Lajanje

Miha1 · 25826

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #30 : 21 November 2007, 08:53:08
Edina trajna rešitev je vodenje psa ne pa streljanje vanj.  :o ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 21 November 2007, 09:07:14
Ne kupuj ničesar, če ne veš zakaj ti pes sploh laja. Če sama nikakor ne boš razumela psa, se vpiši v kak dober KD. Ovratnica lahko tudi zelo škodi, sploh če ne veš kako deluje in sploh ne razumeš lastnega psa.

Nič ni instant pri psu.

Pa ne vem... Meni se zdijo te ovratnice čist ok in so pomagale pri moji psici, ki je tut lajala na ljudi na sprehodu... 14 dni je nosila ovratnico in od takrat je mir...     :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 21 November 2007, 09:26:59
Več sreče kot pameti, če ne veš točno kaj delaš.
Vedno maš več možnih rezultatov, lahko vspe, lahko maš škodo, lahko pa nič.

Tvoje vodenje pa sigurno ni nič boljše, še manj razumevanje psa.

V glavnem, super da jeratalo. Lahko nebi... Te zadeve so uporabne, ja, ampak mora bit zraven nekdo ki jih zna uporabljat, ostalo so igre na srečo.
Mislim, da ni veliko pametnih ljudi, ki bi "gembljali" z lastnim psom.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #33 : 21 November 2007, 09:39:27
Tako preko neta jih nikoli ne bom priporočalam ker je potrebno prej psa dobro spoznat.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #34 : 22 Avgust 2008, 19:57:01
ojla
 
zanima me,kako naj odreagiram,ko psička oblaja drugega psa? semi je namreč zgodilo le 2x: enkrat pri babici,je lajala na privezanega psa, drugič pa,ko je oblajala labradorca,ki je z mahajočim repom prišel do nje - čez nekaj časa sta se pa igrala. je pa drugače flegmatik - navadno se ne zmeni pretirano za druge pse,ali pa se igra z njimi. se mi je samo 2x zgodilo,da je lajala na psa,od tega 1x ko je on lajal nanjo,1x pa je prišel z mahajočim repom torej. kako naj se odzovem v taki situaciji,da ji ne bom dala vedeti,da je to prav,oz naj to ponavlja?


Biba.Bibich.Teia

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
  • Moia.višauka.Biba. . .
Odgovori #35 : 22 Avgust 2008, 20:12:08
moja biba je tud lajala čist na usakga ki nama je prhaju nasproti in ga ni poznala...
pol pa ko je biu mal bliže je veselo mahala z repkom in čakala na čohec..:P
zdej pa k greva na sprehod sploh na nobenga več ne laja..verjetno je vidla da se ne splača lajat kr tko brazveze.. :P

Če V NebEsih Ni nobEnega PSA pOtem Pa Že ne grEm tjA!! :)


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #36 : 26 Avgust 2008, 21:51:35
moja je samo 1x zalajala na psa,potem se je igrala z njim. mapak mene zanima,kako naj se jst obnašam,ko ona začne lajat na psa? naj ji rečem naj bo tiho,pobožam,.....? zanima me kako naj se jst odzovem


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #37 : 26 Avgust 2008, 22:18:34
Lajanje na druge pse je nezaželeno vedenje, in če jo medtem božaš pomeni da jo nagrajuješ za nekaj česar ti nočeš da počne. Ne je božat, ker bo mislila da je lajanje na druge pse vredu. Tvojega posta sicer nisem razumela najbolje. Ko moj iz kakršnegakoli razloga laja na drugega psa se ponavadi obrnem in psa 'odvlečem' stran. K psom na katere laja pa ga ne pustim, ker se ali da se psa boji ali pa psa ne trpi in se zna zgodit da moj cucek šavsne, ali pa je tadrugemu psu dovolj in moj nastrada. Pa še njegovo lajanje bi nagradila s tem da ga pustim k drugemu psu.



sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 11 Junij 2009, 22:11:59

Ojla

No jaz imam pa drugačen problem. Naša psička namreč na sprehodu še nikoli ni zalajala na koga, ne na človeka, žival.... je zelo tiha in umirjena na sprehodih. No problem je pa doma, imamo zelo veliko prostora pred hišo in vse je zagrajeno, tako da ne more na cesto. Jezi me ker ko gredo mimo ljudje laja na njih, ampak ne na vse, .... če pripelje motor ali avto mimo se zelo zažene v dvoriščna vrata in zelo laja. Sploh ne vem kako naj jo odvadim. Vedno rečem NE ampak ne pomaga. Ima vedno navado, da ko pride kdo mimo, in če sem jaz zunaj, laja na te ljudi potem priteče do mene in spet do vrat in laja, pa sepet do mene....Prosim vas za kakšen nasvet,... to bi jo res rada odvadila. Stara pa je 10 mesecev.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #39 : 11 Junij 2009, 22:24:41
Tako, da se zunaj z njo ukvarjaš igraš, vadiš. Predno vidiš avto, etc jo zamoti z najljubššo igračo, tecita v nasprotni smeri. Potrjuj želeno vedenje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #40 : 11 Junij 2009, 23:39:12
To boš zelo težko odpravila, če bo psica imela možnost to početi tudi kadar je sama doma. Očitni ima nekaj čuvaja v sebi in zato "napove" vse mimoidoče.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 12 Junij 2009, 17:50:35
Aha,... ja čara bom probalajo nekako zamotit, samo kaj ko smo na takem mestu, da ni slišat prej avta, ... ok kakšen motor pa že. No bom poskusila... hvala za nasvet.

Ja zoe ona laja tudi ko nisem zunaj oz. ko je sama, ni nobene razlike,... vedno laja, ampak tako kot sem rekla ne na vse ... ali pa kakšen dan bo na nekoga lajala, naslednji  dan bo šla pa ista oseba mimo in ne bo lajala, gdaj sploh niti ne pogleda, gdaj gre samo do vrat od dvorišča in pogleda.

Hvala za odgovore,... še kakšnega nasveta bom zelo vesela.



sončnica

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 23 Junij 2009, 10:15:20

No naso psičko sem poskušala zamotit da ne bo stekla in lajala ko pride kdo mimo, pa nima učinka. Saj psička ljudi zavoha veliko veliko prej, kot pa oni pridejo mimo in ko se začnem igrat z igračo, se takrat odsotno igra, ker pričakuje mimoidoče,... potem ko pridejo pa spusti igračo in steče in laja. Tudi če bi ji takrat ponudila velik sočen zrezek je ne bi zanimal. Je pa še en problem - najbolj me jezi ko gre kakšna oseba mimo in se vstavi pri dvoriščnih vratih da bi naso psičko gledala, takrat se psička žene v ograjo in laja, če jo recimo pokličem priteče takoj do mene, ampak spet steče do vrat,- če pa pridem k vratom začne skakati name in lajati name, ker hoče da jo spustim k tem ljudem - vsaj jaz tako razumem. Včasih tudi če smo vsi zunaj in psička koga zagleda začne lajati in priteče do nas, pa spet do ograje, pa spet do nas ....Drugače pa moram povedati da je psička kar nezaupljiva do ljudi, ko jo peljem a sprehod in ko koga srečava in jo ta hoče pobožat, se psička kar umakne, potem pa se privadi na osebo in s pusti božat ter se vede normalno, ... na začetku pa je vedno nezaupljiva. Zanimivo je ker na sprehodih ni niti enkrati zalajala , v vseh 11 mesecih,... ko je pa na dvorišču, dela te neumnosti, sploh ne razumem....
Ko laja na ljudi ki gedo mimo vedno maha z repom in teče malo proč pa spet do njih... kot da bi hotela igro.



mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 06 Julij 2010, 18:49:08
Moja psička je sedaj stara tri mesece in pol in neprestano laja, kadar je zunaj v pesjaku. Ponoči je mir, vendar čez dan ne more biti nikoli sama doma. Vsakič ko grem od doma in je ne morem imeti pri sebi laja, kar moti sosede. Kaj naj storim? Gledala sem naprave ki spuščajo visok zvok kadar pes laja, pa ne vem ali je to uporabno in kako bi to delovalo na psiho psa.
Ali ima kdo kakšno idejo, kaj storiti.

