Tibetanski španjel [Tibetan Spaniel]

Tosy · 240992

Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #540 : 02 April 2009, 21:32:49
Jackie hvala za te slikce !
Ata Zidane je zelo ponosen na sinčka  ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #541 : 07 April 2009, 21:28:58
komaj čakam da ga spet vidim, ko sem ga nazadnje je bil še kepica (: super vam gre!

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Simba

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #542 : 28 April 2009, 19:49:24
Tudi jaz imam majhnega tibetančka. :P Je rjavkaste barve, sliši na ime Simba(levji-pasji kralj ::) ) , star je devet mesecev in je zelo prijaznega značaja. Pod brado in na prsih in trebuhu ima belo, na konici repa in ušesk pa črno barvo. :D Ni preveč poslušen, toda kadar se mu zahoče, zna ukaze lezi, sedi , taco, drugo taco, prosi, ni,ni (z nogico pokrije oko) in preval.  :o Je prijeten in zaupljiv kuža, rad je brikete z okusom piščanca in najraje pije brusnični čaj. Ne hodi v šolo, zbiram pa denar, da ga vpišem v agillity.  8) Zelo ga imam rada, je moja luč v temnih dnevih in moja sreča na vrvici.  ;D

pa še to : "manjši kot je pes, višje rep drži" - to za našega mulca še kako velja.  ;)

****


 LP                                                                     Princ Simba Plemeniti in Patry.



zbrisan del sporocila; moderator




Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #544 : 28 April 2009, 20:10:47
Simba se ti ne zdi da si zgrešila temo - tvoje sporočilo nikakor ne spada v temo o pasemskih pseh!
Kužka pa raje imej iz veselja, kakor iz tega za kar si si ga trenutno zamislila!


Simba

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #545 : 28 April 2009, 20:18:18
 Kaj sem si pa zamislila ? In moj kuža je pasemski. Imam ga predvsem iz veselja in ne iz koristi ? Če pa misliš , da skušam zaslužiti na tekmovanjih v agillityju, se motiš. Tudi agillity je iz veselja.



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #546 : 28 April 2009, 20:26:57
ahahahahh oprosti ampak spravljaš me v smeh in to mislim smrtno resno!!!!

Ničesar nimam proti agilitiju - prav nasprotno SUPER da imaš željo po tem, saj zato sem ti pa tudi rekla da uživaj z njim, namesto tega da promoviraš psa za nekaj kar sploh ni!

A ima tvoj kuža rodovnik?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #547 : 28 April 2009, 20:50:07
simba = trol, ki je tudi na mojpes.netu bučnice sadil in si pridelal prepoved pisanja

Ne nasedat! ;)

PS: Citat o majhnih psih in visokih repih je prav tako iz mojpes.neta, toda tam ga je napisal nekdo drug v neki drugi temi.



Simba

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #548 : 28 April 2009, 20:53:58
promoviram za kaj že  ??? ? ne nima rodovnika ker mami noče dati tistih  :'( 450 € za certifikat(rodovnik ali karkoli pač že je) stara sem pa 14 in res se mi ni potrebno posmehovati.  :(  Za agillity vem da je super in tukaj je vse ok. Seveda pa so vsi veterinarji, poznavalci ipd. rekli, da je TŠ in to brez odlašanja in premišljevanja. Jim kar na besedo vrjamem.  ;) Lej res se ne bi rada kregala ker so me že na drugem forumu kritizirali da nimam pojma o svojem psu ipd. kar se seveda motijo.  ::) Veliko vem o tej pasmi, znam prepoznati TŠ-ja ipd. in tudi svojega psa poznam do zadnje dlake. :P Vedela sem tudi, da ima vnetje oči zaradi prepiha, kar je veterinar potrdil. Kaj praviš na to ?  :o

LP                                                                  Princ Simba Plemeniti in Patry.




Simba

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #550 : 28 April 2009, 21:00:31
kalsang , nimaš se pravice spravljati name, prepoved pisanja mi je pa una butara zato dala ker sem vprašala , koliko stane ena reč, ki sem jo hotela kupiti. Potem pa me ona napada, češ da niso dobrodelna organizacija za lastnike psov in naj se sprehodim do trgovin in pogledam. Ko sem odgovorila, da nažalost nimam 100 ur na dan, da pregledam vsako trgovino posebej in da zato sprašujem po ceni in kje se ta stvar dobi. Toda ne, ona mi je izbrisala vsa moja sporočila in še opis mojega psa. Takrat mi je prekipelo in sem ji povedala, kar ji gre. Tukaj se res nebi rada kregala ipd. ker želim pisati zgodbe in odgovarjati / spraševati itd. Pa za tisti citat sem tukaj zapisala samo zato, ker to pri mojem psu drži. Oprosti ker sem te užalila ali karkoli pač sem ti že naredila, da se tako spravljaš name, me žališ in ponižuješ. Ne delaj tistega, kar nočeš, da drugi delajo tebi.
 LP                                    Princ Simba Plemeniti in Patry.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #551 : 28 April 2009, 21:06:10
Here we go again...

