Frisbee

zoe · 371697

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1560 : 12 Avgust 2008, 12:09:42
Jst sm tok razočarana zarad Prage, da sploh ne vem če bi šla še enkrat tja :'( :-[ :D :D :P

Ne sej se hecam... Vsekakor sem za to da gremo (če bodo finance in vse ostalo ugodno)...
Sem tudi za to da se gre z avtodomom 8) (šotor odpade)

Se bo treba malo zmenit...
Jst v freestyleu ne bom tekmovala več. Vsekakor pa bi kak nasvet od Jean kako metati dolge mete 8)
Se vidimo jutri na treningu ;)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1561 : 12 Avgust 2008, 12:38:56
Pa imam eno vprašanje zakaj se nesmejo jawzi na tekmah uporabljat?

Na nekaterih lahko, na drugih ne smes. Cisto odvisno od organizaterja oz. organizacije, po katerih pravilih tekmujes. Jawz je od podjetja Hypeflite, ki je povezano z organizacijo Skyhoundz (http://www.skyhoundz.com/index.html). Seveda na njihovih tekmah lahko uporabljas Jawz (http://www.skyhoundz.com/competitiondiscs.html). Razen za extreme distance events, v katerih moras uporabljas Hyperflite Competition Standard, Wham-O fastback ali Hero, zaradi teze frizbija.

V USDDN tekmah uradno ne smes uporabljati Jawza ce gre za kvalificijska tekma, ampak na lokalnih tekmah je cisto odvisno od organizaterja. Lani na Stromovki (USDDN) vse vrste frizbije so bili dovoljene, jaz sem tekmovala z Jawzi. Na EP-ju pa jih niso dovolili in sem uporabljala Hero Extra (ki je itak boljsi za metanje).



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1562 : 12 Avgust 2008, 12:44:07
Jst v freestyleu ne bom tekmovala več.

A to zaradi Bodinega stila skakanja oz. pristajanja? Malo je skoda, sta tako dober team, ampak zdravje mora biti na prvem mestu.

Kaj mislite, lahko prepricamo tincy in/ali andraza, da gresta z nami na EP? Zelo dobra sta v minidistance-u in najbrz tudi v long distance-u.



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1563 : 12 Avgust 2008, 13:10:53
Hvala vsem za info. Bom kar pasji.net okupirala ;)

Za krvaveče dlesni se ne sekiram, ker ga ne lovi ampak pobira iz tal.. mora biti pa tako trpežen, da ga ne zlomi če ga ne vidi v travi in stopi nanj ::) in takoj zlomi, ko ga prvič prime v gobec.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1564 : 12 Avgust 2008, 13:24:05
En najin filmček , ki je danes nastal.  :P http://nz.youtube.com/watch?v=PN5xMs-y1JI
Mi je pa enkrat frizbi celo v zraku ujel  :o, je čist nor na frizbija, še posebej na jawza.  8)
Pa ne se smejat ker obupno mečem, res bi rabila kak tečaj!!!!!!!!!!!!!!  :-X



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #1565 : 12 Avgust 2008, 13:40:41
Kaj mislite, lahko prepricamo tincy in/ali andraza, da gresta z nami na EP? Zelo dobra sta v minidistance-u in najbrz tudi v long distance-u.

tincy boste po mojem težko prepričali, ker je imela pred kratkim oba psa "poškodovana". Kolikor vem, Mac še vedno ni čist OK.
Razen, če bi tincy tekmovala z Ice-om.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1566 : 12 Avgust 2008, 13:42:42
En najin filmček , ki je danes nastal.  :P http://nz.youtube.com/watch?v=PN5xMs-y1JI
Mi je pa enkrat frizbi celo v zraku ujel  :o, je čist nor na frizbija, še posebej na jawza.  8)
Pa ne se smejat ker obupno mečem, res bi rabila kak tečaj!!!!!!!!!!!!!!  :-X

Zakaj bi se smejali? Kar dobro ti gre.

