Kopanje - kako pogosto, kdaj prvič?

ninci · 96909

Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #30 : 15 Oktober 2005, 17:10:22
Jst sem mojo prvič skopala pri približno 3 mesecih.Drugače pa jo kopam po potrebi.

papa


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #31 : 15 Oktober 2005, 17:20:59
mi smo prvič skopali Ambro, kakšen teden ali dva kasneje ko je prišla domov, plavala je itak skoraj vsak teden, drugače smo jo pa sedaj pred zimo skopali pa potem mir do konca zime, ko bo pa spet topleje se bova pa spravili na šamponiranje ;D

Ja nastya res bi bilo bolje še bi ga manj pogosto kopala, daj ga raje vsak dan temeljito sčesi (plast po plast) pa bo šlo vse stran. glede vzrediteljev pa...ne vem kako imajo lahko majhne psičke zunaj, pa če so bili še mokri :-X


LP


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #32 : 15 Oktober 2005, 17:25:10
ko so bli čisto mali so bli noteeeeer ..  :) pol ko so bli že malo starejši so bli pa zuni!!!



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #33 : 15 Oktober 2005, 21:20:57
Ja pa necepleni pa kaj še. No ne boma zdej tle o tem razglablale, si pač kot nepoznavalec naletela nanje, kot sem jaz na mojo vzrediteljico. Pazi v prihodnosti pa bo. Mene je vsekakor izučilo.

A kdo uporablja pampon, ki povdari barvo psa? Jaz sem ga za Neona mela pa je drak ko ***** sam je bil pol res lep po kopanju. No sam pol sem ugotovila, da je toliko lepši zato, ker mu pač prah sperem iz dlake. Namreč s šamponom frento sem dosegla isto. Samo friskisov pa ni dal istega učinka.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #34 : 10 Februar 2006, 23:34:37
Moja pa še do danes, ko bo vsak cajt stara 11 mesecev ni videla šampona. Če je bila potreba po pranju, samo voda pa včasih malce kisa, ko se je po valjala po zemlji, ki je malce po gnojnici dišala (to je zaenkrat ušpičila samo enkrat). Vem, da kopanje za pse ni prav nič fajn, da zgubljajo zaščitno maščobo in na splošno priporčajo čimanjkrat kopati psa. Je drugo , ko mora pes iti na razstave in bioti skopan zato.  Sam enkrat v kratkem tud mojo to čaka. 


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #35 : 11 Maj 2006, 20:34:50
Uf, Oxa smo verejtno do zdaj okoli 2x skopali z šamponom sicer se pa skoraj vedno ko je res lepo vreme kopa v Plotiniščici al pa Dravinji, odvisno kam zavijemo z njim  :D Drugače se pa še sam vedno ko je zunaj spuščen skopa v blatu  :-\



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #36 : 12 Maj 2006, 10:42:45
Mi našega š šamponom skopamo 2x ali pa 3x letno, jeseni da imamo mir čez zimo in drugič pa spomladi (nas čaka kmalu), pa če je potrebno še 1x poleti. Drugače ga pa poleti vsake toliko samo z vodo zmočimo da ga malo ohladimo.


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #37 : 12 Maj 2006, 11:14:02
Jaz pa mojo Kano kopam nekje na 3 mesece, preden ji dam frontline. Razen pozimi, ker se tako svinjarija s snegom dol spravi, ko se povalja po njem. Saj ne da bi smrdela, ampak je dlaka umazana in tudi s krtačo ne gre ven, tako da ji preostane samo kopanje. Ko je bila mlajša, se mi je včasih povaljala po kakšni mrhovini in takrat je mogla bolj pogosto pod tuš.
Lp


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #38 : 18 December 2006, 20:55:10
koliko krat na mesec kopate svojega psa ??

ste prpričani da ga ne prevečkrat??

Prispevek združen z obstoječo temo, Črt

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Bugz

  • Bugz 4ever
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 796
    • Točke: 94
  • ...pasje življenje...
Odgovori #39 : 18 December 2006, 21:21:24
Jaz mojega kopam po potrebi - bolj malokrat - pomoje na 4 mesece recimo. poleti se pa itak nonstop v reki namaka :)
Mislim pa da pse ni dobro kopat preveč pogosto - pomoje je 2-3 krat na leto čisto dovolj ( tisti ki pse razstavljajo jih seveda bolj pogosto). Z prekomernim kopanjem psu uničujemo naravno zaščito ki jo ima.

"He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart. You owe it to him to be worthy of such devotion."


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #40 : 19 December 2006, 11:46:52
Po moje se je pa treba prilagodit vsakemu psu po sebej, glede na njegov tip dlake. To se tudi s starostjo spreminja.
Prejšnja psička je bila v mlajših mesecih kopana samo, kadar se je kam povaljala ali pa je bila res umazana. Bila je itak skozi v stanovanju in ne moreš pustit umazanega psa, da se ti valja po kavču ;)
V povprečju mislim da je bila kopana na 2 meseca.

S starostjo pa vedno bolj pogosto. Sem opazla, da je koža bolj zdrava, če jo skopam na tri tedne s kvalitetnim šamponom. Na stara leta je pogosto dobivala hotspote in se je na tak način hitreje pozdravlo. Od veta sem pa tudi dobila razkuževalno milo. Tako, da sem najprej na hjitro šamponirala z razredčenim šamponom in pol še na določenem mestu z milom. Če se je morda v tem času, že pojavilo unetje, se je posušilo že naslednji dan.

Zdaj mamo eno mlado in eno starješe pseto doma. Ta mlada ma super dlako, posuši se v petih minutkah, čeprav ma srednjedolgo in tudi sama od sebe se čisti. Če nebi šla na razstave, je sploh nebi bilo treba kopat s šamponom. Vsaj jaz je nebi, razen, če bi se mi kam povlajla. Za enkrat se mi še nikjer ni.
Ta starejšega je pa potrebno na tri tedne, ker sčasoma začne prav smrdet. In tudi zelo se mu masti dlaka. Verjetno je od tega.
Je pa noter, tako, da ga ne zebe zaradi tega. Nikoli ga pa ne kopamo, če je vremenska napoved za prihodnje dni slaba. Raje malo počakamo in potrpimo ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


fraygregi

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 25 Avgust 2007, 21:24:55
No doma imam slaba dva meseca starega Kraševca in me zanima kdaj naj ga prvič peljem na potok in kdaj naj ga prvič okopam s pasjim šamponom. :-\ :-[
 ;)

Psi so zakon!!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #42 : 25 Avgust 2007, 21:29:53
Preberi tole.


lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


fraygregi

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 25 Avgust 2007, 21:59:22
thx :D

Me pa vseeno zanima kdaj naj ga prvič skopam v potoku.Zato sprašujem, ker se bojim da bi dobil kakšno alergijo. :-\
 ;)

Psi so zakon!!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #44 : 26 Avgust 2007, 11:46:00
Ginny je prvič čofotala v vodi že pri kakšnih 2 ali 3 mesecih. Se mi zdi, da je bolj kot kakšna alergija (če je potok čist) nevarno, da se kuža prehladi. Zdaj, ko je toplo, pomoje s tem ne bi smelo biti problemov.

Kopanje s šamponom pa prakticiram samo takrat kadar je res umazana in smrdi.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


fraygregi

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 26 Avgust 2007, 13:20:51
Hvala zoe za odgovor.
Se bomo danes odpravili na sprehod do potoka pa bomo videli kako mu bo všeč. :)

Psi so zakon!!


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #46 : 26 Avgust 2007, 13:43:48
Midve sva se prvič kopale v potoku pri cca.3h mesecih. Sem imela brisačko s sabo, ker jo je kar zeblo, ko je prišla iz vode, ap še v senci je bla, tk oda se je malo začela trest, sem jo prijela v naročje jo fino obrisala in postavila na soček. Za nameček ap sem jo dala še ogromnemu njufu na hrbet, ki ga je pošteno zaskrbelo za malo pupo  :D

Fraygregi ti ga kar pelji se kopat, samo pazi da ga ne bo zeblo, pa tudi če je vroče...vseeno ga obriši in gelj da se slučajno ne bo tresel..se ti zan akr prehladit.