It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #44 : 07 Julij 2010, 13:51:25
Predhodno jo zmatraj-delajta vaje, se igrajta, potem ji pa pusti žvako v boksu, napolnjen kong kong in obešeno cufo. Pa boks naredi tako, da je ne bo kdo motil.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #45 : 07 Julij 2010, 14:58:57
Meni nič ne pomaga, da je zmatrana in da ji kočo nafilam z žvakami, ki bi jih sicer v moji prisotnosti tudi takoj zgrizla. Gremo v hribe, od avta do hiše se vleče, ker je utrujena, oči se ji zapirajo, takoj ko jo dam v pesjak, laja, laja, laja. Lahko več ur. Pa je sicer navajena biti v pesjaku, ker me tam vedno počaka, ko sem jaz v šoli (jeseni, pozimi-notranji pesjak v kleti, spomladi in poleti-zunanji pesjak pod balkonom) in je tiste dopoldneve tiho. Očitno točno ve, da popoldne pač ni dopoldne in tudi če dopoldne ni bila not, da potem popoldne ne bo, ker pač to ni vsakodnevna praksa. Pa naj bo zmatrana (tako da se v hiši samo pokne na tla in zaspi) ali ne. Ignorirat pač ne moreš, ker živiš v naselju in sosedje želijo uživat življenje v miru. Takoj ko se jaz samo prikažem pred pesjakom, ona gre sama od sebe v hiško in se uleže-mir je za 5 minut. Zdaj pač nikoli ni v pesjaku popoldne, ko je vsaj eden doma - tudi če ga ne sliši, ga čuti in to ji ni všeč.
Sicer se je pa zdaj začela pospešeno dret z balkona dol tudi na mimoidoče-pa nimam nobene 'čuvajske pasme', prav nasprotno. Kriza. Če je pes tako 'in' v laježu, verjemi, da se ga ne da preusmerit z nobeno igračo. Meni pomaga samo to, da jo brez besed zvlečem not in ji preprečim izhod na balkon. Potem je mir.


mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 07 Julij 2010, 16:58:41
Boks je odmaknjen od ljudi, je za hišo in nikoli je nihče ne moti. Zjutraj jo peljem na 7 km sprehod kjer teče in skače, da bo mir tiste 6 uric ko me ni doma. V pesjaku imam njene igračke, tiste ki niso nevarne, kosti, katere fest pogloda že zelo hitro... vse skupaj omogoči, da je mir prve dve, tri ure ko me ni. Potem pa lajanje vse okoli.
Da bi jo zjutraj zmatrala bolj kot jo zmatra tisti sprehod mi čas ne dovoljuje niti naj nebi bilo dobro za mladiča... tako da sem res že čisto brez idej, kaj drugega naj storim.

It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 07 Julij 2010, 17:31:49
Če je zunaj jo moji starši spustijo medtem ko nisem doma, če jo imam v hiši pa je nebi spuščala. Tudi v stanovanju je nebi imela spuščene, ampak v transportnem boxu (sicer bi vse segrizla), zunaj pa ima velik pesjak kjer se lahko sprehodi in poigra.

It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #49 : 08 Julij 2010, 11:32:10
Vse našteto sicer drži, a če hočete, da lajanje ne bo motilo sosedov....


