Barbet

ursa · 10516

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
: 28 Oktober 2007, 12:53:31
oj!
v knjigi sem zasledila to pasmo in se mi zdi zelo luštna (karakter in izgled). Mi lahko kdo kaj več pove o tej pasmi?

pa še nekaj slikic:
http://www.vivelesanimaux.com/IMG/jpg/barbet.jpg

http://chasse-peche-corse.com/img/barbet1.jpg

lp ursa

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


momokika

  • Gost
Odgovori #1 : 06 Februar 2012, 15:42:36
No ja kolikor jaz vem je ta pasma zelo redka in omejena v številu
Sprejete barve pasme so popolnoma črna, rjava, rjava, siva, svetlo rjava, bela .... Vsi odtenki rdeče-rumeno rjave barve in bledo rumenkasto rjave so dovoljene. Sivo-beli so izjemno redki, mešane barve (razen z belo), se štejejo kot kršitev. Najpogostejše barve so črne ali rjave barve z belimi oznakami. Rojstni podatki za leto 2007 so po vsem svetu 176. Vse so bile rojene črne ali rjave nekateri z belimi oznakami na prsih, brado in noge.
V Barbet osebnosti je opisan kot, vesel , poslušen in inteligenten. So hitro učijo in potrebujejo vseživljenjsko usposabljanje poslušnosti. So super z otroki, družine in starejše. Barbet je vezan z družino in raje bil v isti sobi z družino v vsakem trenutku. Potrebujejo izvajajo vsak dan, da psa v zdravem stanju duha in telesa.

Sposobni so prinašalci za močvirskih lova. V Franciji lahko Barbet prevzeti Test `d usposobljenosti Naturelle (TAN) osnovne voda pridobivanje test in je bil pred kratkim dovoljeno sodelovati v BCE. (Brevet de Chasse l'Eau), ki je splošen lov preskus, ki vključuje polja in vode poskusov. V Nemčiji Barbet sodeluje pri poljskih poskusih.
Kot pudlji, Barbet so dovzetni za displazijo kolka. Vendar pa se lahko tveganje za nastanek displazije kolka Barbet se močno zmanjša za temeljito preverjanje rodovnike in zdravstvenih razdalje tako v samca in jeza vašega psa. Hip displazija je prirojena in razvojni problem z kolka
Življenjsko dobo od 13-15 let Barbet povprečja z eno zabeležili minevanje pri starosti 19. No to je toliko kolikor jaz vem in oprosni za slovnične napake ker sem dala v google predvajalnik pa malo popravila po nekot pa tudi ne tako,da upa,da sem bla v kakšno pomoč  ;D



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 06 Februar 2012, 17:29:48
Meni so tudi zelo všeč; tak lep kuža, primerne velikosti pa še dela  :o.



momokika

  • Gost
Odgovori #3 : 06 Februar 2012, 18:04:43
Ja saj so res lepi ampak so zelo redki na žalost :'(



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 Februar 2012, 18:13:06
Ja saj so res lepi ampak so zelo redki na žalost :'(

Mene to ne moti, prej obratno.



momokika

  • Gost
Odgovori #5 : 07 Februar 2012, 09:08:27
Ja sej je res lepo imeti posebnega psa ampak zdaj njimi dogaja podobno kot z nemškimi ovčarji.Vsi so nekako drugačni nimajo ravnega hrbta,sprednje noge majo daljše kot zadnje...Seveda so pa še vedno tisti ta lepi ♥♥♥♥



Lyng

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 03 Januar 2013, 18:46:40
Lep pozdrav. Tudi meni je ta pasma zelo všeč. Poskušala bom kontaktirati nekaj rejcev po Evropi. Zelo si ga želim in upam da bo uspelo. Če ima že kdo kakšne izkušnje z evropskimi rejci barbetov bi bila zelo vesela informacij. Hvala



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #7 : 15 Februar 2013, 16:45:10
Ja sej je res lepo imeti posebnega psa ampak zdaj njimi dogaja podobno kot z nemškimi ovčarji.Vsi so nekako drugačni nimajo ravnega hrbta,sprednje noge majo daljše kot zadnje...Seveda so pa še vedno tisti ta lepi ♥♥♥♥

Momokika, tole je pa popolnoma zgrešeno! Pasme,  ki so redke so v večini zelo prvinske in ne uničene.. Do uničenja pripeljejo predvsem razstave (močnejša konstitucija, odlakanost..), kjer so ponavadi zastopane znane pasme. Redke se ne pojavljajo tako pogosto in ne sledijo tem razstavnim trendom..
Nemci so pa zelo razširjena pasma.

Dogs are best friends ever!