Dodatki k hrani

lajka · 42457

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #60 : 05 Februar 2015, 16:31:45
Sej to mislim na daljši rok, iz danes na jutri ne bo pomagalo, ker je želodec že ziritiran od kisline, je pa treba čimprej zrihtat da ne pride do kakih čirov, kolitisov, in podobnega. Jaz sem delala tako kot sem rekla, plus da sem ob časih ko ni pomagalo dajala par dni še ranital (če smo že gih pri dodatkih:P), eno tabletko 1x dnevno pred jedjo. Najbolj mu je pomagala hrana takoj zutraj, ker je tud pri njemu bil problem le takoj ko je vstal.




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #61 : 05 Februar 2015, 17:43:05
Roxy, kakšne težave z želodčno kislino ima? Mislim, kakšne znake kaže?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #62 : 05 Februar 2015, 21:23:35
Tudi na ranitalu je bila (četrtinka pred spanjem je pomagala), ampak je po prenehanju bilo kmalu spet isto, zato preizkušam tudi menjavo hrane (po nasvetu veta). Pa nima težav z menjavo prehrane, zato bom malo preizkušala v tej smeri. Jo bom dala spet na ranital, ravno v izogib kroničnim težavam. Možno je tudi, da ji količina žvak, ki jih dobi ne paše več. Le ni več najmlajša...

Roxy, kakšne težave z želodčno kislino ima? Mislim, kakšne znake kaže?

Cmoka in požira. Ponavadi zjutraj preden sploh vstane, ko vstane in se začnejo stvari dogajati kar pozabi na težave ;) .



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #63 : 05 Februar 2015, 21:47:13
Takoj ko poje je ok? Lahko probaš zaliti brikete, če še nisi, ali pa počakaš, da se briketi popolnoma razpustijo/napihnejo preden jih dobi.

Eni pravijo, da pomaga tudi med :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #64 : 06 Februar 2015, 00:01:20
Ja, takoj, ko kaj poje je OK. Polivam jih že (ampak jih takoj dobi), bom poskusila še z namakanjem. Med ima pa tudi rada :) .



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #65 : 06 Februar 2015, 11:29:30
Ima takrat, ko se ji to dogaja, željo žret travo?

Moja ima vsake toliko težave s kislino in ji najbolj pomaga, če ji pustim, da se napase kolikor hoče. Če nisi v hiši doma, je najlažje, da si na sprehod vzameš eno knjigo, ker zna trajat ;D

Pomoje pa tudi ne bo škodilo, če zmanjšaš število žvak, razpustiš brikete in občasno daš kako žličko medu. Če ima težave zjutraj, ji bo med verjetno najbolje koristil takoj, ko se zbudi. Če težave niso zelo hude, lahko pomoje probaš tudi eno stvar naenkrat, da boš res vedela kaj je pomagalo :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #66 : 06 Februar 2015, 13:43:37
Ona ima vedno željo žret travo  ;D . Nima pa takih napadov žretja ob slabosti. Samo malo jo kar naprej muli tako za zraven... Edino, ko je bila na Orijenu se mi zdi, da je imela res potrebo po travi. Pa še to ne vedno. Iz tega razloga tudi razmišljam o menjavi na manj beljakovinsko hrano.

Dejansko ima malo več težav zdaj, ker so za Novo leto psi imeli požrtijo pa ji je bilo res slabo naslednji dan. Prej pa so se težave pojavljale bolj občasno. Mogoče bi si morala pisati dnevnik kdaj se pojavijo :) .



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 22 Maj 2015, 14:00:13
Jaz tudi dajem Zlato pasto (kurkuma, poper in kokosovo olje) in pa samo kokosovo olje med briketi. Mi je pa zanimivo da kokosovo olje bolje prenaša kot pa ribje olje.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 13 Januar 2016, 08:52:17
Mogoče kdo daje psu v prehrano domači jabolčni kis? Na nekaterih tujih straneh sem videla, da je to pri nekaterih kar stalna praksa. Parkrat sem mu sedaj dala v hrano malo kisa, pa je bilo vse ok. Sprašujem, ker naj bi kis zniževal ph urina, ki ga imamo mi malo povečanega.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #69 : 13 Januar 2016, 09:57:14
Znižaj beljakovine v prehrani, pa dodajaj c vitamin in v roku meseca dni zmeri PH. To so bila moja navodila pri previsokem PHju in kristalih. Jaz sem potem kar lističe nabavla in sama preverjala Ph urina. Na tešče.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 13 Januar 2016, 10:35:18
Hrano smo že zamenjali, smo šli na tisto z manj beljakovinami. Kako natančni pa so te človeški ph lističi?Ker meni so rekli, da niso čisto zanesljivi, ker pri veterinarju še vseeno naredijo sediment urina in vidijo koliko je ph in bakterij. Res pa je, da nisem nikoli delala testa čisto na tešče. Bomo probali še to.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #71 : 13 Januar 2016, 11:12:59
Jaz redno delam kure z njim, sicer pri zajcih, kjer je količina dve jedilni žlici na tri litre vode. Najboljši je seveda domač kis, med trgovinskimi pa glej tiste, ki imajo na vrhu še "blek" (ne vem kako se pravilno reče, taka pacarija je. v angl je mother)

Tole velja za zajce, sam verjetno ni nekih bistvenih odstopanj:

ACV helps reduce the ammonia smell of rabbit urine.
Prevents urinary tract problems like bladder sludge (from excess calcium), reducing infections because the organisms can not live in acidic urine.
Keeps the body pH regulated, clearing up any skin infections or weepy eyes.
Increases the nutrient absorption capabilities of the G.I. tract as well as helping the whole digestive process.
Boosts fertility rates and may result in more female kits in a litter.
Makes the does more willing to breed.
Makes rabbits unattractive to fleas and mites by making the rabbit”smell” off, making it a great repellent.
Extensive historical use and veterinary studies indicate that apple cider vinegar added to feed or water can cure a mastitis infection and reduce the transmission rates of the bacteria.
One part vinegar and one part water can be sprayed on [any pet's] fur and rubbed in generously to the skin. Saturate the entire coat, and continue every day for a few days to a week; any flea infestation will disappear.
Can be used as a cleaner for cages and crocks as well as keeping the green algae from growing in water bottles in the summer.
Known for keeping fur softer and shinier.
If bringing your rabbit to a show or transporting them, ACV water will taste the same as the water from home no matter what tap you use.
Rabbits like the taste of ACV and drink more water, resulting in better hydrated rabbits.
It’s safe to give to pregnant does, great for rabbits at any life stage.
Adding ACV to water changes the pH level of the water, lowering the freezing point of water (a handy benefit when you live in the mountains at 8,000 ft. elevation!).

Še malo dodatnega branja, ni le o zajcih:P
https://madhatterrabbits.wordpress.com/2013/12/11/using-apple-cider-vinegar-with-rabbits/



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 13 Januar 2016, 11:56:10
Hvala za info Nika  :)...drugače imamo pa doma narejeni kis, tako da bi ga rada tudi zato uporabila pri pasji prehrani.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #73 : 13 Januar 2016, 12:03:17
Za sam PH so OK. Veterinarji pa naredijo komplet urinogram, res je. Ampak za vmesno preverjajne zgolj Phja, recimo ob menjavi hrana z maj/več beljakovinami je pa to tudi OK.
Jabolčni kis pa se uporablja tudi za želodec, pri psih z refluxom.

http://www.earthclinic.com/pets/acvfordogs.html

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!