Tibetanski španjel [Tibetan Spaniel]

Tosy · 239730

Simba

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #570 : 29 April 2009, 15:55:17
Pa čisto nič mi ni bilo pojasnjeno, samo zadirali ste se name in me kritizirali.



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #571 : 29 April 2009, 16:37:48
Oh joj joj ... no comment - sama ne vidim nobene žaljivke!
Razen, če je moj komentar na tvoje "NE-oglaševanje" prošnja po izbrisu tvojega oglasa žaljivo???

Nihče ti ne prepoveduje oglašanja in še najmanj spraševanja na forumu...

Skušamo ti samo dopovedati, da žal tvoj kuža ni ne pekinezer ne tibetanski španjel ampak MEŠANČEK pa če tud ti je tvoj veterinar zagotovil drugače!
Pasemski - rodovniški kuža ima rodovnik, z znanimi predniki itd.... in tega mu ne odstraniš oz. dodaš na željo lastnika, ker bi kužka želel kupiti ceneje ali dražje!!!

Vsekakor pa to da je tvoj kuža mešanček (vedno bil in vedno bo - četudi ti nekdo morda obljublja kos naprintanega papirja) ne pomeni, da svojega kužka ne smeš imeti rada, ali z njim tekmovati na agilitiju! Prav nasprotno!

Sem pa strogo proti oglaševanju paritev takšnih psov!!!

Tudi sama sem nekoč bila novinec na forumu, zanimale so me prenekatere stvari, zato sem si vzela čas in ga preklikala, ter tako našla odgovore na moja vprašanja...
Imam tudi samčke - pasemske/rodovniške, zdravstveno pregledane, z neštetimi razstavnimi uspehi - PA JIH NE OGLAŠUJEM !!!

Poznam kar nekaj 14 letnic, pa tudi mlajših, ki se oglašajo v to temo, odgovorno in prijazno do drugih!
Poznam pa tudi njihove starše (no vsaj nekatere), ki držijo vajeti v rokah in jih skušajo usmerjati na pravo pot!



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #572 : 29 April 2009, 16:48:22
Citiraj
Poznam kar nekaj 14 letnic, pa tudi mlajših, ki se oglašajo v to temo, odgovorno in prijazno do drugih!

Točno tako.

Simba, večina ti vrača v dosti bolj milem tonu, kot si ga zaslužiš. Prebrala sem tvoje komentarje na sosednjem forum, ki so presegli vse meje dobrega okusa. Verjetno bi ti tudi drugače odgovarjali, če ne bi bilo sosednjega foruma, kjer si že spustila par krepkih.

Shiwa, vsekakor se lahko starost (v tem primeru 14 let ) uporablja kot "izgovor" za nevednost-človek se uči vso življenje, je pa 14 let že dovolj, da bi posameznik pri tej starosti moral bit sposoben kulturno komunicirati s soljudmi. Kot je Lobsang lepo povedala, na tem forumu je na srečo dovolj takih, ki kljub svojim letom lepo pišejo, sprejemajo kritike, tuja mnenja, hkrati so pa sami sposobni konstruktivno prispevati h forumskemu življenju.
Simba, ponavadi pa žanješ to, kar si posejal....

Citiraj
A zdej tudi psa nesmem več pariti ?

na žalost ga smeš.....  ::)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #573 : 29 April 2009, 16:49:59
Bilo je pojasnjeno, na mojpes.netu. Pa te ni zanimalo. Celo svoje poste si končala z besedami "pa ne mi zdaj govoriti, da to ni prav, pa da bi bilo treba drugače, ker vem, ampak jaz vseeno tako počnem".

Zakaj tvoj pes ni TŠ? Ker kot prvo, ni podoben TŠ in ker kot drugo in kar je najbolj pomembno, nima rodovnika, na katerem bi pisalo njegovo poreklo. Pasemski psi so samo psi z znanim poreklom, poreklo pa je znano samo, če ima pes rodovnik. A je zdaj kaj bolj jasno?

