Reakcija na pijane osebe

Bugz · 3797

Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
: 30 April 2007, 20:08:08
No ker so pač prazniki - začenja se sezona piknikov in roštiljad - in s tem tudi malo alkohola tu malo tam.

Tako, da sem začela malo razmišljat o temu in sem se spomnila kako se je Bugz že večkrat odmikal od pijanih ljudi, tudi če so ga hotli božat se jim je vztrajno izogibal - čeprav se bozanju drugače nemore upret.

No in zdej me zanima kako vaši psi reagirajo na pijane ljudi?

se je pa tudi zgodilo, da je en pijan tip neki težil moji mami ko je bil Bugz zraven in je Bugz začel renčat na njega čeprav ga pozna - mu dam prav, ker tip je res izzival >:(


Mogoče neumno vprašanje ampak me res zanima :)

ps: Nisem vedla kam dat to - pa sm dala kar sem - tko da če je narobe lahko premaknete :)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 30 April 2007, 20:12:15
Zanimiva tema. Mislim, da pes zazna pijano osebo, zavoha pa tudi prej kot mi.
Naša prejšnja psička mislim da sploh ni bila nikoli v kontaktu totalno pijano osebo, tako da s tem nimam izkušenj.



Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #2 : 30 April 2007, 20:16:39
Pomoje tudi zaznajo - zavohajo alkohol al kej takega - ampak kako vejo da pač to je slabo in se je bolše izogibat :)

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 30 April 2007, 20:20:28
Jah mislim, da je zelo odvisno kakšna je pijana oseba in koliko dejansko je pijana. Ker sj vemo kakšni so nekateri ljudje. Eni so taki težaki, da ga ne moreš prenašat, drugi so smešni itd. In če je pijani človek težek in teži živali, mislim da pes to čuti. Itak imajo pa psi izostren vonj in po možnosti jim to še smrdi.



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4 : 30 April 2007, 20:21:07
Že samo gibanje pijanih oseb je za pse moteče. Pa potem znajo biti še pogumni pa silijo v pse, kar je še posebno moteče za nekatere pse.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 01 Maj 2007, 09:58:43
Normalen pes čuti v svojem nagonu kaj je potrebno narest z osebkom,ki je očitno nestabilen in prizadet- treba ga je uplenit "da se žvau ne matra" in tako istočasno poskrbet za svoj želodec in zdravje poulacije.
Ker pa je mnogo psov že psihično prešibkih za vlogo plenilca, ostali pa socializirani v nasprotju z naravnimi zakoni , so večinoma zmedeni zaradi konflikta naučenega in prirojenega.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 01 Maj 2007, 17:10:42
naš sodi v prvo skupino. Napadel bi ga in onesposobil.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #7 : 01 Maj 2007, 21:26:06
Moj prejšni kuža nemški ovčar - Rick, je vedno, ko sva na sprehodu srečala pijano osebo, zelo pozorno gledal vanj in se vedel, kot da bi bil pripravljen v primeru morebitnega izpada osebe odreagirati, vendar je bil ob tem miren in je lepo normalno hodil ob meni. Mi je pa zelo zanimivo, da se je vedno postavil med mene in pijano osebo in sem dobila občutek, kot da bi me hotel zaščititi.

Je pa moje mnenje tako, da so psi zelo pametni in točno vedo kaj je dobro in kaj slabo... in alkohol in vinjene osebe ne prinašajo nič dobrega in to psi po mojem na nek način vedo. Poleg vsega pa še čutijo naše neprijetno počutje, ko se nam bliža pijana oseba.

Lp
Tina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #8 : 02 Maj 2007, 00:14:35
Še nismo srečali tako okajene osebe in nimam pojma kako bi odreagiral.  ::)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9 : 02 Maj 2007, 10:02:19
Oba psa imata ful ful rada vaskega pijancka, pa ce je pijan ali trezen; enako je bilo tudi s pokojno psico. Vcasih pride mimo hise, ali ga srecamo na sprehodih, in vedno sta navdusena.

ps. Je pa res, da je ta gospod pretezno neskodljiva oseba, ki nikoli ne tezi. Mogoce je odvisno tudi od reakcije lastnika na pijanca ???

battito animale


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #10 : 02 Maj 2007, 11:00:30
mi večinoma vidimo pijane ljudi ki pa še trezno razmišljajo ampak maks reagira kot vedno, če ga nihče ne pokliče gre mirno naprej in se ne zmeni za osebo.

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #11 : 02 Maj 2007, 19:13:18
moj je vedno prijazen do vsakega, pri pijanih je razlika le v tem, da mora človeka od prej poznat in imet z njim pozitivne izkušnje. Doslej je na človeka zarenčal enkrat, prvič ga je videl, pa še jaz sem ga zavohala in opazila na par metrov razdalje, da ni pri sebi, kako to ne bi opazil pes...

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #12 : 02 Maj 2007, 19:32:17
Rondo je pozoren ampak se dela kot da nič ni, če pa pride do situuacije, ko začne kaj spraševat ali karkoli se postavi in ga pozorno gleda in opazuje vsak premik, če je treba zalaja. drugače se pa pjancev malo boji ampak jih zato ful bolj opazuje. predvsem je alergičen na stare pijane osebe kakšne ate s kolesi.

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras