Driska

ninci · 107069

m_e

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 04 Januar 2008, 13:48:19
Že cel mesec je Pedigree, pa ni nikoli imel takih težav.
No, sem pa res slišala da je Pedigree baje full slana hrana in res ne najboljša. :-[
Hmm..kaj naj rečem. Hvala, bomo šli nazaj na Royal.

LP



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #31 : 04 Januar 2008, 13:51:25
Ja saj o še kakšne druge kvalitetne hrane..midve sva tudi na Royal canin labrador retriever junior 33 (ki je prav za retrieverje- torej tudi za zp-je) . Kolko obrokov pa dobiva na dan?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


m_e

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 04 Januar 2008, 13:56:55
33



m_e

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 04 Januar 2008, 13:57:11
ah, 3 :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #34 : 04 Januar 2008, 14:01:41
Lahko  je tudi od menjave zobkov.
Daj ga na kakšno dijetno hrano (lahko kuhaš ali kupiš pri veterinarju) za par tednov. Potem je najbolje da greš nazaj na RC, če je prej to jedel in je bilo v redu. Pedigree tako grozno zanič da bi psi crkali od njega res ni. Večina psov lahko ob njem čisto solidno preživi. Čeprav je trapasto kupovati slabo hrano, ko lahko za ne toliko večji denar dobiš že povsem solidno. Če pa ima pes še kakršne koli težave, pa je nabava kvalitetnejše hrane nujna.
Če bo imel kljub dijeti in kasneje kvalitetnejši hrani še težave in se bodo driske ponavljale, pa bo treba ugotoviti vzrok.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #35 : 04 Januar 2008, 14:08:44
Bi rekla,da bi driska ob dietni hrani morala izginit v treh dneh najkasneje. Dajaj torej en teden prav ditene brikete proti driski, potem pa preidi na kakšno kakovostno hrano. Za driskače se obnesejo take na ovčji osnovi.  Pa kakšen aktimel nekajkrat na teden. Daj mu tudi zantel tablete proti parazitom tri dni zapovrstjo (vsak dan dozo kot piše na škatli po kilah telesne teže in mora bit Zantel-nimajo povsod). Drisko lahko izzovejo tudi paraziti, ki se pri mladičih hitro namnožijo. Zantel tri dni pobije najširši spekter in tudi bičkarje, na kar dugi antihelmintiki ne primejo. Škodit pa tudi ne more .
Drugače - če po teh ukrepih ne bo čist dobro, je treba iskat vzrok pri dobrem veterinarju. Samo od zob tole ne bo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


m_e

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 04 Januar 2008, 14:47:16
kje pa kupim potem tele Zantel



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 04 Januar 2008, 15:14:43
kje pa kupim potem tele Zantel

veterina



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 05 Januar 2008, 13:35:41
Driska se sicer res mora ustaviti po par dneh dijete, vendar pa sama v takem primeru raje dajem dijetno hrano kar precej dolgo. Še potem, ko je pes že čisto v redu. Pri meni namreč dobijo drisko skoraj izključno takrat, ko kaj požrejo - ne samo skrajno nagnusnega in neprebavljivega ampak tudi pošteno pokvarjenega ali celo strupenega. In v takem primeru črevcem prija malo daljši počitek. Paraziti, ki so pri mladičih res glavni vzrok driske mi pa še na misel niso prišli. Razni virusi, ki strašijo zlasti pozimi in jeseni, pa pridejo in minejo tako hitro, da dijeta sploh ni potrebna. Dan posta, pa je.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #39 : 05 Januar 2008, 19:13:57
Naš je imel parkrat drisko zaradi hrane, pa sem mu potem skuhala bel riž in je bilo kmalu boljše. Naravnost obožuje doma pripravljeno hrano. Večkrat pa na sprehodu poje kaj 'neužitnega' in je posledica potem driska.

Priporočam, da najprej zamenjate hrano. Pedigree je zelo slana hrana z majhno vsebnostjo mesa in zato ga pes potrebuje več, da se naje. Kar pa pomeni večje iztrebljanje + lahko tudi driska.