To ne pomeni, da tvoj pes ni nič vreden. Nasprotno, prepričana sem, da ga imaš neizmerno rada in tako je tudi prav. Ampak, ne pripisuj mu lastnosti, ki jih nima. Veterinar ni imel prav. Žal. Pa čeprav mu želiš še tako verjeti.

Glede zmerjanja - še vedno se spominjam, kako si pred kratkim na mojpes.netu uporabila vse možne kletvice, ki se jih po navadi na televiziji cenzurira. Žal mi je, če se počutiš prizadeto, ker se ne strinjamo s tabo, ampak ne moremo ti kimat in te hvalit, če to, kar pišeš, ni res.

Glede parjenja - pes je pri nas po zakonu stvar, lastnina, predmet, in torej po zakonu lahko lastnik počne z njim, kar hoče. Na žalost. Toda to ne pomeni, da je vsako ravnanje s psom primerno in med neprimerna ravnanja spada tudi načrtno parjenje mešancev, v kar se nameravaš spustiti in torej z njim ravnati kot s predmetom. A veš, kakšni ljudje se bodo odzivali na tvoj oglas? Takšni kot je tista ženska, od katere si psa dobila. Praviš, da je bil shiran, da je imel bolhe. Ste jo prijavili? Če ne, zakaj ne? To bi bilo pravilno - prijaviti osebo, ki očitno muči živali, ne pa iti po istih stopinjah, saj bo tvoj pes zaplodil mladiče psicam, ki jih ljudje brez vsakega znanja in morale uporabljajo za to, da si polnijo žepe z denarjem. Takšni ljudje ne poskrbijo za psico in mladiče kot je treba, psice izčrpavajo s parjenjem vsako gonitev, mladiče prezgodaj, shirane in z bolhami ter necepljene prodajajo naprej ter farbajo ljudi, da so to čistokrvni pekinezi/TŠ-ji karkoli pač že, samo zato, da bi jih lažje prodali. Ne zanima jih nič drugega. Vzreja psov je zelo odgovorno početje, za katero je potrebno veliko znanja, veliko truda in veliko stroškov. Zakaj? Ker si odgovoren za živa bitja, ki pridejo na ta svet. Odgovoren vse dokler so živi. Za njihovo zdravje, počutje, videz (ko govorimo o pasmah), odgovoren za to, da so v pravih rokah in da se jim dobro godi, da jih nihče ne muči, tepe, strada. Da imajo streho nad glavo in ljubeče skrbnike. Boš lahko poskrbela za vse to? Ker kot lastnica samca boš tudi ti odgovorna.

Ja, stara si štirinajst let (ali celo manj?) - to vemo, ampak to ne pomeni, da ti ne smemo nič reči, če nimaš prav. Še zlasti, če je očitno, da bodo trpele živali. Tvoja mama ve, v kaj se spuščaš? Ali ve za oglas na bolhi? Ali ve, da hočeš služit na račun svojega psa?

Če ve in se strinja, lahko rečem samo, adijo pamet pri taki vzgoji.

Če pa ne ve, pa moraš vedeti, da kot mladoletnica teh stvari ne moreš in ne smeš početi sama.

lp



Shiwa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #574 : 29 April 2009, 17:33:22
Prav rada bi prebrala Simbine komentarje iz foruma moj.pes, pa nimam pojma pod kaj naj jih iščem. Vse skupaj mi je vzbudilo veliko zanimanje.
Bom priznala,ce se bom ugriznila v jezik ob prejšnjem komentarju.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #575 : 29 April 2009, 17:36:38
Se v vsem napisanem strinjam s kalsang.
Glej sama imam tudi tako imenovanega ne rodovniškega labradorca. Ja sem se pa sprijaznila s tem, da ne bo nikoli rodovniški itd. in zato ne bo nikoli pravi labradorec. Je pač mešanka, ki je podobna labradorcu in jo imam rada kakršna je. Se mi pa ne zdi, da sem bila nesramna(če kdo misli drugače prav lahko pove njegova stvar). Hotela sem te samo seznaniti na kakšen način ti pišeš.


