Rime

Tosy · 27121

Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
: 24 December 2005, 16:20:38
No, ker pišem pesmico rabim rime na:

upanje
znak
dan
življenje
sneg
solze
dobroto
darilo
joka
sreča
toplina
...

Čim več izvirnih in žalostnih..pa ne napr. na joka-jota ali kaj takega... ;)

Pa če imate še na kakšne druge lepe besede lepe rime, kar na dan z idejami... ;)

Lp, Tosy ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #1 : 24 December 2005, 16:33:00
upanje- zaupanje  ;D
znak- vlak  ;D
dan- teleban  ;D
življenje- trpljenje  ;D
sneg- pek ;D
dobroto- siroto ;D
darilo- voščilo  ;D
joka- poka  ;D
sreča- bodeča
toplina- bolečina  ;D

a je dobr?  ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 24 December 2005, 16:39:19
ursa, full dobro..tele že uporabljam... :)
Bom jaz kar tebe od zdaj naprej prosila, za rime, hehe--- ;D

Še eno rimo rabim na upanje (poleg zaupanje) in na joka (poleg poka) pa še na sneg (poleg pek)... :P

Še, še...na:

čast
čas
moč
leto
drevo
tla
nebo
svet
sonce
prst
... :P

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #3 : 24 December 2005, 16:40:58
pa še ostale ;)

hlače- Vače
sramota- grozota
slika- pika
luč- ključ
zmaj- tolovaj
kuža- luža
miza- pizza
ura- kura
znoj- noj
hiša- miša


joka- stoka ali poroka
sneg- breg

za upanje pa nenajdem druge rime kot zaupanje :-\


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 24 December 2005, 16:49:02
In še rime na...

upamo
iščemo
prosimo
čakamo
čutimo
dajemo
bitja
teža
...

Na te pa čim bolj žalostne rime... :-\ :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #5 : 24 December 2005, 17:07:10
upamo-obupamo
iščemo-
prosimo-nosimo
čakamo-kakamo
čutimo-mutimo
dajemo-majemo
bitja-zlitja
teža-neža

heh... jaz in slova sva skregani=/ ;)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 24 December 2005, 17:10:40
 ;D Čakamo in kakamo... ;D

No, še rime, zdaj rabim pa cele povedi...

Napr. Čakamo in ob mraku prvič kakamo... ;D ;D ;D

čast
čas
moč
leto
drevo
tla
nebo
svet
sonce
prst

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #7 : 24 December 2005, 17:21:43
Lahko ti kar pesmico napišemo  ;D ;D ;D
Jaz nimam idej..grem praznovat božič  :D :D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 24 December 2005, 17:33:15
 ;D Butterfly...SAj vseh rim ne bom uporabila, ampak res delam eno pesmico, pa sploh nimam idej... :P

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #9 : 24 December 2005, 17:45:52
Kot Butterfly tud jst nimam nobeeeeeeenih idej :( oz. nisem za sestavljanje rim,pesmic :-\....




lp Jure


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 24 December 2005, 17:56:48
 ;D Jaz tudi ne...ampak začetek pesmice... ::) :)

Kje ste bili, ko na srečo zaman upali smo?
Kje ste bili, ko z neba posijala je svetla luč?
Kje ste bili, ko zaman klicali smo v temno noč?
Kje vendar skrivate srca svojega ključ?

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #11 : 24 December 2005, 18:01:18
Tosy je pa pesnica :o ! Oz njena lastnica  :D :D :D.!

