IZBIRA PASME

esta · 16523

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 14 Marec 2011, 10:50:13
Meni pa ne odpre slik drugih psov, samo prva dva.  :-\

:: No ja.. karkorkoli.. sama ne bi prav nobene od teh pasem priporočala za družino z otroki. Je dosti primernejših, pa še to ob upoštevanju, da pes ni igrača za otroke,...  ::)
No, jaz bi nekatere z lahkoto. Predvsem po izkušnjah in tudi značilnostih določenih pasem. Ampak vedno ob predpostavki, da se ve, kaj pričakujejo od psa tudi sicer. In seveda, da so otroci in psi, ko so skupaj, vedno pod nadzorom.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 14 Marec 2011, 11:19:18
No, mogoče sem se malo neprimerno izrazila. Hotela sem rečt, da obstaja dosti bolj primernih pasem, ki bi jih priporočila prej kot te, ki so tu naštete, za vse pa itak vedno velja da so vedno ko so skupaj, pod nadzorom.  ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #32 : 14 Marec 2011, 12:48:25
Pa kje so pudle našli. Pudli pa po mojih izkušnjah v povprečju prav ne marajo otrok. Predvsem ta male verzije ne.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


nata

  • Gost
Odgovori #33 : 14 Marec 2011, 13:34:35
Izbrisano na zahtevo uporabnika



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #34 : 14 Marec 2011, 13:41:55
Noben pes glih ne ljubi otrok avtomatično. Dajat se, katera pasma je primerna in katera ne je brezplodno. Jih ni. Večinoma je vse v vzgoji. Zato so vsi takšni članki bebavi in naredijo ogromno škode, ker ljudje pod njihovim vplivom potem kupujejo določene pasme.

Še dobro, da šicuja niso omenili, se mi je kar oddahnilo, ker po navadi ga raznorazni pametnjakoviči propagirajo kot nalašč za otroke.  ::)



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 14 Marec 2011, 13:45:18
Čudno da doberman ni naveden ??? ::)
Če bi si avtor ogledal ta posnetek bi verjetno pristal na seznamu!!  (zelo luškan video, si ne morem da ga ne delim, tudi če bi bil pes druge pasme gor :-[)

http://www.youtube.com/watch?v=2pTKOdrEQjk  :-*



nata

  • Gost
Odgovori #36 : 14 Marec 2011, 13:52:08
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #37 : 14 Marec 2011, 14:11:28
Ne morem da nebi - njufi so "mame Tereze" med psi hahahahahaha  :o Se strinjam da so naravnost prekrasni psi ampak tako kot pri čisto VSAKI pasmi moraš vedet kaj z njim počet in da pes ni zato, da se otroci po njem obešajo. Žal pa je ravno zadnje tisto, kar pod "super družinski pes" prevelikokrat razumejo ljudje.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 14 Marec 2011, 14:34:29
No, jaz se sicer s tem, da nobena pasma avtomatično ne mara otrok, ne strinjam. Imaš pasme, ki so otrokom bolj naklonjene, oz. nekatere, ki so nad otroci naravnost navdušene - oz. zaščitniške, tolerantne, nežne,....... Govorim jasno o karakteristikah pasme in seveda se povsod najdejo izjeme, ampak govorim o tem, da tako kot so nekatere pasme npr. bolj primerne za lov na zajce, druge za prinašanje ptic, tretje za vleko sani, tako so nekatere pasme preprosto naklonjene otrokom. In za "mojo pasmo" bi dala roko v ogenj, da spada med te, ki so primerne za sobivanje z otroci, čeprav sem prepričana, da tudi tu obstajajo primerki, ki na daleč ne morejo videt otrok in čeprav kljub temu, NIKOLI ne puščam psa te pasme samega z otroci... in ker so psi te pasme večji, ljudem pa ne zaupam (niti odraslim), tudi te pasme ne bi nikoli priporočala kot "primerno za otroke"  ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #39 : 14 Marec 2011, 14:37:29
od kje ti pa to????

v svojem življenju s pudli in v svojih kontaktih z lastniki oz. vzreditelji pudljev to prvič slišim. mogoče si imela oz. videla pudlja, ki je imel zelo slabo izkušnjo pri vzreditelju ali "vzreditelju" z otrokom (otroci) pa se je zato tako obnašal, drugače si tega enostavno ne morem razlagat.
Pač take izkušnje imam osebno  ::). Ne morem pomagat  :P. Z večimi, med njimi moja(čeprav sem bila tudi jaz še precej otrok ob nabavi 10 let  ;) in je zame bila v super, za male otroke smo pa morali bit kar pozorni, če bi kakšen segel po njej) in še nekaj drugih. Nisem pa seveda ekspert za pasmo  ;D ampak meni se zdijo precej mamini sinčki oz hčerkice, ki so radi sami v središču pozornosti, obenem precej občutljivi na dotike (filigranski , bi se reklo), med manjšimi verzijami je kar nekaj "histeričnih" primerkov, vreščanje itd jim gre precej na živce in če jih dobijo v kot znajo kar hitro tudi šavsnit. Seveda ne bodo požrli otroka  ;) ampak kot prav optimalne družinske pse si jaz predstavljam kaj bolj robustnega  in neobčutljivega ;). Je pa res,da je pasma zelo neizenačena po psihičnih lastnostih (živcih, nagonih itd)- kar pomeni ,da glede značaja tudi z lahkoto "v drek stopiš", kar je slabo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


nata

  • Gost
Odgovori #40 : 14 Marec 2011, 14:49:45
Izbrisano na zahtevo uporabnika



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 14 Marec 2011, 14:59:43
    * Buldog

Je pokoren, prijazen in lojalen pes, ki se dobro razume z drugimi živalmi, tudi psi. Ugaja mu lagodno življenje, primeren pa je tako za velike hiše kot za majhna stanovanja.

ja buldogi so predvsem znani po pokornosti s katero se že kr skotijo ::) ::) ::) Sploh niso trmasti in neubogljivi, nevem zakaj se ga pol trudim trenirat če pa je že tko al tako pokoren.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #42 : 14 Marec 2011, 17:11:21
Mi pa dejansko pade na pamet ena pasma, ki ji v FCI standardu piše, da ima rada otroke - Romunski ovčar mioritik (če bo kdo iskal je še v čakalnici)  :o


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ELČ

  • Gost
Odgovori #43 : 18 Junij 2011, 10:12:18
Js sm pa včasih gledala oddajo 101 dogs (na Animal planetu) in so za novofundlandca rekli, da je zelo dober pes za otroke,
če ne že najboljši! S tem se povsem strinjam, novofundlandci so itak eni najbolj prijaznih psov. Je pa res, da velikokrat
nekje piše za kako pasmo drugače kot nekje drugje za isto pasmo ipd. Npr. V eni knjigi je pisal da Nemške doge lahko živijo v stanovanju, saj se neslišno gibljejo že v majhnih prostorih, potem pa sem nekje slišala, da so izključno za v hišo. Zmeda.
  ???
Lp, ela