Driska

ninci · 107493

Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 31 Julij 2010, 11:31:06
Zivjo! Mene pa zanima, ce ima kdo od vas izkusnje z giardio. Moja labradorka ima pogosta obdobja obcasne, ne prehude driske oz. precej mehkega in zelo smrdecega iztrebka, ze takorekoc od kar jo imamo (pol leta). Hrano sem ze veckrat menjala, zdaj sem na Acani grain free. Hrana po mojem ni kriva za to, ker smo imeli obdobja, ko je bil iztrebek res super (zato sem to hrano tudi obdrzala). Tudi različne priboljske sem ze izlocila, kot krivce. Nekaj mesecev nazaj jo je veterinar tudi testiral za giardio, ker so taka obdobja driske/mehkega iztrebka in ne driske za tega zajedalca precej znacilna. Test je bil seveda negativen. Zdaj prebiram, da ta test ni zelo zanesljiv in, da je bolje test opraviti veckrat. Veterinar se s tem sicer ne strinja najbolj. Ima kdo izkusnje s tem in, ce ste testirali, kako ste testirali? Veckrat tisti hitri test, zbiranje iztrebkov 3 dni, ali kako drugace? Mene tole podriskavanje ze tako nervira, da bi rada stvari prisla do dna.
Hvala za vsako informacijo ali nasvet!



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 19 Januar 2011, 11:02:29
no mi imamo tudi problem.

ko smo bli na RC je imel super blato, na acani je proti koncu dneva postalo blato mehko, zdaj smo na healthy paws zmešani z acano. (in ima blato dokaj ok, proti večeru je zopet mehko) -koto porabimo gremo na healthy paws striktno.

no danes pa sem videla (ima na balkonu planičko na katero lahko lula in gre na blato) in se je napenjal in napenjal na koncu pa je na plenički ostala kapljica sluzi in driska? Če kdo ve je to neprimerna prehrana ali naj ga kr peljem k veterinarju?

LP



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #92 : 19 Januar 2011, 11:53:21
Zivjo! Mene pa zanima, ce ima kdo od vas izkusnje z giardio. Moja labradorka ima pogosta obdobja obcasne, ne prehude driske oz. precej mehkega in zelo smrdecega iztrebka, ze takorekoc od kar jo imamo (pol leta). Hrano sem ze veckrat menjala, zdaj sem na Acani grain free. Hrana po mojem ni kriva za to, ker smo imeli obdobja, ko je bil iztrebek res super (zato sem to hrano tudi obdrzala). Tudi različne priboljske sem ze izlocila, kot krivce. Nekaj mesecev nazaj jo je veterinar tudi testiral za giardio, ker so taka obdobja driske/mehkega iztrebka in ne driske za tega zajedalca precej znacilna. Test je bil seveda negativen. Zdaj prebiram, da ta test ni zelo zanesljiv in, da je bolje test opraviti veckrat. Veterinar se s tem sicer ne strinja najbolj. Ima kdo izkusnje s tem in, ce ste testirali, kako ste testirali? Veckrat tisti hitri test, zbiranje iztrebkov 3 dni, ali kako drugace? Mene tole podriskavanje ze tako nervira, da bi rada stvari prisla do dna.
Hvala za vsako informacijo ali nasvet!


Pa si prepričana da gre za giardio ?

Ker kolikor jaz vem je to parazit ...( ubistvu tudi prenosljiv na človeka) zoonoza
faše se ga pa predvsem, s kakšno umazano vodo.. ali če ti je pes nagnjen na določene svinjarije...( podobno kot ostali zajedalci ... gliste ipd...)
Če se ti občasno pojavlja ...potem to pomeni da se vsakič ponovno okuži...
 in je razlog ... kje oz  kaj pije. je/ kakšno svinjarijo ..
Ni v hrani sami ...temveč  to stakne nekje zunaj.... ;)
In ta zadeva je  kot sem že rekla prenosljiva tudi na ljudi

Za odpravljanje parazitov( sicer laično mnenje) tudi tega je pa dehinel... ki ga seveda doziraš na težo psa .

Preprečiš pa okužbo izključno z higijenskimi pogoji...

