Vetmedin - izkušnje?

nadina · 7298

nadina

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Uran
: 12 Oktober 2007, 11:22:01
Zelo zadovoljni z doc.dr. Aleksandra Domajnko Petrič, Veterinarska fakulteta, klinika za kirurgijo in male živali v Ljubljani!

Sami smo tja v začetku aprila 2007 peljali našega dobermana Urana, ker je kašljal in so ga na Obali zdravili z antibiotiki.
Dr. Domanjko se je ukvarjala z njim dobrih 7 (sedem) ur (od UZ, EKG, RTG do odvzema krvi...) in moram povedati, da mu je rešila življenje.
Bili smo še dvakrat pri dr. Domanjko, jeseni gremo spet, a naš Uran je "kot nov" in kmalu bo dopolnil deset let!

Kakšne izkušnje imate ostali?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

nadina

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Uran
Odgovori #2 : 30 Oktober 2007, 17:14:32
Ali nobeden od vas nima izkušenj z VETMEDIN tabletami ? - popuščanje srca itd ?

Naš Uran sedaj  že 7 mesecev dobi na dan 17 (sedemnajst) različnih tablet za srce. Skrbi nas, ker imajo tablete tudi stranske učinke.
Sicer se pa naš Uran (pri 10 letih) sedaj še vedno obnaša tako, kot da jih ima najmanj pol manj in z devetletno dobermanko popolnoma obvladujeta ves teren okoli naše hiše ....



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3 : 30 Oktober 2007, 20:51:38
Vsaka zdravila imajo stranske ucinke, se hujsi pa so navadno ucinki, ce se zdravil ne jemlje ali ce doza ni ustrezna. Jaz (hvalabogu) izkusenj s temi tabletami nimam, ampak vem da, ce bi jih moji zivali predpisala dr. Domanjkova, bi jih dajala brez pomislekov. Sem prepricana, da je izbrala najustreznejsa zdravila. Seveda, ce pa opazate kaksen simptome, ki bi lahko bili povezani z zdravili, pa se obrnite nanjo, da presodi ali bi bilo potrebno terapijo na kakrsen koli nacin prilagoditI ali spremeniti.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #4 : 04 November 2007, 10:35:39
Živjo, Nadina!

V temi o Popuščanju srca  http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=3550.0 imaš tudi nekaj o mojih izkušnjah z Vetmedinom.
Naš Mars je bil tudi v dolžini cca 7 mesecev  prejemanja Vetmedina kot nov, potem pa je šlo vse drastično navzdol.

Ja naj bi bilo revolucionarno zdravilo, naj bi za 2- 3 x podaljšalo življenje v primerjavi s časom, če tega zdravila ne bi dajal.  Kaj pa vem, naš Mars se je nekaj mesecev res odlično počutil, potem pa smo bili na istem kot pri prejšnjem psu, pri katerem teh tablet nismo dajali, ker jih takrat še ni bilo.

Vsekakor ti iz srca želim, da se bo Uran še dolgo odlično počutil, mogoče poskusiš še s kakšno alternativo ( članek Mojce Sajovic v novem Moj pes ), nikar pa psa ne izmuči do smrti, saj sama veš, da je pri tej bolezni smrt slej kot prej neizbežna :( :(

Čuvaj ga, naj se ne vznemirja, naj ne "obvladuje terena s prijateljico", vsako mini vznemirjenje ima lahko hude posledice. Ne puščaj ju skupaj niti samih v sobi brez nadzora, da se ne bosta igrala, Uran se bo utrudil,....Mi smo v času njegove bolezni izklopili celo hišni zvonec.
Sprehajaj ga samo na vrvici, da ne bo zadirkal kam, meni je tako nekajkrat dol padel in se onesvestil. Nudi mu čimveč svojega prostega časa in ljubezni za čas, ki mu je še preostal....jaz za svojim Marsom še zdaj pretakam krokodilje solze :( :(

Srečno, Nataša



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 04 November 2007, 16:59:10
Pa ima takšno življenje s toliko omejitvami sploh smisel? Kaj pa vem, ko je bila Sassy že zelo bolna se je njena veterinarka dobesedno zgrozila, ko je slišala, da psica lovi miši. Povedala sem ji, da je to psici v tak užitek, da ji bom to kljub vsemu pustila, dokler se ji bo ljubilo. In je lovila miši dobesedno do zadnjega dneva.


nadina

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Uran
Odgovori #6 : 06 November 2007, 11:59:43
Mefisto, Lanabela!

"Čuvaj ga, naj se ne vznemirja..."

Nemogoče! Včasih z možem gledava kako se naša dva razburjata na sosedovega bokserja, ki večkrat na dan pride mimo prebrati "časopise" (revež je večinoma sam in prepuščen cesti!) - poskušava ju pomiriti, pa ne gre.... Razburjata se, če sta zunaj ali pa zaprta v hiši......
Sicer sta pa naša dva "otroka" vedno v hiši, zunaj sama nočeta biti in tako ju imamo vsaj vedno na očeh.

Problem je, ker Uran "pazi" na svojo družico - vedno sta namreč skupaj, tako v hiši, kot na vrtu (npr. ko se punca polula, Uran potem pridno še sam označi to mesto - kljub temu, da je vrt ograjen) ipd.

Prav iz teh razlogov sem želela slišati še kakšno pozitivno izkušnjo, ki ni taka, kot je v temi, ki jo navaja Mefisto (Moje iskreno, globoko sožalje! Sem prebrala, ja...  In sploh ne morem pozabiti ter si ne znam predstavljati kaj bo, ko bo ....).
Npr. naša prijateljica ima dobermanko, katera žal boleha za isto boleznijo - in tudi ona je "kot nova" ....
Hvala!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 06 November 2007, 14:46:33
jaz imam s tem zelo slabe izkušnje s prejšnjim prinašalcem. Pri 13.letih in pol smo mu podaljšali življenje za samo 1,5 meseca s 100 različnimi zdravili na dan. Zgodba je dolga in težka, zato je ne bom ponavljala, skratka po 2 res zelo grdih napadih srca(aritmija) smo ga isto jutro uspavali. :(