Flexi

S1b · 85623

Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #30 : 05 Maj 2006, 17:09:35
Pri moji je Flexi krasen povodec. 1000% na njem bolj uživa kot na navadnem. Pa pokvaril se ni še noben Flexi...Pa jih sama že 4. leta uporabljam. ???

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #31 : 05 Maj 2006, 17:37:01
Pri moji je Flexi krasen povodec. 1000% na njem bolj uživa kot na navadnem. Pa pokvaril se ni še noben Flexi...Pa jih sama že 4. leta uporabljam. ???
Je pa tibetanček le lažji kot pa kakšen malamut ;D ;) Rina sicer ni strgala še nobenega,ker ga niti ne uporabljam.Vzork je to,da je prejšna psička začela vlečt na kratkem povodcu,ker je bila navajena na dolgega.Zdaj,če dam Rino na flexi rabi kar lep čas,da pogrunta,da lahko šiba okrog  :)

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #32 : 05 Maj 2006, 18:28:23
Kot že Rinchy napisala, malamut ima večjo moč in pri daljšem štriku ima še večjo moč. Moja me že pri krajšem, še posebno če so v njeni bližini njeni pasji prijatlčki/tlce,prveč rada povleče, tako, tako, da si ne predstavljam je v flexiju, mrbit enkrat kasneje, ko bo ubogala tudi v družbi psov, zaenkrat delava samo na temu ni pa še tapravega uspeha. Zaenkrat flexi pri moji je še tabu. Je pa fina zadeva, ko pes vseeno na dolgem povodcu je in lahko malce dlje svobodno leta..lp


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #33 : 05 Maj 2006, 19:06:51
Res je... ;) Ampak se mi zdi, da sta kar malo precenili tibetančke. Ne moreš verjeti česa so sposobni. Zaradi zajčje oblike tačk, ki je nasploh redka ima recimo Tosy tudi tek podoben zajčjemu. Njena hitrost je neverjetna in s tem se zvišuje tudi stopnja tiste moči na sunek. Že res, če je tibetanček navajen na Flexi, še toliko bolje (primer: Tosy), ampak, ko zagleda kdaj pa kdaj res zanimivo stvar, ali pa jo zares 'irha' v trenutku nepazljivosti sune (čeprav se to sgodi pri njej bolj redko) in Flexi gre papa - tako je nevarnost če si kje na javnem kraju še toliko večja. Potem pa vi hitite za tibetansko ritjo, ki strelja po hribu sto na uro... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #34 : 05 Maj 2006, 19:46:18
Uf vem, da vsak pes zna ornk povlečt, pa naj bo majhen ali velik, uf kako me je prejšnji pes kdaj povlekel, pa je bil samo srednje velikosti, verjamem. Am-ji imajo pa še ekstra moč, se jim vleko težko iz glave izbije, flexki ravni ni za njih, no vsaj dokler se jim vleke ne izbije nekako iz glave, popolnoma se jim itak ne da.


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #35 : 05 Maj 2006, 21:17:27
Jah, to je pa potem res že od pasme odvisno. Se popolnoma strinjam. Ni enako malamut pa t. španjel, ampak oboji imajo neke svoje finte, kako z flexijem delat... -.- ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #36 : 05 Maj 2006, 22:08:38
Tosy vsaka pasma ima svoje finte, jaz bi z veseljem pri moji uporabljala flexi samo ni ravno trenutno še primeren čas, pa ne da bi ga uničila (bi itak ta najmočnejšega kupila), samo njena želja po vleki ko je vdružbi njenih prijateljic/čkov, je še premočna ???