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 19 Januar 2011, 12:10:26
no mi imamo tudi problem.

ko smo bli na RC je imel super blato, na acani je proti koncu dneva postalo blato mehko, zdaj smo na healthy paws zmešani z acano. (in ima blato dokaj ok, proti večeru je zopet mehko) -koto porabimo gremo na healthy paws striktno.

no danes pa sem videla (ima na balkonu planičko na katero lahko lula in gre na blato) in se je napenjal in napenjal na koncu pa je na plenički ostala kapljica sluzi in driska? Če kdo ve je to neprimerna prehrana ali naj ga kr peljem k veterinarju?

LP

no sem šla mal raziskovat in piše da naj bi sluz v blatu pokazala na vnetje debelega črevesja - tako da sem mu šla že kuhat riž in bo danes jedel

-fullll razkuhan riž in razkuhanega piščanca + bučke
-za večerjo isto

(bom videla če bo zjutraj boljše)

-za jutri pa mu mislim izbrskat same briketke healthy paws + morda bo vmes dobil kaj ful razkuhanega riže

če po 3dneh ne bo o.k. tako kot bi moralo bit - ga peljem k veterinarju. Kaj mislite? :D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #94 : 19 Januar 2011, 12:21:58
čist tko... iz mojih izkušenj...
razkuhan riž pri mojih dveh povzroča drisko... ( buče pa sploh)
aldente riž jih pa zapre
 torej če hočem doseči da ne bosta" srala kot vidre"  ;) jima skuham riž ( unega  langkorn paraboild ki se ne razkuha + dodam kakšno pusto meso- ponavadi piščanca)
 če še to ne zaštopa riti.. potem pa oglje  ;) načeloma jima zaštopa.. že sam riž
 isto jima deluje prepečenec ali suh kruh  ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #95 : 19 Januar 2011, 12:32:15
Pri nas razkuhan riž pomaga. Samo bučke spusti in daj notri raje na koščke narezano piščančje pusto meso ;)
Pa ko skuhaš riž ga res pustiš, da spusti sluz in ga ne odcejaš serviraš ga kar s sluzjo vred. Pri nas ko je imel kot mladič stalno probleme s prebavo smo to kot je rekla damayanti rešili s prepečencem, pa več majhnih obrokov dnevno in probiotiki - v obliki kapsul, prahu ali v obliki jogurta če ga prenaša ;)




sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 19 Januar 2011, 12:36:21
aha ok - potem mu ne dam nič zelenjave? ne bo hudega?

a pa mislite da je kaj hudo narobe? Ker je čist normalen hoče jest, živahen je -edin kar ma z ritko težave? (pa še to samo danes?)



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 19 Januar 2011, 12:37:13
kaj pa korenček?



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #98 : 19 Januar 2011, 12:48:22
Zelenjavo dodajaš takrat ko pripravljaš normalno kuhano hrano.
kadar imaš diabetično...potem daš zgolj osnovne. ( sicer res je tako kot je rekla Nina nekaterim pomaga razkuhan riž... drugim je lahko ravno kontra učinek)
100% pa  riž pomaga zgolj v kombinaciji s pustim mesom...( suh kruh pa pri nas itak... mora bit stalno... naše dva ga obožujeta( dober tudi za čiščenje zob  ;) )... jaz sicer manj ker potem vse nasvinjata :D)

Sicer če se pojavi driska zgolj en dan... jaz niti ne zaženem panike... če je pa več dni potem pa dijetna prehrana--- ker driska je potem lahko posledica dehidracije potem moraš pa res pazit , pa pro bio kulture pa vitamine  itd.

Lahko da ima slabo presnovo... to se pri nas kar dostikrat zgodi... sploh pozimi.
malo opazuj... če ti nakazuje na sprehodu,da hoče mulit kakšno travo ( to se pri nas ponavadi zgodi) jima pa enostavno v kuhano hrano  narežem kakšno rukolo.. ali pa kar kakšno zeleno solato kar pač je) ...pest  ne več( vsakemu)...poleti( oz kadar ni zmrzali)  pa regrad. Pri nas se je to izkazalo za čudežno zdravilo...in potem ne silita v travo... ker v travi.. sploh takole v urbanih območjih... res lahko vsega vraga stakne. :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #99 : 19 Januar 2011, 12:50:30
Korenček mu lahko daš.
Jaz pri driskah ponavadi kakšen dan počakam, ker občasno naš zunaj kaj "pomalica" :-[ kar mu seveda povzroči probleme.
Glej pa da bo dovolj pil.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 19 Januar 2011, 12:56:34
ma sej ni driskal.

