STROJČEK ZA STRIŽENJE

KARMEN · 41734

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
: 26 Oktober 2007, 11:06:44
Ali kdo striže svojega psa? Zanima me če kdo pozna strojček Moser Arco brez kabla (2 bateriji) in koliko je močan, oziroma bi lahko z njim strigla samojedko?



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 26 Oktober 2007, 14:01:39
Zakaj bi pa samojedko strigla? Če je zavozlana, pač odrežeš vozle. Drugače pa, kak enkrat začneš stričti u mašinco psa, začne rasti vedno bolj gosta dlaka, ki je vedno bolj puhasta. Zakaj? Ker z stiženjem takega psa uničiš naravno zaščito psa proti mrazu in toploti in telo reagira tako, da najhitreje to zaščito obnovi. Skratka dobiš dlako, ki je težka za vzdrževati, česat, vozli se hitro naredijo in v končni fazi moraš psa redno briti/strižti.
Tako da jaz za samojeda ne priporočam striženja, pa tudi za nobeno pasmo, ki je kratko ali srednje dolgodlaka. Rabiš samo glavnik in krtačo ter vsaj tedensko česanje. Ko pa se dlaka menjava pa seveda vsakodnevno česanje.

Upam da ti to kaj pomaga.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 26 Oktober 2007, 15:01:58
Jaz jo strižem, ker mi je tako lažje vzdrževati njeno dlako, predvsem pozimi, pa tudi ona se bolje počuti. Do sedaj sem si strojček izposojala, ampak ga bom kupila. Brez kabla se mi zdi bolj praktičen, ampak ne vem, koliko je močen.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 28 Oktober 2007, 09:23:39
No v vsakem primeru moraš pogledati koliko wattna je zadeva, mora biti za tako dlako po mojem okoli 40 wattov.
Osebno tega na baterije ne poznam, fajn je da ni kabla, večina jih potem deluje na napajanje, akumulatorsko. Tako da preveri moč mašine, preveri ali se dajo glave menjati in to je to.
Moserjeve mašine so drugače ful vredu.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 28 Oktober 2007, 11:35:48
Sem kupila včeraj MOSER MAX 45, s kablom, ker se mi je v trgovini zdelo, da tisti brez ne bo dovolj močan. Morda za mehkejšo in manj gosto dlako bi še šel, ampak ko samojedu zariješ strojček v njegovo poddlako, je huje, kot da strižeš ovco. Bibo sem včeraj lepo ostrigla, okopala in sedaj je prava dama. Ampak ne strižem preveč kratko, tako "na medvedka".
Sicer ni nikoli imela vozlov, vendar sem se naveličala izčesavati poddlako od spomladi do jeseni. Pri treh psih včasih ni lahko. Krtačim pa jih enkrat na teden. Za strojček sem plačala 150 eur, z 10% popustom. Mislim, da je v redu.



porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #5 : 22 Maj 2008, 23:27:36
Kje se pa lahko strojček kupi???  Midva bi ga nujno rabila.

Hvala ;)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 23 Maj 2008, 08:56:22
ZOOTIC v Supernovi v Kopru.



porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #7 : 23 Maj 2008, 09:09:52
Hvala Karmen. ;)


ofca

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 24 Maj 2008, 08:34:37
midva (jaz in porti) sva se včeraj malo sprehodila po trgovina in ugotovila da so dovolj močni strjčki za našo zverinico tudi rahlo dragi tako da ga bomo morali vključit v proračun za naslednji mesec. Pozna kdo kakšno opcijo da bi se ga dalo za enkrat sposodit? modva žal poznava same take pse ki ne rabijo britja   :'(



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 24 Maj 2008, 19:26:18
Zaenkrat ga lahko pelješ k frizerki.



porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #10 : 24 Maj 2008, 19:58:10
Hvala za idejo, ampak bi ga najraje postrigla sama, ker sva že bila zraven pri striženju in sva ga tudi že strigla sama, frizerji v Sloveniji pa s portiji običajno nimajo veliko izkušenj ali pa jih sploh nimajo.

