prostor

zirafa · 8674

zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
: 18 November 2007, 01:14:35
upam da ni tema že kje odprta, če je se opravičujem...
zanima me kako naj psičko naučim, naj ostane na prostoru. primer: rečem "prostor", se uleže in počaka da dobi priboljšek, potem pa v istem trenutku vstane. nevem kako naj jo naučim, da prostor ne pomeni samo "ulezi se dokler ne dobiš nekaj za pod zob", ampak da v takem položaju tudi ostane. hvala za kakršenkoli nasvet :) lp



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 18 November 2007, 04:01:47
Jaz sem pri moji začela tako,da sem jo naučila da počaka. Potem sem to rekla vedno,ko sem jo dala v prostor in počasi počasi je ostala v prostoru brez da sem rekla čakaj. Če pa gre za kak izpit še vedno rečem "čakaj", da sem 100%.
Je šlo pa počasi, ni prek noči pokapirala da v prostoru je treba čakat...(oz.tudi v sedi-npr. v gibanju).



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #2 : 18 November 2007, 08:11:56
Pri nama pa prostor ("tor") pomeni, da leži dokler ne dobi drugega ukaza ali je na sprostim.

Jaz sem začela tako, da sem dala psico na prostor in jo po parih sekundah pohvalila in ji dala nagrado, ko je že ležala. In ker ni vstala, sem počakala spet par sekund, jo pohvalila in ji zopet dala nagrado, ko je še ležala. Ko sva končali pa sem kliknila in sva se šli igrat. Potem sem samo stopnjevala težavnost -> Jaz sem se začela odmikati, dodajala sem razne motnje (ljudje, psi, predmeti npr. kotaleča žogica), potem sem ji jaz za nekaj sekund izginila iz vidnega polja itd. Pa nikoli nisem klikala, če sem hotela, da psica še leži. Klikala sem samo na koncu vaje.
Je psica hitro zakapirala, da je prostor prostor, dokler jaz ne rečem kaj drugega.
Enako sva delali pri sedi.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #3 : 01 December 2007, 15:45:51
Tudi midva s Teryjem sma delala enako kot Azu.  Eden prvih ukazov je bil sprostitveni ukaz (isto kot klik, midva ga takrat še nisma imela  ;) ) in tako so vse vaje trajale tako dolgo dokler ni bilo preklica..  Vmes sem nagrajevala med samim ležanjem, tako da je dobival priboljške ko je še ležal. Če je poskusil vstati pa beseda Ne. In od začetka.

Če ti vstane takoj po tem ko dobi priboljšek, pa naredi tako - počepni zraven in ji daj priboljšek med ležanjem.. pa še enega in še enega...  počasi pa malo podaljšaj trajanje med samimi priboljški. Hitro bo skapirala da za enim priboljškom sledi še en in se ji ne bo ljubilo več vstajat  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4 : 02 December 2007, 20:26:55
zirafa, treba bo bit dosleden in počasi stopnjevat. Če ne delaš s klikerjem, počepni zraven psičke in jo nagrajuj izključno takrat, ko psiška leži.
Psička mora bit VEDNO v prostoru, ko ji daš nagrado.

To, da rečeš pridna, psica vstane in dobi nagrado je napačno. Če si mogoče tako delala do zdaj, ker to ponavadi sproži hitro vstajanje.
Težavnost stopnjuj počasi. To, da ti stojiš ali pa čakaš dlje časa, ne smeš takoj zahtevat... Počasi pa bo :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 18 Februar 2011, 11:55:07
Eno vprašanje.
Kako psa naučiti prostor, če se nikakor noče vležti na tla?
Vse trikce sva se kar lepo naučila, lezi nama ne gre. 'Čakaj' znamo.
Kako naj ga pripravim do tega, da se bo ulegel?
Probali smo z briketkom, dali psa na 'sedi' in briketek vlekli k tlom - ne pali. Igrača- ne pali. Čakamo, da se sam vleže - ne pali.
Kakšen nasvet?



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 18 Februar 2011, 12:04:45
Počakaš da se vleže sam od sebe, klik in nagrada in upaš da bo dojel  :)



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 18 Februar 2011, 12:07:30
Če pa slučajno ne dojame pa malo po youtubu poglej, je polno trikcev kako psa nauiš naj se vleže :)

recimo: http://www.youtube.com/watch?v=9ZZAf_eLb5o&feature=channel



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 18 Februar 2011, 12:14:40
Poskusite to učit, ko je pes zmatran. Bo lažje.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 18 Februar 2011, 12:28:31
Hvala. Bomo še to poskusili.
Načeloma se Joy sam od sebe ne uleže, skozi čez dan nekaj dela, praska, se igra, žica  ::)
Tako da čakat, da se gospodine uleže je utopija  ::) :-[
Vsakič ko ga skušamo pretentat, dvinge rit in skloni samo glavo  ??? >:D

Ga bom probala zmatrat, pa bomo vidli.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 21 Februar 2011, 09:51:43
Ah daj no, tega ti ne verjamem. Pes se sigurno vsake toliko tudi malo uleže in ni stalno na nogah ali na riti.

Sem pa včeraj prebrala še eno "finto". Ko je pes v prostoru, mu daješ priboljške med prednji taci, na tla. Ne daješ mu jih iz roke, ker bi pes v tem primeru znal slediti roki, ko se odmakneš od njega.  ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11 : 21 Februar 2011, 10:18:56
za trdovratneže se obnese tudi
- da naučiš najprej da gre pod kolenom, ko sediš , koleno nižaš, da se vedno bolj plazi in počasi prideš do prostora.
- iz sedi s tem da s priboljškom greš po brado preko prsi. Klikaš nižanje prvega dela za začetek, ni nujno prostor
- iz stoj podobno, klikaš že priiklonček, vsako nižanje,
- mnogi palijo na sistem "hrana v presti na tleh" in odpiranje pesti ob kliku ( ki označuje nižanje).

V vsakem primeru upoštevaj oblikovanje- ne čakat prav na prostor od začetka, vsako nižanje označuj, potem zvišuješ kriterij.
Obenem loviš pozicijo, ko jo sam izvaja, s sočasnim poveljem.
Povelje oblikovanim vajam pa priključiš šele, ko je oblika končna- se pravi , ko se priklikaš do uleganja.
Mnogim psom paše, če začneš na dekici ali vsaj prijetni podlagi.
Nekaterim gre lažje luring z izračko /( n aenak način kot opisano s hrano) ker jo lovijo s prvimi tacami. Iz tega pride hitro do "poklončkov".
Z mladimi psi ne vztrajat pri vajah (oziroma učenju) sedi in prostor zunaj , ko je po tleh mrzlo ali mokro.
 

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


metasva

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 24 Avgust 2013, 21:47:07
Lahko komu če želi naredim kopije trikcov iz knjige 101 pasji trik in mu jih pošljem. V zameno bi z veseljem sprejela kakšno pasjo igračko, če am je odveč, lahko tudi zootic nalepkice... lahko tudi nič