Kopanje - kako pogosto, kdaj prvič?

ninci · 96891

nata

  • Gost
Odgovori #180 : 14 Februar 2011, 17:40:23
hehehe sem se prav nasmejala pri vseh teh vpisih ... da moje kopam 2-3x letno  :D :D :D :D

kopam ju 1x tedensko in češem vsak dan obe. za večjo porabim cca 1,5 ure za malo do 3 ure (kopanje, feniranje, česanje). samo česanje za malo 1 uro za večjo pol ure. zakaj razlika ... zaradi kvalitete dlake saj je črna dlaka pri pudljih najbolj "hvaležna" za vzdrževanje, siva, apriko in rdeča pa najhujša.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 14 Februar 2011, 18:00:53
Upam, da se večina bodočih lastnikov kodra tega zaveda  :P 8) Moraš imeti res precej časa in volje za pravilno nego, bravo :)
Jaz definitivno ne spadam med potencialne lastnike.


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 15 Februar 2011, 10:59:52
jaz mojega avstralčka temeljito celega tuširam samo na morju, ko je slan .. takrat pa je vsak dan tuširanje
drugače pa samo tace in trebušček, pa nos kadar ima blaten ...
šampona še nisem uporabljala, pa ga verjetno tudi ne bom, ker ni potrebe .. vedno diši :-)



nata

  • Gost
Odgovori #183 : 15 Februar 2011, 14:21:32
Upam, da se večina bodočih lastnikov kodra tega zaveda  :P 8) Moraš imeti res precej časa in volje za pravilno nego, bravo :)
Jaz definitivno ne spadam med potencialne lastnike.

če nimaš razstavnega se ta čas skrajša, ker je tudi dlake manj. jasno ga je treba pa redno strišt saj pudljem dlaka ne izpada.

definitvino ti to mora biti v veselje, drugače lahko pozabiš na razstavnega pudlja. s tem, da mora bit to všeč tudi psu. moji dve uživata in dokler bo tako, bomo razstavljali, ko temu ne bo več tako, gre dlaka "v smeti" in bo konec z razstavljanjem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #184 : 19 Julij 2011, 20:49:16
Danes sem pri bini spet opazila, da ima okoli seskov in po trebuhu kar zamazano, okoli seskov so črne pike-dejansko packarija, ki zamaši lojnice. S tem, da sem danes še za dodatek opazila te črne pikice-umazanijo na predelu okoli spolovila. Bi razredčen pasji šampon na krpici (Biogroom herbal) bil preagresiven za ta predel?  :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #185 : 19 Julij 2011, 21:38:00
probaj če ti bo kaj pomagalo, pri moji yorkici se to nabira kljub temu da je kopana na 2-3 tedne, pa s šamponom komaj da stran spravim, v bistvu moram kar z nohti dol spraviti. jaz bi mogoče raje probala malo močnejši šampon, da res lepo spereš, potem pa fajn z vodo splahniti da ne ostane nič na koži.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #186 : 21 Julij 2011, 16:42:56
Ja pri seskih je ta reč trdovratna, res. Prav ne morem verjet, me prime da bi ji piling naredla. Ampak malo sem v dvomih, ker vseeno je občutljiv predel in je PH pomemben in nočem rušit nekega ravnotežja, pa tvegat še kakih okužb.  ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #187 : 21 Julij 2011, 19:49:19
no ja samo če pa to pustiš gor pa tudi tvegaš okužbo, nenazadnje je to umazanija. lako probaš piling, sladkor+olivno olje pa mogoče malo limoninega soka. t sigurno nebi smelo škoditi. pa če se ti zdi da preveč drgneš ali če boš preveč z šamponom sprala, pa pač namaži z kakšnim bepantenom ali ognjičevo kremo. mislim da nebi smelo biti težav. pri moji ni bilo nikoli, pa ji z nohti to dol spravljam.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #188 : 24 Julij 2011, 17:51:53
Ugotovila sledeče-po trebuhu in seskih si pomagam z umito kongovo zoom groom krtačo + šampon in je precej bolj čisto kot če ji bušija umijem z roko. Okoli spolovila sem pa z malo, ročno brisačo in toplo vodo, brez šampona, ker nočem rušit PH vrednosti na tako občutljivem predelu in je precej boljše sedaj.
Bo pa očitno potrebno večkrat umiti "podvozje" na tak način. Pravzaprav sem ugotovila, da je za Bino 2x letno šamponiranje premalo, očitno ima malo bolj občutljivo kožo, jo začne srbeti in se več praska, grize in je po tuširanju z nekaj šampona precej boljše stanje. Sem prav presenečena, ker ne deluje umazana.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #189 : 25 Julij 2011, 18:08:17
ja saj jaz tudi z frotir brisačko drgnem te dele :)

