Francoski buldog

BenSon · 174291

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #210 : 03 Marec 2011, 12:17:49
Mi tudi divjamo z fancozinjo  :P

Dirke:


Poza (mi lahko poveste, če sem jo prav postavila?)


lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Trielix

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #211 : 04 Marec 2011, 22:11:07
Mislim da pri pozi ni treba da ma bulldog tolk noge nazaj mogoče mal naprej



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 20 Marec 2011, 20:46:23
Še rooney :)










roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #213 : 17 Junij 2011, 22:13:47
roxa hvala . Imeli smo v prejšnjem leglu eno belo samičko. Smo pa pred kratkim parili našo Ginnette tako da če bo vse po sreči bomo imeli čez dva meseca mladičke. Upam da bo med njimi kakšen beli.
To kar počne tvoj samec je pogost pojav pri živalih saj se preveč navežejo na svojega lastnika in v drugih psih vidi konkurenco (tako kot nekateri moški :) ).

L.p.Benjamin
sem si shranila podatke vaše in verjetno bom kupovala psa še prej kot v dveh letih. z maxom trenutno veliko delam na različnih vzgojinih ukrepih, ker hočem da še enega samčka sprejme kot svojega. čeprav mladičem ne naredi nič, tko nekak skrbi za njih. če bo imel svoje otroke, bom vzela enega, če ne, potem bom pa uporabila podatke in poiskala enega družinskega člana več in potem vas mogoče kaj konektam.

To da je agresiven...je pa zato, ker ga je v mladosti napadel nemški terier (odvezana oba, pred vhodom v moje stanovanje, ampak max ni bil napadalen, sam spoprijateljit se je hotel, nemši terier od jagra pa je bil vajen pasjih borb, ker se je baje velik pretepal na skupinskih lovih) in se je moral spopast, zlo težko smo jih dali narazen, ker se je drugi lastnik bal, da bi njegov ugriznil še mene. tako sem jaz svojega v sekundi dala stran in blo je res grdo. terier z 8 šivi na vratu, max pa z odtrganim slepim nohtom. od takrat ne mara temih psov. zadnjič sem ga poskušala spoprijateljit z francozkom, ki je bil zlo prijazen pa mi ni uspelo.  :-\ to me zlo žalosti in mi bo šola za drugega psa.



invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #214 : 06 Februar 2012, 23:33:02
Skopana Buffy se greje :)

Nina


saaaNck

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Rooney <3
Odgovori #215 : 25 April 2012, 19:21:15
Še rooney :)









O soimenjak nasega mopsa  :) Lep!



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #216 : 10 Junij 2012, 16:09:07
l.p.

LAMBRIGINI SLO LAND




LIBERTA SLO LAND




Ž

LENOKS SLO LAND




LIBERTY SLO LAND






LILI SLO LAND








pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #217 : 11 Junij 2012, 18:07:57
Čudoviti  :o


mateya85

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #218 : 02 Avgust 2012, 14:56:01
Lep pozdrav vsem skupaj.
Mi imamo tud frenchiko, ki sliši na ime Daisy

Na sliki je stara 9 tednov, zdaj ima že 3 mesece :)




Aljamlacnik

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 04 Avgust 2012, 21:37:19
Pa da še jaz predstavim svojo buldoginjo. Dobila sem jo včeraj in sicer od osebe, ki se sedaj seli v avstirjo in je nemore peljati s seboj.
Ime ji je Baja in je stara 4 leta, prav tako pa je tudi breja, tako da se v kratkem pričakuje tudi naraščaj :)



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 05 Avgust 2012, 12:11:51
Čestitke za novo pridobitev.
Edino, kar me "moti", da so psičko parili, čeprav so vedeli, da se selijo v Avstralijo  ???

Mladički verjetno ne bodo rodovniški glede na neresnost bivših lastnikov ? Kakorkoli upam, da boste zanjo in za njih lepo poskrbeli. In uživali  ;D

Bulldogs... And nothing else...