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #37 : 05 Maj 2006, 22:42:25
Jaz uporabljam navadni povodec, ker itak ga na vsakem sprehodu spustim in povodec lepo okoli vrata in gremo flexi je pa štorast. Ko pa grem do šole..pasje ;) pa vzamem sabo flexija in ga mam lepo do tam pripetga potem pa ga dam na navaden povodec. ker tam je toliko psov, prijaznih in neprijaznih da bi bilo rondotu vse prej zanimivo kot jaz. tako, da uporabljamo ga ampak zelo redko! sicer je pa malo smotan, vsaj za rondota, ker ga imam 2 recimo na flexiju naslednič že ne hodi tako kot ponavadi in je vrvica kar nekaj v tri dni napeta.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 06 Maj 2006, 11:22:28
ja no...moj oli je bil že velikokrat na flexiju, vendar me je vedno tako potegnil za sosedovim psom(nikoli ne zamudi nobenega sprehoda z mano in olijem)sosedov pes pa laja in šviga naprej(ime mu je švigo :P)oli me na flexiju tako potegne(flxi ima vrico dolgo 2 m in ima navadno tanko špago :()da moram flexi enostavno spustiti in potem tekati za njim, ko pa primem za špago še bolj potegne in jaz imam novo brazgotino na roki(ne bom jih štela koliko mi jih je naredil flexi)preden ga pa ulovim(flexija)je pa oli je skoraj v konjicah(od konjic in naše hiše je 5 km)zato flexija raje ne uporabljam ::)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #39 : 06 Maj 2006, 12:50:15
Jaz uporabljam večinoma navadnega, takega, ki mu lahko menjaš dolžino z prezapenjem. Je pa fleksi idealen za čas gonitve, ko ne more biti kar spuščena. Ji omogoči več gibanja.
Ga je pa zgrizla, ko je bila enkrat zavezana z njim...  ::)
Mam celega zavozlanega...  :(
Se mi pa zdi v redu, za kraje kjer pes nikjer ne sme biti spuščen, in sploh v slabem vremenu... Mi ni treba z njo v lužo he he he

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #40 : 06 Maj 2006, 12:56:55
uh hvala da si spomnila. Za takrat ko se psičke gonijo je idealno ;D

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #41 : 07 Maj 2006, 09:13:39
Upam, da ni nič narobe če malo obnovim članek Silvie Trkman v majski reviji Moj pes (tema: Šolanje zaradi šolanja), če pa ne smem lahko ninci ali trigi izbrišeta.

No, med drugim je napisala tudi, da bomo odpoklic nujno potrebovali če nočemo biti za vedno obsojeni na flexi. Pravi, da je sicer uporaben kot pripomoček za učenje, ampak ne za stalno uporabo. Ker potem na sprehodu leni lastniki pozabimo na naše pesjane in tako tudi oni na nas in potem sploh več ne znajo slediti človeku.
Za kaj več pa si raje preberite njen članek, da ne bom tukaj pisala. ;)

Pa meni je flexi priročen še med rolanjem, ker nimava s Tarom nobene dovolj dolge vrvice in je flexi potem super. Ampak sicer imava pa tudi midva raje navaden povodec.

Lp



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #42 : 10 Maj 2006, 16:13:17
čr lahko grem malo na off tropic,
od mojega atija sodelavec ima boxerja kot it mašy, vendar je psička tako divja, ti psi so polni energije, nikoli se ne utrudijo, kako se ti uspe obdržati na rolerjih ob tako živahnem psu? ???


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #43 : 10 Maj 2006, 16:15:11
Ewe, moje mnenje je, da so psi po karakterju različni... Mogoče je mlajša, kajti mlajši psi so ponavadi bolj živahni?

Lp

Sunshine


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 10 Maj 2006, 16:17:23
ja no...ene 3-4 leta mora biti stara ;)


matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #45 : 31 Maj 2006, 09:01:44
Mene pa zanima ali kdo uporablja PROF. 10 m flexi in kako se obnese fleksi s takšno dolžino?
Pa kej bi se ga dalo kupiti. Ker kjerkoli sprašujem ga nimajo na internetu pa ni zalog.

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #46 : 31 Maj 2006, 09:24:01
Mene pa zanima ali kdo uporablja PROF. 10 m flexi in kako se obnese fleksi s takšno dolžino?
Pa kej bi se ga dalo kupiti. Ker kjerkoli sprašujem ga nimajo na internetu pa ni zalog.

lp

Nazadnje sem ga videla v Mr.Petu, probaj preverit če jih imajo še (če še nisi).