Ja res je to glede kopanja, absolutno ne drži da nekateri psi ne rabijo kopanja. Pri kitajcih se ful pozna, če se ne kopajo en mesec se ful praskajo, tudi odlakani, tako da redno kopanje z kvalitetnim šamponom in balzamom dela čudeže :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #190 : 25 Julij 2011, 18:45:46
Pri kitajcih mora res smrdeti, sploh poleti in v toplih dneh, pa tudi sicer, če jih ne redno šamponiraš, ker se potijo skozi kožo.

Jaz zaenkrat ne uporabljam balzama, če pa se bo na dlaki in koži pokazala potreba, pa seveda bom. Zdaj imam Biogroom herbal conditioning šampon in mi je všeč, ker ima blag vonj, dobro očisti, pomiri kožo, dlaka pa tudi izgleda bolj šajniš (jasno, če se izpere prah in nekaj maščobe).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #191 : 25 Julij 2011, 20:50:29
Ne nobenega vonja nimajo kitajci :) tako da sploh ne vidiš da bi bilo kaj zamazano, samo pač pore se zamašijo bolj poleti, drugače pa absolutno brez vonja, ni tako kot če se človek poti :) Očitno je čisto drugačem ph kože in čisto drugače funkcionirajo.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #192 : 02 November 2011, 20:42:13
Mene pa zanima, kako pomembno je, da se za mladiča uporablja puppy šampon? A bi lahko bil recimo odrasel šampon (za Taia uporabljam Pure Paws Brightening Shampoo) pa da bi ga bolj razredčila?

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #193 : 02 November 2011, 21:24:43
Jaz bi ti odsvetovala uporabo šampona za odrasle pse, zlasti če ima "posebne efekte" in četudi bi bil razredčen. Premočno za mladiča.




planetpsov

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 02 November 2011, 21:54:10
Celotna linija pure paws se lahko uporablja tudi za mladičke - kozmetika je zasnovana tako da se lahko uporablja pogosto na razstavnih psih. Tako da razen če ima mladiček kakšne težave, ni razloga zakaj tudi na mladičku nebi uporabili iste kozmetike.

Poanta pupy šampona je da je res res brez mila običajno, ampak kot je napisano, če mladiček nima nekih težav potem ni problema. Velja pa isto, uporaba balzama tako kot pri odraslih, posebno če se pogosto kopa psa.

Če pa kdo želi, lahko za mladička priporočamo šampon od Pet Silka, ki je prav namenjen za mladičke.

Link do šampona:
http://www.planetpsov.si/shop/samponi/pet-silk/13/pet-silk-tearless-puppy-sampon-473ml

Sicer pa jaz vedno če pes ni res umazan šampon bolj razredčim kot je napisano.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #195 : 02 November 2011, 22:03:43
Obema hvala za odgovor.

Nekaj posebej ga niti nimam namena kopat, zato mi je res bolje, da lahko uporabim kar isti šampon.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #196 : 20 Julij 2012, 13:51:48
No, sem opazila, da se Binec redno umiva in kot posledica je rdečkasta dlaka okoli spolovila in rdeča črta proti trebuhu. Se splača "sekirat" in umit s šamponom ali pa to nima kakega večjega vpliva na kožo, občutljivost, bakterije mogoče?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kelly 097

  • Gost
Odgovori #197 : 20 Julij 2012, 15:18:49
...rdečkasta dlaka okoli spolovila ...

moja ima tudi tako dlako... ampak jst če jo jo samo splahnem, tako, da nimam pojma kaj bi to laahko bilo ???



