Avstralski govedar [Australian cattledog]

cowgirl · 119906

MMM

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 09 Avgust 2010, 22:09:08
Zdravo,

smo iz Idrije. Naša psička je Kala, prihaja iz Češke. Trenutno je stara 8,5 meseca in smo globoko v puberteti.
Zelo ubogljiva, zelo hitro učljiva in je senca človeka. Obožuje vodo. Naju ne spusti iz oči...
S psmi je pa tako tako. Je zelo dominantna. Danes zjutraj se je na enega hudovala, nato pa se je prej na travniku z isto psičko igrala do onemoglosti, ter vmes še malo v troje z enim višavcem...

Trenutno končujemo že drugo malo šolo, agility obiskujemo od aprila, obožuje frizbi, obožuje prinašanje žogico, enkrat smo pasli ovce(kmalu spet)...

Drugače pa mi vemo še za eno psičko Demi, stara cca. 1 - 1,5 leta iz Hotedršice.(med Idrijo in Logatcem) Smo jo že obiskali in je zelo prijazna punca...

lp Miha



MMM

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 09 Avgust 2010, 23:02:56
oj, še par slikc...
drugače pasemo na vikendu tašče tudi konje in kokoši  :o   Kokoši v kokošnjak spravimo za malo malico... lovimo se z mladim huskyem in gromozanskim nemcem...  :P (zato delamo tudi z ovcami)

vendar je pravi gospodar ranča maček  >:D   

z vsemi temi se odlično razume ...


bom ob priliki poiskal še par slik in objavim...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #182 : 10 Avgust 2010, 15:33:21
Kako luštno bitje!  :o :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #183 : 10 Avgust 2010, 18:07:04
ful lepa :-*

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #184 : 10 Avgust 2010, 22:35:33
ohoho! pozdravljen! super fotke!  :)
sem porajtala, da so očitno pri nas samo mlade psičke... (in en starejši pesjan ACD)... mogoče bo treba še kakega psa nabavit.  >:D



wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 11 Avgust 2010, 16:42:31
Res nebi bilo slabo, če bi še kak fantolin prišel babe preganjat.
Naša Sky tudi pridno raste, zdej je stara že 17 mesecev, tako da je že kar bolj skulirana  :)   haha, kolk je cattle dog sploh lahko skuliran???
Je čisto zmešana na vodo, zelooo plovna.Vmes smo imeli malo težave, ker je fasala erlihijo, ampak mislim da smo jo dost kmalu odkril in zatrli.
Drugače pa verjetno greva na EuroDogShow v Celje, da vidimo kako bo s konkurenco.
Govedarski pozdravček...


facebook: Dogsandhorses
www.katjamocnik.si



MMM

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 11 Avgust 2010, 21:58:30
...upam da je s Sky zdaj vse ok in da je šla bolezen mimo... res zelo lepa punca...

se par slikc naše navihanke...
... kmalu po prihodu v nov dom  :o
... s "teto" Cindy  :D
... namakanje  ;D

za v prihodnosti pa računamo in razmišljamo tudi na red heelerčka - samčka  ::)
 



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 03 December 2010, 12:27:54
No, sem tudi jaz enega uvozla, da povečam populacijo. Iz zasnežene Švice na toplo primorsko.

Ful je prijazen in energije kot da bi Duracell baterijo pojedu.




MMM

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 04 December 2010, 10:02:18
SUPER.  :o

A je samček?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #189 : 05 December 2010, 21:30:07
Super! Primorec je! Upam, da vas kje srečam :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 06 December 2010, 09:22:25

A je samček?

Ja, Mister Macho. Bo pa  Aussie, ker ne vem koliko lepotcev se bi obrnilo, ko bi jaz po mestu kričala Macho.  ;D




wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 13 December 2010, 16:27:07
Ooo lepo, da je še en fantolin prskakljal.  Da ne bojo same babničke.



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 03 Januar 2011, 20:02:51
Moj mali je Terminator, razen puppy konga vse uniči. Pujs je brez smrčka, nilski konj brez repa, nogometna žoga vsa luknjasta....

Kakšne igrače imate vi da jih hudički  >:D ne uničijo?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #193 : 04 Januar 2011, 17:31:56
Blagor tebi. Jaz si še konga ne upam kupit, se bojim da mi ga zgrize in požre, tako kot vse drugo :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 04 Januar 2011, 21:18:35
Tudi pri nas pride v poštev v glavnem kong tačrn, rdeč je premehek, pa kaka big giant žoga k jo ne more zagrabit, pa sevede kosti za žvečit, ostale plastike ne upam dajat.

