Flexi

S1b · 85843

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #90 : 10 November 2006, 15:06:43
Meni je fleksi krasen pripomoček, ker imam polarčka. Sicer obvlada tudi poleg in tudi na navadnem povodcu načeloma ne vleče, ampak jaz imam rajši fleksi. Dostikrat na polju se nama zgodi, da zagleda miško in seveda hop. Kljub manjpi teži je to kar konkreten premik mene  :D ;D.
Drugače sem občasno jezna, ker imam še vedno prvi fleksi, v trgovinah pa vidim take lepše, modernejše. No pa nadoknadim z nakupom oprsnic, ki pa pri nas crkavajo kot za šalo. Mislim, da je Alba ali zgrizla ali pa se je polomila plastika v letu in pol kar 7 oprsnic.
Glede barve pa edino rdeča  :P.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #91 : 10 November 2006, 16:40:36
Flexi je res super, samo vseeno je Aska večkrat kar lepo na navadnem povodcu. V bistvu sploh ni važno kaj ima, tudi na fleksiju, ko jaz tako želim od nje, mi že lepo zraven hodi, no občasno kdaj še potegne, ko kaj zagleda (pa še to vedno manjkrat) :).

lp


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #92 : 10 November 2006, 17:33:14
Jaz uporabljam navaden povodec le v primeru, ko gremo do veterinarja al pa na kak tak sprehod, kjer jo le obcasno za par minutk privezem. Mi je slo pa nekaj casa ful na zivce, ker v mestu sploh ni reagirala na nic, ce je bila na flexiju, ker je vedela da bom ze jaz poskrbela za "nevsecnosti". In se ni sekirala niti za kak avto.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #93 : 10 November 2006, 20:31:56
No pa nadoknadim z nakupom oprsnic, ki pa pri nas crkavajo kot za šalo. Mislim, da je Alba ali zgrizla ali pa se je polomila plastika v letu in pol kar 7 oprsnic.
Glede barve pa edino rdeča  :P.

Kako lahko zgrize oprsnico?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #94 : 05 December 2006, 19:58:58
Ker namerava Miklavž ali pa bolj verjetno Božiček Lunci prinest nov fleksi, me zanimajo vaše izkušnje.
Iščem takega na gurtno (da je trak in ne vrvica). Ker sem do sedaj imela samo takega na vrvico, me zanima kako se obnese trak (mi je ta veliko bolj všeč). In kje imajo kakšno večjo izbiro teh fleksijov predvsem za večje pasme?
Zaenkrat mi je še najbolj všeč Summertime (roza barve), samo ne najdem roza ovratnice za zraven.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #95 : 13 December 2006, 21:40:53
*Luna*: Jaz sem videla roza usnjene ovratnice kakšen mesec nazaj v Tukanu in sicer nežno roza in malo bolj močno roza barvo. Širina ovratnice je bila približno 1,5 cm, koliko je bila pa dolžina pa nevem. Tako, da če je še nisi kupila pojdi pogledat, če jih imajo še. ;)

Kar se pa traku na flexiju tiče - se mi zdi, da se zelo dobro obnese. Jaz imam Flexi Giant - sive barve in sem zelo zadovoljna z njim, ima širok trak cca. 2 cm in moram rečt, da je kar močan, ker me je Taj že eno prakrat fino potegnil, pa je še vedno cel, pa da ne govorim kako mi je zadnjič po tleh padel - joj - pa se ni razbil. Tako, da se mi zdi po do sedanjih mojih izkušnjah, da je kar trpežen! ;)

Naj pa te še opozorim na cene, namreč, ko sem jaz kupovala flexi, sem šla prvo v Tukano, kjer je stal 14.000 sit, pa ga nisem tam kupila, ker niso imeli sive barve, ampak samo rdečo in zeleno. Potem sem šla v Mr.Peta, no tam je bil 12.000 sit, pa zopet ni bilo prave barve, tako da sem se napotila v BTC halo A v kleti in tam sem najdla flexi v sivi barvi in to za 10.500 sit.  :o
Naj povem, da ne bo pomote v vseh treh trgovinah so bili flexiji iste znamke in iste velikosti. ::)

Tako, da ti priporočam, da malo naokoli pogledaš preden kupiš, ker kot vidiš pri mojem primeru, se cene lahko zelo razlikujejo, mene je na srečo pripeljala do te cene moja trma glede barve! ;)



