Flexi

S1b · 85631

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
: 31 Oktober 2005, 12:34:01
Čau, jest sem biu glih prelje v trgovini Tuš pa tko mal gledam igrače za pse in priboljške, ko naenkrat ful lep flex... mal pogledam kaki je in zgleda da ju trpežen(nič ne piše koliko močan je ...) pa tko vdim ceno pa piše 600 sit pa si mislm ja kao ... verjetn je 6000 ... usen uprašam prodajalko pa reče da je res 600 sit tko da sem ga kupil in sem ga sprobal na sibu in lahko rečem, da je kar močan in da se ga splača kupit še posebno ker je tako lep...

LP, hotu sem vas samo povedat, če kdo rabi kaki flexi naj gre u tuša kjer je ful pocen pa dobr ( usaj za siba)...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 31 Oktober 2005, 12:37:17
S1b, jaz sem tudi videla v Tušu flexije! Več napišem ko se vrnem od Tara! ;)

Lp, Maša



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 31 Oktober 2005, 13:53:52
Evo, sem že doma (danes sem šla bolj na hitro tja)! ::) No, kot sem že rekla sem tudi jaz že videla te flexije v Tušu. In ker sem ravno kupovala enega za Tara, sem vzela flexi kar tam. Ampak ni bil 600 SIT, pač pa malo manj kot 1000. ;) No, tega ki sem jaz kupila izgleda tako:







Drugi je bil pa podoben, ampak je imel ročaj iz gume (no, ne vem kako se lih reče, sm trenutno pozabila ... nekaj gumi podobno, no :-[). Špaga (mislm to k pride ven - tudi ne vem kako se drugače reče :-[) je bila pa debelejša od tiste na zgornji fotki. Pa imela je še srebrni trak, da se je svetilo - če recimo kakšna luč posveti, pa se zasveti. ;) Ampak za tega pa ne vem cene.

Drugače pa se flexi super obnese, čeprav je kupljen v Tušu. :D

Lp, Maša



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 31 Oktober 2005, 13:56:53
amm jest sem kupil tak flexi k ma svetlečo špago in je skoz široka pa še prozoren flexi z gumjastim ročajem... ful lep mi  je  :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 31 Oktober 2005, 14:05:04
 ;D ;D Kratko ročno se sicer res najbrž dobro obnese, jaz sem tudi enkrat kupila enega cenejšega,in ko sem Smarta potegnila sem vse skupaj dobila v glavo :o Tako da... zdaj dam raje kakšnega jurčka več no ja ne samo kakšnega, flexi, ki ga imamo trenutno je bil 7900sit. Rdeč, gumijast ročaj in debela špaga.

Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 04 November 2005, 12:39:57
Jaz sem imela Flexija pri prejsnjem kuzku. Uporabljala sem ga ko je bil se mlad in potem se ga na tak nacin (ker sploh nisem razmislala) uspesno naucila vleci. In tako je na vsakem povodcu vlekel kot zmesan, kar ni bilo ravno prijetno.


Zato tisti, ki imate mlade pse in jih se ucite ukazov "poleg", predlagam pazljivo uporabo flexijev.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #6 : 04 November 2005, 12:43:53
No takega kot je zgoraj smo imeli mi...sicer za 4.000 ampak vseeno ja**!Sedaj imamo oranžnega,15mm trak,odsevniki in vse ostalo...ubistvu enakega kot Irena...in je fuuuul dober pa močan (70kg).Tako,da upam pri temu ne bo kakšne zaj#!cije :P.

Mi je pa flexi enkraten za na kolo in rolerje...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #7 : 04 November 2005, 12:47:42
Fleksi je za na sprehode pri Nari zelo dober, saj na vrvici vleče kot konj (vseeno jo moramo učiti lepe hoje na vrvici) :P. Naučili smo jo, ko pride skoraj do konca fleksija, da ko jo takrat pokličemo pride do tebe in gre lepo naprej ;), zato je pri Nari veliko lažje hoditi s fleksijem.

T.M.T, če bi jaz pa Nari ne zaupam, da bi me vlekla na kolesu ali rolerjih :P, bi me že kam v kakšno štango nabila ali pa v jarek vrgla ::).

Lp, Ana



Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 04 November 2005, 12:48:10
Mi je pa flexi enkraten za na kolo in rolerje...
uff kak te to prakticiras? ???
meni ze pri navadnem povodcu skace pred kolo, pa ko se rolam, tudi tece ponavadi pred mano. Če bi pa vzela flexi, pa bi se tak celi zamotal okoli mene ::) ;D ;D ;D
pa ti ga ni tezje za drzat v roki? vsaj , ko si na kolesu  :-\ uff. jaz bi pomoje trikrat padla na enem metru, ce bi v eni roki drzala fleksi :D ;D


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #9 : 04 November 2005, 12:52:18
Hihi,midva sva se čisto lepo zmenila...on ob kolesu pa gre...me saj nekdo spravi na kolo :P.

Rolerji pa...i love this!Poleti smo prakticerali 2 psa...živa sem še torej je šlo.Ron itak ne vleče (vsaj na povodcu ne)...tako,da je zelooooo priden :-*.

