Francoski buldog

BenSon · 173558

BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #90 : 01 Junij 2009, 13:13:04
31.maja 2009 se nam je skotilo leglo zelo lepih  francoskih buldogov.

Parili smo samičko Foxy off Nimimi house z samcem Egon Gołyski Raj.

Več o leglu lahko vidite na naši spletni strani :
http://www.doggebenson.net/htmlfrancoski/index-3.html

Gsm: 051-382 687 Benjamin !





BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #91 : 12 Junij 2009, 22:31:01
Mi smo pa že spregledali!







L.p Benjamin



matea

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 07 Julij 2009, 13:34:31
benson, mate kaj novejših slikic mladičkov?



tinaZ

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 1
Odgovori #93 : 24 Julij 2009, 13:56:34
Sem videla, da so že vsi prodani.. Fajn! Čestitke vzreditelju in novim lastnikom. Jaz pa drugo leto verjetno enega (no, eno - ker bi psičko rada) kupim.. :)



Cindy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 26 Julij 2009, 13:50:53
Pozdravljeni

Jaz nameravam kupiti tudi psičko pasme francoski buldog, črne barve ali črno-bele barve pa me zanima, če mi kdo lahko posreduje kake informacije (email ali gsm), kje pričakujejo v kratkem novo leglo oz že imajo leglo. Sem iskala pa nisem nič najdla, kar sem najdla je bilo žal vse prodano. Hvala



Cindy

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 29 Julij 2009, 12:09:45
Vidim, da odgovora ne bo, BenSon zanima me kdaj boste imeli vi novo leglo?



ninanana31

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
  • če si želiš ljubezni si nabavi psa:-)
Odgovori #96 : 08 Avgust 2009, 16:12:59
lep opis:-)



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #97 : 02 September 2009, 20:19:34
Evo, tale Bejba se je danes pazila pri meni. res simpatična psička!






kris_tina

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 28 September 2009, 21:37:58
mene neki zanima.
uciraj je nasa danes pokojna psicka francoska buldogica imela eno leto
danes okrog 6 pa je umrla.kar naenkrat..pazili smo na njo ful jo razvajali
imeli radi :'( :'( :'( :'(
danes pa smo vsi zjokani..veterinar nam ni znal povedat kaj ji je blo.
srce naj bi ji odpovedalo. ampak tko mlada? uciraj tocno eno leto
zanima me ce je mozno mogoce to razlog da je mogoce bla zadnji skoteni mladicek?
lastnik nam jo je na hitro predal se kdaj se je skotila ni vedu.
mene ne briga lahko bi bla s kaksno koli napako misa(tko je blo njeno ime)je bla nasa
in je bla clan druzine sam sploh ni zazivela kakor bi rabla..
vidli smo da se ni razvijala kot bi se rabla.
zanemarjali je nismo jst mogoce manj sm se ukvarjala ker
sem med casom se rodila in imam za skrbeti se za dojencka..
prosim vas za odgovor ker sem obupana srce mi poka
ker nevemo kaj ji je blo. je mozno da jo je pri 1 letu kap?



kris_tina

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 28 September 2009, 21:39:18
in ista je bila kot ta ki jo je pazila jenny kot je napisano
ista preslikana



*Castro*

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 31 Oktober 2009, 17:35:26
lep pozdrav vsem,
sem novopečena lastnica francoskega buldoga, k nam je prišel 4 dni nazaj. Že od začetka pa mali castro bruha, driska in je brez apetita. Najprej sem mislila da je to zaradi spremembe okolja, vendar moramo sedaj že redno k veterinarju na infuzijo, saj je povsem dehidriran, tudi zdravila ne pomagajo. zanima me, če je že kdo imel podobne izkušnje in ali je možno da je vse to zaradi spremembe okolja? Res me skrbi, saj ga je že skoraj samo kost in koža. Pravkar sem tudi klicala žensko od katere smo ga kupili, trdi sicer da je bilo prej z njim vse uredu, vendar ji ne verjamem. glede na to da je bil malce zanemarjen (zelo smrdel po iztrebkih, predolgi nohtki..) lahko sklepam da niso lepo skrbeli zanj. Vendar se ob nakupu s tem nisem obremenjevala, mislila sem si, ga bomo pač umili in bo, pa tudi zaradi tega ker mi je nepojmljivo, da bi lahko kdo s kužki grdo ravnal....



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #101 : 14 November 2009, 13:38:47
Po dolgem času nekaj slik od naše Ginnette from BenSon house.



L.p.Benjamin



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #102 : 14 November 2009, 14:01:45
Castro in vsi bodoči lastniki te prečudovite pasme,svetujem vam kjer koli boste že kupili francoskega buldoga da se odločite za nakup z rodovnikom in ne od prekupčevalcev.Še pri mladičku z vsemi papirji(rodovnik,cepljenje itd... ) ni 100% garancije da ne bo kakšnih težav.Kaj šele pri mladičkih za katere še preprodajalec ne ve od kod so prišli.Prepričan sem da skoraj vsi mladički ki se prodajajo brez rodovnikov imajo dosti večje težave z zdravjem in telesnimi hibami kot mladički z rodovnikom. Po vsej verjetnosti imajo že njihovi predniki različne težave z zdravjem,telesno oceno itd... zato tudi ne dobijo vzrejnega dovoljenja. Mislim da je tudi cenovno dosti dražji pes (res da je cenejši na začetku nakupa) kateri mora vsak teden k veterinarju. Tako da vsem bodočim lastnikom psov še enkrat v razmislek zakaj pes z rodovnikom in zakaj ne brez rodovnika.

L.p.Benjamin



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #103 : 27 November 2009, 20:25:33



Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 28 November 2009, 11:22:12
lep pozdrav vsem,
sem novopečena lastnica francoskega buldoga, k nam je prišel 4 dni nazaj. Že od začetka pa mali castro bruha, driska in je brez apetita. Najprej sem mislila da je to zaradi spremembe okolja, vendar moramo sedaj že redno k veterinarju na infuzijo, saj je povsem dehidriran, tudi zdravila ne pomagajo. zanima me, če je že kdo imel podobne izkušnje in ali je možno da je vse to zaradi spremembe okolja? Res me skrbi, saj ga je že skoraj samo kost in koža. Pravkar sem tudi klicala žensko od katere smo ga kupili, trdi sicer da je bilo prej z njim vse uredu, vendar ji ne verjamem. glede na to da je bil malce zanemarjen (zelo smrdel po iztrebkih, predolgi nohtki..) lahko sklepam da niso lepo skrbeli zanj. Vendar se ob nakupu s tem nisem obremenjevala, mislila sem si, ga bomo pač umili in bo, pa tudi zaradi tega ker mi je nepojmljivo, da bi lahko kdo s kužki grdo ravnal....
Ja moj bog, a niste opazili kako skrbijo za mladicke pri vzrediteljici. Po veckratnih obiskih na domu, so taksne stvari vec kot ocitne. Glede na to, da je mladicek tako mlad in ima ze tezave, si sploh ne upam pomisliti kako bo ko odraste.
Upam, da ste z veterinarjevo pomocjo ugotovili kaj je narobe in da bo vzrediteljica odgovarjala za pomankljivo oskrbo legla  :-\.

lp

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


kris_tina

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 09 December 2009, 12:41:19
castro kje pa ste kupili psa ce smem vprasat??
ker nasa pokojna psicka je isto smrdela po iztrebkih isto vse..
samo da nam jo je prinesel moski na dogovorjeno mesto ker naj nebi imel casa..??
ki sumim da je to od istih ljudi....



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #106 : 18 December 2009, 12:56:03
Vsem želim vesel in sreče poln božič !



Benjamin



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 18 December 2009, 14:16:13

joojjj!

kris_tina in *Castro*, preberita si tole: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9109.0 

Sumim, da sta oba kupila svoje kužke pri preprodajalcih in nikakor ne od vzreditelja...velika napaka...na žalost ne samo v škodo vama, ampak tudi v škodo mnogih drugih kužkov...

Ko oz. če bosta kupila novega buldoga, priporočam samo preverjene vzreditelje, ki resnično vzrejajo tako, kot se to dela! Pokličita na Kinološko zvezo Slovenije, pa naj vam povedo, kateri so ti vzreditelji!

NE KUPUJTE PSA PRI PREPRODAJALCU, pri nekom, ki vam psa kar nekam dostavi, pri nekom, kjer ne morete videti celega legla in mamice in to velikokrat in seveda mora biti ob ogledu legla vse tipi-top, ne pa da imamo občutek, da prodajalec nekaj skriva in nima časa! Jaz sem mojega kuža v leglu videla vsaj 5x, preden sem ga odpeljala domov, z vzrediteljem sem se ure in ure (v živo in po telefonu) pogovarjala o leglu, starših, mladičkih, temeljito in pri vseh možnih virih sem se pozanimala, pri kom kupujem psa... V bistvu pravemu in zaupanja vrednemu vzreditelju nikakor ni vseeno, komu bo prodal psa, zato lahko pričakujete, da vas bo vsekakor povabil na ogled legla in vas tudi veliko spraševal, ne pa da vam kar nekam dostavi psa, ker nima časa. Aja, pa da ne bo pomote: samo rodovniška vzreja je lahko zaupanja vredna, pa še tu velja, da se je potrebno dobro pozanimati, ker na žalost niti vsaka rodovniška vzreja ni zaupanja vredna! In če že vzamete nerodovniške kao "čistopasemske" kužke-NE PLAČUJTE za njih! Če jih dobite zastonj in ste pripravljeni nase prevzeti vse breme, ki ga neregistrirana vzreja prinaša, ok! NE PLAČUJTE za nerodovniške pse, ker s tem največkrat plačate ljudem, ki pse samo izkoriščajo za denar in z vašim plačilom dobijo potrdilo, da se izkoriščanje psic in mladičev splača!


nejcmajhen

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 03 Januar 2010, 22:12:39
Lep pozdrav.

Mene pa zanima če ima kdo v prihodnosti namen imeti Francosko leglo in koliko so sploh predvidene cene?Benjamin kako je pri vas glede legla in cen?