Glede tega, da boš dala psa parit okej tvoja stvar. Smo hoteli dat tudi mi našo. Ampak smo jo po nasvetih s foruma dali stelerizerat. In če te skrbi, da bo pes drugačen-spremenjen se motiš. Abby je živahna-tako kot je bila(mogoče še bolj), zredila se ni čeprav je debela ampak ni od stelerizacije-ima verjetno v genih, ker smo jo že kot mladiča dobili debelo. Pa ni samo ona edini primer poznam veliko več takšnih psic, ki so takšne kot so bile. In verjemi ni mi žal, da je stelerizirana(ne skrbi me to, da bom imela okoli hiše polno cuckov). Res, da imaš ti psa ampak glede obnašanja enako velja kot sem napisala za psico. Preberi si temo o kastraciji. Pa boš videla. Ne kastrirani/stelerizerani psi/psice imajo lahko veliko problemov. (psice npr. na maternici, seskih, itd).

Upam, da se odločiš prav in če imaš vsaj malo kmečke pameti raje 100x premisli preden daš psa parit. S tem podpiraš ne rodovniško vzrejo. Kar ni prav. Enako lepo-mogoče še lepše boš živela s kastriranim samcem. Poslušaj nasvete, ki ti jih hočemo dat in daj psa stelerizerat. Se ti mogoče ne zdi, da so zavetišča prepolna? In kaj veš mogoče bodo ravno mladički vaše "reje" pristali tam in jih ne bo hotel nihče vzeti-pa jih bodo dal uspavat. Se ti ubogi psi v zavetiščih nič ne smilijo?

P.S. glede oglasa je bilo pa v temi Tudi na bolhi so takšni napisano, da lahko pošlješ "prijavo"-nekaj v tem smislu, da oglas zbrišejo.

Shiwa sva na enkrat pisali v temi od pekinezerjev. ;)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #576 : 29 April 2009, 17:43:03
Bo nekaj citerala lahko potem zardai mene zbrišete.
Tole je napisala Simba
....Jana, ti si taka KURBA da kr nemorm vrjet....
... HVALA LEPA NIKOL VEČ NE PRIDM NA TA   POf/$AN   FORUM krava debilna....


kakšna prečudovita vzgoja mislim lepo. >:(



Simba

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #577 : 29 April 2009, 18:40:49
Prav. Pa tudi sem ne pridem več. Res ste zlobni. Zaradi mene se lahko 100x ugriznete v jezik in si ga tudi odgriznete. Mama ve za oglas na bolhi in da ga dajem parit. Vse ve.



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #578 : 29 April 2009, 18:42:22
Počitnice so ja in imajo froci preveč časa.  ;) (nekateri ga vsaj znamo izkoristit s svojim psom)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #579 : 29 April 2009, 18:44:00
Se nimam za kaj ugriznit v jezik, kaj šele, da bi si ga odgriznila.

Premisli še enkrat o vsem, kar smo ti napisali. Naši nasveti so dobronamerni. Upam, da si bosta z mamo premislili glede parjenja. Od tega bi bili vsekakor več škode kot koristi in zamisel še zdaleč ni pametna.

Srečno!



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #580 : 29 April 2009, 18:54:53
Simba, lahka pišeš koliko čes, se obračaš na glavo, skačeš po trepalnicah, ampak žal tvoj pes je na koncu vseeno mešanec.
Le pokaži mi papir, dokumentacijo KZS, in potrjeno, da je tvoj pes TŠ in na koncu še potrdilo da je TŠ v bistvu pekinezer.V kateri knjigi si ti to našla? Mogoče v knjigi Piki gre na potep?
Sem pa že sama tudi doživela da mi je veterinar rekel za mešanca, ki je bil podoben labradorcu, da to je pa čisti ovčar. Konec konec veterinarji so specializirani za zdravljenje in ne ocenjevanje in podeljevanje pasemskih nazivov. Tvoj zdravnik tudi verjetno ne ve na pogled kakšnega porekla si. :)

