STROJČEK ZA STRIŽENJE

KARMEN · 41726

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #30 : 10 Marec 2012, 11:30:22
Wahl in Moser je ena in ista zadeva pod dvema blagovnima znamkama, oboje dela Wahl :) Tako da razlike ni.

glede modelov, KM2 je na kabel in super če želiš večjo variabilnost glede dolžin striženja, dokupš pač rezila ki jih najbolj rabiš in maš mir.

Wahl super groom ima rezilo ki ima opcijo nastavitve 5 dolžin striženja, ampak je tudi najdaljša precej kratka, tako da se je treba to zavedati. Nisem pa sigurna ampak verjetno se da dokupiti tudi glave ki strižejo na daljše dolžine.

Pri KM2 super pašejo gor tudi osterjeva rezila, tako da nisi omejen samo na Wahl mašine.

Osebno bi za striženje pudlja raje kupila KM2 in maš sigurno mir za zelooooo dolgo. rezila ti bodo pa zdržala tako dolgo koliko jih pač tudi ustrezno vzrdžuješ. Jaz jim imam že zelo dolgo.

aja uporabljam pa wahl KM2, Wahl super trimm ter pred 2 mesecema sem začela še wahl super groom :) za sedaj definitivno ostajam na wahl.

Pri nas so cene pač take kot so, žal. je pa razlika v tem da uvoznik od katerega mi kupujemo ponuja seveda tudi garancijo na mašinco 1 leto, tako da če je karkoli narobe imaš vsaj nekaj garancije. do sedaj ni bilo nobenih težav.

Sicer pa Wahl KM2 sem uporabljala že pred leti v salonu in se je obnesel 100x bolje kot osterjeva robusna mašina - če ti oster pade na tla si gotov ker sigurno kaj poči, Wahl pa je bil mnogo bolj odporen - problem so edino rezila, če ti pade na rezilo običajno rezilo gre. In kot sem rekla, smo uporabljali gor tudi oster rezila.

upam da kaj pomaga :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 10 Marec 2012, 13:22:52
Pomaga, pomaga  :)

Mah razlike bi me prišlo kvečjemu 30 eur ( kar je praktično malo več kot 1 striženje psa v salonu). Ni razlika, ki bi ''bolela'' denarnico.
Tole o trpežnosti pa je tudi dober podatek. Sicer mi mašinca še ni padla v 14letih na tla...samo nikol ne veš  ;) Ta ki je sedaj zdržala 5 let je bila vredna celih 20-30eur...pa smo z rednim čiščenjem in mazanjem rezil uspešno strigli. Zadnja očitno nima več enake kvalitete rezila. Tiste prej pa, da ne omenjam (klasika za ljudi- no go).
Znanja o striženju lastnega psa sem si nabrala dovolj, da verjamem, da bi mogla ena od teh zdržat ''večnost'' če se bo striglo cca mesečno enega pudla (in morda v prihodnosti še enega kravžlna).  :D

Ker verjamem da imaš izkušenj predvsem z wahlom ogromno, me zanima še kako je z oljem za rezila mazat. Koliko, katerega, kdaj?
In pa seveda kakšne so tvoje izkušnje rezilo 9mm ali eventuelno nastavek (plastičen) 9mm? Kaj več ne uporabljam - tistih 3mm (ki so serijsko gor) za gobček, tace...in za telo okoli 9mm. Kjer je daljše pa škarje. Če se kdaj mal afnamo pa puščamo levčka jo vzdržujem na škarje.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 10 Marec 2012, 13:43:48
Oh to še.
Moser pa Wahl - to vem da sta iz iste tovarne...ampak a rezila so tudi enake kvalitete? Res ne vem kje sem zasledila, da se moserjeve glave hitreje obrabijo/skrhajo...Bolj ali manj se odločam med tema dvema. Seveda, če odkrijem boljšo alternativo pa takoj menjam  ;)
Mašince sta podobne, kar se tiče kvalitete motorja. Pa za motor se res ne sekiram, ker mi je sedaj zdržal tudi 8W. In on bi še delal samo rezilo nebi več  ::)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #33 : 10 Marec 2012, 14:37:33
Kot rečeno, vsaj kolikor so meni razložili, je Moser pač blagovna znamka, ista kvaliteta in vse, ter da se trženje pod Moser ukinja . vsaj za pasje izdelke. tako da kvaliteta bi morala biti identična.

