Tibetanski španjel [Tibetan Spaniel]

Tosy · 238918

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #60 : 30 Marec 2006, 11:26:10
Hehhe... težko verjamem... čeprav je tudi možno... vendar je ta samček sedaj star že ... mislim da 8 let.

Čeprav se res ne spomnim kje so ga dobili ... tako da težko rečem od kod je njegov izvor.

Lp, Črt



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #61 : 30 Marec 2006, 11:32:09
A veš kolko mailov dobim z vprašanji kupli smo to in ono - a je to to!
Kakšen naj bo moj odgovor kot - če bi kupli rodovniškega bi zagotovo meli TŠ-ja.....

Razvpiti gospod iz Celja dela svoje (joj če ne pekinez pa TŠ - redka ljubka pasma) ... pa tud drugih pacientov je še kr nekaj... - na žalost čudovite pasme.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #62 : 30 Marec 2006, 11:58:25
Verjamem ja  :-\ :-[ Nažalost so vse redke pasme na udaru taki in drugačnih 'gospodov'  :-\
No saj zato pa smo tukaj ne? Da ljudem povemo kaj je TŠ, da ga bodo lahko razpoznali ko ga srečajo in da če se bodo odločili za to pasmo, da bodo vedeli kje dobiti pomoč pri izbiri svojega novega družinskega člana :D

Lp, Črt



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #63 : 30 Marec 2006, 12:01:58
SEVEDA - se strinjam!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #64 : 30 Marec 2006, 13:46:57
neyka, kaj ni čisto brezveze izgubljati besed o tem? meni so tudi vsi kitajci (ljudje!) isto, pa verjetno niso!  ;D mislim, da je tosy govorila izključno o svojem mnenju, do tega pa ima vso pravico! tako kotsi rekla, tebi pa so vsi TŠji enaki! so what!!!!!!!

ali pa dvojčki: poznam enojajčni dvojčici, meni se sploh ne zdita podobni, drugi pa jo zamenjujejo...

hehe,( tosy, brez zamere), sploh pa je smešno, da se greste kregat z 11 letno punčko!

NIsem nič rekla proti temu da ne ločim drugih pasem, če mi gre pa nekdo pisat da so TŠ raznoliko po barvah medtem ko se drugih pasem ne da ločit pa mam pravico tut jaz jezik stegnit.

Koliko je p stara pa ne vem (ok zdaj ja) me niti ne zanima. Prav tako kot ona imam tudi jaz pravico do svojega mnenja. Se vam opravičujem za mešnaje v temo.


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #65 : 30 Marec 2006, 13:50:30
Neyka to ni nikakršno mešanje in prav je da si se vmešala čeprav nimaš TŠ-ja vsakršno mnenje je dobrodošlo, pa če tudi nimaš te pasme!


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #66 : 30 Marec 2006, 14:52:37
nihče ni rekel, da se vmešavaš ali naj se ne vmešavaš.ali da nimaš pravice "jezika stegnit".  :) povedala sem le, kako se meni zdi. če pa si užaljena pa se pač opravičujem.  vsako mnenje je dobrodošlo, mene edino pač zmoti včasih (neyka, pa to zdaj ne leti nate) na kakšen način forumaši podajajo mnenje, če se slučajno ne sklada z njihovim!


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #67 : 30 Marec 2006, 15:35:08
No, zdaj ste zaradi mene začeli neko čisto drugo debato, pa da jo končam, sem še jaz na vrsti, da povem in utemeljim svoje besede, sprva pa še to, Varja:
1. Stara sem 12. ;)
2. Navkljub temu, da sem sorazmerno zelo 'mlada' se počutim čisto dovolj zrelo zato, da lahko utemeljim svoje mnenje, za katerim trdno stojim in poleg tega mislim, da to ni nobeno kreganje, ampak vsak pač izrazi svoje misli in mnenje.