V najslabšem primeru bomo pač počakali do 15. ;)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 25 Maj 2008, 09:12:44
Kolikokrat na leto pa ga boš strigla? Jaz našo samojedko ene trikrat.



porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #12 : 25 Maj 2008, 09:20:13
Veš kako je, portije se kar pogosto striže. Sploh za razstave ga je treba vsakokrat. Mu dlaka zelo hitro raste. ;)


snoopy groomer

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 31 Julij 2008, 12:25:06
moser je preslab strolček saj ima samojedka precej gosto podlako glava se ti bo hitro zapacala sem profesionalna frizerka s svojim salonom v kr.gori. moj nasvet samojed mora biti samo dobro prečesan saj mu je dlaka kot filter in zaščita če želiš več informacij me pokliči na 051298225
cecilija



vonarb

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 04 September 2008, 17:32:58
Strojčki za striženje se dobijo na www.vet4you.com
izkušnje veterinarjev so da je Ostermed najboljšimi . :o



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #15 : 04 September 2008, 20:03:34
Na www.pasjemesto.com bomo tudi kmalu imeli Oster brivnike!  ;)


wind

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
  • Grand Caniche
Odgovori #16 : 04 September 2008, 21:17:01
Na www.pasjemesto.com bomo tudi kmalu imeli Oster brivnike!  ;)

 :) Super!
Mogoče tudi različne nastavke (ali kako se reče po slovensko :-\ ;D = blade)?



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #17 : 04 September 2008, 22:11:35
Tudi nastavke-rezila bomo imeli.


dogman

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 04 September 2008, 22:48:38
dragi Vonarb, za Osterja se ti najbolj splača obrnit na provet ali na njegove distributerje, ker so mučos ugodnejši kot vet4you. na vet4you je predrago pa nič ne vejo o rezilih.



sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #19 : 04 September 2008, 23:23:05
Ja, tole gre pa tudi meni na živce, ko nekateri prodajalci niti tistega kar piše na deklaracijah ne preberejo in niti malo ne znajo svetovat kupcem. Govorim na splošno, ker z vet4you jaz osebno še nimam nobenih izkušenj, tako da za njih ne morem rečt.
No, mojo trgovino bo zalagal proVET in jih morem pohvalit, ker pri njih dobim ogromno informacij, s pomočjo katerih lahko potem tudi kupcem svetujem. Jaz pač hočem vedet kaj prodajam. Napolniti trgovino z raznimi izdelki ni težko, problem ponavadi nastane, ko nekdo o teh izdelkih kaj vpraša.


mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #20 : 29 Oktober 2008, 15:59:40
Sam svetujem bolj kot Oster Moser tip 1245 model MAX45, jih imajo pa tudi v Zooticu cena 185 eur za komplet, tam se dobijo tudi rezila !   Sam svetujem, da ga tako, kot jaz kupite na Ebayu, kjer me je stroj z poštnino prišel 118 eur, pred vsem stroji so precej dražji pri nas rezila pa so nekje enake cene kot pri nas !
Dobijo se pa tudi bolj osnovni Moserji cena pri nas pod 85 eur in tudi ti so po lastnih izkušnjah, saj ga imamo doma 10 let in še zmeram dela brez menjave rezil, strigel se je pa 1 kuža pudelj, no sedaj imam novo pudljiuco smo pa še novo mašinco kupili, torej svetujem Ebay !



dogman

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 29 Oktober 2008, 16:12:20
mislim, da med Moser/Wahl in Oster brivniki sploh ni primerjave. Prepričan sem, da večina naših profesionalnih pasjih frizerjev uporablja Osterjeve brivnike. Itak pa lahko Moserja kupiš kjerkoli, ne samo v Zootic-u, pa še fino drag je za to, kar dobiš.



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #22 : 19 April 2010, 16:19:12
Max xxl - te lahko vprašam glede strojča za britje, ki ga ti omenjaš (Mosel Max 45) -Katera razila uporabljaš, koliko milimetrska, recimo za gobček, za tačke in za telo?

Lp, Nika



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 20 April 2010, 19:30:08
Mogoče en nasvet za tiste, ki imate strojčke za domačo uporabo. Kupite Moser-jev strojček in potem samo od Oster-ja glave, pašejo skupaj in je prav tako vredu, ker Moser ima res slabša rezila, strojček pa ni niča kaj ekstra manj močen, je pa precej cenejši.

