kaj je narobe z njim

silver · 9699

silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
: 20 Oktober 2007, 10:38:30
Zanima me zakaj moj mucek zmeraj ko se zbudi začne nekako kašljati (nagne se naprej in da jeziček ven in kašlja) to traja samo nekaj minut potem pa je normalen. :(



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 21 Oktober 2007, 09:45:07
ma mogoče dolgo dlako ali pa mu zelo izpada? Lahko bi mel probleme s kepicami dlake, zataknjenimi v požiralniku... kako dolgo pa to traja?

morda bi poskusila s kakšno pasto za lažjo prebavo dlak (mislim da jo ima Gimpet - malt soft, pa Beaphar) - glede briketov za ti. "hairball control" pa nism ravno prepričana če delujejo.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 21 Oktober 2007, 12:56:20
ne mislim da ni to ker smo eno pasto že kupili pa ni nič pomagalo.traja pa ene tri do štiri minute. :-\



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 Oktober 2007, 14:29:23
kaj pa če mu daš malo mačje trave za prežvečit? Ponavadi jo potem izbruhajo, mogoče bo z njo ven prišlo še kej dlake, če je v tem problem... če seveda tega še niste probal... :)

drugače pa nimam pojma kaj bi lahko druga bilo... mogoče ma kej zataknjeno v sapniku ali pa požiralniku? Mačkoni lahko brez naše vednosti marsikaj požrejo/vdihnejo...



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 21 Oktober 2007, 16:37:42
bomo probali  ;)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 10 Januar 2008, 13:02:03
Ok, spet pišem že v ful staro temo, pa vseeno. Meni je vetrirarka povedala, da mačkam dajanje trave ni preveč priporočljivo, ker se rada zalepi za želodec. Oz. da majo s tem bolj slabe izkušnje.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 10 Januar 2008, 14:38:57
Bom mu ko bo kašljal pihnila v nosnice pa bom vidla  če bo kaj pomagalo  :-\

Aja prej sem brala temo "mačji bronhitis" pa se mi (po znakih) zdi da bi tudi to lahko bilo  :(


Lp



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 10 Januar 2008, 14:50:54
Citat: silver
Bom mu ko bo kašljal pihnila v nosnice pa bom vidla  če bo kaj pomagalo  :-\

Sam to narediš smao v primeru, da ima gobček zaprt, ker jih za božjo voljo ne moreš razklenit. Ona je kašljala skozi zaprt gobček, naj se sliši še tako čudno. Sam vseeno, če praviš, da si uporabljala pasto ali hairball brikete, pa je stanje enako, tiči vzrok kje drugje.

Pa kolikokrat na dan to počne? A to počne samo takrat, ko se zbudi?



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #8 : 10 Januar 2008, 15:36:34
Ko kašlja ima gobček zaprt le jeziček ima zunaj  ;). ko vidim da kašlja mu dam malo tiste paste - pa a mu moram dati že preden kašlja ker jaz nikol nevem kdaj bo kašljal (sej ponavadi kašla ko se zbudi ampak vseno). Hranimo ga pa z briketi Royal Cannin.

Kašlja pa večinoma ko se zbudi - enkrat na dan (včasih pa tud dvakrat)

Pa še to včeraj ko sem bila v šoli je trikrat bruhal slino + neko travo pa a je lahko to kej povezano  ??? Je mami rekla da ni opazila vmes nič dlake ampak vseno  ???



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 10 Januar 2008, 15:53:22
Pastico (saj mate BEZO-PET, ane?) se daje VSAK DAN ob isti uri PO obroku. Najbolje, da daješ zjutraj potem, ko je že pojedla. Koliko pa je stara muca? Za mladičke, mlajše od 6 mes., daš približno za 1 cm paste na krožniček. Nič bat, mačke jo naravnost popadejo. Ko je večja, pa 2-3cm.

Za mladičke pride v upoštev samo pasta, briketi hairball so zanje neprimerni.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #10 : 10 Januar 2008, 16:03:08
Ne imamo Malt-soft  ;)

Maček je star približno 7 mesecov  :) Bom mu pa od zdaj naprej dajala vsak dan zjutraj (seveda po obroku)

Ja pasto pa ima zelo rad - ko jo dobi jo prec poje  :)

Lp



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 10 Januar 2008, 20:46:26
Meni tako konstantno pokašljuje Simba, če je razburjen in pa zjutraj. To mu je ostalo kot posledica mačjega frca, ki ni bil pravilno oz. pravočasno zdravljen. Ste imeli kaj takega?


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #12 : 11 Januar 2008, 15:23:51
Kaj pa je to mačji frc  ??? in kakšni so znaki  ???

Se mi pa zdi da kašlja zaradi dlak - sem mu zjutraj dala nekaj paste pa zaenkrat ni še nič kašljav  ;)

Lp



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 11 Januar 2008, 16:09:37
Citat: silver
Se mi pa zdi da kašlja zaradi dlak - sem mu zjutraj dala nekaj paste pa zaenkrat ni še nič kašljal

Pasto mu moraš REDNO dajat, ne samo na vsake toliko, le tako bo lahko res učikovala.