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 17 Februar 2008, 08:18:34
Topla je tudi imela drisko. Začela se je v sredo zvečer, ker je imela drisko (čisto tekoče in zele barve) sem jo hranila s pišančjimi prsi in rižem, toda ni pomagalo, zato smo šli v petek k veterinarju. Veterinarka nam je rekla, da smo jo najbrž preveč "nafilal" s piščancem ali pa je alargija na hrano, saj se v teh mesecih pokaže največ alergij. Dala nam je dietne brikete, Royal Cannin Sensitive, tablete Efloran (=človeško zdravilo, ki se izdaja samo na recept) in pasto; rekla pa je tudi naj na brikete damo brobiotičen jogurt, jaz sem dala Actimel. Ker pa ni pila, je obstajala možnost, da bo morala ostati na kliniki, na infuzijah, toda že nasledni dan je pila kot žovna. Zvečer smo ji dali obrok hrane in čez Actimel, zjutraj se je že poznala razlika; pokakala je najprej malo starega in potem še lep kakec (ne še čisto trd, ampak prave barve). Danes že lepo kaka in brez problema.

Royal Cannin Sensitive pa temelji na ribi, ker nam piščanec ni pomagal in je verjetnost, da smo jo preveč hranili z njim (briketi s piščancem + konzerva), ali pa je alergična na hrano.


                                              Lp, Nina & Topla

P.S.: Bom kar tukaj vprašala. Ali sta snovi laktoza ali monohidrat nevarni za pse.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #41 : 17 Februar 2008, 08:48:45
Če ima še drisko, ji dajaj samo riž


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 17 Februar 2008, 09:03:12
Če ima še drisko, ji dajaj samo riž
Danes že lepo kaka in brez problema.

Najbrž si zgrešila  ;), sem samo hotla deliti svojo izkušnjo, mogoče bo komu pomagalo.

                Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #43 : 17 Februar 2008, 09:08:11
pupa t. mogoče res, nima veze ;) :P Je pa takrat res najbolj fajn, da se jim da samo riž in brez dodatkov ;) :)


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 17 Februar 2008, 09:10:08
Meni pa je veliko ljudi predlagalo, tudi na forumu piše, da daš psu riž in pusto piščančje meso. No velikim pomaga, nama ne.


                              Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #45 : 17 Februar 2008, 11:50:25
Meni pa je veliko ljudi predlagalo, tudi na forumu piše, da daš psu riž in pusto piščančje meso. No velikim pomaga, nama ne.

Mogoče je občutljiva na piščanca.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #46 : 17 Februar 2008, 13:00:50
Se stirnjam, če ima drisko je najboljši kar fajn skuhani, mogoče malo razkuhani riž. Nikakor pa ne meso, ker se meso res dolgo prebavlja in čisto logično sklepano, ko ima pes porušeno črevesno ravnovesje, ni fajn da se mu daje hrana, ki je težka za prebaviti oz. se dolgo časa prebavlja.

Laktoza je mlečni sladkor, ni strupen, ampak odrasel pes nima encimov za razgradnjo tega, tako da če pes ni od malega navajen na mleko, potem bolje da se mu ga ne daje, ker itak ni nobene potrebe po mleku.

kje si pa našla izraz monohidrati?


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #47 : 17 Februar 2008, 16:14:25
Zdravilo Efloran, ki ga je dobila vsebuje oboje, kot pomožno snov. Ups, nisem prej videla, to je ena beseda  :-[ :-[.


                                   Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #48 : 17 Februar 2008, 16:35:49
Se pravi je laktoza monohidrat ? Tako je že bolj logično, ker monohidrat ne more biti sam za sebe, ker pomeni samo da ima nekaj vezano vodo ...

Za kaj pa je ta substanca dobra pa nimam pojma, bo moral povedati kakšen farmacevt :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #49 : 25 Julij 2008, 17:20:48
hej

Eno vprasanje.. Imela sem namen peljati psa jutri na cepljenje proti steklini.. A prejle je dobil drisko.. Tudi ce je bilo to samo enkrat (verjetno je spet zunaj pozru kaksno svinjarijo, pa ravnokar je dobil riz s sluzjo), a bo ucinkovalo cepivo ce ga vseeno peljem ali ne?

Hvala..


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #51 : 25 Julij 2008, 22:47:46
Oki.. Hvala!  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #52 : 26 Julij 2008, 09:29:50
hej

No, samo ce bo koga zanimalo..

