Kopanje - kako pogosto, kdaj prvič?

ninci · 96910

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 13 Maj 2008, 09:49:49
Hvala, rožica :)

Pa misliš, da ji bo pasal, da jo z bolj mrzlo vodo? Aja pa še nekaj - trenutno ravno menja dlako - kakšen bo učinek kopanja? Mislite, da jo bom tisto "volno" kaj lažje spravila ven po kopanju?

...sledi svojim sanjam


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #61 : 13 Maj 2008, 09:54:50
Hvala, rožica :)

Mislite, da jo bom tisto "volno" kaj lažje spravila ven po kopanju?
Zagotovo.Pa še full balzama  v zadnje izpiranje- pomaga.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 13 Maj 2008, 10:37:23
Tuhtala sem, ker ma trenutno full dlake, k bo šla ven (se že vidi, da bo šla, ampak kljub večkrat dnevnem česanju še ne gre), da bi jo skopala, če bo potem kaj bolje. Imam pa tale šampon. Rabim še kakšen poseben balzam zraven, ali je to ok? Če ja, katerega?

lp

...sledi svojim sanjam


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #63 : 13 Maj 2008, 11:22:49
... ta šampon jaz uporabljam za Damča, ko menja dlako. In je ful dober( ampak psa kopaj z toplo vodo ne z mrzlo ;))
balzam pa tudi pomaga - jaz uporabim kar mojega od loreala  (za poškodovane in barvane lase) ga pa razredčim z vodo 1: 3. pustim cca  tri minute na njem , potem pa izperem...
In se ga potem res kar precej lažje razčeše .

( Dino pa tudi kar s tem šamponom in istim balzamom..... kakšen dan potem je malo bolj puhasta :D... ampak se ne sekira preveč ;D)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #64 : 13 Maj 2008, 11:26:55
Hvala, rožica :)

Pa misliš, da ji bo pasal, da jo z bolj mrzlo vodo? Aja pa še nekaj - trenutno ravno menja dlako - kakšen bo učinek kopanja? Mislite, da jo bom tisto "volno" kaj lažje spravila ven po kopanju?

Ne vem, mojima dvema paše. Pa ne kopam jih z mrzlo, ampak z mlačno  :) Drugače pa jaz ne uporabljam balzama.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 13 Maj 2008, 11:32:12


( Dino pa tudi kar s tem šamponom in istim balzamom..... kakšen dan potem je malo bolj puhasta :D... ampak se ne sekira preveč ;D)

Dino? :) Hehe, jaz bom tudi Dino kopala :P

...sledi svojim sanjam


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #66 : 13 Maj 2008, 11:44:46
Dino? :) Hehe, jaz bom tudi Dino kopala :P

Ja sej :D... samo naša je prekrščena , ima nov nick " štrukel" :D( skopana je pa "nafrfulen štrukl... he he)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #67 : 13 Maj 2008, 18:06:00
Dina ko se midve z Bebko kopava, gre med vsakim kopanjem ogromno dlake ven. Sicer ne vem zakaj, ampak vedno sem cela dlakasta(včasih celo bolj kot ona  :D :D )  Sicer pa jest jo kopam z mlačno vodo. ampak pomoje nebi blo problema, če jo z mal bolj mrzlo, ker če se gre lahko zgodaj spomladi kopat v ledeno mrzlo vodo, se ne sme pritožvat.  >:D ;D


elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Odgovori #68 : 24 December 2008, 19:53:36
moja psička je stara 7 mescov, pa je še nism tko zares skopala. Velikkrat skoč v vodo pa se umije sam daa bi jo v banji skopala s šamponom , se mi ne pusti , pa tut še nkol nism probala. Vode iz šlavha se pa buji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kdaj mo jo morm skopat??????!!!!!