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #96 : 14 December 2006, 19:36:23
tudi jaz sem kar precej dala za flexi (okoli 8 tisoč) pa je ful vzdržliv,ker moj tavelik pes je po večini na povodcu in je že kar enih parkrat prišlo do situacije,da je kar orng potegnil pa se flexi ni uničil.S tamalo psičko divjata in se podita in včasih pozabi,da flexi ni neskončen. Imam ga pa že kake 4 mesece mogoč celo kak mesec več. Res se splača malo več dati za take stvari,da so pol res 100%,ker jaz na začetku ful nisn zaupala v flexi (moj je z vrvico) in sem bila zelo skeptična,zdaj pa vidim,da brez potrebe.


lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #97 : 23 December 2006, 19:41:09
Ja res je bolje dati kakšnega tisočaka več in si lahko siguren, da se ne bo strgal ;).
Bolje takrat dati par tisoč tolarjev več, kot pa - bog ne daj - da se ti strga, ko kuža potegne in konča pod kakšnim avtom... :-\

Lp, Tina



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #98 : 10 December 2007, 10:12:34
Če ima kdo kakšen flexi odveč in je iz okolice SG, LJ, velenje...Naj mi javi, jih poberem in peljem v zavetišče. Aha pa še dodatek, smao če jih podarite ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 18 Januar 2008, 16:25:57
Midva uporabljava vedno fleksi, ker ga spustiti ne morem, pa sem vseeno začela razmišljati, da bi ga za nekaj časa ukinila ???. Se je zelo razvadil in hodi skoraj vedno 8 metrov pred mano (po možnosti še vleče, če kaj zavoha), in pa bolj desno od mene. Samo se mi kar malo smili, ker ne more potem nardit malo več metrov, pa prešnofat vsega. Čeprav bi bilo najverjetneje najbolje, da mu tega sploh ne bi dopustila :-[.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #100 : 19 Januar 2008, 20:04:17
SEj ga lahko navadiš da na flexu ne vleče. preprosto se ustaviš, Se rad igra, vleče, lovi žogico, kače? Na sprehodu se igrajta, preskakujta hlode, vadita trikce, tako bo imel razgiban sprehod.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 19 Januar 2008, 20:55:01
Ja sej se vedno ustavljam, ga včasih pokličem k sebi in potem naprej... Samo, ko zagleda srne, krokarje, imam pa lahko zrezek s sabo pa ne bo nič pomagal. Ponavadi spremenim smer, grem kontra od tistega kar on hoče, samo to zgleda grozno, ko ga za sabo vlečem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #102 : 19 Januar 2008, 22:36:24
Oh poznam to. Maš mešanca z dalmatincem pa še kakim goničem zraven?  S starostjo se bo umirilo oz. se bo dal prej prepričat. Pol ti ptoporočam oprsnico, pa da tekata.

Poskusi prej opazit srne...in spremenit smer.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 20 Januar 2008, 08:54:18
Ja imam mešanca med dalmatincem in kokeršpanjelom. Res upam, da bo s starostjo kaj bolje ::).
 Trenutno pridno treniram na orbitreku za svojo kondicijo, tako da čez kakšne 14 dni grem v akcijo. Lumpa dam na oprsnico in povodec okol pasa, pa gremo  ;D.



Tixy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 31 Januar 2008, 19:08:52
Jz tud porablajm flexi. Se najbolj obnese.. Imam rdečega (na črno psičko) prav tako rdečo ovratnico. Nimam na vrvico ampak na trak, se mi zdi bolj trpežno..
Luna, sicer te že dolgo ni bilo na tej temi, ampak vseeno. A si našla povodec flexi in ovratnico? V Tukanotu imajo ene take ful lepe. Povodce flexi na vrvico in ovratnice..



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #105 : 02 Februar 2008, 10:52:33
Mi mamo tudi flexita, sam se fuul bojim, da se mi strže, ker je za 50kg in ma naš pujs že kak kg več.

Tina (Taj) za kolk težkega psa mata vidva flexi?? (kolk je težek Taj?)

:)


brina

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 15 Julij 2009, 13:52:42
*NOVO*

Ali je kdo zasledil v trgovinah Flexi mini de Luxe, bele/roza barve?

Hvala!

Lp,Brina



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 10 April 2012, 16:55:40
Mi smo pa sedaj pred nakupom novega flexija. Ta sedaj že drži ene 4-5 let samo rabim še enega za še enega psa  ;).
Sicer nisem pristašinja flexov, mi pa kljub vsemu kdaj pride prav. Ker vidim, da je malenkost razlike v modelih (stari - novi) me zanimajo argumenti za/proti.
Nekako sem se omejila na Flexi comfort long 3.

Alternativa mi je tudi nov Giant L samo sem malo skeptična kako je z uporabo traka v dežju (za kar večinoma uporabljam flexe).

