nujno prosim za nasvet

aleso · 2115

aleso

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 25 Oktober 2007, 20:18:10
Pozdravljeni

v ponedeljek okrog 4 ure zjutraj je naš pes začel siliti ven - izgledalo je kot da se gre "ženit", vrnil se je v v torek okrog 12 ure totalno onemogel;
v nedeljo je bil še čisto O.K.- živahen, lajal je (predvsem kadar ni bilo potrebno :));
je v 13 letu starosti;
sedaj pa - videti je kot da nebi imel ravnotežja, deluje nemočno, če ga vabimo ven (česar se je prej vedno zelo "veselil"), ga moramo sedaj dobesedno dvignjiti z njegovega prostora; hitro se utrudi in posledično težko diha
zelo težko hodi po stopnicah, pred njimi okleva- nemočno pogleduje kot da mu jih nebo uspelo prehoditi;
edno kar mu je interesantno, da se dvigne s svojega ležišča je kadar je žejen - zelo veiko pije, lula glede na to, da pije zelo veliko, relativno malo- toliko za interneco v sredo dopoldan se je polulal na svojem ležišču, kar še nikoli ni naredil...
postal je čisto nezainteresiran, izgleda kot da bi izgubil ves življenski elan in voljo....
sprva smo mislili, da se je morda prehladil, saj je v ponedljek cel dan deževalo in pihalo, skratka bilo je mrzlo, on pa je precej občutljiv, saj je imel že včkrat težave z mehurjem (lulal je kri in gnoj)- čeprav tokrat ni teh pojavov...
cca. slabe 2 leti tudi slabše sliši - morda ga je zadel "kakšen avto", ker ga ni zaznal, sicer ni videti nobenih zunanjih poškodb;
apetit ima normalen

hvala in lp  



Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #1 : 25 Oktober 2007, 20:21:20
Kaj pravi veterinar?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 25 Oktober 2007, 20:32:00
Tudi jaz priporočam obisk veterinarja.

Take pojave je težko opredeliti preko foruma, lahko le ugibamo.
In če ugibam, lahko ugibam sledeče:
- lahko se je prehladil ali kaj podobnega, pa pač v trenutnem primeru ni takih simpotomov kot prejšnič
- lahko ima le "musklfibr", sicer to nebi pojasnilo lulanja v ležišče, vendar pa lahko pojasni težko hojo in podobno.
- lahko so seveda tudi notranje poškodbe
...

Lp, Črt



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 25 Oktober 2007, 20:34:31
Glede na to, da je bil, po pisanju sodeč, cel dan brez nadzora, se mu je lahko zgodilo milijon stvari ::)

Tako kot trigi pa tudi jaz priporočam čimprejši obisk veterinarja, če tega še niste storili.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Oktober 2007, 08:49:12
Glede na krvavitve bi jaz najprej pomislila na strup - strihnin.
Ja, kaj pa je vendar delal sam zunaj? In še vedno ni bil pri veterinarju?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 26 Oktober 2007, 12:39:24
Pes rabi en orenk pregled na kliniki in to hitro, če bi ga radi še kakj časa imeli.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 26 Oktober 2007, 13:55:20
Lahko se mu je zvišal krvni sladkor, ali pa popušča srce.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7 : 26 Oktober 2007, 15:23:26
Veterinar! In to čimprej, če nočete, da pogine.

A sem prav razumela? Ker je hotel vasovat ste ga spustili ven?
Če je to res, ste ravnali zelo neodgovorno, če izpustimo malenkost, da tudi proti zakonito.

Lahko, da ga je jezen lastnik psice tudi s kolom po glavi ali pa ga kam brcnil.
Glede na to, da toliko pije, je lahko tudi infekcija!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P