrekreirat pse, ampak mi gre tole pri enem mojem res na živce in se prav nič ne izboljšuje, kljub vsemu cirkusu , ki ga pokažem, če kdaj vendarle ujame v zraku.




Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1756 : 05 December 2008, 08:46:27
Jaz poznam ta sindrom in sem do zdaj mislila, da sem osamljen primer. Xsara za rollerji ful teče in celo laja na njih, leteči jo pa bistveno manj zanimajo, kljub večji nagradi za leteče. Sem si to pač razlagala, da jo rollerji bolj spravijo v nagon, ker je bolj podobno lovljenju živali. Če kdo ve kakšno rešitev, bom tudi jaz zelo hvaležna. Pa meni je tudi najbolj všeč Leteče tačke, samo mogoče bi bilo vseeno fino, če bi ime povedalo malo več o tem, za kakšno društvo gre. Besede frizbi v sskj-ju nisem našla, imam pa samo spletnega, ki je pomanjkljiv.



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1757 : 05 December 2008, 09:19:38
deteljica...jaz bi ti predlagala da delaš na ulovu frizbija v zraku na razdalji parih decimetrov od pasjega gobca (torej ti vržeš frizbi iz mesta z roko naravnost v zrak za nekaj cm, toliko da je frizbi v zraku alias floater)...in ko ga pes ulovi, se igraš/vlečeš...

ko vidiš, da dobi dovolj zagona tudi za te frizbije, podaljšuješ razdaljo med tabo oziroma frizbijem ter pasjim gobcem :)

to je meni pomagalo  ::)


uša

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1758 : 05 December 2008, 10:45:20


   Deteljica jaz se strinjam z Mayčo! 8)

 Mojo mešanko z nemškim ovčarjem in novofundlandko, ki nista bili "neki skokici" sem ravno na ta način naučila. Najprej sem ju s frizbijem povabila okoli telesa in skoraj pred sabo vrgla floater v zrak, da sta dobili zagon za višinske frizbije. Potem šele začneš metat daljše mete.

  L.p. Urša



culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #1759 : 05 December 2008, 19:51:36
Sicer se igram s fresbyi samo za zrekreirat pse, ampak mi gre tole pri enem mojem res na živce in se prav nič ne izboljšuje, kljub vsemu cirkusu , ki ga pokažem, če kdaj vendarle ujame v zraku.

Pa menda ja ni to  Fitka? :P ;)  Če ni, bi jo prav rad enkrat videl, kako lovi...
Poizkusi tako, kot ti je rekla mayča, jaz mislim, da bo šlo ;)


ŠD LETEČE TAČKE  se res lepo sliši  :)

Ljubljanski klub za ultimate frisbee se imenuje FRIZMI.Tudi jaz imam  dva predloga:

FRIPSI, kar bi lahko pomenilo FRIzbi PSI ali pa mogoče svobodni psi (free psi).

FLIPSI, eden od elemenotv v freestylu FLIP, SI pa kao Slovenija. Upam, da nisem preveč zakompliciral :-[








Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1760 : 05 December 2008, 20:08:14
FRIPSI, kar bi lahko pomenilo FRIzbi PSI ali pa mogoče svobodni psi (free psi).

FLIPSI, eden od elemenotv v freestylu FLIP, SI pa kao Slovenija. Upam, da nisem preveč zakompliciral :-[

Oo, I like both. Posebej drugo.  :)

Pa se eno sem dobila po emailu:

Društvo pasjih frizbijašev



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1761 : 07 December 2008, 16:57:08
Fripsi je super predlog :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #1762 : 08 December 2008, 17:39:41
Meni so pa všeč leteče tačke  :D

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1763 : 11 December 2008, 00:24:39
jaz imam pa eno vprašanje oziroma en manjši problemček :)
Kako vam je uspelo pse prepričati, da je ponovni met frizbija največja nagrada, kar jo na svetu sploh je? Sama imam problem, da kakšnih 2 - 3x še leti za frizbijem in ga ujame, v naslednje se pa na pol poti ustavi, se obrne in prileti nazaj v smislu "kar sama si ga pojdi iskat, jaz zastonj ne bom hodil"  ::) drugače, če imam pa priboljške v žepu in da ga dobi včasih po prvem, včasih po drugem metu, pa stvar deluje brez problema  ::)

poleg tega me zanima še, kako narediti prehod s platnenih frizbijev na ta prave frizbije? ???

lp nina


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1764 : 11 December 2008, 07:56:59
Pa menda ja ni to  Fitka? :P ;)  Če ni, bi jo prav rad enkrat videl, kako lovi...


ne Fita je neuničlljiva za lovit, se ne naveliča  :). Kelpi je moj debilček   :D
Fita- če bi ji kdo metal , ki zna vržt predvidvidljivo, bi kar dosti ujela. So pa NLT ji  v povprečju precej manj elastični in odrivni od parsonov-ker so po konstiticiji bolj kompaktni, zategnjeni, tud v hrbtu so bistveno trši ( za zabijat se).
Če približno prav vržem ujeme v zraku, tudi z odrivom. Se pa večkrat zaj** da ni skoordinran skok in let freesbya- da šavsne mimo, predvsem kadar preveč zagreto visoko skoči. Da pa bi kakšen lik vmes izvedli ni šanse- ker jaz potem, če kaj pokažem oz nisem 100% zbrana samo na met, sploh čist propadem z metanjem  ::) :-[
Men bi pa zanimal kako bi ji šlo , če bimetal kdo , ki zna  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1765 : 11 December 2008, 10:06:03
n+n:  predlagam, da ko ti ulovi z zagonom 2. ali celo 3. frizbi, ga fuuul nagradiš z vlečenjem in priboljški in prekineš igro - pospraviš frizbije in recimo nadaljuješ sprehod naprej. Skratka, ti moraš prekinit igro preden se on odloči, da ne bo več skakal za frizbiji. Najboljše je, da prekineš igro z nagrado takrat, ko je najbolj navdušen in komaj čaka da mu vržeš frizbi. ;D

prehod iz platnenih naj bo počasen - torej enkrat vržeš platnenega, drugič plastičnega, tretjič spet platnenega, itd. čist tako po občutku...boš videla kako bo odreagiral na trše frizbije - vsekakor pa ne hiteti, če vidiš da mu ne odgovarjajo :)

deteljica - jz se lahko ponudim da vržem kak met Fiti, ko se bomo kaj videli  ::)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1766 : 13 December 2008, 13:58:24
Hmm, kaže da bodo Čehi imeli eno zimsko dvoransko tekmo, in sicer v okolici Nymburka, v neki jahalnici:

http://www.discdog.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=241&Itemid=39

V soboto 21.2, Minidistance in Dogdartbee



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1767 : 13 December 2008, 14:07:06
Kako pa zgleda dogdartbee? :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1768 : 13 December 2008, 14:21:11
Pravila so tukaj (v angleščini):

http://www.hondenschool-ariekonings.nl/dog-dartbee/English/Game%20Rules.htm#DogDartbee

Sem hotela pripeti eno sliko (ko je Oli tekmovala v DD v Nymburku) ampak je prevelika datoteka. zoe, ti bom poslala na mejl.

V bistvu gre za natančnost. Čas ni pomemben, točke dobiš tako kot v pikadu (darts po angleško), odvisno, v kateri coni zadeneš v tarči.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1769 : 13 December 2008, 14:24:28
Zanimivo :o

Citiraj
Scoring is based on the location of the two front paws on contact immediately following a catch.

To pomeni, da se šteje kje so bile sprednje tačke tik preden je pes ujel frizbi?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"