Uporabniki novega modela (ta ki je malo bolj jajčast) kako ste zadovoljni?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 10 April 2012, 18:32:13
Jaz imam Comfort Long 3. Mi smo zadovoljni. :) Jaz sem se proti traku odločila zato ker verjamem da bi se zelo hitro umazal in sčasoma začel zatikat.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 10 April 2012, 22:54:20
Jaz imam Giant L in sem zadovoljna. Je edini dolžine 8m ter trak. Trak pa zato, ker je tanjša vrvica bolj nevarna, če se zaplete med noge (ljudi ali psov). Imam tudi comforta 8m vrvica, ki mi je všeč samo zaradi dolžine (za manjše pse trak te dolžine ne obstaja). Aja, pa Giant L je trenutno najcenejši na Zooplus straneh, če zraven ujameš še kak popust, ker drugače s poštnino pride skoraj isto kot če bi ga kupil pri nas.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #110 : 11 April 2012, 10:18:04
Sicer nimam giant flexija, imam pa od vedno flexi na trak. V dežju ga po sprehodu čisto raztegnem in se hitro posuši, če pozabim pa začne smrdet. Se da pa tudi čisto lepo oprat. Pa nekje po 4 letih uporabe se začne zatikat, ampak pri meni tudi zato, ker se z Roxy igrava z vrvico in jo načne z zobmi...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #111 : 11 April 2012, 10:57:14
Jaz prisegam na flexije z gumjastim ročajem, zaradi oprijema. Imeli smo  na trak, zdaj pa na vrvico. Ne vidim nobenih razlik, oboje se občasno zatika, oboje začne smrdet in občasno umijem.

Edinole, to mi je nekak bolj všeč pri vrvici, ker ima cca 30cm odebeljenega traka, ki je tudi odseven in vmes prostor, da z roko primeš.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 12 April 2012, 16:11:57
Hvala za mnenja  :)

To, da bi koga poškodovala s felxom se niti ne bojim, ker jih res malo uporabljam pa psi so res skulirani. Tudi pridejo takoj ob nogo, če se kdo približuje (si nočem predsavljat 2-4x flexi vsak v svoji smeri na kakšnem sprehajališču  :D). Jih res rabim bolj za umazano vreme, da lažje z dežnikom operiram  ;) ali pa da se po dežju lažje lužam ogibam.
Me je pa res zanimalo kako je z uporabo novih modelov in trak vs. vrvica. Če so še mnenja pa sigurno še komu pridejo prav  :)

Se bom pa najbrž odločila kar za takšnega kot ga že imamo (gumjast roč, vrvica 8m). Se mi je do sedaj obnesel. Je tudi meni všeč tisti začetni del. Ko mi psi pridejo k nogi ga niti ni treba zaustavit, da dobi občutek popuščenega povodca. Za kakšnega močnejšega psa bi se sigurno odločila za Giant L (mi je na sploh všečen model).

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #113 : 20 Julij 2012, 12:30:30
hej

Enkrat v (ne vec tako daljni) prihodnosti bom morala nabavit nov fleksi.. Sedaj imava Flexi Classic Long varianto na trak. Ker je pa zelo velik/tezek/obavten za nosit sem razmisljala o kaksnem manjsem. Pa me zanima vase mnenje, a mislite, da bi recimo Flexi na vrvico, ki je primeren za pse do 20kg zdrzal psa, ki ima 40kg, ampak nikoli sunkovito ne potegne? Pac ko se sprehajava na flexiju gre zmeraj tako dalec, da raztegne flexi do konca, potem pa pac na tisti razdalji hodi. Razmisljala sem o Comfort Long M varianti na vrvico (ker jih na trak in tadolgih pac ni za dobit, nebi pa sla na 5m, ker je tudi pes navajen sedaj na 8m). Je pa med Comfort Long M in Comfort Long L v tezi 200g razlike, kar se ze kar dobro pozna..

Kaksne ideje? Je varno, ni varno vzet taksnega?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #114 : 20 Julij 2012, 12:44:44
Jaz imam za Bibi flexi funtime M(do 25kg), kljub temu da ima malo manj kot 40kg. Je pa res, da nikoli ne vleče, ko je na povodcu. Tako da če ti Cosmo ne vleče, komot kupiš tak fleksi... Meni so tudi kar težki za nosit tisti večji in glede na to, da ne vleče, ga res ne rabiva  :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #115 : 20 Julij 2012, 12:48:42
Vzemi tistega na vrvico do 20kg ...ampak pazi-vzmet crkne bistveno prej, če se fleksi do konca odteguje-vsaj 50cm fore naj ima in pobremzaj z gumbom.

