Driska

ninci · 107077

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 19 September 2005, 11:29:40
Marsikdo izmed vas se je že srečal z tem problemom. Zakaj do nje pride in kako v taki situaciji ravnati je za vas pripravila Rinchy.

Driska.

Lp nina



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 28 Oktober 2005, 10:24:07
Lp, danes zjutraj sem dal Sibu tablete prot notranjim zajedavcem ... 2 tableti sem mu dal ( 1 = 10 kg) ... in ga peljem nato na sprehod kje je imel že malo ćudno blato ampak se mi je zdelo kar ok ... potem sem ga zaprl in pršu čez 3 ure in da me skorej ni kap ... cel pesjak je biu posran(po dolgem času) , pa še drisko ima pa ne vem od česa ...
ali je možno da od tablet ker je bilo včeraj ok... hranim ga vsak dan z isto hrano tako da se mi zdi da to ni problem.
Lepo bi prosil če mi kdo pove kaj je najbolj naresti v takem primeru... ali mu ukinem en obrok umes tko da se bo želodec prečistu ali mu pač dodam kako hrano(tako da bo unčlo drisko)!

LP, ninci prosim če temo premakneš drugam če je že odprta tema , ki jo jaz nisem zasledil.


http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 28 Oktober 2005, 10:41:15
Evo premaknjeno ;) Lahko da driska zaradi tablet. Postopek kako ravnati, pa prebereš na linku, v prispevku, ki ga je sestavila Rinchy.

Lp nina



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 28 Oktober 2005, 10:49:28
ej hvala nina :D , jah sej zdele mu rižka kuham in upam da bi čimprej boljš :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 02 November 2005, 09:26:06
Baje medicinsko oglje ni ravno uredu, ker kuzku zapaca zelodcek. Jaz sem ji tudi devala oglje... :(

Obstajajo pa sedaj tudi poleg dietne hrane za starejse tudi Eukanubina dieta za mladicke (ce imajo ti dalj casa - vec kot 3 dni) drisko. Moja Rosa jih je zdaj jedla pa neke antibiotike se, ker je mela ze 4. dan drisko in je bila ze kar boga.

Drugace pa se sploh ne cudim da ima pogosto prebavne motnje, ker kar naprej nekaj vlaci po gobcku, samo tisto kat ji mi damo pa ne.


Lp,

Alenka

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 02 November 2005, 09:29:38
Baje medicinsko oglje ni ravno uredu, ker kuzku zapaca zelodcek. Jaz sem ji tudi devala oglje... :(


A to ti je veterinar rekel?? A si to kje prebrala?

Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 02 November 2005, 09:39:37
Ne, to nisem prebrala - veterinar je rekel (dr. Matko).

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 02 November 2005, 09:47:01
Ne, to nisem prebrala - veterinar je rekel (dr. Matko).

Pri oglju je problem edino ta, da naredi v črevesju čep, ki ubistvu zapre pot in z tem pač zaustavi drisko, poleg tega da veže bakterije, zato je potrebno pravilno dozirati pa zraven dati kakšno probitočno zadevo, recimo Linex, Actimell, LCA jogurte itd. Mislim, da je edini problem v tem.

Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 02 November 2005, 09:51:15
Mozno... tako natancno ne vem.

Jaz sem mu samo povedala, da sem ji devala oglje, pa ni pomagalo. Matko pa je rekel da ni najboljs...

Zal se osebno ne spoznam prevec na medicinske vede...

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 25 April 2007, 13:17:47
Imam en problem. Moja 3 mesečna borderka je imela danes zjutraj drisko, ko pa sem ob 12h prišla domov je tudi bruhala in še vedno driskala. V bruhanju sem videla travo in košček še nečesa (je zgledalo kot meso od školjke (pojma nimam kje je to pobrala).
Včeraj je jedla brikete, samo zvečer ko sva bili v šoli je dobila koščke posebne salame, ampak prej ji nikoli ni škodila. Zjutraj sem ji dala za glodati goveji želodec (tisti, ki je posebno za pse). Kaj ji je lahko škodilo? Ali je možno, da je na kaj alergična?
Skrbi me zato, ker ima očitno zelo občutljiv želodec, saj se je to že večkrat zgodilo.
Kaj naj ji dam za jesti ko pridem iz službe?
Če ne bo do jutri bolje šle k veterinarju, čeprav ne vem kaj bi lahko pomagal. Problem je v tem, da vsako stvar s tal vzame v gobček.

