kaj "znajo" vaši mačkoni

zirafa · 14174

zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
: 18 November 2007, 01:49:45
jaz sem mojega naučila sedi, tačko in okrog (se zavrti), hotela sem ga še preval, ampak sem obupala. se je samo ulegel, prevrnit se pa ni hotel nikakor. no pa sem obupala ;D . učila sem ga na isti način kot psa, le da je trajalo veliiiko dlje časa, da je pokapiral. sedaj je star 8 let in dela tudi brez priboljškov. ali ste tudi vi kaj učili vaše muce? :P lp



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 18 November 2007, 03:59:05
Moj zna sedi, prosi, prostor in preval. Ampak vse samo s pomočjo pribolška, ne na ukaz ko pes  :P :D
Pa še to samo, če se splača ( če je kak Poli ali mesek  :D), drugače me sam čudno gleda in se "dere"  ;D.



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #2 : 18 November 2007, 08:54:57
Moj zna sedi in obrat, pa čez psičko skoči, ko dam njo na prostor. Vse naredi brez priboljška, vendar je s priboljškov vaja veliko hitreje izvedena  ;D


zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 18 November 2007, 10:23:40
kako si ga pa naucila skok cez psa? :)



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #4 : 18 November 2007, 12:31:45
zvabila sem ga z briketki :)


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 18 November 2007, 14:13:54
Moja muca zna okrog v obe smeri,se zavrtet v desno in levo,sedi,prostor,taco

LP Anja
Naj album


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 November 2007, 19:04:38
No, moji ne znajo prav veliko, oz. prednjači najstarejša mačka, ki zna:
1. pokrasti vse gumice, sponke, špange itd. za lase in potem letati z njimi v gobcu tako, da je ne ujameš (dela ima dovolj, saj smo vsi trije v familiji dolgolasci  ;D )
2. zgristi kable tako, da nje nikoli ne strese, mene je pa že 2x ornk, ko nisem pravočasno dojela  :-\

No, obe mačji dami znata tudi odpirati vrata, ne glede na to, kako skrbno jih zapiramo  ::)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #7 : 19 November 2007, 20:58:19
Moj pa sam sedi. ;D Sva lena. :-[



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 19 November 2007, 21:07:25
Moj pa sam sedi. ;D Sva lena. :-[

To je vsaj varno  ;) Bravo!


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9 : 20 November 2007, 15:28:45
Suki pri nas skrbno odpira vrata v obe smeri (če le niso čisto zaprta), odnese vse kar lahko dvigne in spravi v gobček ter laufa po celem stanovanju. Pri kosilu zna prosit za hrano (sedi in na vsake toliko zamahne s tačko), na ukaz se tudi dvigne in prosi. Ve kaj pomeni NE  ;D. Aja...pa spotikat zna  ;)


zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 22 November 2007, 17:46:23
no moj zna tudi odpirat vrata, "fehtat", krast kulije in papirčke z mize...pa še ful stvari bi se našlo. jaz sem mislila na tisto kar ste jih vi naučili ;D



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #11 : 23 November 2007, 15:35:28
Bajsek je pa najbolj pridna čistilka na svetu. Prav vse pospravi iz miz in polic na tla in potem pod kavč ali hladilnik :P

8)


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #12 : 23 November 2007, 19:00:23
Moj zna pa sedi,prosi, levčka(tako, da se povzpne na tazadnji nogi in maha s tasprednjimi), prinesi, obrat, pa plezaj(tako, da je plezal po nogah),...itd.

lp



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #13 : 24 November 2007, 11:36:15
A je katera vaša mačka tudi glasbeno nadarjena tako kot tale? :o ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #14 : 24 November 2007, 11:39:08
Waw! :o



zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 25 November 2007, 01:04:06
haha. ja moj je tudi glasbenik :) zelo rad poje. najbolje mu gre kadar bi kaj rad od mene  :P



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #16 : 28 November 2007, 12:36:58
No naučili smo se nekaj novega. Znamo odpreti vrata. Ful fino fajn, zdaj se pa zaklepamo, ker je res zabavno, da se zjutraj zbudiš zaradi ropota (skakanje v vrata), greš v kopalnico in sproti prijazno pozdraviš soseda, ki te prav debelo gleda skozi na stežaj odprta vrata :o :-[ :-X
lp
T.

8)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 28 November 2007, 12:53:22
No naučili smo se nekaj novega. Znamo odpreti vrata. Ful fino fajn, zdaj se pa zaklepamo, ker je res zabavno, da se zjutraj zbudiš zaradi ropota (skakanje v vrata), greš v kopalnico in sproti prijazno pozdraviš soseda, ki te prav debelo gleda skozi na stežaj odprta vrata :o :-[ :-X
lp
T.

