Rolkanje

agility loving girl · 27031

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 09 April 2009, 09:16:25
Jaz sem Casperju rolko posavil kar v travo, da se ni mogla premikati. V bistvu sva začela s targeting tehniko oziroma s shapingom. Skratka,  postopoma  sem ga klikal. Najprej, ko je prišel samo povohat skejt, potem, ko se ga je dotaknil  z eno tačko ... Se pravi, kriterij sem zviševal (klik in priboljšek)  do trenutka, ko je sam skočil z vsemi štirimi tačkami na skejt. Šele kasneje sva šla na bolj trdo podlago asfalt.

Culto, daj prosim več napiši.

Z Jazz sva včeraj začeli podobno vadit na tistem vozičku na 4. kolesih, ki je za pohištvo okol prevažat. Ima pa večjo površino za gor stopit, čeprav se mi zdi, da je glede stabilnosti mogoče neprimeren (rolka ima le drugače narejeno za ravnotežje, koleščka se ne obračajo vsako v svojo smer,..) .. ali pa tudi ne..

Torej začeli sva tako, da sem postavila voziček na tla in ko je Jazz stopala gor z vsako taco posebej, sem jo klikala in nagrajevala.. ko je stopila gor z obema tacama, sem jo bolj nagradila (ampak to je naredila samo ene 3x.. itak še posamezne tace gor držat dlje časa nima utrjeno).. potem sva podaljševali čas, ko taco drži na površini. Včeraj sva zaključili s tem, ker nekako nisem hotela prehitro naprej. A je to ok, oz. kako hitro naj bi nadaljevali s kriteriji? 

A najprej utrdim da bo držala tace že dlje časa gor in potem že stala z dvema na plošči in potem nadaljujem da da gor še zadnje tace? No, to mi še ni jasno, kako jo bom prepričala da mora dat gor še zadnje.. verjetno počasi.. ko bo s sprednjimi stopala proti prednjem delu, ji klikam.. potem če dvigne eno zadnjo taco klikam,... potem če se dotakne plošče klikam... A je to ok, ali je kakšna druga varianta in koliko približno rabi en povprečen pes, da se ga to nauči in kako dolge naj bodo približno vaje (koliko približno se dela do premora in po koliko premorih se zaključi) ?




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #61 : 09 April 2009, 11:00:29
Oj čisto vredu delaš. Daj ji čas, klikaj ji zaenkrat tako kot si sedaj, da to utrdita malo, potem pa zvišaj kriterij, ne ji kliknit, počakaj, da se premakne naprej, zacepeta z zadnjimi tacami ali karkoli v tej smeri in ji klikaj premik za premikom. Lahko ji pa malo pomagaš z vodenjem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 09 April 2009, 21:53:34
Culto, daj prosim več napiši.

Pozabil sem povedati, da sva se še pred tem učila skočiti na kartonasto škatlo(nekoliko večja, kot je za čevlje) in to na isti način, kot sem opisal za rolko. Pomembno je, da se ti nikamor ne mudi. Enostavno si čisto tiho in čakaš, klikaš in zvišuješ kriterij. Šele kasneje, ko je čisto lepo skakal na rolko z vsemi tačkami, sem mu dal povelje. Se pravi, v tistem trenutku, ko je stopil na rolko sem rekel KEJT(povelje). Zelo hitro je razumel v čem je fora :). Nekolkiko težje je bilo potem, ko sva šla na asfalt, ampak je tudi šlo. Mislim, da je zelo pomembno, da z učenjem ne pretiravaš. Nekaj ponovitev in če mu uspe ga navdušeno nagradiš. V začetku nisva nikoli vadila več kot par minut, pa četudi mu je šlo dobro in je užival.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 10 April 2009, 08:16:36
Kolikokrat na dan pa lahko naredim po nekaj ponovitev? Tako približno si ne predstavljam.. včeraj sva šli že malo naprej in je že dajala obe taci gor.. s tem, da sva imeli tudi midve že prej prednje tace malo narejene na touch CD ipd., z zadnjimi nisva pa še nič delali.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #64 : 04 Maj 2009, 17:56:39
Težko je poslplošit kolikokrat. Odvisno od zagretosti psa. Se mi pa zdi fajn, da je pes prej ogret, razmigan.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 27 April 2010, 19:03:16
Midva z Northom tudi rolkava, ali po naše skejtava. Začela sva pa čisto ponesreči... enkrat je k nam na obisk prišel bratranec, ki kao neki rolka... Kmalu je šel domov in pozabil rolko na našem dvorišču... North je potem začel skakati z sprednjimi tacami nanjo in se tako vozil ; No zdaj to utrjujeva in nekako probam doseči da bi se samo z eno taco poganjal. Ko nama bo šlo bolje bova posnela filmček  :P

Sem pa jaz rolko kupila enkrat v Merkatorju za 16€ in je dosti velka za haskija, ki je za haskije zelo velik  ;D Samo je pa zelo glasna če se vozi z njo po asvaltu, zato kadar je le možno uporabljava bratrančevo, ki je tiha, saj se te ta glasne boji North.




Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #66 : 19 Februar 2011, 18:04:34
Jaz sem moj pred včerajšnem pokazala rolko. Naučila sem jo da a ukaz skejt da sprednji taci na rolko. No cela vaja izgleda tako: jaz sedim na koncu rolke psička na ukaz 'skejt' da spredni tački na rolko, jaz malo potisnem da se premaneva potem pa ona z zadnima tacami potiska rolko naprej. Kako naj jo naučim, da bi bila z vsemi tacami na rolki sama?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 19 Februar 2011, 20:17:41
Midva z Northom tudi rolkava, ali po naše skejtava. Začela sva pa čisto ponesreči... enkrat je k nam na obisk prišel bratranec, ki kao neki rolka... Kmalu je šel domov in pozabil rolko na našem dvorišču... North je potem začel skakati z sprednjimi tacami nanjo in se tako vozil ; No zdaj to utrjujeva in nekako probam doseči da bi se samo z eno taco poganjal. Ko nama bo šlo bolje bova posnela filmček  :P

Sem pa jaz rolko kupila enkrat v Merkatorju za 16€ in je dosti velka za haskija, ki je za haskije zelo velik  ;D Samo je pa zelo glasna če se vozi z njo po asvaltu, zato kadar je le možno uporabljava bratrančevo, ki je tiha, saj se te ta glasne boji North.



Vem, da je bilo dolg nazaj napisan, samo bom vseeno komentirala. :-[ Da bi bila rolka bolj tiha, si lahko pomagaš z boljšimi ležaji, drugače je pa najbolš da se da gor filmerska kolesa. Pač večja kolesa od 52-54 mm. Tako se ful manj sliš.

:)



North

  • *
    • Prispevkov: 670
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 25 Februar 2011, 11:57:34
Vem, da je bilo dolg nazaj napisan, samo bom vseeno komentirala. :-[ Da bi bila rolka bolj tiha, si lahko pomagaš z boljšimi ležaji, drugače je pa najbolš da se da gor filmerska kolesa. Pač večja kolesa od 52-54 mm. Tako se ful manj sliš.

:)
Hvala :) Se je pa drugače že navadil na glasno ropotanje, ampak sva kar malo opustila tale ''trikec''. Morm rolko poiskat  ;D



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...