Aja na bolhi opazila da se prodaja 3mesečni govedarček? Že?

Katja



wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #195 : 04 Januar 2011, 21:34:20
Ma je en italijanski, sem se že ustrašla da je kak mali porednež  ;))))    (itak)



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #196 : 04 Januar 2011, 21:58:59
Kona je kar se igrač tiče super, ker res ničesar ne uniči, žoge, kongi....  ko kupim novo, kupim zato, ker zgubimo ali založimo. Še pliši ful dolgo zdržijo, edino kadar se kaj cufava z njimi se začnejo parat. Ampak grize in uničuje pa ne ničesar.
Plus tega, pa ima rada katerekoli igrače in vsako stvar se po njeno da uporabiti kot igračo. Tako da nam zokni, čevlji in copati ležijo povsod, koščki papirja, pokrovčki.... vse kar se da prijet, je treba nekam odnest.
Z mojim že dolgo več ne gledava na to, ali imava 2 enaka copata na nogah :D samo da so copati, se nama ne ljubi več iskat parov po bajti. pri čevljih še vztrajava :D

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


MMM

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 18 Januar 2011, 19:40:15
Živjo,
Slikca TOP igrač.
Pri nas so dosedaj zdržale le žogice, ki so na desni strani Kale in jih zelo priporočam. So praktično neuničljive. In je edina igrača, ki jo lahko ima 24/7. Ostale niso zdržale. >:D
Tudi psička - JRT pri starših ima te žogice. Obe pa jih resnično obožujeta in se je ne naveličata... :o
Jih je pa težko dobiti ...
Tudi Kongo je praktično neuničljiv, vendar ji ni TOP igrača, tako da je zanimiva le ko je polna priboljškov.

Na levi strani pa so igrače, ki jih obožuje, vendar se z njimi igra samo pod nadzorom "odraslih".  ;D
Manjka še igrača, ki jo ljubi ==> Homemade: žoga v štomfu, vendar je trenutno v avtu.  :P

Vsak dan, pa dobi za svojo porcijo grizenja slastno kost, da strast grizenja pusti na kosti.... :-)

PS: najboljši so pa še zmeraj copati, ki jih nese en krog po stanovanju in jih pride zamenjat za priboljšek



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #198 : 18 Januar 2011, 20:14:12
Jaz pa bom pripopala slikce-nevzdržljivih igrač
Modra igrača je bila nekoč trikraka. Roza križ, pa je imel enako dolge krake. To je samo trenutek sam z igračo in voila papa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #199 : 19 Januar 2011, 09:38:59


PS: najboljši so pa še zmeraj copati, ki jih nese en krog po stanovanju in jih pride zamenjat za priboljšek

Poznam to ja  :D Kona tudi zbira stvari po hiši in jih pride ponujat v zameno za nekaj mojega kosila ali večerje. Na koncu se nabere kar nekaj zanimivih stvari :D

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


wrangler

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 19 Januar 2011, 10:33:04
Tale pupika, Skyčina sestrca je naprodaj, drugače zelo polna energije, potrebuje zelo aktivno familijo, več info in slike na:
http://australian-cattle-dog-mccoy.de/dogs/sell

Tudi Skyčina edina igrača ki zdrži vse je KONGO XL črn  ;)   pa tavelika terapevtska žoga , vse ostalo ima kratek rok uporabnosti. Drugače pa ni bila nevem koliko uničevalna, mi je Beti mešanka s pitbullom  ko je bila mlada uničila velikooo več stvari, smetišnic, celo svoj kavč je spravila na prafaktorje. Aja edina stvar, ki jo je Sky uničila, pa mi ni bilo čisto prav je bil en hud modrc, drugače pa tudi raznaša po bajti vse živo od majc, štumfov, copat in jih ima pol za stiskat, ko nas ni doma.

Ej kaj če bi se dobili enkrat spomladi na enem "slovenskem cattle norenju" nekje. Da ne bomo sam tukej tipkali.



k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #201 : 19 Januar 2011, 21:06:23
Super, hvala za nasvete glede igrač.
Mali je v nedeljo imel 4 mesece in ima ze 2 nova zobka in 2 luknji, tako, da mislim, da je v najhujši fazi žvečenja.
Tudi moji copati so mu všeč, moje obleke pa si vzame, da lahko na njih spi.


Goveje srečanje, pa je res dobra ideja, saj nas ni toliko, da se ne bi mogle zmenit za en dan.