Tale nasa driska (ceprav je sel vceraj samo enkrat in danes ob petih zjutraj dvakrat kakat) je tako skodila, da se je moj kosmatinec danes zjutraj fuul tezko postavil na zadnje tace. Kakor da ga zadnji konec ne uboga  ??? In seveda, panika takoj. Tako da sva sla h vetu, ki ga je pretipal, in mi zagotovil, da so to bolecine, ki so posledica driske, in nic drugega. Dobila sva Enroxil tablete za pozdravit drisko (10 tabletov, mora do konca pojest, tudi ce se driska ustavi) in pa dve tableti Rimadyla proti bolecinam. Rekel je, naj jih dam po potrebi, tako da enega sem mu kar dala, ker je res ves bogi, ko ne more vstat.  :-\

Tok, da ce bo imel se kdo podoben primer, da boste vedeli zakaj je tako.. Ker mene je zjutraj kar malo stisnilo, sem najprej pomislila na vse najslabse..  :-[


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #53 : 25 Januar 2009, 11:22:26
Mi imamo tudi grozne probleme z prebavo. menjali smo že 4hrane pa nič boljše.. gre pa izmenično .. in ko vidim da ima drisko ji damo riž je en dal bolje potem pa dalje.. včeraj je dobila tablete proti zajedalcem in zjutraj ceeelo stanovanje v driski. groza.  naj dam dalje tablete? ker bi jih naj jemale 5dni po 2 zjutraj in 2 zvečer. Ali naj neham?

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #54 : 25 Januar 2009, 12:17:42
shawtyy* kakšne tablete proti zajedalcem ji pa daješ? Jaz dajem Dehinel ki so 1 tableta na 10 kg telesne teže, dajo se pa vse naenkrat. Kako to da 5 dni po 4 tablete na dan ???  Drugače so pa proti driski fajn kapsule Farmatan, ki se dobijo pri vetu in pa dodatek k hrani nekaj na E...., sem pozabila kako se napiše.
Pri nas smo imeli grozne težave pri Isis ko je jedla sneg in prehladila črevesje. Pa dietni briketi Hills i/d so tudi zelo dobri v takih primerih. Mi smo jih jedli kar cel teden pa se je čisto poštimalo.


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #55 : 25 Januar 2009, 12:25:47
Mi imamo Verpanyl od vetrinarja. - se poznamo in smo rekli da smo videli gliste v blatu. pa nam je to prinesel in rekel 2 zjutraj 2 zvečer. 5dni . Pa tudi v navodilih piše tako. Da pri nad 30kg 2tableti zjutraj in 2 zvečer 5dni.

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #56 : 25 Januar 2009, 12:27:31
Samo je meni tudi čudno da so take tablete proti glistam  ??? Jaz sem zdaj dobila Caniverm tablete, pa so tudi ena tableta na 10 kg.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #57 : 25 Januar 2009, 12:29:09
Ja jaz se ne spoznam na take zadeve.. smo samo poklicali in je prinesel tole. Zdaj pa nevem kaj naj .. za drisko smo dobili Linex pa nam je vedno pomagal. sam je pa malo nerodno tole da imamo konstantno drisko.. ni glih vredu.

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #58 : 25 Januar 2009, 13:54:14
smo rekli da smo videli gliste v blatu

Pa ste jih res?

Citiraj
od vetrinarja - se poznamo
Pa ga ne bi potem poklicali in vprasali za nasvet?  ::)

Ce ima psica res parazite ima drisko zaradi njih (in zj** crevesja). Ce pa prazitov nima, potem se boste pa zadeve morali lotiti drugace in z vso resnostjo, saj ima potem druge tezave s prebavo, ki bi jih bilo pamtno resit preden prerastejo v kaksno hudo sranje ... Z menjavanjem hrane kar tako, malo na pamet, ne boste prisli nikamor. 

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #59 : 25 Januar 2009, 13:59:34
Ja je pogledal veterinar in je rekel da jih ima. Poklicali smo pa ga ravnokar :) in moramo tablete opustiti dokler se stanje z drisko ne popravi.. potem bomo dobili druge tablete.

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014