S tem, da sem rekla, da se mi zdijo TŠ-ji izredno unikatni sem imela v mislih izključno to pasmo, v nadaljevanju stavka pa nisem nikjer omenila, da zato, ker bi bile neke pasme recimo enakobarvne, pa niso unikatne ali kaj podobnega. Ravno zaradi tega (če že vzamemo te pasme) njihove (posplošeno, brez podrobnosti) 'enakobarvnosti' so predstavniki še toliko bolj posebni in unikatni, saj sje vsak posameznik poseben predstavnike te pasme.
V navedbi, da se mi zdijo tibetanski španjeli unikatni pa sem imela v mislih tako njihovo fizično, kot tudi psihično raznovrstnost. Res ne najdeš niti enega Tibbyja, ki bi bil enak drugemu; zunanjo in notranjo, ampak se popolnoma zavedam, da je enako tudi pri drugih psih.
Res je, sama na prvi pogled težko ločim flate, borderje, njufe, višavce itd. ampak si ravno zaradi tega še toliko raje vzamem čas, da jih spoznam. Potem jih lahko sama ravnotako ločim po dlakicah, postavitvi uhljev, značaju,......
...če mi gre pa nekdo pisat da so TŠ raznoliko po barvah medtem ko se drugih pasem ne da ločit pa mam pravico tut jaz jezik stegnit...
Neyka, vidiš, popolnoma si zgrešila tisto, kar sem imela jaz v glavi. Niti slučajno nisem rekla, da zato ker so pa TŠ-ji barvni so pa nekaj posebnega itd. medtem če pa druge pasm niso le-to, se jih pa ne da ločit. S tem sem povedala, da jih jaz na začetku ne znam ločiti pa še to niti slučajno ne v takem smislu, ki si ga ti razumela. Res sem govorila zase neglede na najljubša pasma - ja in ne. Res si me narobe razumela, saj s tem nikakor - ponavljam nikakor - ne ciljam na to, da so zaradi ne vem česa druge pasme manj unikatne in raznovrstne. Z mojim postom sem samo povedala, kaj se meni dogaja.
Vsekakor mi je zaključek ta, da so vse pasme, vsi predstavniki in posamezniki posebni in unikatni, ampak, da nekatere osebno na prvi pogled ne ločim tako hitro.
Upam, da sem s tem vsaj razložila, kaj sem s svojim stavkom mislila, pa brez zamer.  ;)

No, če nadaljujemo s tibetančki, vsekakor je podobnost s pekinezerji popolnoma upravičena, saj izhajajo iz iste vrste in imajo torej skupne korenine. Značilno je, da so se potem razvijali vsak v svojo smer, le, da so  TŠ-ji ostali bolj podobni prvotnemu tipu.  ;)

LP, Tosy

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #68 : 30 Marec 2006, 19:34:37
neyka, kaj ni čisto brezveze izgubljati besed o tem? meni so tudi vsi kitajci (ljudje!) isto, pa verjetno niso!  ;D mislim, da je tosy govorila izključno o svojem mnenju, do tega pa ima vso pravico! tako kotsi rekla, tebi pa so vsi TŠji enaki! so what!!!!!!!

ali pa dvojčki: poznam enojajčni dvojčici, meni se sploh ne zdita podobni, drugi pa jo zamenjujejo...

hehe,( tosy, brez zamere), sploh pa je smešno, da se greste kregat z 11 letno punčko!
Stara je 12, pa še nekaj , meni se zdi zrelejša od mnogih "odraslih" tako , da kar lepo tiho ! Vidite , da svoje mnenje lepo izraža in ga zastopa , vi pa je nimate nobene pravice "zabijati" s takšnimi in drugačnimi punčkami!
Neyka , recimo ti se spoznaš na njufe, nekdo se na dalmatince... Vsak pač za svojo pasmo... In ti vidiš na svoji pasmi pri vsakemu osebku drugačne lastnosti - sorazmerja kot si pač napisala... Ne vem meni so usi njufi pač njufi :D:D:D PA brez zamere ;) ;)



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #69 : 30 Marec 2006, 19:44:21
PA ČAKTE MAL A SMO V VRTCU!

Zdaj ste pa vsi že pošteno smešno otročji!

Jackie tukaj se ne pogovarjamo o 11, 12 ali 13 letnih punčkah  - čeprav navsezadnje to ste - pač ste tud jaz sem bila nekoč -in ne vem zakaj je zdaj takšen pomp če nekdo reče 11 in sory ne 12!

Dajte mal trezno in odraslo razmišljat če ne pa raje ne piši neumnosti če ne misliš pisat o tibetanskih španjelih!

In Jackie noben ne bo tiho - zakaj dokler se kvasijo neumnosti - sicer je pa forum menda namenjen izmenjavanju menj in ne TIŠINE - al pač???


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #70 : 30 Marec 2006, 20:12:55
Res, smo popolnoma zašli s teme, ki govori o tibetanskih španjelih in nedvomno zdaj nič več ni razvidnega, tako, da če lahko, bi lahko na ZS nadaljevali, če ne pa res nadaljujmo z bistvom, ki pa so tibetanski španjeli in nič drugega.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #71 : 31 Marec 2006, 16:30:53
jackie, mislim, da glede na to,da smo na forumu, nimaš čisto nobene pravice govoriti, da naj bom tiho! no, v nobenem primeru nimaš te pravice!!  :) če sploh sme kdo kaj rečt, je to lahko tosy, ki sem jo pomladila za 1 leto ( oprosti  ;D ).  zabijanje pa je nekaj čisto drugaga, samo morda tega ne veš! mislila sem čisto prijazno in sem le rekla, da je smešno, da se prepiramo o različnih mnenjih, ker iz tega je nastal prepir! drugo bi bilo, če bi to bilo konstruktivna diskusija. 
 in mislim, da ni čisto nič narobe, če ji rečem punčka, ker zame to tudi je! kot sem bila jaz precej let nazaj. kaj zdaj pa naj bom užaljena, če mi kdo reče gospa??? pa še zdaj mi kak hudo starejši človek reče punčka, pa vem, da je pač precej starejši in drugače gleda na stvar.