xxy

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 10 Julij 2010, 22:50:44
Tudi moja ogromno laja. Ali je res, da če ljudje veliko kričijo potem postane tudi pes tak?
Ne morem verjet koliko ta pes vpliva name. Že par dni sem slabe volje, še mal pa bom u depresiji.. sploh ne vem kaj naj naredim. Ko začne lajat mi živci popuščajo. Danes sem jo celo parkrat okol uh (sramota) pol je bla tiho. Ignoriranje je nemogoče, saj vedno kdo pride mimo..ali sestre ali mama. Laja tudi na mačke, izsiljuje. Boji se ne. Kakšne so še možnosto poleg ignoriranja (ki ni mogoče)? Ima ogromno energije. Pri 5h mesecih pretečemo tudi 5 ali več km pa še vedno ni dovolj. + poletje je. Ali to pomeni, da bo imela jeseni, pozimi še več moči?
Ali je že kdo poizkusil z raznoraznimi ovratnicami in nekakšnimi ptičjimi hiškami? Ker res ne vidim drugega izhoda.
Naj jo psihično zaposlim? Kakšne so vaje?
Hrana ji ni prevelika motivacija. U bistvu sploh noče jesti. Briket ni šans, še raznih drugih stvari noče...
Prooosim, pomagajte mi. Sem res na koncu z živci in se bojim da bi naredila ogromno napak.  :(



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #51 : 12 Julij 2010, 08:31:07
Tudi moja ogromno laja. Ali je res, da če ljudje veliko kričijo potem postane tudi pes tak?
Ne morem verjet koliko ta pes vpliva name. Že par dni sem slabe volje, še mal pa bom u depresiji.. sploh ne vem kaj naj naredim. Ko začne lajat mi živci popuščajo. Danes sem jo celo parkrat okol uh (sramota) pol je bla tiho. Ignoriranje je nemogoče, saj vedno kdo pride mimo..ali sestre ali mama. Laja tudi na mačke, izsiljuje. Boji se ne. Kakšne so še možnosto poleg ignoriranja (ki ni mogoče)? Ima ogromno energije. Pri 5h mesecih pretečemo tudi 5 ali več km pa še vedno ni dovolj. + poletje je. Ali to pomeni, da bo imela jeseni, pozimi še več moči?
Ali je že kdo poizkusil z raznoraznimi ovratnicami in nekakšnimi ptičjimi hiškami? Ker res ne vidim drugega izhoda.
Naj jo psihično zaposlim? Kakšne so vaje?
Hrana ji ni prevelika motivacija. U bistvu sploh noče jesti. Briket ni šans, še raznih drugih stvari noče...
Prooosim, pomagajte mi. Sem res na koncu z živci in se bojim da bi naredila ogromno napak.  :(
Evo sem ti odgovorila na ZS, kako je bilo pri moji psici z ovratnico... V glavnem...od 14 dnevnega nošenja ovratnice ne laja več sploh...  ;D Že 3 leta...  :o

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 29 Januar 2011, 16:50:03
Tudi midva imava težave z lajanjem

ko je bil star 5 mesecev je prvič začel tečti ob ograji in lajati na mimoidočega... Ugotovila sem, da laja ker ščiti mene.. če ni mene, če ima spuščenega gdorkoli drug ne laja. V roku 14 dni sem ga tega odvadila. Dala sem ga na sedi in sva le opazovala, dokler ni šel mimoidoči mimo.. Potem pa pohvaalaa.
Ampak..
Sedaj je star 8 mesecev... in spet se je začelo. Če je spuščen teče ob ograji in laja, pri tem občasno pogleda mene in maha z repom, na odpoklic ne uboga (v tistem trenutku)... Sedaj je že ena nadstopnja - na sprehodu če ga hoče kakšen človek pobožat, stopi pred mene in začne renčati nanj...

kako naj ga odvadim tega pretiranega čuvajstva?


ps: Haroon ni niti malo agresiven- tega nima tudi v genih, že od začetka je dobro socializiran... res gre  samo za čuvajstvo.


Hvala!

Lp.
Ema&Haroon



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 02 Februar 2011, 13:02:01
andreja se strinjam s tabo. Važen je vzrok za lajež!
Pri nas je bilo res in samo izsiljevanje, kar se je dobro videlo in tisti način opisan zgoraj je to težavo rešil.
A pa ste vi kdaj prej poskusili izsiljevanje z lajanjem odpraviti samo z vztrajnim ignoriranjem? Pri nas namreč ravno vse ostalo, tudi to, kar je bilo pri vas uspešno, ni pomagalo in je pomagalo samo ignoriranje.  ;)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 02 Februar 2011, 13:13:46
Ojoj.. vidim da sem odgovarjala na ful star post. Moderator lahko obe sporočili izbriše.



Isa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 26 Julij 2012, 10:14:07
Pozdravljeni.

Mene pa zanima če naj psičku (cotonček, star je malo čez 2 meseca) dovolim, da laja na mene če je lajanje povabilo k igri?
Laja tudi na svoje igračke, recimo jih lovi in zraven rahlo renči in laja, včasih laja tudi na večje predmete (npr drevesa), mogoče se jih boji.
Vem, da mu ne smem preprečiti vsakega lajanja, saj je na vse zadnje le pes. Bojim se le, da bo odrasel kot pes prijateljice, ki laja neprestano. Taki psi pa mi niso nič kaj všeč.
Kakšen nasvet?
Kako prepoznati "dobro" in "slabo" lajanje? In kako ukrepati?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #56 : 26 Julij 2012, 10:53:11
Isa ti sama dolocis, kaj je tebi uredu lajanje in kaj je zate lajanje za brez veze. Tako kot ga bos naucila tako bo :) Recimo primer: lajanje na drevesa, brezveze, pa ceprav iz strahu. Moj recimo ce se cesa boji, mu grem to stvar pokazat od blizu, da povoha in da vidi da ni nic groznega, naslednjic ne laja vec. Lajanje kot povabilo k igri: ce hoces da vedno, ko se bo hotel igrat da zacne lajat, ok, pusti mu, samo jaz recimo mu nebi. Ga ignoriras dokler "izsiljuje za igro" z lajanjem, ko je miren se gresta igrat. Med igro jaz dovolim lajanje in rencanje, kajti tako se psi pac igrajo, tako da to mu nebi prepovedala.

Drugace pa, dobro opazuj psa, in bos kmalu locila dobro in slabo lajanje (tudi ton lajeza je drugacen). Pa zacni ga ucit (ce se nista) ukaza "tiho". Zna priti prav vcasih, in na ta nacin ga bos lazje odvadila nezeljenega lajanja :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Isa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 26 Julij 2012, 11:33:40
Kako pa psa najlažje naučiš ukaz "tiho"?
V neki pasji knjigi sem namreč brala, da ko pes laja in ga ti poskušaš odvrniti od tega s tem, da mu kar koli poveš on to razume, kot da mu daješ še dodatno motivacijo za lajež.
Vse nezaželeno lajanje sem do zdaj ignorirala, ali pa kar šla v drug prostor in se nisem vrnila dokler ni nehal lajati ter ga pohvalila ko je bil tiho.
Ampak če bo recimo on nekega dne začel lajati na sosede in ljudi, ki hodijo mimo našega dvorišča ga ne morem kar ignorirati, ker sploh ne vem če bi me v tem primeru opazil in bi svoje vedenje samo nadaljeval.

Najlepša hvala za odgovor. :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #58 : 26 Julij 2012, 12:48:21
Najveckrat se "tiho" uci skupaj v paru z "glas".. Samo pac, naprej gres ucit glas, pohvalis (klikas, ce uporabljas kliker) kadar laja, in postopoma dodas ukaz "glas", potem ko to obvlada gres pa ucit tiho, recimo ga sprovuciras da zalaja, ko neha lajat pa hvalis (klikas) za tisino, ter dodas ukaz se za to.

V tem videu lahko vidis kako se oboje nauci..

Drug uporaben link je pa tale, ima 5 delov, zajema pa vsa nezeljena lajanja - iz strahu do tujcev, strah pred neznanimi predmeti, itd..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 26 Julij 2012, 13:15:52
Jaz sem ga glas naučila čisto preprosto, ker itak laja za vsako nič - sem ga izzivala s priboljškom in mu ga umikala ko ga je hotel pojesti, da se je potem ''razjezil'' in zalajal, potem pa ga je dobil :P Tiho pa da sem mu naredila ''šššššš'' in je utihnil ter pogledal kaj je to, pa sem mu rekla priden tiho in ga nagradila. Potem pa ''ššš'' počasi zamenjaš s tiho. Zdaj pa oboje že super zna! 8)