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 11 Januar 2008, 20:09:59
Silver!
To niso kepe dlak!!! Pojdita čimprej k dobremu veterinarju. Pri mojem mucu se je tudi tako začelo-najprej je kašljal enkrat na dva tedna, potem vsak dan, na koncu pa že po 20 krat na dan (tudi med spanjem)! Lahko da je astma ali pa bronhitis; velika verjetnost pa je da je res nekaj prebolel in tedaj ni bil zdravljen - takšne posledice ostanejo za vedno.

Upam, da ugotovite kaj je.

LP



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 11 Januar 2008, 20:12:03
Pa še to - kremo mu kljub temu redno dajaj; je res dobra za dlako. Midva imava malt soft.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #16 : 11 Januar 2008, 21:38:10
Silver!
To niso kepe dlak!!! Pojdita čimprej k dobremu veterinarju. Pri mojem mucu se je tudi tako začelo-najprej je kašljal enkrat na dva tedna, potem vsak dan, na koncu pa že po 20 krat na dan (tudi med spanjem)! Lahko da je astma ali pa bronhitis; velika verjetnost pa je da je res nekaj prebolel in tedaj ni bil zdravljen - takšne posledice ostanejo za vedno.

Upam, da ugotovite kaj je.

LP

Kako pa veš da ni kašljanje posledica kep dlake  ???

no če bo še vedno kašljal (kljub pasti) bomo šli k vetu  ;)



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 11 Januar 2008, 22:08:06
Ker sem videla kako je blo z mojim - 1 leto sem mislila da so to kepe dlak, zaradi tega sem ga prepozno peljala k veterinarju in nikoli ne bo brez kašlja; prej ga pelješ več lahko pomagajo. Js ti govorim iz osebnih izkušenj kakor je blo z mojim mucom.

Če so kepe dlak ne kašlja vsak dan, ker se izkašlja oziroma izbruha dlake in je neki časa vredu. Če se pa on ne more izkašljati in se to ponavlja - to ni razlog v kepah dlak.
To je moje mnenje.

LP



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 12 Januar 2008, 11:46:19
No, naša dva gavnarja nista tko prou kašljala, ampak se bolj davila in hropla, kot da bi jima zmanjkovalo zraka - sliši (in tud zgleda) ful grozno - misliš, da se bozda zadavla, sam nehata tud brez tvoje pomoči. Traja pa mogoče kako minuto.

Silver, za dobro tvoje MAČKE in tvoje denarnice, ti svetujem, da pelješ mačka k dobremu vetu - če poveš, od kod si, ti bomo lažje znal svetovat ta pravega v tvojem okolišu. Ker, dlje boste odlašal, večja je tud možnost, da boste mogl čez dat več pregledov in to seveda stane.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #19 : 12 Januar 2008, 15:25:20
sem iz nm  ;)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 12 Januar 2008, 23:29:39
No, dekleta in žene, kak dober veterinar na dolenjskem koncu?



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 02 November 2008, 19:04:53
Silver!

Kako je kaj s tvojim muckom in z njegovim kašljem?



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #22 : 02 November 2008, 20:30:32
Vse skupaj je bilo oddlak, smo bili pri veterinarju že dolgo nazaj... Bil je tudi na inhalacijah samo ni nič pomagalo, zdaj pa redno dobiva uno kremo za sprijete kepe dlak in ne kašlja več.  :)



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 02 November 2008, 20:43:52
Super! Me veseli! Zelo dobro za njega (za oba vaju). Moj pa ima še vedno probleme.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 02 November 2008, 20:58:01
Ja jaz sem tudi zelo vesela.
Mi je pa ful žal za vaju :-[ kaj se ne da pomagati?  :'(



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 02 November 2008, 22:10:51
Očitno ne! Čez leto še kar gre in kašlja manj, sedaj ko pa prihaja zima in hladnejši zrak (+ centralna kurjava) ga pa res ful muči.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #26 : 03 November 2008, 15:10:35
Očitno ne! Čez leto še kar gre in kašlja manj, sedaj ko pa prihaja zima in hladnejši zrak (+ centralna kurjava) ga pa res ful muči.

Bošček, upam da da se pozdravi, do končno.  :-\



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 26 November 2009, 11:36:21
Moram vam povedati, da je moj Lino včeraj izgubil borbo z napadi.  :'(

Napadi so bili skoz hujši in zadnje dni je res trpel. Dva dni je bil tudi na kliniki pod kisikom, pa vendar ni pomagalo.  :(

Lepo skrbite za svoje ljubljenčke, dokler jih še imate, ker lahko prehitro pride slovo.  :'(



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 26 November 2009, 16:51:21
Taša, moje iskreno sožalje  :'( :'( :'(