Doma na balkonu ma planičko na kateri lah dela kar hoče. Ampak kakal še ni nikoli notri, danes pa je šel 3x na balkon se na planičko napenjat pa ni pa ni šlo ( ble sta 2 driske in neki sluzi) To prvič sploh kdaj :-\



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #101 : 19 Januar 2011, 13:00:20
ma sej ni driskal.

Doma na balkonu ma planičko na kateri lah dela kar hoče. Ampak kakal še ni nikoli notri, danes pa je šel 3x na balkon se na planičko napenjat pa ni pa ni šlo ( ble sta 2 driske in neki sluzi) To prvič sploh kdaj :-\
Počakaj še kakšen dan  ;)
( pa kar normalno hrano mu daj )
Če bo pa jutri še vedno isto potem pa  diabetična večerja

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 19 Januar 2011, 13:04:26
oprosti 2 kapljici driske in kapljica sluzi.




damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #103 : 19 Januar 2011, 13:12:34
 :) ;) normalno je da paničariš za malenkosti  ;D... smo bili vsi isti pri prvem psu  :D ( še celo  dežurnega veterinarja klicali ob sobotah zvečer... ker je pumpal/ nakazoval na bruhanje/  :-[...pa se je potem izkazalo, da je plišastemu  medvedu uho odgriznil in izbruhal.. ::)...pa potem kasneje še kaj hujšega tudi  in to ne samo enkrat  :-X...
 saj čez kakšno leto, bo že bolje :P
 čez  par  let pa sploh... ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 19 Januar 2011, 13:14:38
Pri nas riž in piščanec ne pomagata, prej nasprotno.
Jaz si sploh ne upam ostati brez Efloranov doma.
Zadnje dni pa je itak kriza, ker je fasal neko virozo; bruhanje smo uspeli ustavit, driske pa še ne.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 19 Januar 2011, 13:16:33
 :-[ ::) ma sej vem, že po naravi sem paničar - pol pa še prvi pes :D pa od incidenta z nogico si nam nikol odpustila, zato sm še tolko bolj paničar glede njega :D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #106 : 19 Januar 2011, 13:31:08
:-[ ::) ma sej vem, že po naravi sem paničar - pol pa še prvi pes :D pa od incidenta z nogico si nam nikol odpustila, zato sm še tolko bolj paničar glede njega :D
Glede na temo o kakcu ti lahko zagotovim , da te čaka še pestro odraščanje. Se boste pa navadili pospravljat sproto vse stvari katere bi mu lahko bile interesantne.
tako kot se nas je veliko...in lahko ti tudi zagotovim , da pasja iznajdljivost ne pozna meja   ;)
Pri nas riž in piščanec ne pomagata, prej nasprotno.
Jaz si sploh ne upam ostati brez Efloranov doma.
Zadnje dni pa je itak kriza, ker je fasal neko virozo; bruhanje smo uspeli ustavit, driske pa še ne.
:D

 lekarna vabi :)... smo imeli lani mi tudi tak pojav.In to celo z vročino
Oglje ,  razni napitki, pa sirup( un slamnik) pa en kup smo navlekli domov( celo vrečo), pa prežganke kuhali in razne zdravilne čajčke ...nekaj oi tiste vreče je pa pomagalo.

Pri veterinarju smo pa račun dobili in bili napoteni na neke super truper brikete...  z odslovitvijo "pojma nimam kaj bi to bilo poskusite druge brikete".

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 19 Januar 2011, 13:34:39
ma probleme je v tem da mene ful uboga in NE prepreči da bi kaj pobral s tal. Sam ko sem na faxu pa gre vn z očijem (ki slabo vidi in sliši) mu lahko marsikaj požre :(

no upam da bo vse ok :D



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #108 : 19 Januar 2011, 18:43:23
Nam (to smo mišljeni tako člani družine na 2 in 4 nogah) dela čudeže Sikapur gel za črevesje. Res priporočam, ena žlica k hrani in že kmalu je opazno izboljšanje. Mi, odkar sem to odkrila, nimamo nobene driske več kot pol dneva.