Lep pozdrav
Nejc



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 04 Januar 2010, 12:12:22
En majhen nasvet: ko stopiš v kontakt z določenim vzrediteljem, naj ne bo prvo vprašanje: Dober dan, imate kaj mladičkov in po koliko so?, ker se zna zgoditi, da bo zveza prekinjena. Seveda vsakega zanima tudi cena, vendar naj bo to zadnje vprašanje.

Glede legel: pokliči na KZS ali poglej v revijo Kinolog....no ostalo ti bodo odgovorili tudi vzreditelji, ki sodelujejo tukaj.



nejcmajhen

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 04 Januar 2010, 13:10:23
hvala za odgovor...ni bil namen cena, ampak meni ni v interesu imeti sampijonskega mladicka kajti jaz ga bo mel zase ne pa za razstave, zaradi tega me je zanimala tudi cena...
Seenkrat ti pa hvala za odgovor...

Lp Nejc



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 04 Januar 2010, 13:38:59
Tudi če ga ne boš vozil na razstave, si želiš zdravega in stabilnega mladička z rodovnikom. Pes bo s teboj dolgo časa, zato si želiš, da prihaja iz zdravih linij. Zato te MORA zanimati vzrejna ocena staršev (pregledi ki so predpisani za izločanje gen. bolezni in tisti, ki niso, pa jih bodo odgovorni vzreditelji naredili), prejšnja legla (ogledaš si razstave, navežeš kontakt z lastniki iz psarne/vzreditelja, ki te zanima, vprašaš kako je s psi), skrb za mamico in mladičke (ceplenje in razglistenje po programu, prehrana), vzgoja oz. socializacija mladičkov, pa pogodba ob prevzemu,...

Kar vzemi si čas....več ko boš vedel o pasmi (zgodovina, standart, vzreja), lažje se boš odločil. Pokukaj še malo v rubriko vzgoja, prehrana, skrb, nega mladička,....Sicer pa ti bo najbol svetoval vzreditelj. Obišči razstavo ta mesec in se pogovori z lastniki ter vzreditelji...

Tudi to je veselje, da se počasi in odgovorno pripravimo na prihod novega pasjega člana, pa čeprav čakamo tudi kakšno leto več (in ko boš vedel kaj hočeš, lahko mladiča rezerviraš še predno se skoti in spremljaš njegov razvoj).



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 04 Januar 2010, 13:46:18
Obrni se še na Slovenski klub za pritlikave pasme.

Srečno pri izbiri novega družinskega člana.



SUPER HERO

  • Gost
Odgovori #113 : 10 Januar 2010, 18:41:51
meni je ta pasma ena najlepših



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 11 Januar 2010, 09:15:36
Ja, res so lušni! Meni sicer nekoč na prvi pogled niso bili preveč všeč, potem pa sem eno samičko malo bolje spoznala in sem bila prijetno presenečena, kako enkratni kužki so to!


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 11 Januar 2010, 14:27:25
Meni so tudi všeč. Pred trgovino na Viru sem spoznala gospo, ki ima francoskega bulldoga. Mali je res lep, umirjen, čisto nič boječ, samozavesten,... Mislim, da ga je kupila pri vzrediteljici iz Trbovelj. Lastnica je rekla, da so jo opozorili na nakup psa brez rodovnika in kakšne problemiev zvezi z zdravjem in karakterjem lahko pričakuje, če bo kupila pri preprodajalcih, zato se je odločila za nakup pri odgovornem vzreditelju. Pravi,  da je zelo zadovoljna s francoskim bulldogom (prej pa so imeli večje pse).



nejcmajhen

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 18 Januar 2010, 12:14:36
Lep pozdrav,
zanima me, če je kdo vzel kužka pri psarni celeja in če je me zanima malo mnenje...Hvala Lp



NINA27

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 25 Januar 2010, 13:15:03
Lep pozdrav! Razmišljam o nakupu samčka francoskega buldoga. S fantom si ga zelo želiva, vendar naju sedaj malo oklevava pri odločitvi za nakup, saj naju skrbi kako bi kuža prenašal samoto v času, ko sva v službi. Zanima me ali je kdo, ki ima francoskega buldoga in ki v času službe pušča kužija samega doma oz. ali mi lahko pomagate z nasveti ali vzeti kužka ali ne. Poudariti pa moram da si ga res zelo zelo želiva, in bi mu seveda v času, ko smo skupaj namenila vso svojo pozornost in ljubezen.



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 26 Januar 2010, 11:20:42
Pozdravljena! Malo pobrskaj po forumu: npr. Vgoja mladička,...

Lp!



NINA27

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 27 Januar 2010, 09:23:47
 Najlepša hvala za nasvet. Sem pobrskala malo po netu na to temo in najdla kup zanimivih nasvetov kako mladička navaditi da ostane sam doma. Bi pa, če ima kdo izkušnje specifično s francoskim buldogom, lepo prosila, da jih deli z menoj. Nekje sem namreč zasledila, da francoski buldogi izjemno težko prenašajo samoto.