Edino na kolesu pazim,da je on pred mano,ker drugače je flexi v njegovem gobcu >:(...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #10 : 04 November 2005, 13:59:16
Pri nas pa, ko sem na kolesu ali na rolarjih, flexi ni šans ;D Že tako moram paziti, da se z navadnim štrikom ne zapleteva, kaj bi bilo šele, če bi imeli flexi. Pomojem se zapleteva v čisto vsak drog, tablo, grmovje, drevo...v vse kar nama pride naproti ::) ;D

Uporabljava pa flexi, kadar greva na kratke sprehode (samo lulanje) in vem, da je ne bom spustila, ker ne greva daleč.

Lp, Marusa


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #11 : 24 December 2005, 10:29:32
Evo, sem že doma (danes sem šla bolj na hitro tja)! ::) No, kot sem že rekla sem tudi jaz že videla te flexije v Tušu. In ker sem ravno kupovala enega za Tara, sem vzela flexi kar tam. Ampak ni bil 600 SIT, pač pa malo manj kot 1000. ;)

Evo, sem zamešala... :-[ Tak flexi, ki ga omenja S1b je bil malo manj kot 1000 sit, tisti ki sem ga kupila jaz (na slikicah) pa je bil 3.699 sit. ;) ;D

Lp, Maša



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 21 Februar 2006, 18:06:15
Lepo bi vas prosil za mnenje. Danes sem bil v trgovini za živali na rudniku(men se zdi da je bil tukan) in ker sem rabil nov flexi sem pač gledu po trgovini ane. Pa se ćez minuto uštuli en dolgolasi prodajalec in reče kaj želim, jest rečem flexi . Pa mu pač povem kero pasmo in kok je moj pes star pa pol reče tole mamo pod akcijo in se zelo izplača. Flexi do 40 kg-4000 sit(al pa mal več je biu) in pač ga kupim ane... Greva z sibom na sprehod in srečava eno kuzlico in sib mal močnej povleče in glej ga vraga, vrvica od flexija se strga ane... Pa me zanima če bom lahko zamenjal flexi al pa dobil denar nazaj, ker flexi je praktično nerabljen in bi moral siba zdržati brez problema, pa še vleku ni tok močno ane...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 21 Februar 2006, 18:09:17
Račun imaš??

Potem se vsedeš v avto ali na bus in greš lepo z računčkom nazaj in poveš kaj in kako. Če si račun vrgel stran... pripiši sebi, požri 4000sit in kupi nov fleksi :P

Lp nina



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 21 Februar 2006, 18:11:33
bom to storil čimprej  ;) :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 22 Februar 2006, 20:17:52
Jaz sem imela Flexija pri prejsnjem kuzku. Uporabljala sem ga ko je bil se mlad in potem se ga na tak nacin (ker sploh nisem razmislala) uspesno naucila vleci. In tako je na vsakem povodcu vlekel kot zmesan, kar ni bilo ravno prijetno.


Zato tisti, ki imate mlade pse in jih se ucite ukazov "poleg", predlagam pazljivo uporabo flexijev.


Da...prav zaradi takšnih primerov so nam v mali šoli odsvetovali uporabljati flexi, dokler se psička ne nauči, da ne vleče...no in potem se je naučila z navadnim povodcem, da ne sme vleci, potem smo šele prešli na flexi.



Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 24 Februar 2006, 19:59:19
Citiraj
zdaj dam raje kakšnega jurčka več no ja ne samo kakšnega, flexi, ki ga imamo trenutno je bil 7900sit. Rdeč, gumijast ročaj in debela špaga.

Moj je bil lih ene toliko, kupljen pred enim mesecem. Danes prvič in zadnjč v uporabi... odlomil se je namreč tisti gumb "za špago blokirat". Kaj mislite, a mam račun?  >:(  (jezna sama nase)
Torej to je zgodba o najinem prvem in zadnjem fleksiju...  ::)

LP



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 24 Februar 2006, 20:44:06
jaz sem na srečo dobil nov flexi  :D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #18 : 24 Februar 2006, 20:46:38
Jaz sem tudi dala za fleksi blizu 8000 sit, pa je zaenkrat še cel. Je pa res, da sem ga zdaj malo na stran dala, ker je Atos že ful lepo hodil, pa sva poskusila s fleksijem, na katerem se je lepo navadil vlečt >:(. Sedaj sva spet na navadnem povodcu in bova toliko časa, da bo normalno hodil- se pravi s popuščenim povodcem.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 24 Februar 2006, 21:04:24
kaj pa Lenny počne s fleksijem že od kar ga ima...prav smešno se igra :)
prime ga v gobček, potem pa da taco na štrik in poskuša tako hitro ujet drug konec flexija, da ma tačko ujeto v luknji....to sem zdaj mal zapleteno povedala...jo bom probala 1x slikat, čeprav mislim, da bo kar težko :P



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 25 Februar 2006, 12:56:32
Lenny ti iz lastnih izkušenj odsvetujem, da pustiš psu igranje s flexijem in tudi z navadnim povodcem. Atri smo pustili igro z njenim prvim povodcem, ki ga je imela samo dva meseca (do njene starosti štirih mesecev) in se še zdaj vsakič znova želi igrat s povodcem. Sploh tisti razstavni ji je super, ker je samo štrikec. Dostikrat imam tudi težavo, ker ko se "obesi" na flexi ga zlepa ne spusti in potem se jaz trudim da bi se nehala igrat Atra se pa še z večjim veseljem zavbava.