Simba, zanimivo, da si še pred par dnevi na mojpes.netu pisala o svojem pekinezerju, zdaj je pa strokovno prekvalificiran v tibetanskega španjela.

S mojpes.neta si pa letela, ker si pisala neumnosti in bila za povrh še hudo nesramna. Sicer pa bodo tudi na pesjanarju sami iz tvojih postov videli, kam pes taco moli.

PS: Kako je zdaj tvojemu psu ime: Tarzan ali Simba?



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #552 : 28 April 2009, 21:11:13
Promoviraš draga moja nekar kar nimaš!

Se posipamo s pepelom, vsi mi nevedneži ... nas bo že kdaj razsvetlilo če ne luč pa ti.

PS: še dobro da imamo pametne vete, ker če ne nebi nihče več dihal ;)


Simba

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #553 : 28 April 2009, 21:14:57
Lej , ne bom se spuščala na tvojo raven. Ja pa kaj , se psa ne sme preimenovati ? Nekaj časa je bil Tarzan, zdaj je pa Simba. A te to moti ? Pa pred nekaj tedni sem ga peljala k veterinarju, ki je rekel da je TŠ in ne pekinezer. A je to tudi kaznivo ? Lobsang. Imam psa , imam TŠ-ja in je pasemski. Sploh ga pa ne promoviram ali karkoli pač že. Ne razumem zakaj so dandanes sploh še forumi. Zato , da gor kaj napišeš in te nato vsi kritizirajo, kakšen si, kaj imaš in kaj nimaš ? mislim halo.. očitno se na forumu ne moreš sproščeno pogovarjati, pisato odgovore in spraševati po nasvetih ?  ???



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #554 : 28 April 2009, 21:18:35
Ja potem bo pa najbolje, da na forumih ne izgubljaš več dragocenega časa, saj te vsi samo zezamo in zmerjamo. Bo bolj pametno, če ga boš namenila svojemu Simbi/Tarzanu/pekinezerju/tib. španjelu.... ;)




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #555 : 28 April 2009, 21:21:09
A so spet počitnice ::)
Če pes nima rodovnika ni pasemski ampak je po definiciji mešanček, lahko bolj podoben eni ali drugi pasmi, NI pa PASEMSKI. In tale tema ni namenjena temu, da ti dokažeš da imaš tibetanskega španjela ampak pogovoru o pasmi in druženju njihovih lastnikov. Lahko, da ima tvoj pes kot mešanček podoben omenjeni pasmi, določene pasemske značilnosti, vsekakor pa pač žal če nima "tistega certifikata za 450€ :o" ni tibetanski španjel.






aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #556 : 28 April 2009, 21:22:57
Simba, a nam pokažeš kakšno slikco od tvojega psa?


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #557 : 28 April 2009, 21:23:15
Torej če ničesar ne promoviraš, ni hude krvi in potem lahko brez problemov odstraniš tvoj oglas - se strinjava a ne   ::)



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #558 : 28 April 2009, 21:25:29
Aska, slikca je na Bolhi, le-ta pa ni namenjana promoviranju česarkoli.....   ::)


http://i250.photobucket.com/albums/gg244/drscruf/Worf_is_Frustrated.gif


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #559 : 28 April 2009, 21:29:07
Aska, slikca je na Bolhi, le-ta pa ni namenjana promoviranju česarkoli.....   ::)
Sem videla sedaj. Sem brez besed :(



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #561 : 28 April 2009, 21:39:11
 ;D  jaja, moje izvanzemaljsko ime.  :P


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #562 : 28 April 2009, 22:22:04
Lej , ne bom se spuščala na tvojo raven. Ja pa kaj , se psa ne sme preimenovati ? Nekaj časa je bil Tarzan, zdaj je pa Simba. A te to moti ? Pa pred nekaj tedni sem ga peljala k veterinarju, ki je rekel da je TŠ in ne pekinezer. A je to tudi kaznivo ? Lobsang. Imam psa , imam TŠ-ja in je pasemski. Sploh ga pa ne promoviram ali karkoli pač že. Ne razumem zakaj so dandanes sploh še forumi. Zato , da gor kaj napišeš in te nato vsi kritizirajo, kakšen si, kaj imaš in kaj nimaš ? mislim halo.. očitno se na forumu ne moreš sproščeno pogovarjati, pisato odgovore in spraševati po nasvetih ?  ???