Res zelo dobra , čeprav žalostna pesmica :'( .
Kar tako naprej pa boš postala prava slovenska pesnica :D ;) !



lp Jure


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #12 : 24 December 2005, 18:27:37
 ;D Yure, Yure--- ;D Saj ni tako, samo, ko je ves svet tam zunaj res tako žalosten...no naprej je potem malo besedila.. :-\

No pa še naslov... ;)

AZILAŠKA BALADA

Tistega mrzlega jutra, ko sem prvič ugledala luč sveta, se je zgodilo, da smo mi, prvi trije kužki, ki smo se rodili utrujeni mamici preživeli, vsi ostali trije so pomrli. Bili so prešibki, da bi živeli. Kako le bi preživeli, če je že njihova lastna mati tehtala 1/3 teže, ki bi jo morala imeti?! Tako smo rasli, tiho in tiho smo se skrivali 4 tedne. Nihče nam ni nosil hrane. Mi smo pili mleko, psička, ki nas je povrgla pa se je lotila celo trave, samo, da bi mi preživeli. Ampak, ni ji uspelo. Umrla je, tako skrivnostno, kot je pazila na nas. Mami, pogrešam te! Toda v vsej žalosti, ki smo jo doživeli se je vrnil naš 'gospodar'. Takoj nas je zvezal v vrečo in nas vrgel v mrzlo reko. Takrat sta umrla moja zadnja dva bratca...imela sem ju raje kot moje življenje...Naj bo ta kitica posvečena njima…

Jaz sem se trudila in vpila na vso moč, meni sta rešila življenje!
Mi smo jokali skupaj z vsemi močmi, nam je ta reka dala trpljenje!
Prosim rešita se zdaj vseh muk, odženita to živo kamenje!
Pa vseeno, pogoltila vaju je tema, nihče ni uslišal naše tuljenje…
…Toda oba vesta…
Spomin na vaju bo ostal večen, vsak dan bo bolj boleč, vse odkar sta odšla.
Ampak sedaj bosta ostala na Zemlji, kot nežna bitja, takšna kot sta bila…
Tukaj bosta kot angela s štirimi nogami, kot angela brez zla.


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #13 : 24 December 2005, 18:39:00
Smrk,smrk :'( :'( :'( :'( :'(.... res je zelo zelo žalotno :-[ :'( :'( :'( :'( :'( :'( ...... smrk .

Zdele je božič jst se pa jokam :'( :'( :'( ( uzaradi tega besedila seveda ;) )



lp Jure


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #14 : 24 December 2005, 18:54:24
Ko prva solza polije se po licu,
ko zadnji tvoj pogled je tu,
ko vem,da čas je za slovo
in pri srcu mi je težko.

A vem,da ni več moči
da živel z menoj bi ti
in nočem,da trpiš
nočem,da s tega sveta odhitiš :'(

Na ta božični dan,
odšel si daleč stran
odšel si na nebo
med zvezde svetiti mi svetlo!



Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 24 December 2005, 19:03:05
Yure. misliš tole resno?  :-X :)
 
T.M.T, krasna pesem... :'( :'(

No...nadaljujem z mojim textom...

Zakaj sem morala jaz preživeti, zakaj se jima nisem mogla pridružiti? Zakaj nisem jaz tam utonila? Zakaj sem morala splezati na suho? Zakaj me tarejo ta vprašanja? Svet je poln krutega trpljenja…toda ravno najbolj šibke mora prizadeti. Da, danes si še na varnem, jutri pa boš ti potreboval pomoč. Tako tiho in hitro sem prosila in prosila. Toda vsi, vsi, ki so hodili mimo, so se mi smejali in me zmerjali. Takrat si se mimo pripeljal ti. V pižami, bos sredi hude zime. Nežno si me stisnil v naročje in me potolažil. Nato pa si me položil na tople brisače v košarici na tvojem kolesu in odpeljal si me v tvoj dom. Pazil si name kot na punčico svojega očesa. Bila sem tvoj največji zaklad. Hranil si me tudi ob dveh ponoči, pa se vseeno nisi jezil name, ali me kaznoval. Pa vseeno, moja usoda je bila tako nesrečna. Po enem mesecu bivanja pri tebi, ko sem bila že tako rejena in prijazna si imel nesrečo. KO si šel, da bi nakupil hrano zame, te je povozil avto. Tako rada sem te imela in te še imam, toda vedno mene doleti ta nesreča, ta mešanica pekla. Nisi se več vrnil, zaman sem čakala vse tiste ure. Jokala sem le zate, dokler ni nekdo vstopil in me brcnil čez prag. Nisem mogla več vstati, nihče več me ni pobral. Gledala sem v tisto nežno luno in počasi so se mi zaprle oči…