Tako da ti res predlagam, da psički ne pustiš več igre, ker se bo potem igrala z vsakim povodcem tudi ko ti ne boš želela. Ker zdaj, ko si ji pustila flexi, je zanjo čisto logično, da se lahko igra s povodci.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 25 Februar 2006, 14:17:25
Ne...saj Lenny se igra sam s fleksijem...z drugimi povodci ne...
pa če rečem fuj, ali pusti štrik pa spusti...tak..da mislim, da ni nič narobe...mogoče bi to bolj veljalo kar si napisala pri mladičih, sicer bi se pa tudi te navadli razlikovati povodce med seboj...kot se je Lenny ;)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #22 : 08 Marec 2006, 17:53:53
Naš je tudi 1,5 let baje hodil okoli s flexijem (preden smo ga mi dobili). Sedaj pa hodi na usnjenem povodcu, pa je čisto zadovoljen  ;D Flexi pa nekje v omari- malo obrabljen a cel  :)

Sicer se mi pa flexi zdi uporaben za kakšno vajo.

Lp,

Suns.


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #23 : 08 Marec 2006, 19:51:51
Lenny, kaj pa če se psički flexi ponesreči zaplete med nogami? Ali pa jo med tem ko lovi drugi konec kaj po gobčku. Ali pa karkoli? Mislim, pomoje ni ravno popolnoma varno. Pa tudi kar je že meta povedala, čeprav v redu če to dela samo s fleksijem in ne z vsemi povodci, ter če uboga na ukaze.

Sicer pa jaz poznam labradorca, katerega vedno sprehajo s fleksijem, povodca mislim da sploh nimajo in je zelo priden. Ne vleče - hodi kakšne tri metre pred lastnico in ga niti ne pritegne da bi šel še dva metra naprej kolikor dolg ima flexi, uboga na ukaze za vsak slučaj, pa tudi lepo je naučen da hodi naravnost (sploh po pločniku) in ne traplja na vse strani,... Medtem ko Taru se včasih "sprde" da bi šel v levo in v desno, samo naravnost ne in potem je po pločnikih za vsak slučaj vedno malce bližje mene, čeprav večinoma greva po pločniku z navadnim povodcem, s flexijem pa se sprehajava le po poteh med njivami (sicer ga ponavadi tam potem spustim), ali če greva na kakšen travnik ter na sprehod po varnih in ne preveč voznih cestah.

Lp :)



Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 09 Marec 2006, 20:08:26
Lenny, kaj pa če se psički flexi ponesreči zaplete med nogami? Ali pa jo med tem ko lovi drugi konec kaj po gobčku.

Bolj težko se bi ji zapletel med nogami, ker ji samo včasih uspe ujeti tačko v "zanko"... Kateri drugi konec??



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #25 : 02 April 2006, 12:51:56
Pri nas še pri Doniju ne moremo prakticirat flexija kaj šele pri Loniju.Taprvi flexi,ki sem ga kupila za Donija je imel ročaj iz gume,sam je bil pa totalno nekvaliteten.Sma šla z Donijem enkrat na sprehod(flexi do 20kg Doni ima 5kg)in malo povleče,ker je videl psa in ta špaga od flexija se strga.V treh letih odkar mamo Donija smo zamenjali že 7 flexijev :-\,zdaj imamo pa navaden povodec.Če bi pa Loniju kupila flexi bi bil pa itak uničen v 3 minutah ;D



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 05 Maj 2006, 14:53:21
ali se vam zdi flex bolši od navadnega povodca, moja mami vztraja pri navadne, vendar je za na sprehode na kakšen dolg pohod v redu(večino je spuščen kuža) samo za od cesto pa ni preveč priročen :-\


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 05 Maj 2006, 15:06:21
flexi se mi zdi za sprehode psu bolj prijazen ampak jest prisegam na kratkega ker ga s tem naučiš naj ne vleče pa še lažje je kontrolirati z njim. Pri flexiju me moti to da se prehitro pokvari.




http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 05 Maj 2006, 15:57:54
se strinjam s tabo S1b 8)


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #29 : 05 Maj 2006, 17:01:07
Meni je sicer Flexi čisto super, samo pri moji ne preide v poštev, vsaj dokler 100 % ne bo več pomislila na vlečenje. Ker na daljšem je štriku večjo moč ima. Zato kar lepo na krajših ostajam. Res pa od izkušenj z prejšnjim psom, kateri je bil povečina na flexiju, jih je kar precej uničil. Se mi pa zdijo boljši ti s trakom kot pa oni z vrvico.
lp