Kaj predlagate?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 25 April 2007, 13:21:55



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 25 April 2007, 13:36:36
Hvala ninci, bom probala s kuhanim rižem, pa bom potem videla kaj bo.  :-\
Saj verjetno je kaj požrla.  ::)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #12 : 25 April 2007, 13:42:19
Meni je Zaninovič svetoval, ko je imel Lum drisko, da mu en dan ne damo NIČ za jest, samo borovničev čaj, da ga malo zapre. Potem pa šele riž s pustim piščancem (ta dieta pri nas ne pomaga prav dosti). Lahko jih daš tudi vodo z ogljem za pit, to tudi zapira.

Za vzrok je pa težko reči, lahko da je bil narobe tudi goveji želodec, saj ne paše vsem kužkom in imajo lahko ponjem probleme, čeprav je narejen posebej za kužke.

Če boš pa opazila poslabšanje - kri v blatu ali pa več bruhanja - pa TAKOJ k vetu, saj je mala še občutljiva.

Pa veliko vode - driska lahko vodi k dehidraciji.

Upam, da se bo hitro pocajtala!

+1



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 25 April 2007, 13:50:41
Jaz dam moji, ko ima drisko, eno ali pa dve tableti živalskega oglja (tisto, ki je v bistvu za ljudi)...ta zadeva veže pol nase vse strupe in svinjarijo, ki jo ima pes ali človek v želodcu (je tut fino, če se kdo preveč napije...no, upam da ne pes ;) )... Pol pa jo dam seveda na dieto...isto je bilo s prejšnjim psom, ki je imel drisko kot mladič...potem je jedel samo kuhano piščančje meso, pa riž, pa oglje, pa kak suh krun oz. prepečenec tudi ne škodi... In je pomagalo... Se mi zdi, da je pač treba isto delati, kot z ljudmi... Seveda, če driska traja dalj časa ali če je v blatu kri, potem je pa treba njuno k veterinarju... :-\

+1

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 25 April 2007, 19:19:29
Zelo dobro je imeti vedno doma Farmatan kapsule, uporablja se jih za vse živali, od kure do konja. Zaprejo TAKOJ. Za uravnavanje črevesne flore po hudi driski pa Probiocin ali Vebac pasto, lahko tudi Linex kapsule.

+1



Lelika

  • *
    • Prispevkov: 158
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 26 April 2007, 07:48:03
Sporočam, da je Suri že dobra, očitno je spet kaj s tal pobrala in požrla.  ::)
Pije normalno, danes je že briketke jedla. Živahna je kot ponavadi, če ne še bolj.

Karmen - a te vse tablete se dobijo v lekarni brez recepta, ali pri vetu?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 26 April 2007, 09:53:30
Farmatan dobiš pri veterinarju imajo pa jih tudi v večjih lekarnah v Lj. V centralni na Prešernovem trgu in v lekarni Miklošič recimo.

Lp nina



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #17 : 11 Maj 2007, 13:56:13
Koliko kapsul Linexa na dan pa lahko npr. 8 mesecni 32 kilski kuza dobi? Za otroke do dveh let pise na embalazi da 3x na dan po eno. Ampak psa tezko primerjam z dvoletnim otrokom..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 11 Maj 2007, 14:10:47
Lahko daš 3x na dan dve brez problema. Predoziraš ga težko ;)

Lp nina



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #19 : 17 Avgust 2007, 11:40:12
Tudi Chappi je danes dobil drisko.
Ali je lahko vzrok zato,preveč hrane?Ker sva včeraj izvajala trikce malo dlje,in zato je bilo pojedenih tudi več briketov. ::)
Če ne bo nehalo naj torej je riž in meso brez kože?
Hvala.
 