Kristinca & Florinca


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1567 : 12 Avgust 2008, 13:54:40
silver: Kolikor sem lahko opazila, vama gre super. Probaj mogoče frizbije metati visoko in tako da bo površina ravna s tlemi. dugače ti ne znam razložiti.
Nekako takole:

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1568 : 12 Avgust 2008, 15:26:18
ok hvala za nasvet. Bom jaz danes zvečer malo mela vaje metanja brez psa.  :)



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1569 : 12 Avgust 2008, 20:30:26
midve sva danes poleg floaterjev in rollerjev probale se ... mislim da se jim rece butterfly (primes s stirimi prsti in vrzes na tla, tako da se zavrti). No tamali so ful vsec, me je kar presenetilo, kako lepo jih je lovila. tako mi je vsec, ker je vedno ful ponosna nase, ko jo hvalim za ulovljene frizbije. ucki ji kar zarijo, res lepo. najlepsa hvala cacy, ki mi je vceraj pokazala, kako se jih mece!



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #1570 : 12 Avgust 2008, 21:33:47
A mi lahko kdo razloži, te vrste metov? Sama poznam le izraz rollerji drugo pa ne.  :-[



*BORA*

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #1571 : 12 Avgust 2008, 23:16:27


Vceraj mi je Matej iz nasega kluba (z BC Zano) rekel, da je videl clanek o nasem nastopu v Stromovki v nekem casopisu.  ??? A ve kdo kaj vec? Objavljena je bila tudi slika  (gasilska--vsi z rdecimi majckami).

Hej Jean bil je casopis Total, lahko dobis clanek tudi na netu pod casopis total in na datum 8.8.2008. Upam, da bos nasla. nam so tudi sporocili, da so nas videli in ker smo v Jeruzalemu smo pogledali ce je  na netu in smo ga nasli. Upamo, da ga najdes tudi ti.cega Izraela
Lp vsem iz vro


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #1572 : 13 Avgust 2008, 08:59:49
Jean, KLIK  :)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1573 : 13 Avgust 2008, 09:12:43
Hvala, sem nasla.  :)



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1574 : 14 Avgust 2008, 11:44:49
Jaz pa obozujem Quadruped.  :-* Radi bi postavila nov svetovni rekord. Se ne bo zgodilo, ampak clovek lahko sanja.

Uf, definitivno se ne bo zgodilo. 9.8.2008 je Monika Piwowarczyk postavila nov svetovni rekord v Sopotu, Poljska:

http://www.thequadruped.com/ERGI.htm

69,45 m oz. 76 yards, ki je za 7 m vec kot prejsnji rekord (ki ga je prav tako postavila Monika).  Monika je tudi prva zenska, ki je metala cez 70 yards.

OK, I'll settle for second place after Monika at the EC.  ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1575 : 14 Avgust 2008, 11:54:45
Wow :o

Če še koga muči kaj quadruped sploh je si lahko grafično razlago pogleda tule: http://www.thequadruped.com/Explain.htm

A to mečejo vse ekipe hkrati ali ena za drugo?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1576 : 14 Avgust 2008, 12:30:46
A to mečejo vse ekipe hkrati ali ena za drugo?

Ena za drugo.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1577 : 14 Avgust 2008, 12:39:49
Aha, se mi je zdelo, da bi bil prevelik kaos, če bi vsi hkrati :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1578 : 18 Avgust 2008, 09:37:21
EC page has been updated. 63 teams from 9 countries:

http://www.dogfrisbee.cz/ang/entries.htm

So far I'm the only one from Slovenia!  ??? I hope the Slovene team won't look like it did last year (see attached photo).

In Open, we'll be competing against Sabine with three dogs and Marcus with three dogs, so there go the top six places.  ::) If I make it to the final with Lyra I'll be very very happy.




Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1579 : 18 Avgust 2008, 11:59:30
A mi lahko kdo razloži, te vrste metov? Sama poznam le izraz rollerji drugo pa ne.  :-[

silver, najbolje je ce prides na kaksen trening, laze pokazemo kot razlagamo v pisni obliki.