Lp nina



Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Odgovori #47 : 31 Maj 2006, 12:11:37
Ojla!

matrox... a 8m comfort bi bil prekratek? Jaz sicer nisem zagovornik fleksijev, ampak sem tega dolgega kupila ko smo dobili Žana in si ga nisem upala spustiti, na kratkem povodcu pa je bil ves nesrečen. je pa super ta dolgi flexi. Sedaj ko ga ne potrebujem več za Žana mi pride prav za Geri po Ljubljani po raznih PSTjih itd, da ni na kratkem, spuščene pa je tudi nimam rada.
Sem prebrala debato o poceni fleksijih. Meni je mama enkrat kupila fleksija v 199 shopu :D ;D... sicer ga imam še sedaj, ker ga ne uporabljam. Moram reči da ne lepo teče (vrvica), se zatika itd.. Geri ga pomoje ne bi uničila, mi pa ne daje občutka varnosti :P



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #48 : 31 Maj 2006, 15:55:41
Mene pa zanima ali kdo uporablja PROF. 10 m flexi in kako se obnese fleksi s takšno dolžino?
Pa kej bi se ga dalo kupiti. Ker kjerkoli sprašujem ga nimajo na internetu pa ni zalog.

Imaš slučajno kakšno slikico takšnega flexija (ker si ne morem predstavljati ali je zdaj to ena ful velika "kišta" ali je dokaj normalno velik)  :)



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #49 : 05 Junij 2006, 17:21:01
8 m flexi imam - http://www.enaa.com/oddelki/zoo/izd_1276_HT505178_Flexi_povodec_Giant__8_m
Uporabljam flexije že od kar imam pse, tako da meni je ta zadevica všeč. Ko sem pa slišala, da obstaja 10 metrski sem ga pa takoj začela iskati. Pa ga na žalost ne najdem  :(
Bom pa šla drugi teden še v Mr. Peta povprašat. Čeprav ga pred parimi meseci še niso imeli.

Kanchy takole zgleda PROF.10 m flexi:
http://www.malezivali.com/cgi-bin/stran.pl?templ=0&id=1&st_strani=0&izris=pisiHTML&trgKaj=poglejArt&st_art=986&izrisTrg=trgArt (ta 2.po vrsti)
http://www.dealclick.co.uk/product/202520/Unbranded-Flexi-Professional-10m-Training-Leash.php

Sploh ne zgleda štorast ali pa kot en cegel  :D



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #50 : 13 Junij 2006, 20:58:47
Jaz fleksija dejansko ne rabim  :) KO sem doma ali na normalnem sprehodu po gozdu je Neon spuščen, ker se od mene ne oddalji več kot 20m niti v primeru divjadi. Kadar imamo koga na obisku (pasjega gosta) je pa bolje če je na kratkem povodcu, ker zna kljub temu, da skoraj ne vleče svinjsko potegnit in fleksi bi samo poknil, ko bi se mu 70kg obesilo gor. Za rolarje prav tako ne rabim fleksija, ker hitrost prilagaja Neon, ki zaradi svoje teže ni pretirano hiter in sem lahko vedno od njem in se mu ne obešam na povodec. Na pasjih srečanjih je spuščen, ker je neproblematičen, če pa se pojavi konflikt ga imam raje tik ob sebi na kratkem povodcu. Torej fleksi...ne rabim  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #51 : 14 Junij 2006, 15:58:51
No, tako je tudi pri nas. V osnovi je Tosy v 70% spuščena, ampak je včasih vseeno potreben flexi, če kaj vmes pride, ali pa 100%, ko se Tosy goni. Takrat je res strogo na flexiju... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #52 : 14 Junij 2006, 19:22:36
Pri nas je flexi najbolj uporabljen ravno v času gonitve (takrat je uporabljen 100%). Pa včasih ko hodive kje po cesti, ki je manj prevozna, ampak vseeno brez pločnika, in je ne upam imeti spuščene, zato pa se lahko sprehaja v malo večjem krogu kot bi se na kratkem povodcu. Je pa seveda približno 90% sprehoda spuščena.