Zraven KM2 je mislim da rezilo št 10, to striže na 1,8mm. Tako da za daljše striženje je fajn dokupiti še kakšno dodatno rezilo, recimo št 5 kar je 6mm in je več kot dovolj. (jaz mam doma št 4 in striže precej na dolgo, predolgo za lep videz, posebno pa tudi za pudlja).

Osebno mi plastični nastavki niso ok, ker z njimi ne narediš nič, posebno pri pudljevi dlaki si sploh ne predstvljam :) pri wahlu imajo tudi kovinske distančnike, ampak kot rečeno, jaz raje uporabim rezilo 4, vse kar je daljše pa strižem na škarjice - mnogo lepše kot z distančniki.

aja olje za rezila - uporabljam pač to kar je priloženo, funkcija olja je itak v tem da izpodrine drobno umazanijo. fajn je naoljiti po vsaki uporabi, se pravi spucaš dlake ter naoljiš na tistih točkah - z vrha rezila ter dve točki na vsaki strani kjer je rezilo skup dano. in to je to :) sicer razmišljam o nakupu tudi tistega psreja za nego rezil, ampak to je bolj kritično pri frekventni uporabi, recimo v salonih.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 10 Marec 2012, 14:49:37
hehehe...sem med tem našla že obstoječo temo z debato o mašincah in rezilih.  :)
Ja mi je jasno malo več ;)
Razmišlam sedaj da bi vendarle prevladal moser (ker je zraven 3mm glava). In pa dokup osterjeve 9mm glave. Kakorkoli mi ustreza ta dolžina pri moji. Ni zabrita, ni pa dolga dlaka (zato strižem na cca mesec). Glede na njene podvige v naravi je to dolžina, ki nam je uporabna  :) Stiže se vedno frišno skopana, posušena, prečesana. Dlaka pa je v primerjavi s prejšnjo psico super za urejat  :-*

Me še nekaj zanima - kako se menjajo glave? Med delovanjem mašince ali pri ugasnjeni? Obe varianti sem čula pa ne vem kaj je bolj prav  ??? nebi glih kej polomla. Sedaj sem imela mašince s privito glavo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #35 : 10 Marec 2012, 17:17:07
pri KM2 - vzameš dol ko je mašina ugasnjena, gor pa daš tako, da nastaviš na jeziček, vklopiš mašino in šele potem potisneš rezilo v pravilen položaj. poanta je, da mora mašina delovati da pride rezilo v pravilen položaj. to velja za te mašine tipa wahl KM2, isto oster in podobe na ta princip z temi rezili ki se menjajo.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #36 : 17 Marec 2012, 21:19:48
Ko smo že pri mašincah :) Nujno bi morala kupiti rezilo 7F za Andis in olje za mašinco (se približuje čas striženja mojih kosmatincev) in na netu nič pametnega ne najdem. Vse kar najdem v ponudbi nimajo  točno tega rezila in na splošno mi ni nič jasno....ProVet, kjer  sem kupila strojček, pa ne obstaja več ali pa sem ga nesposobna najti.  :-[ Prosim za pomoč :)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sunset

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
  • :)
Odgovori #37 : 19 Marec 2012, 15:43:16
Če kaj pomaga bomo imeli v Pasjem Mestu, v roku dveh do treh tednov na voljo rezila 7F, pa tudi kakšno olje bomo verjetno naročili. Lahko da bo tudi kaj prej ampak raje nič ne obljubljam.
proVet pa še vedno obstaja, samo spletne strani nimajo več in tudi pri njih trenutno nimajo 7F rezila  ;)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 04 April 2012, 16:10:23
Mi smo pa sedaj nabavili moserja 45W + 9,5mm glavo od osterja...no temu zdj se pa reče psa postrižit  8)
Trenutno več kot zadovoljna! Prej smo strigli cca 1- 1,5ure
Tokrat sem bila gotova z mašinco v 15 minutah in še slabe pol ure škarij in pes gotov v 45min. Pa še to bi šlo hitrej, če nebi tako počas glave strigla. Se kar nisem mogla navadit, da nikjer drugje ni treba popravlat ;D Frizura kratka športna z malo daljšo čupico na glavi  :-* direkt za spomladansko divjanje.