LP Ika


Shiwa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #581 : 29 April 2009, 21:07:27
SE UGRIZNEM V JEZIK 100krat!!!!!!!!!!! In bog naj mi odpusti, ker sem nasedla, če bi pred tem vedela za vse izjave na mojpes.net forumu, bi napisala vse prej kot to kar sem. Sem totalno šokirana in ne vem kaj bi še dodala. Sem vse napisala na mojpes.net, kjer je ta tema še kar aktualna in se tukaj nebi ponavljala.
Mislim pa da razprava o tem ali je Simbin kuža Pekinžan,Tibetanski španjel oz. karkoli si je pač zamislila, še zdaleč ni več tako pomembna kot pa vprašanje kaj resnično je v glavi tega dekleta, da je zmožno toliko podlosti, dvoličnosti, laganja, čustvene razdvojenosti...., ampak potem smo tukaj na napačnem forumu!!
NEVERJETNO!



nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #582 : 29 April 2009, 21:08:30
Prav. Pa tudi sem ne pridem več. Res ste zlobni. Zaradi mene se lahko 100x ugriznete v jezik in si ga tudi odgriznete. Mama ve za oglas na bolhi in da ga dajem parit. Vse ve.
Zakaj sprejemaš kritike kot slabo namerne? Nočem, da bi se ti počutila užaljeno zaradi mojih komentarjev in prav tako tega nočejo drugi - navsezadnje vsi le hočemo, da bo prihodnost tvojega kužka karseda lepa. Nočem te kritiziratai, ker so vse povedali že ostali (in verjamem, da ne le enkrat). Vsaj ne na način, ki ga ti razumeš kot ... nesramnega?
Ne razumem pa, zakaj misliš, da te bodo na forumu vsi pustili pri miru, če ti pri miru ne pustiš njih? Res je neodgovorno da na nekem forumu pišeš o psu drugačne podatke ... Ne glede na vse, si stara že dovolj (in nisi mlajša od mene), da bi lahko upoštevala tudi mnenja drugih in njihove nasvete.
Pa preberi si pravila foruma preden začneš pisati na njem. Tudi, če te nekdo razjezi, moraš razumet, da se on počuti enako kot ti, ko ga 'nadiraš'. Pa čeprav mu hočeš samo nekaj 'dopovedat'.
Glede pasme pa to, ok, razumem, da si še sama verjetno zmedena ... Ampak, da spremeniš ime ... Je mama kdaj tebi spremenila ime? Namreč pes se ravno tako počuti zmedeno, kot bi se zmedeno počutila ti, če bi te nekdo poklical Ana namesto Petra.
Poskusi ne spreminjati tako pasme psa, imena psa kot psa samega - namreč če si kužka kupila kot mešančka, ga sprejmi kot mešančka. Če nimaš dokumetov, da je rodovniški, pač to ni. Če psa ne boš sprejela takega, kot je, veselja z njim ne boš doživela v polni meri.
In ... Ali imaš kakšen direkten namen glede parjenja ali le zaslužek? (Podpišem se pod prispevek kalsang.) A ga misliš parit pri dvetih mesecih (oprosti, oglasa nisem videla...)?

Dobro premisli glede vsega! Preberi si kakšne članke o psih, kupi si knjigo ... Pobrskaj po kakih internetnih straneh ... Veliko se najde! Verjemi, meni je bilo to v veliko pomoč.
In seveda ... nikoli ni narobe, če na forumu nekaj vprašaš. Moraš pa vedeti, da te bo tale tvoja 'predsedanjost' za dolgo zaznamovala, če se misliš 'streznit'.  ;D
 
