Tibetanski španjel [Tibetan Spaniel]

Tosy · 238906

Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #90 : 07 April 2006, 22:55:46
Njufija bi ziher nazijala ker je črne barve  - zagotovo! To opažam da počne pri vseh črnih psih (neglede na velikost).
Verjetno pa če kuža ne bi bil pregrob in pozna igro med manjšim in večjim nebi bilo problemov in bi se začela igrati.

V vsakem primeru pa bi mu dala vedeti kdo je glavni vodja  - saj se tibiji neglede na njihovo majhnost počutijo izredno velike in za 1x so se ji še vsi podredili - smešno pa so xxxx večji od nje...

Dober primer- prvo je da skomandirala velikega psa (bom raje tiho da nebo lastnica huda če povem pasmo  :P) potem pa se je 1 štok višje majhnega zajčka bala  ;D
In res pred velikimi psmi nima rešpekta in če si jih uspe pač podrediti, tako kot tole mastifko je to to in igra se lahko začne...
če pa ni tako pa se umakne ker so nezanimivi.

Tudi zadnjič ko je mastifka  prišla k meni je veselo brskala po košari kjer ima Nely svoje igrače - Nely ko je to videla je hitro pridirkala zarenčala in ji dala vedet da to tako ne bo šlo, si iz košare potegnila svoje 3 najljubše igrače si jih odnesla na svoj prostor, ostale ji je prepustila (v stilu zdaj se pa igraj meni te niso interesantne).

Drugače pa opažam da ima izredno rada mladičke vseh velikosti, ker so nori na igro in z takšnimi se hitro ujame.
Prav tako opažam  da ima nekak bolj rada psičke kot samčke (pri samčkih je tako če ji je v prvo všeč je to to, če ne pa ne).
V večini primerov že na daleč vem ali ji bo kak kuža všeč ali ne - saj ko ga zagleda se vsede, ko se ji kuža približa pa začne veselo skakljat do njega z mahajočim repkom.

Sicer pa mislim da je pri večini pasem tako eni so Ok in se šteknejo takoj, drugi pa ne - pa tudi pri ljudeh je tako - niso nam vsi všeč... in prav je tako, kako bi zgledalo če bi bili vsi karakterno enaki....

Jaz "vem" oz. sem skoraj da prepričana da moja naslednja tibetančica ne bo ista kot Nely in prav je tako - vsak naj bo drugačen in po svoje zanimiv in poseben.




varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #91 : 08 April 2006, 09:20:53
potem pa moraš svojega njufija k moji annie pripeljat, ona sploh ne laja. hehe, razen, če vidi kake "duhove" po stanovanju, potem pa renči v zrak! za umret smešno! :-)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #92 : 08 April 2006, 16:30:32
Lobsang, tvoje pripovedovanje (si res povedala čisto enako mnenje, kot ga imam jaz) me je spomnilo na Tosy in Nely. Nely je Tosci takoj povedala, da je ona številka 1.  ;D Potem je pa Tosy igračko vzela....Tosy pa gledala kot teliček v nova vrata.... :D Res so presenetljivi. Eni bolj, drugi manj samozavestni, igrivi, radovedni, radostni,...Pravi mix psov iste pasme.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #93 : 18 April 2006, 13:51:22
In je prišel čas, ko lastniki umolknejo. Tosy se je včeraj slavnostno začela gonit. Šok in pol!  :o Res kaj takega sploh nismo pričakovali, ampak malika napreduje. Gatke ima zopet na sebi. Treba jo bo pazit in je to to. To je njena druga gonitev, ki smo jo sicer pričakovali konec poletja, na začetku jeseni, toda nas je pač presenetila. Samo zdaj nisem čisto prepričana kako in kaj....Lani se je gonila (prvič) konec avgusta, letos konec aprila...Je naslednjo gonitev za pričakovati naslednje leto ali že letos jeseni? (prva možnost se mi zdi bolj verjetna).

LP; Tosy

ps. Smo meli malo foto-studia. Slikice kmalu!  ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #94 : 18 April 2006, 13:59:34
Tosy po mojem je tvoja psička ena izmed tistih na 8 mesecev (tako kot večina španjelk) - torej če je tako bi se ti znala naslednjič gonit december- januar...
Ampak to je le predvidevanje.

Moja je šla takole - december, januar, december....


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #95 : 18 April 2006, 14:32:26
Drugače pa dve slikci da ne bo dolgčas ;)




Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #96 : 18 April 2006, 15:34:42
Hvala, Lobsang!  ;)

No, zdaj že bolj vse skupaj razumem, kako bo po vsej verjetnosti potekalo.
Nely je res neverjetna lepotička, hehe.  :)

LP, Tosy

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25

Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #98 : 18 April 2006, 19:17:12
HEHEHEH - glasujem za bi ali nebi - to me nekak na Nely spominja - sam ona se ponavadi odloči za nebi!