Aljamlacnik

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 05 Avgust 2012, 21:09:30
Imaš popolnoma prav. Prejšni lastniki so tudi po mojem mnenju bili precej neodgovorni in niso preveč lepo skrbeli za njo, vendar jaz sem srečna ker vem da ji bo zdaj bolje :). Jutri sma naročeni pri živinozdravniko, da vidimo kako kaj mladički napredujejo in ali je ona vredu :)
Ne, ne bodo rodovniški ker kot si rekel, je bil pomoje prejšni lastnik človek, ki je hotel z svojim psom nekaj zaslužit in mo je sedaj selitev prekrižala načrte.



GinaLuna

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #222 : 09 Avgust 2012, 22:49:22
Sem lastnica skoraj 7 mesečne francoske bulldoginje. Zanima me katero hrano mi priporočate zanjo, kajti razmišljam o menjavi obstoječe zaradi težav z vetrovi in pa trdoto kakca.



Žaki

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #223 : 11 September 2012, 11:24:54
še en lep pozdrav od lastnice štiri in polletnega francozeka Šimeta  :P



Žaki

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #224 : 11 September 2012, 11:27:36
še en lep pozdrav od lastnice štiri in polletnega francozeka Šimeta  :P

ne vem katero imaš, ampak mi imamo royal canin

http://www.bestshop.si/izdelek/3253/naziv/ROYAL-CANIN-french-bulldog-(francoski-buldog)-hrana-za-pse

in je Šime zadovoljen z njo, definitivno pa mora biti čez brikete vedno nekaj slastnega  :P



MANDY

  • Gost
Odgovori #225 : 11 September 2012, 13:09:06
 :) Pozdrav prilagam slikico mojega varovanca Ferdija  :-* lumpa malega, ki ga lastniki preveč razvajajo. A vsako jutro skupaj uživava v sprehodu.






teja_x

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 14 September 2012, 11:59:22
Zdravo. Jaz imam eno vprašanje. Pred nekaj dnevi sem nabavla Francoskega buldoga. Stara je 8 tednov. Od začetka so ji ušesa lepo stala pokonci, zaj pa opažam, da ma eno uho zmeraj povešeno dol in je sploh ne dvigne, za razliko od druge, ki zmeraj stoji. Zanima me, ali ji bojo sčasoma začeli obe ušesi stat ali bo to tak ostalo?
Lp



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #227 : 14 September 2012, 12:47:13
Za taka vprasanja je vzreditelj pravi naslov ;)



GinaLuna

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 27 September 2012, 14:20:43
Žaki hvala za predlog. Sedaj imamo že skoraj dva meseca isto hrano kot vi in je do zdaj vse super :) :)



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #229 : 12 Oktober 2012, 14:02:17
še en lep pozdrav od lastnice štiri in polletnega francozeka Šimeta  :P

kakšen frajer :)



Rook

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 13 Januar 2013, 12:14:08
Zdravo..Tudi jaz se zelo zanimam za francoskega buldoga, čistokrvnega z rodovnikom in si zelo želim enega majhnega mladička, ki bo postal naš družinski član :o. Spremljam vse forume in vse strani o francoskih buldogih in sem tdno prepričan, da ga bomo kupili. Pa me vendar zanima, katere vzrednike najbolj priporočate, ter kaj menite o vzrediteljici iz Kočevja Olgi Kojek??   ???

Hvala za odgovor

Rook
"Psi so čudeži s tacami." (Susan Ariel Rainbow Kennedy)


Barbarela

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 22 April 2013, 13:32:11
Jaz prodajam svojo psicko zaradi pomanjkanja casa( francoski buldog) stara je 7 mesecev je svetlo rjave barve. Ce zelite izvedeti vec poklicite 051330711



alime

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #232 : 24 April 2013, 20:57:26
Pozdravljeni vsi!
S punco se odločava o nakupu francoskega buldoga. Zanima naju par izkušenj drugih lastnikov. Sam sem zaposlen, punca še študira. Do 1x na teden bi se zgodilo, da bi pes moral sam biti do 8 ur. V Ljubljani imam stanovanje, vendar se med vikendi še zapeljeva do staršev. Približno uro do uro in pol vožnje. Glede na opise, ki se najdejo na internetu, se nama to zdi ena bolj primernih pasem za naju, vendar naju skrbjo zgoraj napisane stvari. Seveda bi si pa vsak dan vzela čas za jutranji sprehod in popoldansko zabavo na zelenici  ;D Vesela bi bila čim več odgovorov.