Lp ;)


aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #583 : 29 April 2009, 21:14:30
Simba
Po vseh teh postih sem tudi jaz pogledala tvoj oglas na bolhi. Ne morem verjeti, tam psa oglašuješ kot pekinezerja, tukaj pa zagotavljaš, da je pasme tibetanski španjel. Sprijazni se pač z dejstvom, da je tvoj pes mešanček in je morda le podoben kateri pasmi. Da pa psa preimenuješ pa mi je skrajno mimo, to je tako kot bi tebe tvoja mama nekega dne preimenovala, ker ji tvoje ime ne bi bilo več všeč. Ne razumem, kako se tvoja mamo z objavo na bolhi sploh strinja. Sama sem stara 16 let in mislim oz. vem, da nisem neodgovorna in nespoštljiva do drugih kot ti.
Mislim, da ti ne bi škodilo malo resne literature o psih. Tvoj Simba je star 9 mesecev, za psico pa si napisala, da mora biti stara od 1 do 4 let.
Psica mora biti stara vsaj 18 mesecev, torej 1 leto in pol da je zrela za paritev in tudi tvoj Simba je star komaj 9 mesecev in je definitivno premlad. Da o parjenju mešančka z mešanko sploh ne govorim. In rodovnik ni nek certifikat, ki se lahko kupi za 450 evrov naknadno. Ampak je zagotovilo, da je pes potomec dveh čistokrvnih psov z opravljenimi vzrejnimi pregledi, in bo tudi zrasel v pripadnika pasme.
O tem kakšen pa je tvoj ˝besedni zaklad˝ pa sploh ne bi.
Punca pamet v roke!!

Tamara


Maia.Love

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #584 : 29 April 2009, 21:15:25
sem se že streznila.se opravičujem za stvari ki sem jih prej napisala. upam da mi oprostite, ker mamo res preveč počitnic.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #585 : 29 April 2009, 21:20:31
Maia.Love, lepo, da si se opravičila. :)

Mogoče te bo še kdo opomnil na to, kar je bilo napisano, temu se ne boš mogla izogniti, ampak ti vseeno od zdaj piši lepo iskreno, o tem, kar te res zanima, o tvojem pravem psu, pa kaj tudi vprašaj.

Glede paritve pa - daj, umakni tisti oglas. Boš sebi in mami prihranila veliko sivih las, predvsem pa ne bo nobene škode za kužke. A prav?



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #586 : 29 April 2009, 21:36:00
A Maia.Love je SImba ???



nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #587 : 29 April 2009, 21:45:21
sem se že streznila.se opravičujem za stvari ki sem jih prej napisala. upam da mi oprostite, ker mamo res preveč počitnic.

Glede počitnic velja samo za nekatere  :P
Hec mora bit.


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #588 : 29 April 2009, 22:07:56
Glede počitnic velja samo za nekatere  :P
Hec mora bit.


Hehe.  :P
Nina me pa se moramo čim prej dobiti za kakšen sprehodek, da spet prečoham tvojo lepotičko Lily. (pa, da ti spet težim z fotoaparati, funkcijami in tem  ::) >:D)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #589 : 30 April 2009, 00:06:07
še preden zasmetiš polovico tem FCI 9 z lažnimi identitetami in izmišljenimi psi, priporočam da svoje odlične pisateljske sposobnosti razvijaš v primerni temi.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Shiwa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #590 : 30 April 2009, 13:47:05
Pa še en lep pozdravček bi poslala naši žlahti, da spet preidemo na pravo temo.

Aramat naša SHIWA je pravnukinja MOETICI ALLO ALLO, ta pa je stara mama MAGIC WHITE PEARL(črno bela psička), ki pa je mati naše SHIWE NAGU.
Sem vrjetno malo zakomplicirala s temle rodovniškim opisom, ampak mislim da ti bo zadeva kar jasna ;)
To je bilo eno leglo pred tistim, s katerega si ti dobila svojo psičko in sicer je naša črna lepotička rojena 4.7.2008 in je sedaj prava pubertetnica.
Žal nisva uspeli na srečanje tibetanskih pasem ki je bil v marcu, upam pa da nama uspe priti v septembru (ker konec avgusta pričakujemo novega člana v družini), pa se takrat srečamo in malo po pasje poigramo ;D Si zares želim videti vašo psičko. drugače pa me zanima s kerega konca Slovenije ste, in ali hodita že v pasjo šolo?