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 12 Marec 2009, 13:04:44
jaz svojega papillona kopam po potrebi... ker je majhen je tako ali tako hitro umazan in ga ubistvu po trebuhu in tačkah po vsakem daljšem sprehodu tuširam.

prvič sem ga kopala, brez šampona, pri treh mesecih in še mal... s šamponom pa pri kakšne sedmih... ima pa tud on zelooo rad vodo, tko da komi čakava poletje in toplejše potočke in reke... :)

elencica: jaz mislm da jo tko temeljito skopaj, ko bo pač bla res umzana al bo pa kj smrdela... pa če je večja psička nj ti pri kopanju v banji še kdo pomaga... ker če je velika, ti bo še ven lahko skočila ;)


delfinčika

  • Gost
Odgovori #70 : 07 Avgust 2009, 17:36:55
maca pa žal sovraži vodo



delfinčika

  • Gost
Odgovori #71 : 08 Avgust 2009, 11:36:17
sam neki me zanima
K sm napisala da Maca sovraž vodo.
Ama kš lastnik malamutov izkušnje da njegov AM nebi maru vode?? ??? ??? ??? ???



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #72 : 08 Avgust 2009, 16:42:47
V zimskem času naše okopamo ob zadnjem jesenskem lepem vremenu, potem pa naslednjič šele ob prvem spomladanskem soncu. To je nekako od oktobra do marca.
Poleti, v tej hudi vročini se naši psi skoraj vsak dan kopajo v reki, vendar jih kljub temu enkrat na mesec s šamponom, z njih gre veliko umazanije! Paše jim, če so okopani s šamponom in čisti, ker jih prah v tej hudi vročini samo moti in srbi.
Danes smo se okopali  :o :o :o!



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 26 Avgust 2009, 10:15:22
Jaz Nalo kopam le poredko, seveda, ker je Samojed, drugače je npr. pri Maltežanih. Če pa je umazana, pa jo umijem brez šampona, le tačke in po možnosti trebušček. Vendar jo zato toliko bolj dolgo češem(2-4 ure, če nimam časa pa eno uro).


shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #74 : 26 Avgust 2009, 14:05:37
Jaz svojega kopam čim manj pogosto, in sicer zato, ker ima potem težave s kožo, ker mu kakšen intenziven šampon uniči pH. Veterinar mi je priporočil, naj ga kopam samo s Plivaseptom. 8)

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 31 Avgust 2009, 18:13:19
Pred kratkim sem ugotovila, da imajo v trgovini Zootic prav, šampon za Samojede, bom ga morda čez kakšo leto(ko bo to potrebno) kupila in preizkusila.


delfinčika

  • Gost
Odgovori #76 : 27 Marec 2010, 16:12:34
No jaz jo kopam 2X na leto, pa tko po potrebi. Večkrat jo samo po tačkah, zato, ker gre pogosto v graben in kakšen blat.
Danes naprimer sem jo skopala, ker je bila blatna, Sicer brez pampona,ampak sem kar precej naredila. Zdaj se ji dlaka lepo sveti.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #77 : 05 Maj 2010, 22:07:16
A je pametno psa umit s šamponom, če si mu pred cca 7dni dal gor ampulo? Ali je bolje počakat še 3 tedne in potem našamponirat? Opažam, da ji tace smrdijo kot ponošeni štumfi in sama topla voda tega ne odpravi, bi pa potem če že šampon uporablam še kar celo ošamponila.

Se vidi da Karota nismo mogli kopat....Pa imam zdaj veselje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #78 : 05 Maj 2010, 22:10:27
čara, poskusi tace oprat s suhim šamponom, je fajn zadeva  ;) Biogroom ima takega fino dišečega, pa Taiu fajn umazanijo dol spravlja - klik. Drugače pa po enem tednu od ampule mislim da ni glih fajn ga neki prat pa šamponirat.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #79 : 05 Maj 2010, 22:17:15
Jaz imam Bio Groom Herbal. Saj če ji pa res samo blazinice s šamponom umijem bi blo najbrž OK? Imam skoraj polno flašo šampona in se mi zdi škoda  kupovati suhi šampon. ;)