Madonca si pa smešna :D :D
Ja naša Abby ni več Abby ampak Pikica tako, da hočem, da jo sedaj naprej vsi tako kličete. In seveda ona ni več labradorec nam je vet zatrdil, da je bolj podobna zlatemu prinašalcu. In nočem se več imenovati ABBY LABRADOR ampak Pikica zlati prinašalec. :D

Ne rečem, da mu daš vzdevek ampak, da ga pa preimenuješ. :D
Pa tudi pasmo ne moraš kar spremenit. Kaj je bil kupljen kot pekinezer zdaj je pa tibetanski španjel. Ampak eni ljudje so pa res čudni ::)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #563 : 28 April 2009, 22:25:15
Lej , ne bom se spuščala na tvojo raven. Ja pa kaj , se psa ne sme preimenovati ? Nekaj časa je bil Tarzan, zdaj je pa Simba. A te to moti ? Pa pred nekaj tedni sem ga peljala k veterinarju, ki je rekel da je TŠ in ne pekinezer. A je to tudi kaznivo ? Lobsang. Imam psa , imam TŠ-ja in je pasemski. Sploh ga pa ne promoviram ali karkoli pač že. Ne razumem zakaj so dandanes sploh še forumi. Zato , da gor kaj napišeš in te nato vsi kritizirajo, kakšen si, kaj imaš in kaj nimaš ? mislim halo.. očitno se na forumu ne moreš sproščeno pogovarjati, pisato odgovore in spraševati po nasvetih ?  ???

Ja sej se lahko pogovarjaš ampak ne pa, da si ves čas nekaj zmišluješ. Enkrat imaš doma Nalo nemško ovčarko drug dan Rino labradorko tretji dan pa Loti čivavo(sem dala samo primer)



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #564 : 29 April 2009, 07:30:09
A tibetanski španjel je v slovenskem jeziku pekinezer???
Madona sem nevedna.

LP Ika


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #565 : 29 April 2009, 09:29:28
Pinky - se učimo ;)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #566 : 29 April 2009, 12:26:14
Ne, ne, v bistvu gre za pekmezerje, ki so po potrebi pekinezerji ali tibetanski španjeli. Pač glede na to, na katero nogo zjutraj lastnik psa vstane, kakšno je vreme, kaj piše v horoskopu, kaj je na televiziji, na naslovnici kakšne šund revije... predvsem pa je to posledica enega posebnega stanja, ki se mu reče najstniška počitniška zdolgočasenost in brezdelnost. ;)



Shiwa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #567 : 29 April 2009, 15:31:28
Mogoče bi pa morali Simbi kaj več povedati in razložiti o sami rodovniški in nerodovniški vzreji in poteku le te, ter tudi o samem imenovanju tako rojenih kužkov-kateri je v resnici rodovniški ali pasemski kuža in za katerega to žal ne moremo trditi.
Glede na to, da ima Simba kot pravi 14 let mislim, da ni potrebno toliko obsojanja.

Pozdravček vsem Tibetančkom in ljubiteljem!



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #568 : 29 April 2009, 15:51:38
To ji je bilo že parkrat pojasnjeno tudi na mojpes.netu, pa se je ne prime. ;)



Simba

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #569 : 29 April 2009, 15:52:42
Shiwa. Hvala za podporo. Kalsang. Adijo pamet, ane ? Lobsang. Nimam komentarja na tvoje žaljive besede. Oglasa pa ne bom odstranila. Pinky. Včasih bi bilo dobro pogledati v kakšno knjigo. ABBY LABRADOR. Zelo si nesramna, in čisto nič si ne zmišljujem. Kupljen je bil kot pekinezer, toda skrbnica je bila neka podla ženska, ki ga je skoraj uspavala, ker ga nismo hoteli kupiti za 600 €. Razlog: imel je bolhe, bil je shujšan, dlaka mu je odpadala ipd. zato je končno znižala na 300€. Tako kot sem rekla. Veterinar je povedal , da je to TŠ in ne pekinezer. Psa sem pa preimenovala zato, ker je tako majhen in mu ne paše ime Tarzan, pa tudi Simba (levji kralj) mu je bolj všeč. Aska. Brez besed? Zakaj že ? A zdej tudi psa nesmem več pariti ? Poleg tega pa, kaj te sploh briga, kaj delam s svojim psom ? Brigaj in ostali, brigajte se zase pa boste imeli dovolj dela. ninci. Res bi bila lahko bolj prijazna. Trudila sme se pogovarjati z vami, a mi ne date niti priložnosti, da povem kaj več in očitno moram res dokazovati , da imam TŠ-ja ker mi itak noben noče vrjeti. 

Upam , da zdaj vidite, kako se jaz počutim, ko me ves čas nekdo kritizira, zaničuje in žali. Shiwa, še enkrat hvala za podporo.
Res vas ne razumem, zlobni ste.

  LP                                                   Princ Simba Plemeniti in Patry.