Francoski buldog

BenSon · 174078

invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #180 : 29 Julij 2010, 10:19:06
Jaz že nestrpno čakam mojo malo kepico :)

Nina


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 29 Julij 2010, 10:42:32
jst že razmišljam o še enem :-[ ko ta zraste, ker je res to najboljša pasma ever  in vidim kok uživa v igri drugih frenčijev! Morem pa povedat da je moj ful čuvaj in takoj opozori če kdo  hodi mimo hiše :) :o



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #182 : 09 Avgust 2010, 09:49:18
Še dva tedna in bo tudi pri nas veselo  ;D saj pričakujemo kar dve legli malih razgrajačev.

http://www.doggebenson.net/htmlfrancoski/index-4.html

L.p.Benjamin



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #183 : 09 Avgust 2010, 11:58:49
Galeron pri nas na obisku.



Benjamin



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 09 Avgust 2010, 17:49:02
ful maste lepe kužke!!!



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 10 Avgust 2010, 20:15:56
moj revček!




invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #186 : 15 Avgust 2010, 13:05:15
Joj kaj je pa počel Rooney?

Jaz moram pa še 5 tednov počakati na mojo pikico :)

Nina


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 15 Avgust 2010, 14:56:25
preveč energije ima za svoje še ne 4 mesece staro telesce :) Je reku veterinar, imaste zdravega mladička ki se rad igra, kosti so pa še bolj mehke :D Vrjetno je pri teku za kakšno korenino zahaklau ali pa čudno stopil. Ma počeno kostko pri sklepu ( baje je to pogosta poškodba pri velikih pasmah), ker pa je to mala pasma ne morejo operirat- tko da upam da se bo pozdravlo in zacelilo, če pa bo potem ko bo odrasel mel kake težave se pa baje nrdi rutinska operacija pa se kito nekak pritrdi. Tko da upam da bo vse kul...ampak stane :)

Mu je pa težko dopovedat, da s to longeto ne sme skakat, laufat...pa tko bi rad. Je čist depresive :) Še dobro da sem doma zdaj do oktobra :)



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #188 : 29 Avgust 2010, 19:01:36
Tudi pri nas se je družina povečala ;D saj imamo 11 malih francoskih buldogov.



http://www.doggebenson.net/buldog/francoskibuldog.html

L.p.Benjamin



Lumpika

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #189 : 29 Avgust 2010, 19:26:37
Čestitke za male :)



Aleks2

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 31 Avgust 2010, 22:36:48
Ker se ravno odločamo za nakup Francoskega buldoga in smo v bistvu začetniki,sem malo prečekiral ta forum in dobil kr nekaj koristnih informacij. Zanima me kr nekaj stvari in upam da mi boste pomagali. Na bolhi sem zasledil veliko prodajalcev vendar ne vem komu zaupat. Ni mi pomembna cena, pomembno mi je samo da ne bi kupil psa potem pa bi z njim imel težave. Zasledil sem na forumu kr nekaj pohval in tudi kritik glede vzrediteljev.A mi lahko na ZS pošljete ktere mi priporočate in ktere mi odsvetujete. Z tem mi boste prihranli veliko časa in truda saj bi rad imel psa z katerim mi ne bo potrebno vsak teden stati pri veterinarju.

Aleks



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 01 September 2010, 18:42:52
Če kupiš buldoga z rodovnikom pri preverjenem vzreditelju nimaš kaj za zgrešit. Odsvetujem ti kupovanje psa brez rodovnika (potem pojdi raje v zavetišče). In ne išči psa preko bolhe, ampak pokliči na Kinološko zvezo slovenije in ti bodo povedali katere psarne imajo zdaj legla. Potem pa idi pogledat kužke v čim več psarn, lahko tudi v tiste, ki sedaj nimajo mladičkov, ampak ti bodo morda njihovi psi tako všeč, da boš z veseljem počakal na leglo. Psarne: Potala Dalaj Lama, Green Mubev, From Fram House, From Benson House, Olga Kojek, Celeja... To so te, ki jih vem iz glave...

Lp

Bulldogs... And nothing else...


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #192 : 01 September 2010, 20:45:27
no sam tut preverjeni vzreditelji imajo oglase na bolhi. Psa je treba kupovat po pameti in ne iz danes na jutri. Se pogovort in srečat z vzreditelji in če je vse ok potem ni bojazni.



Aleks2

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 01 September 2010, 23:09:37
Hvala vsem za pomoč in nasvet. V soboto bo padla odločitev kje se bomo odločil za mladička.