*BORA*

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #1580 : 18 Avgust 2008, 22:41:50

So far I'm the only one from Slovenia!  ??? I hope the Slovene team won't look like it did last year (see attached photo).




hej Jean mi se bomo tudi prijavili a smo komaj sedaj prišli skozi vrata domov s počitnic, se že kaj slišimo, da se vidimo in zmenimo. ok


maja72

  • Gost
Odgovori #1581 : 19 Avgust 2008, 23:49:47
Če morda še kdo ni videl, en tako star posnetek kot jaz, znameniti Ashley Whippet, zaradi katerega se je menda vse začelo: http://www.youtube.com/watch?v=S52gGJY2wcQ

Mi na frizbi tekme ne bomo hodili, ker nam finance tega ne dovoljujejo  :'(; na prioritetni lestvici sta prinašanje pri Bajku in canine freestyle pri Amelie, ostalo je odvisno od tega, koliko družinski proračun omogoča (oz. bolje ne omogoča  :-\). Če bo kdaj kaka fristajl tekma v Sloveniji, prideva s parsonko,katere duracelke delujejo brezhibno tudi ob dvanajstih in pri trideset stopinjah, če je treba  ::). Ti mali terierski cucki so res fenomen; pa za te male krempeljce in 6 kg ne rabiš niti jopiča, ampak zadostuje pulover. Bomo skušali kaj posneti (če bo kamera njen turbo tempo dohajala, jaz ga povečini ne  ::)).

Veliko lepih trenutkov s frizbiji vam želimo, mi jih imamo mnogo in smo hvaležni vsem vam, ki ste nas v pasji frizbi vpeljali  :-* :-* :-*.



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1582 : 20 Avgust 2008, 09:51:21
Jean, kaj če bi jaz res šla k začetnikom z Bri in k mladim psom z Nelly? a je pri začetnikih tudi kaj "prepovedanega" za izvajat tako kot pri mladih psih?



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1583 : 20 Avgust 2008, 10:15:20
Mayca, se strinjam! Pravzaprav ti lih pisem ZS (preden sem videla tvojo sporocilo tukaj), da te spodbujam, da se prijavis se z Nelly.  8)

Pri zacetnikih je vse dovoljeno, samo casa imas manj--minuta in pol namesto dveh minut. Pa se to, vse kategorije razen Opena lahko zacnejo ze v petek. Ampak pomoje to zate ni problem.



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1584 : 20 Avgust 2008, 10:52:45
odlično!  :D

torej, načeloma sem jaz ZA, zdj morm samo še z cacy se zmenit, da gre zraven  ;D


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1585 : 20 Avgust 2008, 14:24:05
Kaj pa če Cacy ne pusti da greš k začetnikom z Bri ::) :P :P

Ja Cacy se bo potrudila da gre, ampak je trenutno v mali denarni krizi :-\



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #1586 : 20 Avgust 2008, 18:59:08
no no, veš da ne rabmo delat konkurence Jean in Lyri  :D :D :D
se morava enkrat spet mal usest in pogovort, kako bi to spelale, če bi se odločile  ::)


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1587 : 20 Avgust 2008, 21:44:39
Jst bom pa selektor slovenske reprezentance ;D se strinjate? ;D



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1588 : 20 Avgust 2008, 23:05:09
OK! Hitro sporoci svojo izbiro, da bomo vedeli, kdo gre in mora intenzivno trenirati, in kdo lahko pociva doma (ali gre navijat).

Aja, a bos tudi vse stroske pokrila za clane reprezentance?  ;D



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1589 : 20 Avgust 2008, 23:10:00
Letos greste še vsi lahko po lastni izbiri, drugo leto bomo imeli kvalifikacije :P

Lahko pa probam kakega sponzorja dobit ja :D

Zdej pa resno... A rabi kdo še kako majčko SLOVENIAN FRISBEE DOGS, ki je uradna majčka reprezentance za EO?? Lahko jih damo še nekaj narediti, ampak imajo prednost tisti ki gredo na tekme!