Sama najbolje poznaš svojega psa....če je uboga na besede, ko je v nagonu-potem je vsekakor varna uporaba ...če je pa rukselj kot moja in ti cukne za divjadjo, mačkami in ogluši...je pa druga zgodba.

Sama prisegam na Comfort, ker ima gumiran ročaj in je bolje za držati. Tudi izbiram 8M....Sem pa uporabo fleksija omejila kolikor je možno-v gozd pa sploh ne grem več z njim.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LacenS

  • Gost
Odgovori #116 : 20 Julij 2012, 13:16:32
Kaj se pa bolje obnese:sledni povodec ali flexi?
Trenutno imam za psičko sledni povodec in se na vsakem sprehodu uspe zavozlat, včasih celo tako, da je potem dolg pol dolžine(sicer je dolg 10m). Pa tudi ne glede na to kako ga shranim se zavozla. Je pa res da je zelo tanek, saj je psička še trenutno majhna.
Se potem za take stvari bolje obnese flexi? Pa kaj je res da je potem bolje sprehajat, da je zablokiran na določeno dolžino, saj se sicer psi naučijo vleči?
Brez vsega pa je ne bi sprehajala(čeprav trenutno še prileti do mene, če začnem teči).



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #117 : 20 Julij 2012, 13:42:11
Hvala za odgovore  ;)

Drugace imava flexi za takratke sprehode (tiste za lulanje, itd., ker se mi ne da v vsako grmovje za njim lazit), v mesto greva vedno na kratkem povodcu, za daljsi sprehod v naravo imam ali raztegljivega za okoli pasu, ali je pa odvezan, odvisno od lokacije. Redko fleksi, ravno iz razloga, ker se mi ga ne da nosit..  :-[ Tako da, za te "kratke" sprehode ni nevarnosti za kaksno divjad, ce pa srecava macko, se pa samo v pozo postavi in gleda, ni tako, da bi se zagnal za njo. No, pa tudi na besedo uboga, da pac ne sme zdivjat za njo.  :P

Drugace tega Classic imava zdaj ze ene 5 let, pa se ze od zacetka do konca razteguje (v prvih letih je dozivel tudi kaksen mocan poteg) - itak je pes tako navajen, da tocno ve, kdaj je tiste 8m dolzine, in ze sam upocasni korak, tako da samo se zacuti kje se konca in potem ne vlece (ne recimo, da bi na polno tekel do 8m in se potem zadrgnil), pa se vedno dela (kolikor toliko) normalno. Samo na koncu vcasih nekaj strajka, se s tezavo tisti zadnji meter noter pospravi.. 

No, bo potem res kar ta, za 20 kg, pa moje roke mi bojo hvalezne v naslednjih letih  :D

LacenS jaz bi ti tako rekla.. Za sprehode v naravo fleksi, za divjanje na travniku sledni povodec, za sprehode v mestu kratek povodec, da se nauci lepo zraven hodit brez vlecenja..  :) Pa verjetno se ti vozlja zato, ker je tanek.. Debelejsi se ponavadi ne vozljajo (ne vem pa kako je za trakove, ga nisva imela nikoli)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #118 : 20 Julij 2012, 13:48:10
Ploščat sledni se manj zatika...Jaz imam povodce takole v uporabi; gozd in v mestu imam preklopni 2M povodec (dovolj za šnofanje, umik za potrebo in hkrati lahko dovolj blizu kadar je potrebno in mi ne more poleteti iz rok tako kot fleksi parkrat, če mi požene za srno.

Sledni povodec je za domače dvorišče in določene travnike, kjer je preveč mamljivih stvari v bližini (kompost, gnoj, gozd). Fleksi pa kadar je ne morem spustiti, pa ji hočem privoščit več gibanja-ob kolesarski stezi, v kakem parku....

Za medpasjo igro pa ne uporabljam več slednega povodca, ker se je zgodila nesreča (stopila na štrik in zažgala blazinico-precej zoprna reč).

Pri mladičku, mladem psu-nič fleksija, se samo vleči naučijo. Ali povodec cca 2M ali pa sledni 10 m. Pa čim več v gozd, jo odpeti s povodca in se ji skrivat za vsak možen grm, drevo...se pridobi lepa pozornost, samo to funkcionira pri res mladičkih in pri psih, ki nimajo želje po gonji.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LacenS

  • Gost
Odgovori #119 : 20 Julij 2012, 14:01:36
Hvala za odgovore!
Potem pa flexija še zaenkrat ne bom kupovala.
Pa danes se bova kar odpravili v gozd :). Do zdaj sem bolj hodila po potki med polji in po vasi, tam pa se res skoraj nimaš kam skrit.
lp