Nihče več me ni imel rad, smejali so se mi, nikdar jih ni skrbelo zame.
Prst pod mano je bila vlažna, bližala se mi je smrt in nihče več ni silil vame.
Čakala sem tam, čakala sem večni čas, takrat  pa mrak je padel name.
Zjutraj me ni bilo več tam, moja duša je izginila. Zdaj me nihče več tam, ne bo pustil same…


"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #16 : 24 December 2005, 19:43:16
O Tosy, a res moraš ??? :-X.
 
Meni kar lijejo solze :'( :'( :'( :'( :'( !

Drugače je resa ful poučno oz. kruto :),ampak res človški grehi zaradi katerih posledice trpijo uboge ničkrive živali. :-[

Tosy a to si sama zmišljuješ(izmišljaš) ???, ker je res super ;).


lp Jure




Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #17 : 24 December 2005, 19:44:38
No, celotna pesem... ;)

Azilaška balada
[/b]

Kje si bil, ko na srečo zaman upala sem?
Kje si bil, posijala z neba je svetla luč?
Kje si bil, ko zaman klicala sem v temno noč?
Kje vendar skrivaš srca svojega ključ?

Tistega mrzlega jutra, ko sem prvič ugledala luč sveta, se je zgodilo, da smo mi, prvi trije kužki, ki smo se rodili utrujeni mamici preživeli, vsi ostali trije so pomrli. Bili so prešibki, da bi živeli. Kako le bi preživeli, če je že njihova lastna mati tehtala 1/3 teže, ki bi jo morala imeti?! Tako smo rasli, tiho in tiho smo se skrivali 4 tedne. Nihče nam ni nosil hrane. Mi smo pili mleko, psička, ki nas je povrgla pa se je lotila celo trave, samo, da bi mi preživeli. Ampak, ni ji uspelo. Umrla je, tako skrivnostno, kot je pazila na nas. Mami, pogrešam te! Toda v vsej žalosti, ki smo jo doživeli se je vrnil naš 'gospodar'. Takoj nas je zvezal v vrečo in nas vrgel v mrzlo reko. Takrat sta umrla moja zadnja dva bratca...imela sem ju raje kot moje življenje...Naj bo ta kitica posvečena njima…

Jaz sem se trudila in vpila na vso moč, meni sta rešila življenje!
Mi smo jokali skupaj z vsemi močmi, nam je ta reka dala trpljenje!
Prosim rešita se zdaj vseh muk, odženita to živo kamenje!
Pa vseeno, pogoltnila vaju je tema, nihče ni uslišal naše tuljenje…
…Toda oba vesta…
Spomin na vaju bo ostal večen, vsak dan bo bolj boleč, vse odkar sta odšla.
Ampak sedaj bosta ostala na Zemlji, kot nežna bitja, takšna kot sta bila…
Tukaj bosta kot angela s štirimi nogami, kot angela brez zla.