samo mislim, da je dejstvo, da vsak prebere točno to, kar mu paše in si tudi to potem razlaga tako kot mu paše!!!! tako si ti kot kaže hotela videti v mojem pisanju napad na tosy, kar pa niti slučajno ni bil. in kot si sama rekla, Tosy je dovolj zrela in tega ni vzela kot napad, če se ne motim, a ne?  ;) in tudi nisem mislila, da se ona krega...


in tudy ti, tosy, si si po svoje razložila. čisto nikjer nisem trdila ,da se TI kregaš. le, da je brezveze, da te napadajo ker pač drugače misliš.  ::) in tudi je vseeno, koliko si star, v vsaki starosti je fino, če utemeljiš svoje mnenje. je pa verjetno razlika, kako misliš zdaj in kako bi, če bi bila 15 let starejša.

MI JE PA ČISTO VSAKIČ ŽAL, DA TU KAJ NAPIŠEM! zaradi prej naštetih razlogov.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #72 : 31 Marec 2006, 16:35:09
A boste zaključili z debatami, ki niso v zvezi s tibetančki?
Ko pišemo na internetu se moramo zavedati, da bralci ne vidijo našega izraza na obrazu, ne slišijo našega tona glasu, ampak vidijo samo napisano, zato moramo imeti malo več potrpljenja :). Če se komu zdi, da se mu godi krivica se zmenite na privat ali pa povejte komu od moderatorjev.

Varja, upam, da zaradi tega ne boš nehala sodelotvati na forumu  :(

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #73 : 31 Marec 2006, 17:03:23
zoe, ni bil moj namen "smetiti" teme o tibijih, se opravičujem.  :-\ je pa čisto tako, kot si ti povedala. sem tudi pokazala potrpljenje ,potem pa je pač "zavrelo". ;D  zato se mi pa ravno zdi, da je škoda, da se vse vedno jemlje kot napad, in to sem tudi v prvem "prispevku" napisala. 


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #74 : 31 Marec 2006, 17:15:49
Saj se ni nanašalo nate  :) ampak ne vse nasplošno.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #75 : 31 Marec 2006, 18:45:41
Hei,
nadaljujmo s Tibetanskimi španjeli, ki so res prekrasni psi in upam, da ga bom enkrat v prihodnosti lahko imela. ;)
Tudi jaz sem bila na klubskem dnevu in bilo je enkratno! Toliko tibetancev na kupu-prava 'paša' za oči. Ful sem fotkala, ampak nisem še vseh na net spravla, tako da zdele samo tri za pokušino. Bom med vikendom vse objavila in prilepila link.  ;)

Mašin mladiček, torej nečak ali pa nečakinja od Nelly ;D

"Tosca stooooooj..." 8)

Prekrasna Nelly s pokalom :)


Lp, ella ;)

P.s.: upam, da vas ne moti, ker sem se vključila v vašo debato. :-[

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #76 : 31 Marec 2006, 19:56:47
Ella: če se v debato o TŠjih vključiš z slikami TŠjev pa res nebi smelo biti problema ;)

Mene pa čisto tako iz firbca zanima ... koliko je kaj Tibbijev na gorenjskem?

Pa mogoče še glede na slikico iz klubskega dneva ...
Lobsang: Nelly je tvoja ne? Koliko časa si vzameta pred razstavo da se lahkole 'zrihtata' ? :)

Lp, Črt



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #77 : 31 Marec 2006, 21:03:53
HEHE - Ja Nely je moja in sem zelo vesela da jo imam.
Upam da bom z drugo psičko imela prav tako veliko srečo in dobila nekaj "vsaj" podobnega Nely....

Drugače pa nimam posebnih predrazstavnih podvigov - nasvet - če smo bili prejšnji dan v gnojšnici skotani je drug dan na razstavi ziher padel BOB - zdaj pa to prakticiramo..... hahhhaah
Mal heca - čeprav bi se moja Nely na kmetih prav dobro počutla in tudi v gnojšnici se je že kotala....

Drugače pa jaz za Nely uporabljam samo dober šampon in balzam, pred rastavo pa še grooming spray da malce lažje razčešem in to je to.
Njena dlaka je pa res zelo kvalitetna in se sveti že sama od sebe - če tudi nebi ničesar dala na njo - kar je resnično super....