Ker, če sem iskrena, sploh ni potrebe da celo našamponiram, ker ni umazana, niti smrdeča, samo tuširanje pa ne škoduje frontline-razen v prvih 48 urah.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #80 : 05 Maj 2010, 22:19:47
Mislim, da če ji samo šape umiješ s šamponom ne more bit nič slabega ne. Drugače pa je suh šampon odlična zadeva za takole vmes kaj umit, jaz imam enega "mokrega" Bio Groom in enega tega suhega za hitro čiščenje.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #81 : 05 Maj 2010, 22:56:22
čara, vidim, da imaš Frontline...
Meni so rekli pri vetu naj ne kopam s šamponom tudi potem po 48 urah, ker Frontline se veže na kožno maščobo in šampon je največji sovražnik...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #82 : 06 Maj 2010, 09:02:10
Meni pa to sedaj sploh ni jasno, ker kolikor sem jaz osveščena pač ne speš kopati ene 2-3 dni po nanosu, nato pa kopanje nebi smel biti problem. veže se na maščobo, vendar tudi na maščobo v mešičkih. In da šamponiranje sploh ni problem, je pa res da se priporoča bolj blagi pasji šamponi ki ne vsebujejo agresivnega mila - kot recimo človeški izdelki. itak se mora uporabljati take šampone, da se ne spira popolnoma naravna maščoba z dlake in kože.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #83 : 06 Maj 2010, 09:53:47
Meni pa to sedaj sploh ni jasno, ker kolikor sem jaz osveščena pač ne speš kopati ene 2-3 dni po nanosu, nato pa kopanje nebi smel biti problem. veže se na maščobo, vendar tudi na maščobo v mešičkih. In da šamponiranje sploh ni problem, je pa res da se priporoča bolj blagi pasji šamponi ki ne vsebujejo agresivnega mila - kot recimo človeški izdelki. itak se mora uporabljati take šampone, da se ne spira popolnoma naravna maščoba z dlake in kože.

Ja, saj, 2-3 dni se sploh ne sme, ampak meni je rekla naj tudi kasneje raje ne, ker bo skrajšalo oz. zmanjšalo učinkovitost.
Ni me pa spraševala sploh kak šampon uporabljamo.
No, jaz pač ne bi kopala s šamponom, če ni nujno. Tako ali tako, ne samo zaradi ampule.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #84 : 06 Maj 2010, 10:13:56
V navodilih od Frontline piše-da 48 ur se sploh ne sme v vodi namakat, tuširat...Potem pa vsak šampon zmanjša učinkovitost. Razen en veterinarski z 2% ne vem česa, nimam navodil v LJ. Tak da ji bom res sam šape s šamponom umila. Se mi pa zdi da bi bil kmalu čas da jo s šamponom skopam, se toliko valja po zemlji, da samo z vlažno krpo verjetno ne gre vse dol, vsaj ne iz kože.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #85 : 06 Maj 2010, 10:17:01
OK razumem da se psov z dvojno dlako ne kopa glih tedensko ali na dva tedna s šamponom. Ampak ta male hišne pse z dolgo dlako ni variante da nebi na 2 tedna kopal. tako da potem tudi uporaba frontlina ni glih smiselna...


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #86 : 06 Maj 2010, 12:28:23
Ne, uporaba frontlinea pri dolgodlakih psih, ki zahtevajo pogostejše kopanje ni smiselna. Iz lastnih izkušenj. Res se spira in zaščita ni učinkovita. Zato pri nas uporabljamo stronghold.



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #87 : 06 Maj 2010, 14:44:12
Kako pa se ti Stronghold obnese proti klopom? Baje da ni proti našim klopom, nisem pa sigurna.

Jaz svojim tačke z vodo umijem po vsakem sprehodu, s šamponom pa jih skopam 1x mesečno ali recimo na 1,5 meseca.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #88 : 06 Maj 2010, 14:55:58
Koliko jaz vem, Stronghold ni proti klopom...
Je pa za bolhe, srčnega črva.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #89 : 06 Maj 2010, 22:11:54
Tako je. Stronghold ni proti klopom. Zato v sezoni uporabljam Scalibor.