Zakaj sem morala jaz preživeti, zakaj se jima nisem mogla pridružiti? Zakaj nisem jaz tam utonila? Zakaj sem morala splezati na suho? Zakaj me tarejo ta vprašanja? Svet je poln krutega trpljenja…toda ravno najbolj šibke mora prizadeti. Da, danes si še na varnem, jutri pa boš ti potreboval pomoč. Tako tiho in hitro sem prosila in prosila. Toda vsi, vsi, ki so hodili mimo, so se mi smejali in me zmerjali. Takrat si se mimo pripeljal ti. V pižami, bos sredi hude zime. Nežno si me stisnil v naročje in me potolažil. Nato pa si me položil na tople brisače v košarici na tvojem kolesu in odpeljal si me v tvoj dom. Pazil si name kot na punčico svojega očesa. Bila sem tvoj največji zaklad. Hranil si me tudi ob dveh ponoči, pa se vseeno nisi jezil name, ali me kaznoval. Pa vseeno, moja usoda je bila tako nesrečna. Po enem mesecu bivanja pri tebi, ko sem bila že tako rejena in prijazna si imel nesrečo. KO si šel, da bi nakupil hrano zame, te je povozil avto. Tako rada sem te imela in te še imam, toda vedno mene doleti ta nesreča, ta mešanica pekla. Nisi se več vrnil, zaman sem čakala vse tiste ure. Jokala sem le zate, dokler ni nekdo vstopil in me brcnil čez prag. Nisem mogla več vstati, nihče več me ni pobral. Gledala sem v tisto nežno luno in počasi so se mi zaprle oči…

Nihče več me ni imel rad, smejali so se mi, nikdar jih ni skrbelo zame.
Prst pod mano je bila vlažna, bližala se mi je smrt in nihče več ni silil vame.
Čakala sem tam, čakala sem večni čas, tkrat  mrak je padel name.
Zjutraj me ni bilo več tam, moja duša je izginila. Zdaj me nihče več tam ne bo pustil same…



Da, umrla sem, zadnja v moji družini…Se je splačalo živeti?
Ne vem…Mogoče le. Za tiste, ki bodo zdaj znali razumeti.
Mi smo tudi živa bitja. Mi tudi čutimo. Mi tudi znamo trpeti.
Mi smo tisti, ki živimo poleg vas na tem svetu.


Hval Yure...jp, jaz si zmišljujem, jaz sem bila ustvarjena za pisanje takšnih dram... ;D

LP, Tosy, ki je danes izpovedala svoja čustva... :-[  :)




"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #18 : 24 December 2005, 19:47:58
Sama  :o :o :o ?!?

 O cool :), ko bi jst znal take " drame " pisati  ;D.`Svaka´ :D :D :D  ti čast !



lp Jure


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #19 : 24 December 2005, 19:54:06
noroooo, sreča da ni resnično  :-* :)



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 24 December 2005, 19:54:55
 ;D Sej jih jst 'znam' pisati samo, ko me prime...in danes me je...in sem jo spisala...Tale zadnji mi je najbolj dober...

Da, umrla sem, zadnja v moji družini…Se je splačalo živeti?
Ne vem…Mogoče le. Za tiste, ki bodo zdaj znali razumeti.
Mi smo tudi živa bitja. Mi tudi čutimo. Mi tudi znamo trpeti.
Mi smo tisti, ki živimo poleg vas na tem svetu.

 :) Jah, samo je vseeno podobno tisti kruti resnici....no vsaj razspisala sem se...to mene včasih takole prime in potem samo pišem in pišem.... ;)

LP, Tosy ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #21 : 25 December 2005, 11:05:53
Tosy  :o Na božič nas vse spraviš v jok, jaz imam že polno robčkov tu  :-\ :'( :'( :'(
Ful je dobro res  :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 25 December 2005, 17:52:17
 :) Hvala Butterfly... ;D  Hehe, no vsaj vi niste rabili pesmi spisati, lol... ;D

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #23 : 13 November 2007, 20:13:23
Jaz pa nisem pisala pesmic..ampak rimo(kot je naslov)

"Ne pljuvaj po tleh,bolj se splača po ljudeh"lol

LP Urša

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #24 : 15 November 2007, 16:58:21
Mi smo tudi živa bitja. Mi tudi čutimo. Mi tudi znamo trpeti.
Mi smo tisti, ki živimo poleg vas na tem svetu.

oo groza, a to sem pri enajstih letih pisala. xD me je kar sram. samo ta del mi je še zdaj všeč. od takrat naprej nisem napisala niti ene več. so zato zgodbe boljše.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."