Driska

ninci · 107421

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #180 : 21 Marec 2014, 07:20:45
Izobraževanje, izobraževanje... strokovno seveda, ne pa, da vsak, ki ima 5 minut časa piše svoje nasvete.
Človek ne samo, da skoči v luft pri vsem tem neznanju ampak se vpraša, kje je ostala volja do "izobraziti-se-in -se-čea-novega-naučiti"
No pa to ni pravo mesto za to - res je Lunette ???

Me zanima tudi, če je driska krvava - kot sem vprašala??!!

In iz katerega zavetišča pes je, da oddajo bolnega mladiča in (potencialno) okuženega.
Poraja se dvom, če je iz zavetišča.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 21 Marec 2014, 16:07:31
Martina.o  ??? Kje je problem ??? Nekdo pač nekaj vpraša na forumu, nekdo da odgovor. Simpl. Dejstvo je, da, ko se nekje nekaj zaštrika ima, da gre s psom do veterinarja. Le-tega zamenja, če prvemu kaj ni jasno. To je menda jasno (pa še napišemo zraven za vsak slučaj). Drugače lahko pod forum napišemo en in edin primeren nasvet : ''Do veta in pa prijavit se na strokovno izobraževanje'' in nadalje ''prepovedano debatiranje v temah''[/i] ali morebiti ''odgovarjajo lahko samo dotični strokovno usposobljeni''.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #182 : 07 April 2014, 23:05:49
Imate prav. Jutri gre k veterinarju.

Kako je pa sedaj s psičko?



doggydog

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 16 Avgust 2014, 10:21:37
Živjo!
Dom imam borderja, starega 2 meseca pa pol. Je zdrav, pojedel vso hrano iz skodelice, bil malo požrešen...  ::) S hrano ne pretiravamo preveč.
Hišne čistoče je bil že dokaj navajen. A pred približno enim dnevom, se mi je podelal na hodniku ob treh ponoči  :( Ni bila še čisto driska, a bilo je dokaj mehko. Nato čez dan niti ni veliko kakal, proti večeru pa je dobil drisko. Ponoči se je prvo polulal (kar se ni še nikoli), potem pokakal (trdnejšo drisko), nato malo zaspal, in spet kakal čisto majhen kupčen, ampak tekoče driske. Vse to ob 1h ponoči  :-\
Nato sem jaz zaspala, zjutraj pa smo našli še dve driski.
Videti je zdrav a normalen, a ima drisko. In res še nikoli se mi ni podelal sredi noči  :-X

Prosim pomagajte, kaj bi pomagalo, in kaj je vzrok?



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 16 Avgust 2014, 10:31:02
Obisk veterinarja, lahko je marsikaj



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #185 : 09 September 2016, 08:54:47
Po dokaj hudi driski, kjer ni pomagalo ničesar drugega kot obisk veterinarja in v nadaljnem še po enem mojem kiksu, ker sem na vse skupaj pozabila in mu dala en fajn obrok surovega, ki ga je spet čist razgnal, imam Buda že približno en teden na samo briketih. Kako dolgo približno naj z njimi nadaljujem, preden mu lahko začnem uvajat še drugo hrano? Kako dolgo časa traja, da dobi prebavni sistem nazaj vse svoje funkcije/mikroorganizme...?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #186 : 09 September 2016, 10:29:51
Prebavila se v treh dneh sčistijo. Organizem pa rabi dlje časa, tudi do 3-6 mesecev, če so bli vmes antibiotik. Starejši kot je pes-dlje traja. Če ima sedaj BP prebavo, potem lahko greš nazaj na ostalo hrano, tisto, ki mu preverjeno odgovarja. Bi pa v takem primeru jaz dajala probiotike vsaj nekaj tednov, če ne mesecev.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #187 : 09 September 2016, 12:36:39
Sej to, sčistijo se negativnih in pozitivnih bakterij, mikroorganizmov in kar je še tega,praktično odplavi vse kar je noter, zato se mi zdi 3 dni malo malo da vse to pride nazaj v primernih količinah. Sploh ker sem že probala po približno enem tednu malo kuhanega zajčka dat pa ni bilo ok, ampak to mi je uspelo brez veterinarja zrihtat (z briketi. po dnevu posta in potem rižu in piščancu, kao hrani za drisko je bilo samo slabše). Zdaj je pa spet že en teden mimo in bi mu rada kaj dala pa ne upam. Se mi pa ne zdi, da bi bilo z njegovim organizmom kaj narobe, po čem se to sploh vidi? Normalno ješč, živahen, spet sva na polnih sprehodih (malo sem ga nazaj držala), žogca laufa.. Samo prrebavno me skrbi, čeprav ima zdaj bolj "šolski" drek kot pa prej pred vsem tem.



Jonajonasta

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 09 September 2016, 13:17:12
Tudi midva imava enake probleme. Normalno ješč, živahen in driska. pred 14 dnevi bruhanje in driska, ki smo jo sanirali z veterinarjem. Potem je trajalo par dni, da smo prišli na normalen kakec. Zdaj pa že par dni driska. Brez sprememb v prehrani. Nimam pojma zakaj driska....



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #189 : 10 September 2016, 10:12:35
A je bolj občutljive sorte, stres zna vodit v drisko? Mogoče zajedalci, je kje kaj takega pojedel?

Js sm skuhala "jušno osnovo" iz jagnječjih deloma mesnatih kosti  in bo prve dni dobil samo malo juhe, nadalje juho z mesom, potem pa zraven še zelenjava in če bo ok naslednji teden ponovim isto z zajčkom. Nimam nobenih izkušenj z drisko tako da možno da preveč kompliciram..



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 10 September 2016, 12:15:08
Kaj pa en dan posta in samo kakšen Pro kolin ali Zoolac ali kaj podobnega?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #191 : 08 Oktober 2016, 10:34:24
Si nisem predstavljala, da bo črevesno "okrevanje" res tako dolgotrajno. Po enem mesecu še kar župe kuham, tolerira do 100g mesa (včasih s kančkom zelenjave) dnevno, do surovega še sploh nisem prišla. Menda je prvič v življenju ukradel kos hrane, ki ni bil za njega (takoj driska, jasno..), plus tega pa dnevno dobi še eno dodatno merico briketov, čisto je prelakan. Počasi menda bo, škoda mi je samo da imam polno skrinjo taboljš mesa za njega, pa ga ne sme dobit ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #192 : 08 Oktober 2016, 13:47:48
Wau! To pa je res dolga doba.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!