LacenS

  • Gost
Odgovori #198 : 19 Avgust 2012, 09:09:40
Mene pa zanima, glede na to da prepogosto kopanje ni priporočljivo, kaj lahko storim.
Psička(4 mesece) je bila v torek pri frizerju, kjer je bila skopana(res je bila potrebna kopanja), potem pa se mi je v petek na sprehodu povaljala v gnoju(valjala se je v travi in sem jo pustila, potem pa sem opazila, da obupno smrdi). Doma sem ji umila tačke, po telesu pa s kisom(nasvet prodajalke v mr.petu, ker kopanje ni preveč dobro). Rezultat je bil, da je smrdela po gnoju in po kisu. Zato sem jo včeraj celo našamponirala.
Danes zjutraj pa mi je na sprehodu pobegnila v reko(srečali sva psičko in smo ju spustili, da sta se igrali-sicer je na slednem). Reka je pa trenutno, tudi zaradi pomanjkanja vode precej smrdljiva. Kaj lahko storim? Jo lahko še enkrat našamponiram? Ker je notranji pes in je take smrdljive ne morem imet v sobi :):
Je pa šnavcerka, če to kaj vpliva :).
Šampon imam za mladičke kupljen v mr. petu.
Pa še vprašanje. Ko je prišla od frizerja je res lepo dišala :). Frizerka je rekla, da moraš psa po kopanju posušit s fenom, sicer ne diši, ampak dobi "pasji vonj". Jaz sem jo sicer malo pofenala, samo če bi jo hotela do konca posušit, bi jo morala sušit kakšno uro(nimamo ravno najmočnejšega fena). Je to res, ali je tudi kaj odvisno od šampona?
hvala
lp



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #199 : 19 Avgust 2012, 11:29:18
LacenS ponavadi na samponih pise, kako pogosto se jih sme uporabljat.. Malo poglej..

Drugace vonj reke lahko zaenkrat speres samo z vodo (tusiranje samo z vodo ni skodljivo), pomoje bi moral it tisti najbolj odvraten vonj stran (lahko zmesas tudi vodo in kis, s tistim zdrgnes, potem pa se z vodo speres; pa ce noces da ti po kisu smrdi uporabi kaksnega jabolcnega, ne vinskega, ki ima mocnejsi vonj).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #200 : 19 Avgust 2012, 17:29:15
Psa prebrišeš z malo evkaliptusovega olja ali pa sivke.  Diši in še bolhe ter klope odganja. Dve muhi na en mah. Samo mora biti 100% naravno in za začetek uporabiš eno kapljico in jo razmažeš med rokami, potem pa prečohaš psa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LacenS

  • Gost
Odgovori #201 : 19 Avgust 2012, 18:00:17
Super, hvala za odgovore! ;D



Kallie

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 20 Oktober 2012, 10:09:04
Pozdravljeni!
Zanima me, glede kopanja,namreč psička stara približno 8 mesecov je bila ravno sterilizirana, kdaj jo lahko prvič skopam,glede na to da ima še rano,ki še ni povsem zaceljena.Naj počakam da se popolnoma zaceli? Se mi ne mudi,vendar me zanima.Kaj priporočate?
Lp Sabina



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 20 Oktober 2012, 10:34:13
Definitivno počakaj, da se rana zaceli ;)



Kallie

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #204 : 20 Oktober 2012, 10:48:54
Saj prej je sigurno ne bi,sam mogla sem prašat da sem 100%!hvala



fbShark

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #205 : 17 Marec 2013, 19:03:47
Prvo kopanje za našega Shark-a je bilo prejšnjo nedeljo in sicer pri njegovih 4 mesecih. Šampon pa ima od Furminatorja My Furst. Kopala ga bom po potrebi, ne vem mogoče parkrat na leto, ne vidim smisla kopati psa 1x tedensko pa tudi 1x mesečno ga ne mislim. Bom sproti vidla kako bo.

*Amor Vincit Omnia*


Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 17 Junij 2013, 14:18:13
Ker vem da kopanje ni dobro, če je prepogosto, me zanima, če kaj škoduje, če vsak dan nekajkrat na dan umijem z vodo psički noge, ko prideva s sprehoda? Je stara 2.5 meseca, šampona ne uporabljam takrat, in sem mislila , da ni nič narobe, to delam svoji čivavi že 10 let, pa je vse ok, ampak ta nova je precej odlakana pri tacah, pa nočem naredit kakšne škode...

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #207 : 17 Junij 2013, 14:49:35
Sama voda psu ne skodi, pa saj niso narejeni iz sladkorja..  ::) :P Skodljiva zna biti samo prekomerna uporaba sampona (izsusitev koze, itd).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #208 : 17 Junij 2013, 16:47:00
Hja tudi voda iz pipe zna biti ob vsakodnevni rabi škodljiva. Sploh tam kjer je trša, bolj klorirana... ampak če je pseto usrano, paš spereš.
Določeni tipi dlake ne rabijo več kot vlažno krpo-pa so spet čisti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 17 Junij 2013, 23:45:16
Ja čara, sej glih to me skrbi.Vem da voda načeloma ne škodi, ampak vsak dan namakat nogice..nevem no.
Bom odzdaj s krpico brisala, razen če mi res zagazi nekam..

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein