Dober glas seže v deveto vas?

rapgirl · 4443

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
: 23 Oktober 2007, 13:34:57
Mislim, da so teme samo o tem kako je kakšen pes napadel človeka.
Nobeden pa ne odpre teme, kako koristni so lahko psi.

Kdaj so na kakšnem dnevniku povedali, koliko ljudi so rešeli psi reševalci; koliko psov je rešilo svoje lastnike pre nevarnimi plini; da kinologi obiskujemo osnovne šole, kjer šolarje poučujemo o skrbi psa in kako se vedemo do psa; da hodimo v dome ostarelih in tako naprej.
Mislim, da bi se lahko sami potrudili (ker se drug ne bo nobeden spomnil) in bi na takše in drugačen način povedali, da niso samo slabi psi med nami in da psi rešujejo in izboljšujejo življenja. Ja, imamo revije, kot so Kinolog in Moj pes. Pa se sprašujem, če je to dovolj. Saj ne bere vsak teh časopisov.
Kaj pa drugi misite o tem? Kaj in kako bi vi ukrepali, da bi bil odnos do psov bolj pozitiven? Sedaj marsikoga srečaš na cesti, ki te grdo pogleda, tebe in tvojega psa. Sploh če imaš tako imenovano "nevarno" pasmo!

Lp

Maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 23 Oktober 2007, 13:41:15
... slab pa še dlje, pravijo.
Zgleda je že tako, da tiste napade, ugrize itd. potenciramo petkratno, uspehe slovenskih kinologov in vodnikov reševalnih psov, agilitašov, klasikov, takih ki osveščajo in lepšajo dneve starejšim, otrokom, bolnim itd. pa mediji pozabljajo.
Zakaj?
Ker pač to niso tako aktualne, brane  in razburljive novice (denar je svat vladar) , da bi nekdo zaradi tega kupil časopis... konkreto velika naslovnica "Zopet Ugriz psa!!!" sigurno več ljudi avtomatsko zaradi firbca kupi časopis kot ... velika naslovnica "Veliki uspehi naši na SP v agility-u" ...  :-\ ::) Žal.

Lp nina




kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2 : 23 Oktober 2007, 13:55:27
Ja velikokrat se sprašujem, pa kaj je tako zanimivega, na čisto navadni nogometaški tekmi, ki jo prenašajo po televiziji in po možnosti jo nasldenji dan ponovijo?? Jaz pravim: nič, čisto nič, vsaj ne meni...Res pa je, da agilitya in ostalih kinoloških disciplin, ljudje ne poznajo, žal  :-\ To vma povem iz lastnih izkušenj...ko so pri nas naredili lep plac za agility in smo ovire tja tudi postavili, prideta oče in hčer, vprašata, če lahko gresta noter, rečem ok, pridetan noter in tamala naravnost do guganico oče pa za njo, tamala se vsede nanjo in oče jo zančne premikat da se je gujškala  ??? Pa si mislim najprej, okej, daj se še ti vsedi gor, pa se gujškita...pa ju gledam tako malo čukasto, pa se spleje tamala dol iz guge. Potem pa hoče zlest na palisado! Pa rečem da nej gre tamala dol, pa me tastar čudno pogleda in reče: "ja a ne sme bit gor??" mislim halo!  ??? 

No sem malo zašla ampak, kaj bi jih stalo, če bi poročali o uspehih naših dobrih kinologov in tekmovalcev v pasjem svetu? Očitno zgleda da veliko. Ker se očitno ne ceni ljudi (kaj šele njihovih psov?!)ki dosegajo v življenu veliko za dobro ne samo pasjega sveta ampk tudi za dobro ostalih ljudi!

Lp,Kaja


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 23 Oktober 2007, 16:32:28
No, če lahko objavljajo podatke iz sv za recimo lokostrelstvo, nevem zakaj potem nebi za agility, ali pa poslušnost. Ali je kje (razen v kinoloških revijah) bil kakšen intervju s Silvio Trkman, ki je bila kar 2x zapored svetovna prvakinja? Mislim, da bi tudi mi morali biti bolj glasnni in bolj oglaševati kinologijo. Mi imamo spletni portal zasavja, kjer pošleš članek, ki ga objavijo. Mi smo naprimer za razstavo dali še oglas na radio, pa plakate smo obesili. MOgoče, bi morali narediti tako tudi pri agilityu pa poslušnosti. Pred nekje 4 leti me je nekdo uprašal ali KD Trbovlje sploh še obstaja. Ja SEVEDA obstaja. Pa imamo že vsako leto (zadnjih 14 let) razstavo, pa tekmo poslušnosti!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #4 : 23 Oktober 2007, 19:11:02
Mogoče, če bi se kdo tako rečeno opogumil in psolal na televizijo kak prispevek...Sem se spomnila, da imajo v oddaji Svet, nekaj takega, da pokažš oz. obvetiš druge...


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 25 Oktober 2007, 19:57:07
A ni tudi v odaji TLP predstavitev talentov, ko maš 5 min, da se predstaviš? Pa bi lahko malo predstavili kinologijo na splošno, pa mogoče nei ovir pa mal agilitya.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #6 : 25 Oktober 2007, 20:01:42
Saj res  ::) sem čisto pozabila na TLP...če bi kdo se opogumil, bi se dalo ogromno naredit v tistih 5min.  ::)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 25 Oktober 2007, 20:22:23
Ja, trikci, pa agility, pa nekaj malega polušnosti. Bi blo ful fajn!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #9 : 25 Oktober 2007, 20:39:14
Ja samo treba se je zbrati in zmeniti! Pa potem se moraš prijaviti se mi zdi! Kakšen kandidat?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


stari ovčar

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 13 Junij 2012, 17:36:29
ja, za en pasji ugriz naredijo pravo sceno, pa čeprav je vedno kriv človek!
in takoj se najdejo "pametnjakoviči" ki bi prepovedali pasmo!!!!
zanimivo, skoraj vsak teden se stepejo na fuzbaltekmi pa nihče ne pomisli, da bi jo ukinli,
pa na leto se z motorji ubije toliko ljudi, pa jih ne nehajo izdelovati!