Tibetanski španjel [Tibetan Spaniel]

Tosy · 241341

Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #360 : 27 Avgust 2007, 21:13:40
No, sicer ni ravno perfekten čas, ampak lahko končno 100% rečem, da bo parjenje enkrat marca/aprila 2008 in sicer s temle šmeksi samčkom, s pravo genetiko, karakterjem in zdravjem. ;)

To je Miliisin Lo-Ve-Boy ali po 'domače' Poju, nahaja pa se v psarni Annastiina, pri lastnici Lahji Tattari.





Vir: http://www.miliisin.com/ , slike (c) Yasu.

Če bo uspešno, se ne da zagotoviti, ampak parjenje vsekakor bo. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу

Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #362 : 27 Avgust 2007, 22:34:43
Meni se nasploh dopade njegov 'big grin' in pa glavca. Se mi pa ne dopadejo tisti samci, ki zaradi dlake še vratu in glave več nimajo, ampak bolj taki v Zidane stilu.

Ja - upam, da bo leglo uspelo. :] Še prej me pa čaka veliko stvari, med drugim tudi registracija psarne in A ter B-Bh izpit, . . .

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #363 : 28 Avgust 2007, 16:36:46
Držimo pesti in tačke da se bo lepotec čimprej našel. :-\ :)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #364 : 12 September 2007, 16:13:54
No, z veseljem sporočam, da s Tosy sedaj obiskujeva A tečaj za psa spremljevalca. Do zdaj sva bile tam 2x (čez pol ure greva še tretjič) in se nama je poslušnost že neverjetno vzdignila. Kot že rečeno v drugi temi, delava vse od odpoklica s sedijem, poleg (s kontaktom), sedi v gibanju, sedi z oddaljevanjem, prostor z nakazovanjem, prostor z oddaljevanjem tudi obrate na terenu doma že brez povodca. Je zelo pridna in rada dela, zdaj pa šibava v šolo. ;]

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #365 : 14 September 2007, 17:50:22
Čaw,

mene pa zanima kako ločiš TŠ in pikineza ? Moja prijateljica ima pikineza in se ji je zgodilo, da jo je nekdo spraševal, če je TŠ. Iz čistega firbca sem šla pogledat, kako sploh zgleda. In vidim, da sploh ni take razlike (na prvi pogled seveda).

L.P.P. Špela



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #366 : 14 September 2007, 18:33:40
potem pa sem 110%, da tvoja prijateljica nima rodovniškega pekinezerja.  :)

Kod pekinezer se prodaja marsikaj, glavno, da nima gobčka kot ovčar.  :)

 pravi peki pa izgleda tako:



ali pa takole:


potem pa en pravi tibetanski španjel:



(Vesnina Nelly  :-* , pekinezerji pa so neznani manekeni, slikani na razstavah)

se mi zdi razlika več kot očitna. Moteče je, da se res veliko nerodovniških pekinezerjev prodaja kot pravi pekinezerjii, poreklo pa je večinoma neznano, ti pa so ponavadi z daljšimi gobčki, daljšimi tačkami in s precej manj dlake. zato tudi mnogo ljudi misli, da je več vrst pekinezerjev, več vrst španjelov,....

tako da predvidevam, da ima tvoja prijateljica tako "varianto". kar pa seveda ni narobe, glavno, da je suepr kuža in se imajo radi. samo verjetno pač ni pekinezer.  :)







Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #367 : 14 September 2007, 19:32:25
Kot že rečeno tibetanski španjel in pekinezer izhajata iz istega prednika, zato nekateri po večini označujejo TŠje za pekinezerje, kar je definitivno napaka. Že v anatomiji so se v dolgem času razvile razlike. Pekinezerji so postali bolj modna - umetna varijanta, tibetanski španjeli pa so ohranili bolj prvinski videz - daljše noge, višja raven hrbtenice, daljši (in ne potlačen) gobec, krajša dlaka, oči so v primerjavi z glavo manjše. So pa posledično redkejši, z zelo redkimi bolezni, pekiji pa zelo popularni s pogostimi dihalnimi težavami. Saj je še milijon razlik, ampak te so osnovne. ;)

Je pa res, da je možno, da se ljudje ne spoznajo in zgrešijo pasmi, kar je zelo pogosto ali pa omenjeni peki ni pekinezer, ampak križanec.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #368 : 15 September 2007, 11:13:51
Čaw,

ja takole je, baje je čistokrven ampak brez rodovnika. Sicer ji je vzrediteljica rekla, da če hoče, lahko rodovnik dobi, da ni problema. Ja je pa res, da sploh nima potlačenega gobčka. Itak pa ji je vseeno ali je ali ni, važno, da bo zdrav  ;D , ker ga ima za ljubljenčka, ker ji je pred kratkim umrl prvi pes in je hotela drugega.

L.P.P. Špela



nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #369 : 15 September 2007, 13:30:26
To se tudi meni ves čas dogaja... Pač vsi na prvi pogled mislijo, da je moja tamala pekinezer (pa tudi mislim, da pasmo tibetanski španjel pozna bolj malo ljudi, glede na to, da je tudi le-teh bolj malo po sloveniji).

Lp


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #370 : 15 September 2007, 14:15:31
Sicer ji je vzrediteljica rekla, da če hoče, lahko rodovnik dobi, da ni problema.

o.O Huh?