Če imate čas počakat, ga kupujte v Avstriji na razstavah, 30-50% ceneje.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #24 : 20 April 2010, 19:40:37
Res je! Rezilo sem morala po nekajkratnem (2-3x)striženju samojedke poslati na brušenje v Italijo  :-\.



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #25 : 21 April 2010, 08:54:46
McKruster - hvala lepa za informacije.

Mogoče vam malce pomagam... našla sem servis za strojčke. Nisem pa poklicala ali izvajajo servis in brušenje samo na strojčkih, katero firmo imajo navedeno ali lahko zdrusijo še rezila drugih firm...  http://www.trgovina-snoopy.si/servis-brusenje.html 

lp, Nika



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 09 Marec 2012, 11:05:32
Ok sedaj se pa res bliža čas ko bom nabavli novo mašinco  :)

Do sedaj sem strigla eno črno pudlico cca 5 let z eno čist pocen mašinco. Ko se je tej rezilo skrhalo sem kupila kar novo/enako za cca 20eur (je bilo ceneje od brušenja stare ;)) Le-temu pa je vzelo rezilo konec že po 3. striženjih  :( (razlika v letnici izdelave se očitno pozna tudi pri materialu) Ok še zmerom smo pršli ceneje skozi, kot pri frizerju  ;)
Samo sedaj pa nebi več nekaj na kratek rok kupovala. Eno orenk pa za dolgo. Nekaj kosmatega (strižnega) imam namen imeti še naprej, pa bi res nekaj kar striže npr. pudla, lagota, portugalca (tak tip dlake).

Razmišljam med Moser 45, Wahl KM2 in Wahl super groom.

Prednost prvih dveh mi je A5 rezilo. KM2 je lepši  ;) bojda se pa tudi servisira bolje. Ne vem pa kako je s kvaliteto originalnih rezil v primerjavi Moser / Wahl.
Super groom pa je lažji in brezžični (samo ne vem kako je z menjavo glav  :-\ A5 niso). Ni pa menda švohen.

Če ima kdo izkušnje s temi modeli se priporočam za pomoč pri izbiri.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #27 : 09 Marec 2012, 11:55:59
Mi imamo tega in smo super zadovoljni.
http://www.zoohit.sk/shop/psi/strojky_a_pece/strojky/oster/166740

Tako z mašinco, kot s ceno  :o :D
Tudi pregreva se ne kaj dosti in pobrije lagotta brez problema. Do zdaj uporabljen 4x.

Primerjat pa nimam s čim ker je to naš prvi strojček za striženje.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 09 Marec 2012, 13:00:12
Jaz imam Moser 45W, mislim, da model 1245 oz. nekaj takega. Že leta in leta. Je čisto OK, samo glave so drage. Jih pa za svoje ne uničim kmalu, problem je pri psih, ki imajo ostrejšo ali zvozlano dlako. Sicer sem čisto zadovoljna. Primerjav pa tudi ne morem delat, ker imam ves čas samo Moserjevo :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 10 Marec 2012, 08:01:14
Hvala. Sicer še vedno ne vem katerega bi  :) pa vendar je dobro slišat pohvalo mašince iz prve roke.

Tale Oster. Bojda je med boljšimi/najboljšimi. Ne vem, no. Izgleda mi težek in robusten za v mojo roko  :-\  Drugače pa dobra ideja, zoohit.  :)

Rezila pa se dajo pri Oster, Moser, Wahl menjati (A5 rezila) tako, da se lahko dokupijo nova, ki so lahko tudi boljša.
Samo sedaj sem v dilemi. Ker ne vem katera mašinca ima že v osnovi dobra rezila. Nebi glih kupla malo cenejšo mašinco (ki ima primerljiv motor recimo) pa potem kmalu naročala še nova rezila. Potlej rajši že v štartu dam 30eur več pa imam že prvo rezilo tako kot se reče.  ;)

Čakam še na kakšnega Wahlovega uprabnika - da dobim še to mnenje.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.