Aleks



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 02 September 2010, 11:35:15
Ja tudi preverjeni vzreditelji imajo oglase na Bolhi, ampak glede na to, da še ne ve kateri so to, je bolje, da kontaktira Kinološko zvezo in ni nobenega dvoma  v verodostojnost. In si prihraniš pot h kakšnemu "vzreditelju", ki to sploh ni...

Bulldogs... And nothing else...


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #195 : 03 September 2010, 23:40:15



invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #196 : 02 November 2010, 12:49:53
To je pa moja psička Buffy (Green Mubev FB Buffy), zdej stara dobre 3 mesece :)











Najraje teži muckom ::)






Nina


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 02 November 2010, 15:50:43
Ja kak cuker !!!!



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #198 : 20 November 2010, 12:02:03


 :-[



invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #199 : 05 December 2010, 19:23:32
sp20 luštna sta :)

Mene pa zanima iz katere psarne je Rozi oziroma njeno rodovniško ime? Ker za vse frenčije k vem, imajo tam okoli 12-13 kg  :)

BenSon, imate kakšne fotke od mladičkov, zdaj ko so že malo zrastli (če so jih novi lastniki kaj pošiljali). Predvsem me zanima, kakšen je postal črno-beli...

Nina


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 16 December 2010, 14:01:57
invisible, na žalost rozi ni moja, je od moje sodelavke, tako da ne vem, kakšno je njeno rodovniško ime...in mislim, oz. prepričana sem, da tudi moja sodelavka ne ve natančno, kakšno je rodovniško ime njene psičke  :-[ :-[ :-[, nikoli mi ga ni znala povedat-mi je pa malo nerodno, da bi jo "gnjavila" naj mi ga pove... ::) Vem samo to, da Rozi prihaja iz psarne From Fram House, vzrediteljica Barbara Lipko, rojena pa je bila 15. 10. 2008. In ja, poleti, ko je bila pri meni, je res tehtala samo 8 kg! Takrat je bila stara cca. 21 mesecev-mogoče je sicer, da je sedaj kaj pridobila na teži, nazadnje sem jo videla pred kakim mesecem dni in baje, da se je malo zredila  ;D. Je pa res mičkena-tudi po višini, ne samo po teži! Ko sem nedolgo tega videla enega frenčija-samca, nisem mogla verjeti, da gre za isto pasmo! No, pa tudi vse psičke, kar sem jih videla do sedaj, so bistveno večje od Rozi. Sicer pa, saj velikost in teža nista važna, važen je pravi, frenčijevski karakter, ki ga ima rozi v izobilju  :o

Drugače pa, invisible, čestitke za tako lušno psičko-za požret je!  :-* :-* :-* A mačke dobro prenašajo njene izlive ljubezni? 8) :P :o

sp30, slikica je super,  oba modela pa seveda tudi!  :-* :-* :-*


invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #201 : 20 December 2010, 21:21:45
Morm rečt, da jo mački kar lepo prenašajo... Tabasco se zelo rad igra z njo, Lupinica se potuhne in počaka, da mine hehe, Valček jo malo oklofuta pa potem ni več zanimiv, edin Obi se jo boji (ampak on se še lastne sence boji)... Luštn se mamo :)










Nina


Disco

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 03 Februar 2011, 14:54:46
Pozdravljeni!
Sem lastnica skoraj 6 mesečnega francozeka, ki sliši na ime Disco. Je igriv, dokaj ubogljiv, zaenkrat zdrav, velik zaspanc ampak tudi potepuh če je treba. V 2 mesecih se je že lepo navadil na čistočo in ni problema zdržati tudi 8 ur, ko me ni doma. Problem pa je nastal odkar je "spolno dozorel" je spet začel urinirati po stanovanju. Ali je to normalno in ali je to samo začasnega značaja? Prosim za pomoč.



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #203 : 05 Februar 2011, 20:01:03
Po dolgem času nekaj slik od naše Ginnette from BenSon house.



L.p.Benjamin

Lepa, prelepa! Lepe pse imaste tam pri vas. Jaz bom kupila še enga ko bo maximus star 10 let, ker bi rada da se mali uči od velikega. kaj pa beli? a bele nič ne boste imeli?



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #204 : 05 Februar 2011, 20:05:28
Meni so tudi všeč. Pred trgovino na Viru sem spoznala gospo, ki ima francoskega bulldoga. Mali je res lep, umirjen, čisto nič boječ, samozavesten,... Mislim, da ga je kupila pri vzrediteljici iz Trbovelj. Lastnica je rekla, da so jo opozorili na nakup psa brez rodovnika in kakšne problemiev zvezi z zdravjem in karakterjem lahko pričakuje, če bo kupila pri preprodajalcih, zato se je odločila za nakup pri odgovornem vzreditelju. Pravi,  da je zelo zadovoljna s francoskim bulldogom (prej pa so imeli večje pse).