Če oba starša nimata opravljenega vzrejnega, ni nobene šanse. In običajno nimata opravljenega z razlogom.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


lamsel

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #371 : 15 September 2007, 18:14:56
No, sicer ni ravno perfekten čas, ampak lahko končno 100% rečem, da bo parjenje enkrat marca/aprila 2008 in sicer s temle šmeksi samčkom, s pravo genetiko, karakterjem in zdravjem. ;)

To je Miliisin Lo-Ve-Boy ali po 'domače' Poju, nahaja pa se v psarni Annastiina, pri lastnici Lahji Tattari.





Vir: http://www.miliisin.com/ , slike (c) Yasu.

Če bo uspešno, se ne da zagotoviti, ampak parjenje vsekakor bo. ;)
Zelo lep pes.Kje zivi lastnica,sodec po imenu...



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #372 : 15 September 2007, 21:19:08
Skandinavija - Finska. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


lamsel

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #373 : 15 September 2007, 21:40:01
Krasen je. ;D



lamsel

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #374 : 16 September 2007, 11:39:32
Kaksna je cena t.spanielckov? V Slo. to ni zelo popularna pasma?



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #375 : 16 September 2007, 11:46:30
Če pobrskaš malo nazaj po temi se najde kar nekaj odgovorov glede cene.

Ja, v Sloveniji pasma počasi postaja popularnejša, ampak za zdaj nas vseeno ni veliko lastnikov. Tosy je bila pred slabimi tremi leti 118 tibetanček tukaj. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #376 : 18 September 2007, 11:24:32
o.O Huh?

Če oba starša nimata opravljenega vzrejnega, ni nobene šanse. In običajno nimata opravljenega z razlogom.

Tosy zelo dobro povedano!!!
To da bo kuža rodovnik dobil če si ga želite - pa so neumnosti, katerim lepo prosim ne nasesti!

Drugače pa kaj počnete kaj tibetanarji.

Mi smo se tale vikend potepali z Lobsančki po Bosni - obiskali mednarodno in državno razstavo, ki je za nas bila zelo uspešna.
Moja Lunca je premagala odraslo konkurenco in v razredu mladih oba dni postala najlepši predstavnik tibetanskih španjelov.
Za Luno je bila to prva razstava v razdu mladih, prav tako za njenega bratca Momota (le da je to zanj bila prva nasploh) - oba sta sedaj tudi mladinska šampiona!!!

Zelo sem vesela in ponosna na te bele kepe :)

Lobsang Ca-Ba Mo


Lobsang Chembow Mo-Mo


Lep pozdravček vsem!



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #377 : 18 September 2007, 16:55:43
Huh, je ZELO čudna štorija tole o naknadnih rodovnikih. Lari fari. :s


Izrezana mami. :o Se mi zdi ta slika direkt za na steno (si jo bom sprintala in prilepila nad posteljo, če lahko? :-*)

Iskrene čestitke seveda tudi Momu in Luni. Sneženi lepotci in lepotičke. :* Si lahko upravičeno ponosna na vse tvoje šampione.

Drugače pa še moram komentirati novo začetno stran na spletni strani - superca! ;]

Pa sem malo brskala po slikicah in skoraj umrla od smeha pri tejle. XD

Drugače gre nama s Tosy dobro na boljše - pridno delava v A tečaju za psa spremljevalca, odpravili sva tudi problem 'stopa' na razstavah (vrvica) in se pridno prijavljamo za naprej. Se že tako dolgo nismo kaj vi'dli . . . upam da se srečamo v Mariboru? ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #378 : 18 September 2007, 17:08:14
Lucija ti kar daj na steno - tud jaz bom naredila enako  :o

Drugače pa lepo da sta dejavni  ;D
Se vidimo, pa pridi kaj poklepetat  ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #379 : 18 September 2007, 17:21:26
;D Lunca vlada.

:3 Bi bil dolgčas drugače. Pa kmalu se še pripravljam na en fotosešn, da poslikam mojo oranž bejbo. :]

Ja, z veseljem. ;]

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #380 : 18 September 2007, 17:37:37
Vso srečo z slikanjem, pr nas to nebo možno, vsaj dokler dež ne poneha  >:(


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #381 : 18 Oktober 2007, 21:04:15
Tosy kje so obljubljene slike  :P

No pa ena moja z vikend razstave, kjer je Lunca spet šarmirala  ;D


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #382 : 19 Oktober 2007, 19:36:50
Ma ne vem, sploh ne najdem več časa za slikanje. :-\

 :o Kok je srčkana. In uspešna . . . zelo!

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #383 : 28 Oktober 2007, 18:51:17
Evo, da držim obljubo. Sicer niso navadne slike, ampak bolj b&w macro vaja s fotoaparatom. Pa vseeno . . . klik za originale. :)






"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #384 : 01 November 2007, 10:19:25
VAU krasne slikce!!! Meni so všeč  ;)


klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #385 : 07 November 2007, 10:23:06
Uaa. Ful lepe slikice! :)

papa***


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #386 : 10 November 2007, 21:26:50
hvala obema. ;]






"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #387 : 10 November 2007, 21:29:13
Aho!

Lobsang čestitam za pet malih lepotcev  :-*, čudoviti so.

Tosy krasne fotke

Lp
Ana


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #388 : 10 November 2007, 21:39:53
Lobsang čestitke tdi od mene...

mali so prekrasni :-*

lp


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Odgovori #389 : 10 November 2007, 23:21:10
Hojla vsem!

Tosy - kot vedno tudi te fotke prekrasne ;)

Hvala tudi za čestitke za moje (ups Neline) male kepice, ki so vsak dan bolj bajskaste....
Bom prilepila kakšno slikco, sedaj se jih je že kar nekaj nabralo v fotoaparatu, samo na računalnik jih je še potrebno spraviti  ;)