LP Alja in Chappi



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #20 : 17 Avgust 2007, 12:36:27
Možno,ja...daj mu danes borovničev čaj,pa malo prepečenca-če ni nič hudega,se bo itak zrihtalo do jutri... Drugače pa dieta,ja-piščanček pa riž ;)  S sta kaj menjala hrano?



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #21 : 17 Avgust 2007, 12:41:15
Možno,ja...daj mu danes borovničev čaj,pa malo prepečenca-če ni nič hudega,se bo itak zrihtalo do jutri... Drugače pa dieta,ja-piščanček pa riž ;)  S sta kaj menjala hrano?
Pred tremi meseci. ;) :P



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 13 Oktober 2007, 14:37:10
Eno vprašanje:
Nala ima predpisano deito kar 1 teden zaradi driske, ki jo je imela dan in pol. Sedaj ji dajem vsak dan tri obroke razkuhane riža in pustega piščanca, kaj se lahko še da poleg tega. Malo dolgočasna prehrana za še kar nekaj dni. Brala sem da se lahko da tudi belo ribo - tuna iz konzerve pride v poštev? Kje se kupijo tiste konzervice od Hillsa?



Bella*Luna

  • *
    • Prispevkov: 155
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 13 Oktober 2007, 21:30:23
Bella*stella če ima drisko potem kak suh kruh, bolje pa da ji rib z oljem ne daješ ker po moje še bolj prežene.
A je kako koruzo jedla, da je drisko fasala? :o
Luna ko ima drisko sploh nima apetita, riž je pa z veseljem pomazala(ob driski) -kuhan na vodi plus kaka salama posebna not vmešana - par koščkov, drugače pa če ima drisko imaš lahko posebne brikete.



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 13 Oktober 2007, 21:40:52
Kaj je pojedla se mi ne sanja, predvidevam pa da kakšno svinjarijo s sprehoda, ker je dobesedno kanta za smeti.  Ah ko bi vidl kako poje riž pa piščanca, to je neverjetno. Samo bi ji rada dala še kaj drugega. Za brikete sem pa slišala da so od Royal Canina, bi blo tud to dobro nabavit.



m_e

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 04 Januar 2008, 12:55:19
Pozdravljeni!

Moj Nax je zlatko in je star 4 mesece. Ima ponavljajoče driske, do zdaj smo mislili da je vzrok zamenjava okolja (dobili smo ga dober mesec nazaj), hrana (briketi z dodatkom konzerv)...
Zdaj pa se prehranjuje samo z briketi. Zjutraj gre normalno "kakat" naslednji "drekec" (ki sledi v razmaku 5 minut) pa je tekoča driska. In tako cel dan.
Kaj bi lahko bil vzrok?

Hvala za odgovore.

LP M in E



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #26 : 04 Januar 2008, 13:17:05
Kakšno hrano pa mu dajete(znamka)?
 In katero je dobival prej?
Kakšno konzervo pa dobi v brikete?
Kolikokrat na dan pa dobi za jest?
Je mogoče jedel sneg?



m_e

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 04 Januar 2008, 13:39:39
Trenutno je Pedigree brikete .konzervo pedigree junior sem umaknila z jedilnika.
Prej je jedel brikete royal.
V Lj nimamo snega, tako da zaradi tega ne more biti. Enkrat ga pa je res velikoo pojedel in takrat je bruhal.
Za jest dobi 3x na dan.

Je mogoče vzrok rast zobkov?
Kaj pa to, da je po 7/8h na dan dop. sam doma in zadržuje dokler ne pridem domov?
Ker ne lula in ne kaka več v stanovanju?
Bi mogla zamenjat hrano?


LP M & E



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #28 : 04 Januar 2008, 13:46:00
Ja z ene superske hrane si prešaltala na najslabšo možno..tako da bi jas spet začela z Royal caninom al so ble že prej težave? Če se vam to vleče že več časa pa k veterinarju!

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #29 : 04 Januar 2008, 13:46:59
Pa še to..mi imamo tudi zlato zverinco..pa zobki niso nič vpljivali na blato...sam mal bol tečkasta je bla :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...