A to ste se šele zdaj naučili  :o Mi že dolgo, dolgo zaklepamo vrata...  ::)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #18 : 28 November 2007, 13:00:21
Jah smo še mladi in se bedarij šele učimo ;). Prejšnji mački mi vrat niso odpirali, Theba pa odpira samo vrata v spalnico, če se ji zazdi, da kavč ni dovolj udoben za njeno veličanstvo ::), tako da se zdaj na sveže učimo zaklepat :D. Se mi že prav kristalizira zakaj hoče ostat pri meni. Se je odločil, da me bo naučil reda (čisto pospravljeni pulti in mize), zaklepanja in verjetno še česa :D
lp
T.

8)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 28 November 2007, 13:09:18
Jah smo še mladi in se bedarij šele učimo ;). Prejšnji mački mi vrat niso odpirali, Theba pa odpira samo vrata v spalnico, če se ji zazdi, da kavč ni dovolj udoben za njeno veličanstvo ::), tako da se zdaj na sveže učimo zaklepat :D. Se mi že prav kristalizira zakaj hoče ostat pri meni. Se je odločil, da me bo naučil reda (čisto pospravljeni pulti in mize), zaklepanja in verjetno še česa :D
lp
T.

Aha, no potem ti pa še kakšen za zraven manjka, da bo še njega naučil  :P :D


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 28 November 2007, 13:50:20
Moj zna pa delati samo prepovedane stvari!  >:(
Je pa res da je pri vseh hišnih opravilih zraven. Ko sesam, se ubesi na sesalec, ko zlagam posodo v pomivalni stroj, je v pomivalnem stroju, ko obešam perilo ga on snema dol, ko delam študelj on sedi in vse natančno opazuje, ko se tuširam je z mano v banji, ko sem na wc-ju mi sedi v naročju, ko ga pomoti zaprem v drugo sobo joka,.. pa še kaj bi se dalo najti.
Kako vam uspe naučiti mačka, da se usede, prosi,...?



*Lila*

  • *
    • Prispevkov: 625
    • Točke: 1
  • Islandci so zakon!
Odgovori #21 : 30 November 2007, 19:18:13
Hja naša zna težit, skakat s 3 m visokega senika.
Aja sem skoraj pozabla na njene blatne štempilke ko gre čez zvezke.
Od none zna eden odpret vrata in potem spusti celo "bando" noter ;)
To odpiranje vrat je dedno in se prenaša iz roda v rod ;)-vsaj pri nas ;)


Lp



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #22 : 30 November 2007, 19:44:30
vaši mačkoni pa so pametni hehe
mi smo tudi nekdaj imeli mačkona ki je vedel odpirati vrata

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #23 : 30 November 2007, 19:49:01
Mjavkati,  emmm pa prositi za hrano!!  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Saby

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 28 November 2009, 09:39:35
Naš  Felix zna tudi odpreti vrata, tako da je zjutraj ko še spim vedno na postelji saj si sam odpre vrata :P :P  No pa poglejte kaj zna tale maček:  http://www.simonscat.com/films.html      ;D ;D ;D  :o



**Abby**

  • *
    • Prispevkov: 137
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 13 December 2009, 21:31:06
Moj pa zna žogice prinašat, lepše kot psi.  :o ;D Vržem, prinese, vržem, prinese... pa se NE naveliča.  ::) ;D Ah... in nogomet zna igrat. Pa prosit se je naučil od psov. Lepo se usede in blazno milo gleda. Tisti: ''čistsemprestradan'' pogled.  ;)

A se da torej mačke trenirat kot pse? Na kliker pa to? A ni to malo v nasprotju z mačjo naravo?  ::)



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 13 December 2009, 21:49:40
moj zna pa fehtat pa tecnat pa... spat pa jest pa pit pa se malo tecnat...


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 21 December 2009, 13:11:47
Moji in tisti malo manj moji (beri: začasneži) me znajo čez noč spremenit v emo-ta (beri: zgledam, kot bi se rezala)  ;D ;D ;D


Leaaa

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 15 Februar 2010, 22:17:07
Simon's cat je pa res pametn :)..pa odlično je posneman značaj mačka...vsaj našega ;)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 23 Februar 2011, 09:35:48
Jaz sem nad učenjem s klikerjem enkrat že obupala, a sem začela še enkrat. Kiki ˝zna˝ sedi, učim pa ga taco. Kako ste jih vi to učili? Jaz v pest skrijem priboljšek (postopoma ne več), nato čakam da me bo hotel popraskati s taco, da bi ga dobil. V tistem trenutku kliknem in nagradim. Najprej me je samo grizel, potem pa je malo bolj razumel. Zdaj imam pa vse spraskane roke. Kakšna ideja za zelo enostaven trik (mucu skakanje in tek ni všeč, je bolj lene sorte)?