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #99 : 18 April 2006, 20:08:01
 :D Tosy tudi. Ampak sem jo tako dolgo matrala (metafora!) - s pogledom na priboljšek. Da ga je trenutek zatem morala pohrustati... :D Drugače pa v 70% zavrne dano 'slaščico'...Izberčneži do podtankosti.  :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #100 : 18 April 2006, 20:34:40
Uf moja napaka - sem mislila da je to briket - če bi bila slaščica je ziher nebi tako dolgo gledala....


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #101 : 19 April 2006, 07:29:52
 :P Ne, ne...ti si imela popolnoma prav. Tisto je briket...Samo se jaz malo hecam, pa rečem, da je 'slaščica' kaj takega (v narekovajih, kajti zanjo je slaščica še vse drugo, razen briketov... :o ).

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #102 : 19 April 2006, 09:30:53
HAHAH ja tudi pri nas se briketi ne štejejo kot sladica ;D


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #103 : 19 April 2006, 16:23:09
Enako... :P Pri nas je bolj mučenje jih jesti...Pa še to samo če smo res lačni... ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #104 : 19 April 2006, 17:17:04
Ja mučenje pa še kakšno - sam kaj čem - sem pač hudobna  :P


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #105 : 19 April 2006, 19:49:46
Prava čarovnica,ne... ::) :P Poznamo, ja...Takrat, ko je pa kaj kuhanega na sporedu, smo pa najboljši na svetu in ne manjkajo ne lepi pogledi, ne poskusi očarljivosti in osvajanja src... ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #106 : 19 April 2006, 20:03:34
Pri nas se skušamo zdaj raje izogibat kuhanega ko smo jo pripravili do briketov...
No saj čistih itak ne je - ampak ji vmes med brikete en čist majhen košček mesa narežem - pa pali - mala misli da je meso in ne brikete....
Fuj me bodi  :P


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #107 : 19 April 2006, 20:05:11
 :P Pri nas pa tole finto samo, da včasih skuta namesto mesa... :) Ali pa kakšen jogurt, hehe...Fuuj, kako smo grdi!  :P

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #108 : 09 Maj 2006, 18:49:08
No, vidim, da je tema že čisto zamrla. Jaz samo sporočam, da je konec gonitve, Tosy je bila malo nazaj skopana, na sprehodu, slikana...--> skratka, fenomenalno uživamo (z izjemo kopanja :D).

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #109 : 03 Junij 2006, 22:20:32
No, če se bo slučajno kdo oglasil, z vsem srcem dobrodošel! Imam jaz tule prave samotne speve...Sicer pa malo novih slikic gosopdične Tosso...



Pozerka

2.

No, sicer pa se vlečemo kot megle po tem slabem vremenu in nizkih temperaturah...Res z eno besedo groza! :-X


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #110 : 04 Junij 2006, 21:41:52
Tosy seveda sem tukaj, čeprav je še zdaj napeto učno obdobje zadnjih izpitov, pa je mal manj časa za te stvari...
Ko pa je lepo vreme ga pa skušamo čim bolje izkoristiti.
Smo imeli ta vikend šprtni vikend v MB, pa smo se šli kljub dežju peljati z gondolo na Pohorje - Nely je bilo prav zanimivo...




Pa še dve meni ful lepi slikci iz prejšnjega vikenda ko smo imeli babji pohod po Bledu :)



In še nekaj prijateljskih ki so končno romale na spletno

Nely in TT Kimi


5 mesecev stara mastifka Kora in Nely




Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #111 : 05 Junij 2006, 07:12:36
 :o Wow...Res krasne slikice, hehe. :-* Nely je pa tako ali tako naravni fotomodel... :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki

Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #113 : 06 Junij 2006, 18:28:17
 ;D 100%. Samo po slikah večine TŠ-jev se mi prav zdi, da so že po naravi fotogen :o Pa samo privlečeš ven fotič in se že nastavljajo... :D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #114 : 12 Junij 2006, 21:20:02
No, kopiram slikice, ki sem jih že drugje prilepila...(Mali Lošinj, 2006)







V glavnem seveda ni treba komentirati,... ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #115 : 12 Junij 2006, 22:53:39
VAU - ful hudo - prva slikca mi je the best :)


robson

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 13 Junij 2006, 00:48:19
Kak je dobra, ko "tepih špila".



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #117 : 13 Junij 2006, 15:39:52
Hehe, jah to so bli hitri posnetki - tudi edini. Ker je tako sonce sijalo, da sem samo skozi objektiv na hitro pogledala in škloc in škloc in škloc...

Glede igranja tepiha pa itak ni za komantirati,.... :o

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #118 : 13 Junij 2006, 16:04:59
Tosy,

če lahko komentiram... ;)

vse tri tvoje slikce so za moj okus fenomenalne. Posebaj sredinska se mi zdi dobra.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #119 : 13 Junij 2006, 16:28:26
Hvala... :)

Čeprav so res čisto na hitro in naključno nastale...Morje in žgoča pripeka ni ravno dobro za fotoaparat in fotografa...Zato imam tudi komaj nekaj slikic. In še od teh nekaj par dobre kvalitete... ;)

Sem pa vse tri malo obrezala, ker je bilo še polno morja v ozadju... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."