strah pred večjo skupino psov

tiana · 5031

tiana

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
: 09 Oktober 2007, 13:30:26
no, moja lubi pa ima strah pred večjo skupino psov.v bistvu je tako, da ko je en sam pes je vse lepo in prav, ko sta dva jo je že malo strah.če jih je pa več...takrat se upre z vsemi štirimi.do sedaj je bilo ok, vendar sva bile ta vikend v tivoliju-na prireditvi za dan živali.in bogica moja je cvilila od strahu.naj še omenim, da so psi sedeli in stali zraven svojih lastnikov-ni da bi bili živahni ali tečni ali karkoli drugega.drugače je full živahna in nima nikakršnih problemov z navezovanjem stikov.a je mogoče že kdo imel tak problem?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1 : 09 Oktober 2007, 13:36:16
jaz srečujem eno huskyko na PST ,ki ima tak problem. Kadarkoli zagleda moje pse, ki so štirje s esamo obrne in pobegne, ne da bi jo kateri od mojih sploh pogledal- in potem me lastnica obsodi, da so jo moji "napadli", čeprav so 50 m stran.
Pri tem očitno s posameznimi psi nima težav, saj drugače ne bi daleč prišla s spuščeno.
Hm kaj narest?
Vsekakor je fino,da je plašljiv pes privezan,da se ne izpostavlja nevarnosti pobega.
Najbrž bi pomagalo tudi postopno povečevanje števila psov.Pa čimveč na prireditve kjer je veliko prijaznih psov- npr agility. Pa vključitev v malo šolo , kjer so mladički ,ki se ji najbrž ne bi zdeli nevarni.

+1

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 09 Oktober 2007, 13:57:13
Fino bi bilo, če bi bili to psi, ki niso prijazni ampak jih tuji psi ne brigajo. Idealna je skupina psov, ki se med seboj poznajo in se igrajo, tujce pa pustijo pri miru. Psico pustiš nekje dovolj daleč da pse sicer vidi a je še ne vznemirjajo. Potem to ponoviš kolikorkrat je potrebno, da se psica sama opogumi in vzpostavi stik. Zadeva sicer lepo deluje, samo primerne pse je dandanes težko najti.

+1


tiana

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 09 Oktober 2007, 14:30:56
no, sedaj sem ravno razmišljala o tem.mogoče je pa težava v sosedovih psih:zraven nas je kmetija kjer imajo 6 psov in vsi imajo psihopatska nagnjenja (skačejo na mimo vozeči avto, psa nekaj hiš stran so zgrizli in mu naredili 84 šivov-in to mladičku jazbečarju!!!!), za nami je pa hiša s tremi psi ki tudi niso normalni-napadejo vse kar leze in gre... za nameček so, razen enega, vsi ostali spuščeni tako da včasih še čez travnik za hišo ne upava brez kola v roki.žal je to edina stvar, pri kateri se obrnejo in stecejo stran.

drugače je pa pikica moja vedno na povodcu, razen ko greva na sprehod kjer vem da ne bo zloglasne devetice



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #4 : 09 Oktober 2007, 14:34:44
Tale situacija je pa meni zelo znana. Sem imela enak problem. Kako sem ga rešila?

V prvi vrsti pasja šola, razstave in ignoranca. Nikakor pa nisem psice pomilovala. Meni vrvica ni koristila, ker je začela neobvladljivo vleči. Raje sem jo imela spuščeno in se je sama približala skupini psov. Ukvarjala sem se s tujimi psmi, se pogovarjala z lastniki, moja psica pa je se je počasi približala. Ko je videla, da ni množica psov nič strašnega, se je sprostila in eventuelno tudi igrala z nijmi. Je pa rabila svoj čas.
Zdi se mi, da je najbolj pomembno, da ostaneš mirna, ker vsa svoja čustva hote ali nehote prenašaš na psa. In če zapaničariš ti, bo pes še 2x bolj.

Kristinca & Florinca


tiana

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 09 Oktober 2007, 21:15:56
moram reči da nisem naredila panike, sem bila v bistvu tok presenečena da sploh nisem vedela kaj naj.me je full vlekla stran in sem ji dovolila, da se oddalji od mene en meter.potem sem počepnila k ostalim psom in jih pobožala, toliko da je videla da ji ne bojo nič naredili.potem je sama počasi prišla do njih, je pa vsakič ko se je kak kuža prehitro obrnil skoraj ulegla na tla in dala rep med nogice.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 09 Oktober 2007, 22:31:37
Tiana, mislim, da smo se videli v Tivoliju :D

Glede problema ti žal ne morem svetovati, upam pa, da bo bolje :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


tiana

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 10 Oktober 2007, 12:59:08
jaz tudi, čeprav slabo kaže.vsako noč jo peljem ven lulat.no, danes sva šle okrog enih zjutraj.kot vedno sem jo spustila na travnik zraven hiše in jo počakala pri vhodnih vratih.kar naenkrat pa slišim lajanje dveh psov in mojo lubi kako cvili.laufala sem v sobo po copate da ji grem pomagat, zbudila sem fanta in potem pikica priteče za mano, čist prestrašena.mislim, saj psi niso krivi da so bili tako vzgojeni, ampak vseeno jih nočem blizu nas.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 11 Oktober 2007, 11:42:54
Če mladega psa napadejo samo enkrat, se da zadevo z nekaj truda popraviti. Če se to dogaja kar naprej pa skorajda ne več.
Če se s sosedi ni mogoče dogovoriti da bi zaprli pse, potem ne vidim druge rešitve kot ograjo okrog vašega vrta, da svojo psico vsaj lulat lahko spustiš brez skrbi. Na sprehod pa s kakšnim sprejem ali čim podobnim, rabiš nekaj, kar bi bilo psom tako zoprno, da bi se te v prihodnje raje na široko izognili. Za začetek bi bilo jih vredno poskusiti s čisto navadnim kisom našpricati v oči. (ga nese veliko dalj kot sprej, če imaš kakšno dobro vodno pištolo pa sploh)
Sosede sicer lahko prijaviš, ampak resnici na ljubo,  jaz bi veliko lažje prenašala popadljive cucke kot maščevalne sosede.


tiana

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 11 Oktober 2007, 20:46:34
tole z ograjo sploh ni slaba ideja, težava je v tem ker imamo pritličje v najemu in lastniku ni to v interesu.glede psov pa samo tole:napadli so že več psov in je samo vprašanje časa kdaj bodo napadli človeka.preden smo se sem preselili so jih že prijavili, vendar ni bilo nobenega ukrepa >:(



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #10 : 12 Oktober 2007, 09:22:57
Tiana, a smem vprašat, zakaj jo samo pošlješ lulat sredi noči?  ???  Prestašen pes je nepredvidljiv pes. Se bo prestrašila in v paniki pobegnila kdovekam, ti jo boš pa iskala. Pa še pomagat ji ne moreš, če jo napadejo sosedovi cucki. Saj kaj dosti več, kot kako brco v rit jim tudi ne moreš, pa vendar, psica se bo gotovo varneje počutila, če boš ti poleg nje, kot če bo sama. Jaz svoje nikoli ne bi same puščala nikamor, kaj šele sredi noči.

Kristinca & Florinca


tiana

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 12 Oktober 2007, 10:36:47
saj je na pustim same, ona opravlja svojo potrebo dva metra stran od mene.psi se pa ponavadi ne približujejo, ker imam vedno kol v roki.edino kola se bojio...drugače pa sva se sedaj naučile, da hodiva lulat okrog enajstih zvečer, preden gremo spat in okrog sedmih zjutraj ko vstanemo.