Lulanje po otroskih igriscih

zajfa · 23671

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 12 Januar 2010, 09:45:07
V bistvu kam naj potem sploh neškodljivo vržemo drek? V koš za biološke odpadke ne, ker je "zapakiran" v polivinil vrečko, ki se mimogrede razkraja bistveno dlje kot en drekec pekec na zelenici - po kateri se naj itak ne bi hodilo, torej niti zagazit ne moreš vanj  ::)
No, v Savskem, kjer sem prej živela, smo imeli po zelenicah table. 2 različni tabli. Na eni je pisalo, da lastniki psov pobiramo pasje iztrebke, na drugi pa, da ne hodimo po travi. No, ker nisem barbapapa, mi nikoli ni bilo popolnoma jasno, kako naj izvedem oboje hkrati  ;D Povrhu vsega potem itak nisem vedela, kam sploh lahko vse skupaj odložim, odvržem, karkoli...


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #61 : 12 Januar 2010, 09:58:36
nisem še opazila, da bi iz smetnjaka kaj drugače smrdelo, če je med ostalimi smetmi vrečka z drekcem, pa tudi če bi vrgel kakec brez vrečke se razdiši v eni minuti :).
V bio odpadke meni ne paše - ne samo zaradi vrečke saj se dobijo celo bio razgradljive  :P, ampak kolikor vem, se predelajo v kompost. Ni mi okusna misel na  gnojilo iz pretežno pasjega dreka, čeprav me ne moti, če je tu pa tam kakšen na poljskih površinah  :-X.
Na enem bližnjem travniku je nekaj napisov poberi drek za psom- ena nabita na drevesu in en napis s sprejem na neki komunalni omarici. Ne vem, če kaj pomaga  ::).
Sama sem enkrat razmišljala, da bi obesila napis  "območje je pod videonadzorom" in zraven na verižici rolo z vrečkami  :D , ob zelenico kamor hodijo iz vseh okoliških stolpnic.
Kdor misli upoštevat namig ga bo ne glede na vsebino napisa, kdor pa ne misli, mu pa vsebina napisa tudi ne pomaga.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 12 Januar 2010, 12:47:53
Ja tako kot eni psi prdijo več in bolj smrdljivo, drugi manj in skoraj neopazno, tako žal tudi od moje psice drek neznosno smrdi, dobesedno se svežega voha na 10m (tako da če ga kdaj v temi ne najdem, grem kar za nosom) čeprav ima sicer normalen kakec,.....



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 06 Marec 2010, 09:55:00
Jaz za Dinotom  (psom za blokom) ko grem sama z njim na sprehod poberem.Ko včeraj nisem imela vrečke pa z robčkom.Me pa zelo moti ker ni smetnjakov za kakce in vrečk.Pomoje bi se lastniki tudi bolj spomnili da morajo poborat če bi imeli na vsakem koraku vrečke in smetnjake zato.Vidim pa ogromno kakcev po tleh.Ko grem s drugimi psi na sprehod, čeprav niso moji vseeno poberem za njimi.Sploh mi ni gnusno kot večini lastnikov psov.Jaz sploh nimam slabe vesti če vržem v tuj smetnjak.Kam pa naj...?...Nesem domov, ker bo potem itak končalo na istem kraju...?...V večjih mestih so že smetnjaki, če pa živiš v manjšem je mogoče malo težje.

PS  :) Pa ne pravim da nam je težko ampak čisto v redu, da ne bo kdo narobe razumel.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #64 : 06 Marec 2010, 22:19:33
Jaz ga vedno pobiram na javnih krajih, ker če bi se pi****a samo za druge, v katere nagazim, bi res ne bila boljša od njih  ::)  res pa je, da me neznosno moti, ker nimam kam odvrečt. Potem pa nosim zaklad čez celo mesto/pot/kjerkoli že sem.

Je pa res, da sem enkrat vrečko odvrgla v tuj smetnjak in sem jih potem dobro zadaj slišala  ::) Človek se je tako razkuril, da sem skoraj pobrala nazaj ven samo da bi utihnil.  ::)

*Javnih krajih - torej povsod kjer se sprehajajo drugi ljudje. V gorah mi pa na kraj pameti ne pride da bi pobirala nedolžen drek pod smreko kjer še jaz komaj zraven pridem  ;D In še, tam res nimaš kam odvrečt vrečke, razen če pelješ s sabo domov...  8)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 28 Marec 2010, 14:33:08
http://www.youtube.com/watch?v=l6_uLwXk-oI
Zanimiva "reklama" na temo pobiranja za psi. :)


_nnn_

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 28 Marec 2010, 17:03:30
Fuj... :D
Čeprav nas večino ne vidim v tej vlogi, pa sem pred kratkim spoznala gospo, ki psu ne pusti, da bi svoje opravil zunaj, ampak samo doma, v stanovanju >:D. Meni se pes smili.



pojko

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 14 September 2010, 12:18:43
se strinjam z teso!!