Lepe pozdravčke pa tudi Ninchy in njeni psički, s katerima pa se tudi osebno že poznava, preko moje mlajše sestre Klare ;).




aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #591 : 30 April 2009, 14:28:50
Pozdravljena Shiwa!
Mi je kar jasno zdaj. Tvoja psička je prečudovita, kajti poleg soboljeve mi je najbolj pri srcu črno bela kombinacija. Res škoda, da vas ni bilo na srečanju tibetanskih pasem, pa vendar upam, da se kmalu kje srečamo. Drugače pa prihajamo s Ptuja, pa vi?
Baja je trenutno v fazi menjavanja zobkov, no skoraj vse sprednje : zgornje in spodnje že ima. Trenutno obiskujeva pasji vrtec, oz. igralne urice, saj je bila v času vpisov še premalo stara. Seveda pa se bova jeseni vpisali v malo šolo. Mislim pa, da Bernarda načrtuje srečanje tibetančkov iz njene psarne v juniju. Upam, da se vidimo.
Zelo rada bi videla Shiwo kakšna je zdaj, vsaj na sliki.

Tamara


Shiwa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #592 : 30 April 2009, 15:20:50
O super! Midve s Shivo sva tudi že obiskovale pasjo solo pri njenih 2. mesecih, se mi zdi da ima tudi veliko večji učinek, če se dosti zgodaj spoznava s tem. Najprej se mi je zdelo, da bo še nekoliko premlada za šolo in bo vse skupaj še bol nerodno, poleg tega sva še uleteli kakšen teden prepozno, ko se je šolski program za druge že pričel. Ampak sem si rekla, da niti ni toliko pomembno, če ne bo šlo pač ne bo šlo, potem bi se vpisali še enkrat v naslednji sezoni, za takrat pa se mi je zdela važna predvsem socializacija in čimprejšnje spoznavanje z različno pasjo družbo in ljudmi. No, izkazalo se je za res dobro metodo, saj je Shiwa že po 2 uricah prav lepo dojela stvar in bila izredno pozorna in želna novih znanj v šoli in se je tudi vsega lepo naučila.
Mi prihajamo z ljubljanskega okoliša in sicer z Medvod, zato sva se s Shiwo tudi odločili za Švrkovo malo šolo, ki jo obiskuje večina Tibetanskih pasem in je res ena super, super pasja šola, ki vključuje prav vse pomembno, od igralnih uric, samega učenja pa do sprehodov v Tivoliju in obnašanja v takem okolju.

Kar se zobkov tiče, pa sva midve s Shiwo imeli kar nekaj problemčkov, saj ji spodnji 2 mlečni špički nikakor nista hoteli izpasti, neglede na to, da sta ji zraven že zrasla stalna. No na koncu se je mlečnež na levi končno vdal in s pomočjo vseh žvečk in kostk normalno izpadel, desnega pa ji je pred meseci moral odstraniti veterinar pod anastezijo. Zdaj se zobki lepo razvijajo kot se morajo, v kolikor se še niso in tudi do deformacij ostalih zobkov ni prišlo zaradi tistih dveh mlečnežev. Tako da ti priporočam da tudi ti malo bolj spremljaš vso "zobno" situacijo.

No, če drugače ne, se potem vidimo na organiziranem pasjem "pikniku" za vse naše pasje žlahte in podžlahte, v juniju kot praviš  ;D , upam da bo res uspel, ker se že veselim!
Do takrat pa ti želim veliko lepih pasjih trenutkov s tvojo malo Tibetančico!
Pozdravček od Shiwe in mene!