PS: če pa ciljaš na slike iz klubskega dne pa nismo niti skopanili bili, saj je Nely z zadnjega klubskega dne prišla domov kot pujs - in naj ima svoje pasje življenje še malce pujsasto ne samo v bani :)

Pa še ena nerazstavna kako se uživa v bani



Tukaj pa zgleda jaz svojega dela nisem dobro opravila pa Nely popravlja


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #78 : 01 April 2006, 09:08:16
nely je pa ja pravi drobižek  "brez" dlake! :-)  drugače pa takšna mogočna gospodična...  ;D


robson

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 02 April 2006, 01:20:35
Človek bi pomislil,  da le ni tako "substanzvoll", kot so ugotovili v Gradcu. :P



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #80 : 02 April 2006, 09:24:24
hehe, res je! bo treba to slikico na razstave zraven nosit, pa bo!  :P


robson

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 02 April 2006, 11:39:34
Al pa jo mokro v ring peljat, oz. imet pumpico poleg,  pa jo pred sodnikom zmočit, če bo začel neumnosti nakladat. ;)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #82 : 05 April 2006, 15:00:42
No, če še za Tosy omenim...Je pravo podeželsko 'dekletce'....Mislim, da se ji to kar dobro pozna, sicer pa ni za omenjat kaj vse smo že izkusili... :o
Od valjanja v gnoji, šisi, do iztrebkov - konjskih, kravjih, (celo Turkovih - mačjih).........
Je Tosy nažalost pravi nasprotnik vsega kar je povezano z vodo in kopalnico... :-[ Res imamo pri kopanju prave speve, to je zanjo nehaj najhujšega,...Pri kopanju pa uporabljama en dober šampon, drugače pa ima dlako samo po sebi vedno naravno.
Sicer pa jo pred razstavo sama samo dobro razčešem in to je to.
Še bi omenila, da na Koroški začuda sama še nisem srečala kakšnega drugega rodovniškega TŠ-ja.
Na klubskem dnevu smo pa uživali 100%.  :D Doma smo pa tako protestirali v kopalnici, da ni za komentirat... :-\


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #84 : 07 April 2006, 18:35:38
Oooo.... kdo je pa prikupna družba? :)

Lp, Črt



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #85 : 07 April 2006, 19:24:55
Družba je pa 3 mesece stara tibetanska mastifka - http://www.freewebs.com/tibetan/
Z Nely se odlično ujameta  ;)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #86 : 07 April 2006, 19:36:36
To zato ker govorita isti jezik  :P

Me veseli da imate svoje pse navajene tudi na večjo družbo, ker moram priznati da me najbolj moti ko se 20 centimeterska zver zakadi v mojo zlato prinašalko :)

Lp, Črt



Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #87 : 07 April 2006, 19:51:15
HEHEH isti jezik - no to je pa res posrečeno!
Drugače pa sploh ni panike (je trajalo sicer par obiskov da se je je navadila - ima neke predsodke pred črnimi psmi - Tibet posledice pač :))
Drugače pa se je mala že takoj ko je prišla k nam igrala z zlatim prinašalcem........ ufffff najraje pa imamo prijateljico Bino  ;D



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #88 : 07 April 2006, 20:30:11
Zdaj se mi zdi, da že vse bolj silim v temo, ampak vseeno... :P

Recimo Tosca, za primer obožuje velike pse, ampak ne vse, saj se pri nekaterih vseeno malo vidi stiskanje repka k tlem.. :D Drugače pa vse tibetanske pasme imajo izgleda res neke tibetske naglase, zato se pa bolje slišijo, razumejo in sporazumevajo.... :P

Lobsang pri nas je podobno:

Tosy|Lord (najboljša prijatelja - pasja) - razmerje:
velikost:.......... 1|5..............
Prijateljstvo:. 1oo|1oo..........
Hierarhija:.......1o|1 ( :o ).....

Vsekakor ni za komentirat, ampak tako pač je. Tibbyji so res eni mali škratki z levjim srcem.  ;)


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #89 : 07 April 2006, 21:49:37

Drugače pa se je mala že takoj ko je prišla k nam igrala z zlatim prinašalcem........ ufffff najraje pa imamo prijateljico Bino  ;D
http://nelly.moj-album.com/slike/75902/v77SUkwbOp_Qwuq4.jpg


He he ful lušna slika. Kako pa prvič reagira na tok večjega psa? Recimo da se zdele z odraslim njufom pri vas pokažem...a bi ga nazjala al bi bla prijazna z njim, bi se ga bala... ??? Imam namreč eno velko revco doma, ki se zaradi malo preštevilnih napodov nanj ( >:() boji tudi čisto malih psov samo če gofljo odprejo.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com