Bugamara

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #233 : 02 December 2013, 06:27:50
Mene pa zanima eno bolj specifično vprašanje in sicer..

Ali so lahko modri francoski buldogi (barva blue) rodovniški ? Namreč kolikor sem pregledovala standarde, barva blue ni rodovniško priznana.



Bugamara

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 04 Avgust 2014, 20:31:33
Vzeto z Pedigree dogs exposed. Veliko lepši gobec kot ga ima velika večina predstavnikov.






Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 05 Avgust 2014, 09:55:30
Heh, pes na sliki žal ni francoski buldog, tako da sploh ne spada v to temo. To je isto, kot da bi jaz v temi o višavskih terierjih prilepila črnega psa in napisala, da je ta veliko lepši od ostalih predstavnikov pasme višavski terier.

Bulldogs... And nothing else...


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #237 : 05 Avgust 2014, 10:11:29
Pes je rodovniški. :) Nekateri vzreditelji producirajo po lastnih standardih. Tale ni edini ampak mi je samo barva bolj všeč kot pa črno-bela in sem posledično samo njega nalepila.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #238 : 05 Avgust 2014, 10:35:08
Lahko producirajo po lastnih standardih (to je za mene isto, kot tisti, ki producirajo nerodovniške mladče, ker se pari netipične predstavnike pasme), ampak vseeno tale mladič ni francoski buldog. Taki žal samo kvarijo pasmo. Upam, da se pri nas nikoli ne bo dovolilo, da bi se kaj takega naredilo bilokateri pasmi. Naj ustvarjajo nove pasme in nehajo kvarit "stare" pasme. Standard francoskega buldoga je jasno zapisan in tak tudi mora bit. Ta pes nima samo gobca, ampak tudi premalo glavo za svojo starost, predolg vrat, grem se stavit, da tudi dolgi trup in noge. Za ljubitelje pasme je to katatstrofa, tako kot je katastrofa za vsakega ljubitelja kakšne pasme, ki se jo nekdo spravi spreminjati in potem še promovira, da je to bolj zdravo in ne vem kaj vse. Pravi ljubitelj pasme bo delal na zdravju znotraj okvirjev pasme, ne pa spreminjal izgleda in ustvarjal "nešto između". Francoski buldog je buldog in ne terier. Če nekoga moti, da buldog s svojim gobcem in konstitucijo ne more z njim hoditi v planine, naj si omisli drugo pasmo. Jih je malo morje.

Bulldogs... And nothing else...


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #239 : 05 Avgust 2014, 11:05:35

Taki žal samo kvarijo pasmo. Upam, da se pri nas nikoli ne bo dovolilo, da bi se kaj takega naredilo bilokateri pasmi. Naj ustvarjajo nove pasme in nehajo kvarit "stare" pasme. Standard francoskega buldoga je jasno zapisan in tak tudi mora bit. Ta pes nima samo gobca, ampak tudi premalo glavo za svojo starost, predolg vrat, grem se stavit, da tudi dolgi trup in noge.

 Kaj pa kvarijo? Potlačen gobec? Pes se pomoje ful sekira, ker lažje diha.... In vse te napake si predvidela iz fotke, kjer se ne vidi celega psa, poleg tega je še mladič.... Pri kratkogobčnih pasmah ne bi bilo nič narobe, če bi se v dobro psov standard malo spremenil. Čeprav se mi zdi, da pri ekstremih ne gre samo za standard, ampak izkrivljeno interpretacijo le-tega.... Daljši gobec je za pasmo izboljšava in ne kvarjenje, ker psom omogoča normalno življenje.