aramat

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #593 : 30 April 2009, 16:45:04
Z Bajo pa obiskujeva igralne urice v KD Ptuj, verjamem, da je šola Švrk odlična, vendar sama nimam možnosti, da bi jo z Bajo obiskovali. Ljubljana vseeno ni blizu in mami se tudi ne da prepričat. Pri nas je bil pogoj za vpis v malo šolo 4 meseci, tako da pač morava počakat do jeseni. Se pa strinjam, da je boljše začet čimprej. Ne vem kako je v drugih pasjih šolah, vendar imamo pri nas 2 skupini, ena je za manjše pse, druga pa za večje. Smo pa imeli na začetku nekaj težav kako se je bala drugih psov. Potem pa smo začeli obiskovati pasje  igralne urice in se vsak dan na sprehodih srečevali z drugimi psi. Baja je res iz dneva v dan napredovala, z našim drugim psom 11 letnim velikim šnavcerjem Filotom sta taka prijatelja in ne boji se prav nobenega psa več. Zna tudi že kar nekaj trikov: zna dati obe tački, sedi, prostor, skoči, obrat, cik-cak.
Zaenkrat ni imela težav z zobki in res upam, da joh v prihodnje tudi ne bo imela, vendar pa res budno spremljam, pa mi vseeno ni uspelo najti niti enega za spomin ;).
Najbolj pa ji gre na živce česanje. Od začetka je bila mirna, zdaj pa ni več tako, tako da jo najraje češem zvečer po sprehodu, ko že na pol spi.
Tudi vama želim veliko lepih trenutkov.   ;D

Tamara


Shiwa

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #594 : 30 April 2009, 17:13:25
Razumem glede vajine pasje šole, seveda vama precej s poti, sploh če upoštevamo, da se jo obiskuje vsaj 2krat na teden. Verjamem, da sta izbrali ravno tako zelo primerno pasjo šolo v vašem koncu. Če sedaj obiskujeta le igralne urice in še ne obravnavata neke "učne snovi", seveda ni nič narobe, bo pač prišlo na vrsto nekoliko kasneje, menim da toliko boljše, bosta vsaj še več v pasji družbi, kar bo tvoji psički samo koristilo pri socializaciji.
Točno tako je kakor si povedala s svojih izkušenj s tvojo Tibetankico o tem kako se je naučila sprejemati ostale psičke v svoj krog in popolnoma izgubila strah pred njimi in koliko k temu zares pripomore pasja šola. Žal mi je samo, da se tega ne zavedaja vsi lastniki psov, saj bi jim bilo življenje s pasjim prijateljem v marsikaterem pogledu dosti lažje. Nama s Šiwo je to dalo ogromno in vem, da bo vama z Bajo tudi.

Česanja se bo pa tudi navadila, le vsak dan si vzemita 2 minuti in vedno ko boš imela krtačo v roki pokaži veliko navdušenje, kako super stvar je krtačenje in čohanje obenem, pa se bo tudi Baja kmalu tega le še veselila.

Pozdravčke obema in še vsem ostalim Tibetnčkom s foruma!



roma

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #595 : 12 Maj 2009, 13:09:38
Pozdravljeni!
Tudi sama si želim TŠ in zaenkrat sem še v fazi prebirajna literature in iskanja vzreditelja...
Lobsang na klubskem dnevu v Domžalah si v pogovoru omenila neko knjigo, nisi pa se spomnila naslova. Mi ga prosim poveš?
Pozdravček vsem!



roma

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #596 : 13 Maj 2009, 13:09:58
Hvala Lobsang! :)



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #597 : 13 Maj 2009, 13:27:09
Ni kaj - a nas prideš kaj pogledat na kakšno razstavo ;)


roma

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #598 : 13 Maj 2009, 15:26:56
Mogoče jeseni, ko bo razstava v Vrtojbi. Sem vas pa letos gledala v Ljubljani, lani pa v Celju.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #599 : 23 Maj 2009, 22:13:39
Pozdravljeni!

Imam par vprašanj za slovenske vzreditelje oziroma za Lobsang vzrediteljico :
In sicer katere psarne iz tujine priporočate in kaj mislite o tej Finski psarni http://www.hoswin.fi/Hoswineng.htm
Zaenkrat toliko  ;D

Hvala za odgovore in lep pozdrav
Ana