Pomaga tudi pri vetrovih itd. Moj kuža je imel že 4 krat napihovanje želodca (nabiranje plinov v trebušni votlini in siljenje k bruhanju brez efekta, kar lahko privede do zasuka želodca, hvala bogu, da je mali) in smo 2 krat leteli do veterinarja, cel proces, panika, slikanje, injekcije itd. Enkrat pa nisem imela takoj prevoza (sem mogla čakat 15 minut) čist sem bila v paniki in sem rekla probat ni greh, sem mu dala 2 žlički tega in v 5 minutah se je vse spustilo, olajšano je zadihal in zaspal (ker ga to grozno boli in je čist nervozen). Čez pol leta smo spet ponovili že ob prvih znakih in je spet pomagalo, tako da res priporočam.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 20 Januar 2011, 09:41:12
Pri nas je dosedaj tudi najhujša driska minila brez posebnih ukrepov po dveh opravljenih velikih potrebah, imamo pa zadnje čase kar pogosto (cca. 1x na mesec) take ali drugačne težave.

OK, okrog novega leta mi je bilo popolnoma jasno, da je bil problem v tem, da so ji vsi, kjer smo bili na obiskih,.. dajali priboljške z mize, včeraj pa pojma nimam kaj je bilo, ker je že cel teden na briketih, brez nekih posebnih priboljškov (razen običajne hrenovke za trening).. ampak danes me je zbudila že ob 3h zjutraj in iskala travo in ker je bil sneg, mi je potem, kot ena koza, posmukala kar rožmarin, ki ga imam v loncu na hodniku in potem ko sva šli zjutraj še na sprehod, zunaj bruhala in malo driskala..  ::)

.. no, ni panike.. me pa zanima kaj res vse dajete, ko bi vaši psi mulili travo, da si uredijo prebavo, pa trave ni. Rožmarin in bazilika verjetno nista preveč dobra za tele želodčne težave ali pač .. drugo pa niti ne vem če bi hotela jest (rukole in korenčka vem da ne mara)? Zadnjič, ko nisem imela pri roki nič pametnega, sem ji kar en četrt ranitala dala  ???

A mi kdo pove, za kaj pomaga ta Sikapur gel in za kaj Efloran in kje se to dobi?



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 20 Januar 2011, 10:00:17
Efloran se dobi pri veterinarju ali pa v lekarni na recept.
Silkapur gela pa ne poznam, ga bom pa danes kupila in takoj sprobala.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #111 : 20 Januar 2011, 10:04:08
Sikapur se dobi v lekarni, ampak nujno moreš rečt za črevesje, ker ima isto ime tudi nekaj proti herpesu  ;)

Ok, na embalaži piše da je medicinski pripomoček za zdravljenje akutnih in kroničnih obolenj prebavnega sistema, ki povzročajo bolečine v želodcu, napenjanje, slabost, bruhanje, driska, zgaga, je silicijev gel za notranjo uporabo. Je spojina silicija s kisikom in vodo in silicij ima izredno sposobnost vezave patogenov in njihovih strupov. Uporaba ublaži simptome in podpira regeneracijo prizadetega prebavnega trakta. Zraven patogenov nase veže tudi pline. Je narejen iz popolnoma naravnega mineralnega izvora in ne vsebuje dodatkov, primeren tudi za otroke.

Sama sem imela že hudi zastrupitvi in je naredil čudež, ko potujemo je vedno z nami in odkar ga imam ni več strahu, da bom driskala po kakšni hrani, kar se mi je drugače redno dogajalo na potovanjih ;) Tudi mojim psom hitro pomaga, morem reči, da me do sedaj še ni razočaral, ker na primer oglje, mi na potovanjih ni nikoli pomagalo, pa sem lahko pojedla po 50 tabletk, to pa mi je do sedaj vedno. Res sem navdušena :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #112 : 20 Januar 2011, 10:44:08
Sikapur je res super! Mi ga sicer nismo sprobali na psih (hvala Felini za idejo), ampak na otrocih :D
Drugače pa jaz dajem Farmatan kapsule - kostanj in so nam do sedaj vedno super pomagale. Dobiš tudi v obliki praška za živino. Lahko ti naročijo v lekarni ali pač kupiš pri vet.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #113 : 20 Januar 2011, 11:33:10
Farmatan se dobi tudi na vet4you :)

battito animale


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #114 : 20 Januar 2011, 12:38:32

Drugače pa jaz dajem Farmatan kapsule - kostanj in so nam do sedaj vedno super pomagale. Dobiš tudi v obliki praška za živino. Lahko ti naročijo v lekarni ali pač kupiš pri vet.