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #202 : 19 Januar 2011, 22:57:59
Jaaaa jaz sem tudi za "goveje" :D :D :D srečanje ;D

Meni so tak lušni, ko jim izpadeta prvi 2 enkici in potem dva polkroga ven pogledata, med ostalimi mlečnimi  :-*

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 19 Januar 2011, 23:00:24


In tudi na vrtu vse pogloda.



manta

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #204 : 20 Januar 2011, 12:10:17
Sem nova članica tega foruma in s starši lastnica Ziggyja.

Ja, naš navihanc bo star že 11 let pa se še vedno obnaša pubertetniško...
Na ljubljansko pasjo razstavo sem šla prav z namenom, da spoznam slovenske lastnike avstralcev tako, da sem spoznala lastnike Kale in Sky  ;D
Očitno je naš bučman najbolj hiperaktiven pes kar jih živi...šele pri 3h letih mu je uspelo biti pri miru, ko je bil z nami v prostoru, drugače mu je preveč dogajalo... Je pravi mojster izsiljevanja in vztrajnosti, kar mu ni všeč vztrajno dokazuje z laježem. Zadnje leto ga preveč crkljamo, ker ima probleme s hrbtenico - obraba vratnih vretenc. Na splošno je cukr, nor je na plišaste igrače in metle. Zadnje leto je v hiši, drugače ima svojo oboro 4x5m s svojo hiško, podestom in wc-jem, ja pravi princ...
Če bo vse po sreči bo kmalu postal prvič očka, bljšo polovica je pa iz Finske.

Toliko na hitro, fotke in kaj več napišem drugič, ko bo gripa mimo.

Lep pozdrav vsem!




cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #205 : 20 Januar 2011, 13:14:22
živjo manta! iz kje pa je tvoj hiperaktivec? povej, če bo kaj novega okoli mladičkov na finskem.

no, nekaj se vas je pa že nabralo ACDjev!   
če boste goedarsko srečanje naredil kaj prej kot aprila in maja se vam pridužita še 2 avstralska negovedarja in pridemo firbcat.



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #206 : 20 Januar 2011, 22:13:59
zdaj ko se nas je nabralo že kar nekaj, bi nekaj vprašala:
Koliko so vaši psi visoki in koliko tehtajo?

Da malo primerjam. Po mojem se po višini in teži precej razlikujejo, pa me zanima če je res.
Hvala :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


vqh

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 21 Januar 2011, 09:01:17
Lep pozdrav vsem,

tudi mi smo (pred enim tednom) postali ponosni lastniki ACD-ja, točneje 3inpol letne Gracie des Poenjaap.
Sicer smo kar nekaj časa porabili za odločitev, vzeti odraslega psa ali ne, vendar je bila odločitev pravilna  ;D
Glede na to, da lastnosti pasme ne poznamo (drugače kot iz literature), je pač bolje, da nas o tem pouči ACD sam,
takšno pot smo ubrali tudi s konji in se je odlično obneslo.
Nismo se še imeli časa kaj preveč naslikavati, tudi ni tako enostavno, saj se me drži kot klop :-)

lp,
T


cowgirl

  • *
    • Prispevkov: 986
    • Točke: 3
  • Koodygoody
Odgovori #208 : 21 Januar 2011, 14:27:01
vqh: bravo za tako odločitev!!! premalo ljudi se odloči za odraslega psa, kar je v nekaterih primerih lahko usodno (ponavadi za psa).
Veliko vesleja z vašo Gracie! Ziher vas bo vedno zabavala, kolkor poznam tole pasmo.

kolko vas je že!? ene 8, 9?



manta

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 21 Januar 2011, 15:03:11
@irzi: Ziggy ima plečno višino dobrih 50cm, ni ravno velik za samčka, tehta pa od 21-24 kg (poletje-zima)

@ cowgirl: Ziggy je iz Sidneya - ko smo iskali koga z leglom govedarjevi, smo naleteli na gospoda (ki je tačas imel zlate prinašalce) njegov sin pa se je odpravljal na priprave za Olimpijske igre....po tednih  usklajevanja z veterinarjem, letalskimi družbami in lastnikom psarne smo 30.aprila 2000 dobili naspidirano kosmato kepico. Ja, v avionu je bil v boxu, a na sedežu med potniki :)

Fotka je nastala pred nekaj dnevi, ko je bil Zigl čisto bogi - napadel (direktno na vrat) ga je en spuščen pes v gozdu..

Lp