Hvala za nasvete.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


samson

  • *
    • Prispevkov: 100
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 04 April 2012, 20:52:13
Tako mašinco imam jaz. Kar OK je. Kaj pa foto-dokazi???  ;D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 05 April 2012, 07:54:46
Mi še ne gre slikanje na netu   :D

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 04 Maj 2012, 19:58:36
Pozdravljeni,

tudi midva iščeva kako ugodno varianto mašince za striženje. Doma imamo dve kavalirki, kateri strižemo po tačkah in resice na nogah - je lažje glede vsakodnevnega čiščenja in pranja tačk. Na žalost brivniki od mojega niso kos tem stvarem.  ;) 8) Zadnjič sva v Avstriji gledala nekaj, ampak je blo čist prešvoh (9W). Ne vem pa kolk se splača kupovat te ta hude zadeve, glede na to da striževa cca 5x na leto. Kolikor razumem to debato so Moser/Wahl najboljši in s tem tudi najdražji.
Obstaja kak brivnik, ki je sorazmerno zmogljiv in da je cena okrog 100 EUR?

Lp, Petra



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #42 : 04 Maj 2012, 22:55:27
Od Wahl dobiš ta cenejše mašine, ki so namenjene glih taki uporabi, cena tam okoli 60-80€. So malo robustnejše mašine, drug princip rezila, magnetni, manj občutljiv. Za to uporabo več kot to ne rabiš.

Še eno vprašanje, zakaj pa enostavno ne postrižeš s škarjicami dolgo dlako? Nabaviš si ene boljše škarje pa mislim da bi v 15 minutah pol ko se zverziraš lahko tačke uredil pri kavalirčku. no je pa res da ene  malo boljše škarje pridejo takoj vsja toliko kot mašinca :)


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 04 Maj 2012, 23:07:52
Se mi zdi lažje s strojčkom. Sej resice najprej postrižem, ampak potem ju obrijeva "do kolen", tko na 5 mm bi rekla. In poleti še eno po trebuhu obrijeva, ker ima dlako kot ovca.  ;D

Hvala za nasvet.



Mariposa

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 29 Maj 2012, 21:00:13
Pozdravljeni!

Tudi sama se odločam za nakup strojčka za maltežana. Ker sem totalen laik (do sedaj sem imela neko poceni mašinico) in se na bolj profi zadeve ne spoznam, bi želela, če mi lahko svetujete kaj bi bilo najbolje za mojega psa. Po vsem kar sem sedaj našla na forumu se odločam med zgoraj omenjenimi:
- Moser max 45 http://www.zoohit.si/shop/psi/nega_zascita_psa/aparati/moser_strizenje/246422
- Oster gold A5 http://www.zoohit.si/shop/psi/nega_zascita_psa/aparati/strizenje/246349
- Wahl Km2 http://www.wahl.com.au/index.php?option=com_content&task=view&id=78&Itemid=84

Do sedaj mi je še najzanimivejša kombinacija tista, ki jo omenja Lunette ... oz. jo je celo kupila .... brivnik Moser + rezilo Oster ... btw Lunette, koliko si dala za vse skupaj in kje si naročila/kupila?? Poleg tega imam še nekaj podvrašanj, saj sem še dokaj nevedna v vsem tem:
- Katere dolžine rezil so primerne za maltežane?
- Kakšna je razlika med glavo rezila in plastičnim glavnikom? Ali za striženje potrenujem oboje?
Hmm ... aha, kaj pa tisto, da se ga na razstavah v avstriji dobi ceneje ... mi lahko kdo razloži kaj več o tem prosim?

Lep pozdrav vsem.

