Bula na repu

Gost · 9483

Lanyca

  • Gost
: 02 November 2005, 15:53:38
Včeraj sem opazla, da ma Loti malo pod korenom repka bulo je kr velika in precej trda. Bi blo možno, da bi se ji izpahnu rep ali kaj podobnega. Nimam pojma, kaj bi lahko blo. Je kdo strokovnjak na tem področju ;)
sicer pa greva verjetno k veterinarju, kr ma tudi na gobčku usta zlo otečena-samo spodaj- pa neke čudne zmes vijolične barve.
Lp Lanyca



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 02 November 2005, 17:55:19
Ojla

Če še vedno maha z repom potem ni izpahnjen ali kaj podobnega.

Bula lahko nastane tudi če bi se recimo grizla po repu... so na buli ranice ali nič takega?

Aja... lahko bi bil tudi pik insekta ... tudi to poglej če kje kaj najdeš.

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #2 : 02 November 2005, 20:54:29
Včeraj sem opazla, da ma Loti malo pod korenom repka bulo je kr velika in precej trda. Bi blo možno, da bi se ji izpahnu rep ali kaj podobnega. Nimam pojma, kaj bi lahko blo. Je kdo strokovnjak na tem področju ;)
sicer pa greva verjetno k veterinarju, kr ma tudi na gobčku usta zlo otečena-samo spodaj- pa neke čudne zmes vijolične barve.
Lp Lanyca
joj hitro k veterinarju...no saj ni taka panika. Da pojasnim. Od moje bivše sošolke mačkon je imel najprej trdo bula na koncu repa potem pod trebuhom kasneje še na hrbtu...pa so rekli ah se je kam udaril pa ima buško :o...pa ni bilo to, potem so se mu strašansko vnele učke in zatekati so mu začeli žnabli...muc je po 1 tednu umru. Drugače je jedel, pil, prebava je bila vredu. Obiščite veta pa sporočite.

držimo pesti :-*

lp


ocenjeno

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 03 November 2005, 12:37:58
Irenchy zdaj s me pa prestrašla. Muca z repom maha, pa tudi ni sledu o kakem piku. Pa še gobček ma otečen spodnjo ustnico alkak se pri mačkih pravi.
Bom šla tkoj k veterinarju. :-\ :o :-X



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #4 : 03 November 2005, 12:47:57
Potem ko prideta od Veterinarja pa nam le povej kaj so rekli....

Mene kar malo skrbi... upam da bo vse vredu...

Držim Pesti, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #5 : 03 November 2005, 14:39:03
Irenchy zdaj s me pa prestrašla. Muca z repom maha, pa tudi ni sledu o kakem piku. Pa še gobček ma otečen spodnjo ustnico alkak se pri mačkih pravi.
Bom šla tkoj k veterinarju. :-\ :o :-X
Vrjamem...sem se tudi jaz, ko sem prebrala! Saj vse normalno kar na enkrat je pa tisti mucek kipnil in konec :'(. Obiščite veterinarja in sporoči! veliko sreče :-*

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #6 : 04 November 2005, 19:58:25
bula je veliko boljše. :-X Ampak mamo bom prisilila da jutri greva k veterinarju.
Ja pa še nekaj kar sem malo prej opazila loti ma zenice preveč razširjene. Je to normalno ??? :'(



Lanyca

  • Gost
Odgovori #7 : 04 November 2005, 20:32:13
Ej mene je tko strah kaj sem spet ugotovila.... :o >:( :'( :'( :'(
Loti ma tu kak ma rebra nekaj podobnega buli, kot, da bi ji rebra vn istopala. :'( Pa vs čas se vleče na računalnik, kjer je toplo potem pa ji postane vroče pa gre dol. Oh ko bi vsaj že bila sobota :o :'(



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #8 : 04 November 2005, 20:50:46
Lanyca držimo pesti za tvojo mucko :-*

Drži se!

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanyca

  • Gost
Odgovori #9 : 04 November 2005, 23:05:56
Ja hvala. :'(



Lanyca

  • Gost
Odgovori #10 : 05 November 2005, 12:45:12
Danes sem bila z Lotiko pri veterinarju. Pri rebrih je vse v redu :D, na repku pa ma to vretence malo dol ali nekaj takega, ker ji je moral kdo kam zapreti rep. na srečo pa ga nima čuisto zlomljenega saj ga lahko premika. :D
Hvala bogu sem si tako oddahnila :D ;D :) :-*
lp Lanyca



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #11 : 05 November 2005, 15:56:25
OOOoooo dobro ... potem ni hujšega.

Kaj pa je rekel za ustnico??

Lp, Črt



Lanyca

  • Gost
Odgovori #12 : 05 November 2005, 17:47:41
No bila je veterinarka. ;) :) Verjetno se je Loti, kje urgriznila ali pa , ko sta se z Kitty igrale. >:( ;) Rekla je, da ji bo to na ustnici izginilo, na repku pa se ne ve enim mačkam ostane vse življenje, drugim izgine. S tem lahko živi normalno, vseeno pa moram v sredo nazaj. :P
SAMO; DA JE VSE O.K:



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #13 : 05 November 2005, 20:00:00
vredu super za tvojo mačko! :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #14 : 06 November 2005, 11:53:37
No, da povem še kaj je bilo z enim muckom. :'(
Poleti to je bilo letos julija sem šla po naši ulici, ki je dokaj mirna. Pa sem videla malega mucka bil je črn z malo daljšo dlako. Po zadnjih tačkah pa po repu je bil vs moker. :-\ In jaz sem seveda zvedela, da nima lastnikov in boščku hotela pomagati. :-X Najprej sem mislila, da ma drisko in bil je vs čuden, pa gremo lepo zjutraj k veterinarju. Ja rekel mi je kaj naj je in mu dal nego zdravilo, pa tabletke proti glistam. A z njimni bilo bolje od zadaj vs moker in  pri repku mu je dol visel iztrebek. :(
Gremo še enkrat k veterinarju, zdaj je bil drugi pa tudi boljši. Takoj se mu je posvetiloza kaj gre mucka je slikal in rekel, da ma potrt rep, ker ga je nekdo zelo udaril gor. >:( :'( In muc zaradi tega ni čutil ko mu pač treba na wc in zato je bil vs moker. Sploh ni ničesar pri repku čutil. Mi smo ravno šli naslednji dan na morje pa smo ga pustili tam na opazovanju ta čas, dobil je injekcijo. Veterinar je še rekeč, da če bo tako, da bo čutil potem odrežejo rep pa bo lahko normalno žvel. Pridemo z morja tam je bil spet tisti prvi veterinar in muc je bil brez repka pa je govoril, da je zdaj vse O.K. Pa ni bilo, daleč od tega muc, kjer koli je ležal je bilo vse mokro in, ko je hodil so samo z njega leteli iztrebki. Skratka grozno. :( :'(.
No takega mucka ne bi mogli meti pa sem ga peljala spet nazaj. Ko ga je veterinar dal v kletko je taku jokal in tako se mi je smilil. Zdaj sem zvedela, da je muc na neki kmetiji na Goričkem, tam je itak vseeno. No upam samo, da ne bo pozimi zmrznil, ker je po zadnjih tačkah vs čas moker. Se bo že potegnil v kak hlev. :'( :-*

Lp
Lanyca

P.S. sporočilo morda ne spada sem a vseeno tudi ta muc je mel nekaj z repo.