Po farmatanu (kapsule) meni en pes vedno bruha (drugim so zelo pomagale), po prašku pa vsi, pa ne vem zakaj, zato sem ga tudi nehala dajat.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 20 Januar 2011, 15:04:22
Mislite da bi znal tale Sikapur pomagat podobno kot ranital pri povečanem izločanju želodčne kisline? Moja ima namreč težave s tem, oz. ima malo bolj občutljiv želodec - imamo vedno probleme, če dobi preveč (kar za kakšne druge pse sploh ni preveč) priboljškov ali če poje kaj, česar ni vajena, pa je to lahko samo ena majhna goveja kost npr.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 20 Januar 2011, 15:23:04
no super moj pes je bil na sprehodu z očijem in je en drek požru! upam da nau kakšne bakterije staknu.....a se da kako zrihtat smrad iz gobca=??



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 20 Januar 2011, 15:31:06
Ah, ni panike.. moja ima obdobja, ko ji uspe kakšen košček (predno jaz opazim in potegnem stran) vsak dan požret. Če ne požre res neke velike svinjarije in ogromno te, potem ni treba nič komplicirat (če pa jo, po možnosti kakšno črvivo crkovino, pa ne škodi dat kakšno sredstvo za razglistenje malo prej, kot ponavadi).

Gobec pač spereš s tušem, jaz sem nekaj časa še s pasjo zobno pasto komplicirala, ampak sploh ni potrebe - zadah hitro izgine. Pri nas je itak večji problem, če je kakšna bolj tekoča svinjarija, ko še brado not namoči  ::) :o :D



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #118 : 20 Januar 2011, 15:50:10
me pa zanima kaj res vse dajete, ko bi vaši psi mulili travo, da si uredijo prebavo, pa trave ni. Rožmarin in bazilika verjetno nista preveč dobra za tele želodčne težave ali pač .. drugo pa niti ne vem če bi hotela jest (rukole in korenčka vem da ne mara)?

Fine riti surove rukole ne jejo  ;D
Popari ji jo
 potem jo pa ukamufliraj med hrano... ali pa kakšno špinačo... pač tazelene stvari ;)

naša dina sicer obožuje rukolo... samo same tud povoha ne  njej jo pod vročo vodo poparim pokapljam z olivnim  razseklam in med hrano
navali ko svija v buče.
damč je pa že bolj presran... njemu pa ( uno tapoceni špinačo zmrznjeno) ki je že naporcijah..odtajam  in ji samo malo smetane dolijem in pokuham( je bolj tamlečen tip) in prelijem čez hrano.
Isto navali ;D
 če je pa kakšna kuharija pa  ponavadi dodam tudi kar mi ostane... kakšno zelje sladko, al pa tud par listov solate sem jima vmes zrezala... je pa res da če je grenka solata  potem ne marata..

Je pa tako... da  Dina pri nas bi se zadovoljila tud samo z mesom in kakšno blitvo... ali riba in blitva ... vse kar ji na olivno potegne...
malo poštudiraj kaj ima rada in ji s tistim zakamufliraj.
Po liniji najmanjšega odpora ... ni treba  celih kulinaričnih podvigov delat  :)

Meni gre na jetra to da travo žreta ..  in to iz parih razlogov... ker ponavadi tam po travnikih... pitaj boga kaj je vse v tisti travi... pa še pri iztrebljanju potem.... (mi ni treba posebaj omenjati) ... verjetno večina pozna to ogabo ki iz riti visi :-X

Je pa pri nas Dina tudi že celo baziliko obsmukala...pa rožmarina se je tud polotila..  kaj čem , je bolj mahnjena na mediteransko hrano  :D


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 20 Januar 2011, 15:51:30
no neko drisko je pojedu na travniku (kok ne vem ker fotr bol slabo opaža) sm znorela čist >:( no po 5h urah še smrdi (pa sm mu dala za žvečit kost za umivanje zob, zobe sm mu umila in jedu je). FUUJ