BonaDea

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 4
Odgovori #53 : 14 Junij 2006, 21:48:17
Jaz uporabljam flexija že od vsega začetka, ker največkrat obe peljem hkrati in je fajn, če lahko tudi na daljših sprehodih prevohljata širše območje, obeh hkrati pa ne morem spustiti, če nimam veliko časa. Zdaj imam prvič takega na trak po celi dolžini in se mi zdi (zaenkrat) boljši, ker se nič ne cefra. Na starih je že povsod vrvica zamenjana, ker so se prej ali slej strgali.
Upam samo, da se bo kdo spomnil in naredil še kake bolj comfort ročaje. Ko dobi Liza pospešek, vleče kot da bi imela sto kg, ne borih dvajset. Tako sem si danes dejansko prislužila žulje, ker je ob jezeru videla race...

lp


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #54 : 16 Junij 2006, 12:24:49
Ful se mi zdi čudno da ima toliko ljudi probleme s flexijem (se razbijejo, pokvarijo...) . Jaz ga imam že 10 let ap je še kot nov, edino podrsan je ker mi je kar nekaj krat padel na tla :P.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #55 : 20 Avgust 2006, 20:27:22
Sedaj imam tudi jaz flexi. Sicer samo tak občasno v uprabi. Se pa kar lepo obnese. Samo vseeno pa ne zaupam preveč temu flexiju, imam ponavadi še rezervni povodec z sabo, če se slučajno ta strga, če kaj nepričakovano mi potegne, ker imam občutek, da bo takrat se kar strgal od njene moči,  samo zaenkrat se je še dobro izkazal (flexi namreč).Tako, da mi ni žal, da sem ga kupila. Pride kdaj prav lepo v poštev :)..lp


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #56 : 05 Oktober 2006, 16:30:04
Nam se je včeraj po štirih letih uničil Classic Medium s tanko vrvico (očetu je preveč potegnil ::)). Kupljen je bil kot prvi povodec, ker seveda kot začetnik nimaš pojma, za šolanje in sprehode po mestu (tukaj samo, če ga imaš skoz na kratko, kar pa je brez veze) vsekakor ni ... Na travnikih in poljskih poteh je spuščen, pride pa prav na sprehodih v gozdu (ne bi rada, da mi ga kak' lovec...) in ob rekah (onesnaženih - ga ne morem nikakor ustaviti, preveč rad ima vodo).

A je že kdo v kakšni trgovini zasledil Flexi Elegance?
Če ga ne bom našla, bom verjetno kupila Summertime, ampak ne vem, ali  krajšega (5 m) ali daljšega (8 m). Verjetno je krajši bolj trpežen, ker ima širši trak.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #57 : 05 Oktober 2006, 20:09:28
Sammy jaz sem jih videla v Zooticu, Mr. Petu mislim da tudi v Tukanotu tako da ga verjetno prodajajo po bolj založenih trgovinah. Pa zdaj se mi celo zdi, da sem ga tudi v tavelkem' Metkatorju videla (kdaj imajo fuuuuul založene police  ;)). Tako da poglej malo naokoli...

Ti pa tudi jaz svetujem 5 meterskega...predvsem zaradi debelejšega traku (s tistim štrikcem se lahko zelo poškoduješ :-\ so že bili primeri "odrezanih" prstov  :'(). Pa če ga imaš res samo zelo redko privezanega (kot si rekla v gozdu in ob umazanih rekah) mu ne bo nič hudega če bo na 5ih metrih  ;)  :P

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #58 : 05 Oktober 2006, 20:23:50
Tud jaz sem jih videla v Zooticu, ampak so mi definitivno lepši Summertime varianta. Sama sem kupila oranžnega in kar se mi najbolj dopade je, da so zelo mehki za držat.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #59 : 05 Oktober 2006, 20:27:03
Mi imamo tudi Summertime (sicer ga redko uporabljamo) ampak je res kot je rekla tjasav, dober ročaj. Imamo pa tistega 5-metrskega ki ima debelejši trak in še zmeraj drži (za razliko od tistega s tanko vrvico ki je bil po štirih mesecih za v smeti   ::) )