Vzredteljica iz Trbovelj je drugače tudi sodnica Informacije:
Tatjana Urek, Cesta OF 19
1420 Trbovlje
Telefon: 040 523 739

to vem, ker sem drugače iz Trbovelj, čeprav ne živim več tam.



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #205 : 05 Februar 2011, 20:30:30
Sem prebrala celotno temo za nazaj, dolg me ni blo :-\

Uglavnem, tale moj frajer je super. Ne dam ga za vse na svetu!
Tukaj je še ena slikca mojga lepotca.


Me pa zanima, kako se vaši (vsi ki imaste francoze) odrasli franczki razumejo z drugimi psi. Moj se je krasno tam do 3 leta, zdaj pa sploh ne več. Star je 5 let.  Mal sem ogorčena, ker sem velik truda vložila v socializacijo psa pa praktično ne prenese nobenega samčka več. Samičke ja, pse pa ne. Imela sem kar nekaj slabih izkušenj zaradi agresivnih spuščenih psov in sem ga morala že velikokrat braniti. Zdaj je pa on zlo zaščitniški. Ima kdo kak nasvet? Najraje bi ga poslala k Cesarju ;D

p.s: Nekod je vprašal o tem, koliko so navezani na lastnike. Takole lahko povem. Moj je obseden z mano. Vedno je poleg, tudi če kuham, obešam cunje...karkoli, sam ponoči je v košari! Kot senca. Značilno za pasmo je, da je navezana na lastnika.



invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #206 : 07 Februar 2011, 19:26:48
Buffy in sestrica Maxie v pasjem parkcu






"Manekenske ritke"

Nina


BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #207 : 15 Februar 2011, 22:27:19
roxa hvala . Imeli smo v prejšnjem leglu eno belo samičko. Smo pa pred kratkim parili našo Ginnette tako da če bo vse po sreči bomo imeli čez dva meseca mladičke. Upam da bo med njimi kakšen beli.
To kar počne tvoj samec je pogost pojav pri živalih saj se preveč navežejo na svojega lastnika in v drugih psih vidi konkurenco (tako kot nekateri moški :) ).

L.p.Benjamin



Ginny1

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #208 : 24 Februar 2011, 21:15:50
Pozdravljeni,
sem lastnica skoraj dve leti stare francozinje Ginny in me namreč zanima, če ima tudi kakšen od vaših francozkov težave s prekomernim izgubljanjem dlake. Pred kakšnim letom smo se znebili demodex-a, vendar težava z dlako še vedno ostaja. Sedaj je že taka situacija, da imam občutek, kot da bom neko jutro zagledala Golega psa in ne buldija :). Poleg predpisane hrane Eucanuba dermatosis, ima še kapsule Dermanorm, vendar nič ne zaleže. Naprošam vas za kakšen nasvet ali mnenje.
Hvala, Vesna



Trielix

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 03 Marec 2011, 12:06:15
Zdravo vsem!

Najprej za Ginny: To je pomoje normalen pojav za ta letni čas. Iz toplega na hladno, iz hladnega na toplo in je tukaj... Moj je imel podoben problem, vendar ni več bojazni. No pri nas ni bilo tako hudo da bi kupoval kakršnakoli zdravila ali posebne brikete. Mogoče lahko poskusiš s kakšnim furminatorjem in vidiš kakšni so rezultati. Mogoče je samo veliko dlake, ki je že odpadla in ko jo boš počesala ne bo več.

Invisible: Ste dostikrat v pasjem parkcu? Jaz svojega dostikrat pripeljem, ko je površina suha (po blatu je groza).

No moj je Ares (Dior Walpurgisnight = rodovniško ime) star je 9 mesecev in že veselo dviga nogo ob vsakem drevesu. Ni se pa še zgodilo, da bi to počel doma. Se zgodi, da na vsake toliko zalaja ponoči, ko kaj sliši drugače je pa najtišji pes, kar sem jih jaz kadarkoli videl. Moj kuža prihaja iz Splita od gospe o kateri se krožijo govorice, ki po mojem mnenju še zdaleč niso resnične. Naj vam povem, da je njena vzreja fenomenalna. Pes je tih kot sem že rekel, socializiran je že prišel h nam, brez kakšnih fobij ali česarkoli, zdrav kar je najpomembneje in prijazen do vseh! Moj Frenchy je zdrav, vesel in hiter kot zajec. Kot da nebi bil bulldog. Kot vsak bulldog obožuje dolge sprehode, prinašanje žogice in vej! Še posebej je rad v družbi drugih Frenchov :)!

Teža: 13 kg