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #47 : 29 Avgust 2007, 19:19:07
Riva se je prvič kopala pri 4 mesecih. Od takrat pa se hodimo kopat v reko vsaj 1x na teden da lahko plava, sicer pa greva vsak dan do vode kjer lahko čofota. Jo pa po vsakem  močenju temelito obrišem, še posebej pri ušesih, posuši pa se sama in to kar hitro  ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #48 : 30 Avgust 2007, 07:36:55
Indi se je prejšnje poletje prevečkrat namakal v Savinji - res je bilo vroče, pasalo mu je.  Ampak je veterinar rekel, da mu je vlaga povzročila kraste (gnojne), ki si jih je potem še razkraspal in so bile krvave. No letos pa smo odkrili da to ni bilo od vode ampak od frontlina  ::)

Drugače pa smo našega psa prvič skopali nekje pri 4ih mesecih in če prav vem je bilo to zato ker je je povaljal v gnoju - ja ni boljšega. :-X

Letos pa smo ga skopali že dvakrat z bio groomom in ima tako dlako da dol padeš  :-*



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #49 : 04 September 2007, 10:37:06
moj škot še ni videl šampona in je sedaj star 3 leta....iz dlake mu svinjarija kar odpada, jaz pa pomagam s česanjem.....shih-tzu pa je s šamponom skopan takrat, ko se povalja po dreku, torej parkrat letno...sta pa redna obiskovalca potokov in jezer, tako da se kar naravno umivata in nimata nikakršnega vonja.
Če po pravici povem, me vonj na psih po teh dišečih šamponih prav moti. najraje imam vonj zdravega pasjega kožuha, problem nastane na stara leta, ko res dobijo malo bolj močno aromo. Že dolgo iščem šampon z nevtralnim vonjem, brez vseh teh človeških dišav, vendar brez uspeha.  :-\

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Kateeq

  • Gost
Odgovori #50 : 05 Oktober 2007, 20:33:51
Louja sem v dveh mesecim odkar ga imam, kopala ene 4x, in to zato, ker se mi je povlajal v dreku... >:(



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 06 Oktober 2007, 14:10:21
Latniki CC-jev.

Kako pogosto pa vaše corsote kopate?

Ali ima kdo problem s prhljajem?

Lp



bony

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 29 Oktober 2007, 11:14:41
Jaz Bonija kopam (z samponom) bolj poredko. Enkrat na pol leta, drugac mu pa kadar je dež vsakič po sprehodu umijem v tus kabini samo sape ( do gleznjev). A je mozno da mu s tem unicim kej blazinice na nogah?
Sam res kadar je dez, glede na to da je skoz v stanovanju, nimam kej druzga narest, ker z vlazilnimi robcki, mu niti podrazno ne morem spravt dol vsega blata.



Tixy

  • *
    • Prispevkov: 65
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 29 November 2007, 14:05:12
Mi pa našega dolgodlsakega TT-ja 1x na mesec. Ga pa vsak dan počešemo in ko pridemo s sprehoda umijemo tačke. Ampak sedaj obstajajo tako blagi šamponi da lahko psa 1x na teden kopaš (razstavnega) pa nič e škodi koži... različno od pasme do pasme. Dolgodla je seveda treba bolj pogosto.. :P



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #54 : 02 December 2007, 08:21:39
Jaz se še vedno držim načela, da se psa čim manjkrat skopa - s šamponom ;) Pač po potrebi in še takrat, če se le da samo z vodo.  Je pa spet odvisno od pasme do pasme ;) Pri moji pasmi na srečo prepogosto kopanje ni potrebno :P Do danes, ko ima moja mrcina dobri 2 leti in 8 mesecev, je bila s šamponom po sila razmerah skopana samo 1 krat (kriva gnojnica, ko je veselo čofotala po njej >:()

lp


zavseoci

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 11 Januar 2008, 17:59:20
Ojla!
S čim kopate vaše dolgodlake kužke,mlade in pritlikave pasme,ki so primerne za doma-stanovanje,da se kasneje lahko razčesejo in kako pogosto jih kopate?

Lp


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 05 Februar 2008, 16:51:28
KLIK

                     Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #57 : 12 Maj 2008, 18:00:58
mojga kodrčka kopam (s kratko dlako ): 1 krat na dva mesca ( z dolgo ) pa enkrat na teden (odvisno po čem se povala :( :( :()

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 13 Maj 2008, 09:46:45
Ali se vam zdi, da je že dovolj toplo, da bi Dino skopala (zunaj) in da jo pustim da se sama posuši? S kako toplo vodo kopate vaše kužke?

...sledi svojim sanjam


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #59 : 13 Maj 2008, 09:48:10
Jaz mislim, da je dovolj toplo.  ;)  Voda je pa mlačna, prej hladna kot topla.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com