Tetrapak (nujno)

SilverBlue · 3474

SilverBlue

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 11 November 2007, 15:24:49
Zdravo!

Danes se mi je na sprehodu zgodila zelo neprijetna situacija z mojim psom. Namreč psička je pojedla tetrapak od čokoladnega mleka, cca. velik za 2dcl. Zanima me ali je to zelo nevarno. Klicala sem dežurnega vetirinarja pa je rekel al da izbruha ali pokaka. Vseeno me zelo skrbi in me zanima če je imel kdo od vas tudi podoben primer. Psička je aljaška malamutka in je stara 8 mesecev.
Prosim vas za čimprejšne odgovore.

lp
SilverBlue



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 11 November 2007, 15:40:08
Pozorno glej, če ga bo izločila z blatom. Kolikor ne bo, ti svetujem čimprejšni obisk pri veterinarju, saj se ji je lahko zataknil kje v črevesju, ali celo požiralniku. Mislim, da pa se pes ne more s tetrapakom poškodovati (porezati).

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


SilverBlue

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 11 November 2007, 15:53:36
Pes se drugače obnaša normalno, igra se, pije vodo normalno, vse je tko kot ponavadi, vendar vseeno me je strah kako bo to izločila. Dali smo ji malo slane vode da bi pa mogoče bruhnila ven pa ni. Tako da seveda čakam na blato da vidim če bo šlo z blatom. Upam da res ne bo hujšega in da bo šlo ven. Je pa tetrapak kar nekaj časa zvečila, ko smo ji ga hoteli ven vzet ni pustila in je kr bežala pred nami, tako da res ni blo šanse da bi ji ga vzeli ven, tudi s taktiko ne. Je mogu imet res dober okus  ;D (malo heca)

lp
SilverBlue



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 11 November 2007, 17:21:34
Nič mu ne bo hudega. Če bi sešteli vse skupaj so moje psice uspele pokrasti in pojesti za en tavelik žakelj tetrapakov. Zelo redko jih izbruhajo, ponavadi jih čisto mirno pokakajo, tako lepo počasi po obrokih.

Se ti pa vseeno zelo splača psa naučiti, da še tako zapeljivo stvar na povelje izpusti. Lahko da bo kdaj našel kaj res nevarnega, pa mu ne boste mogli vzeti.


SilverBlue

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 11 November 2007, 17:38:46
Hvala za odgovor. Zdaj sem malo bolj pomirjena in vseeno mislim da bo vse vredu z psom. Bomo pač bolj pozorni pri nadaljnih sprehodih in jo bomo še kaj naučuili. Razmišljala sem tudi o nagobčniku, ker ji je čisto vse zadnje čase všeč. Sicer pa ne vem kako ga bo sprejela.

lp
SilverBlue



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 11 November 2007, 17:39:52
Najboljše, da jo čimprej naučite vaje fuj to! ali pa ne!. Na sprehodi zna biti zelo koristna. Posebaj v večjih mestih!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


SilverBlue

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 11 November 2007, 20:11:13
Drugače je Ajša že zelo zdresirana psička, ker smo vanjo vložili veliko truda in pozornosti, saj se z njo redno vsak dan ukvarja moj fant in je zelo ubogljiva ter poslušna. Ponavadi odreagira na besedo "fuj" nevem kaj jo je pičilo tokrat da ni poslušala. Vsekakor upam da ne bo težav z njo in da bo ta tetrapak čimprej prišel ven iz nje.  :)

lp
SilverBlue



SilverBlue

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 12 November 2007, 11:28:12
čao!

Vseem hvala za odgovore in za nasvete, danes pa je naša Ajša izbruhala tetrapak tako da bo zdaj vse vredu. Mi smo vsi veseli, pes pa pomojem še najbolj, ko nima več tujka v sebi.

lp
SilverBlue



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 12 November 2007, 17:21:27
Super, da ste rešli zadevo!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."