Mariposa



bela_tacka

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 03 Junij 2012, 17:18:21
Lunette, ali so na Moserjev strižnik dala Osterjev plastični distančnik? Kot je npr http://www.vet4you.com/distancnik-pvc-oster-25mm? Kot sem videla, Moser pride z distančnik 3 mm, možno pa je dokupiti distančnike do 9 mm. Pri vseh pa gre za kovinske distančnike, ki imajo še rezilo poleg. A gre ta Osterjev plastični distančnik sploh gor?

Hvala.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 04 Junij 2012, 15:56:34
Oj šele zdaj videla  :-[ Evo kar združen odgovor za Mariposo in belo_tačko.

Cena je bila v eni akciji na ebayu skupaj tam okoli 140 eur. Tudi mi smo se odločali prav med temi.

Prav tako sem imela možnost vse tri modele prijeti v roke. Tako mi oster ni sedel v mojo roko. Wahl mi je bil super...prav tako Moser...odločitev med temi dvemi pa je padla izključno zaradi cene  ;) Ampak to je stvar osebne odločitve.

Glede na to da stižem svojega psa na športno- kratko mi je bilo smiselno dokupiti glavo 9,5mm. Tako ji gobček obrijem na 3mm z Moserjevo original glavo. Za hrbet pa uporabim tega osterjevega. Kronico na glavi, tace in rep pa strižem na škarje. Vse to so strižniki/nastavki A5 in gredo križem. Tako tudi vsi ti nastavki (A5) pašejo na vsa ta rezila.
Toda mi imamo kar komplet novo glavo zraven in ne distančnik. Tako, da, bela_tačka to iz tvojega linka je samo distančnik brez rezila. Glava, ki je sama tako narejena da striže 9,5mm izgleda takole http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXcjP0i7nPqauPYebe-ow_tGmhzhwQKDMqMI2ESHATnMN16FzSCg .

Za striženje potrebuješ eno osnovno glavo, ki ji lahko dodaš plastičen (oz kovinski) distančnik (glavnik) ali pa kar celo glavo zamenjaš z željeno višino striženja. Ta druga varianta je vsaj meni boljša. Tako ''gladko'' ostriženega psa še nisem naredila z glavinikom/distančnikom.  :) Pa strižem svoje pse že vsaj ene 14 let. Pa sem šele letos prišla do tok fajne mašince.

Mariposa kakšno frizuro bo nosil tvoj maltežan je strar odločitve. Ampak po videm na večih striženih psih se vse kar je daljše od 9mm (ali pri določenem tipu dlake 13mm) rajši striže kar na škarje. Ker je drugače stopničasto postriženo (dobra-slaba mašinca nastavek tak-drugačen = ni velike razlike) Tako da teli distančniki, ki so za okoli 2,5cm niti niso tako zelo super duper.

Ampak vse to je spet stvar okusa, grifa za oblikovanje frizure...če je možno si mašinco dobro oglej/probaj, povprašaj frizerja kako ti psa sedaj striže (če si lahko zraven recimo)...



Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 28 Oktober 2013, 09:25:52
Zdravo,

mi lahko kdo pove, v čem je razlika med Oster rezilom 7 in 7F? Oba režeta na dožino 3,2 mm.

Hvala



Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 03 November 2013, 12:06:55
Oznaka "F" pomeni strižno glavo z rezilom s finimi zobci, ki je še posebej primerna za sprijeto dlako.

http://www.zoohit.si/shop/psi/nega_zascita_psa/aparati/strizenje/377575



radirka

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 25 Julij 2014, 09:05:34
Živjo,

prosila bi za nasvet glede striženja pudljev. Imamo dve pritlikavi pudljici (7 in 3 mes) in razmišljam o nakupu strojčka za striženje oz. škarij.
Nekateri strižejo pudlje samo s škarjami (gobček verjetno vseeno z mašinco?), pa me zanima, kakšne imate izkušnje - ti vzame več časa, je bolj zahtevno pri oblikovanju, kaktere so kvalitetne škarje?
Če bi se odločila za strojček, se tudi jaz nagibam k nakupu  Moser max 45, dokupila bi pa še eno Oster glavo/rezilo. Nisem pa sigurna glede velikosti rezil, želim bolj športni videz, koliko mm bi bilo primerno za telo? Za gobček in tačke je tri mm ok?


Hvala za pomoč in lp